İçeriğe Yönlendir

Piaggio Carnaby 200 Es

Okyay Pay

Recommended Posts

(düzenlendi)

154405_466796109013_601734013_5486090_4386819_n.jpg

daha önce bir scooterla elimi ayağımı titretecek hızlara hiç çıkmamıştım , bu arkadaş beni korkuttu resmen .

birazda italyanla gezelim bakalım !

75997_466796214013_601734013_5486093_1314665_n.jpg

PIAGGIO CARNABY 200CC ? Teknik özellikler

Motor: İki yollu katalitik konvertörlü, tek silindirli dört zamanlı ve dört sübaplı Piaggio LEADER motor

Silindir Hacmi: 198cc

Maksimum Güç: 21 HP 9000 d/d

Maksimum Tork: 17 Nm 7250 d/d

Ateşleme: CDI

Soğutma: Sıvı ile

Motor Gövdesi: Çelik şasi

Ön fren: Çift pistonlu 260 mm çapında çelik disk

Arka fren: Çift pistonlu 260 mm çapında çelik disk

Uzunluk: 2000 mm

Genişlik: 740 mm

Koltuk yüksekliği: 790 mm

Ön ve arka teker ebatı: Alüminyum 16?

Ön lastikler: 110/70-16

Arka lastikler: 130/70-16

Kuru ağırlık: 146 kg

Yakıt deposu: 9 lt

Maksimum hız: 119 km/s

Emisyonlar: Euro 3 uyumlu

Scooter tercihi yapmak gün geçtikçe zorlaşıyor. Her geçen günde yeni özelliklere sahip scooterlar piyasaya sürülüyor. Bu piyasa içinde pastadan en büyük payı da İtalyan Piaggio markası alıyor. Vespa, Gilera, Derbi ve Moto Guzzi gibi markalarında üreticisi olan Piaggio, son modeli Carnaby?i piyasaya sürdü. İyi yol tutuş ve performansa sahip olan Piaggio Carnaby, kompakt ölçüleriyle de beğeni toplamaya aday. Son derece konforlu olan yenilenmiş Piaggio koltuk yapısı, motorun rengine göre farklılık da gösterebiliyor. Yerden yüksekliği 790 mm olan araç, özellikle tümsek ve arazi ortamlarında bir hayli konfor sağlıyor. Koyu tonlu ön kısa camı bu motora elegant bir görünüm sunuyor. Daha çok otomobillerin bagaj kısmında görmeye alıştığımız krom logo, bu sefer Carnaby?nin her iki yanında yer alıyor. Piaggio Carnaby 4 farklı renk tercihiyle satışa sunulacak. Metalik grafit siyah, yıldız grisi, andromeda mavisi ve pastel fil dişi gölgesi Carnaby?nin renk tercihlerini oluşturuyor. Şehir içi için son derece uygun ölçülerde olan scooterın 125cc ve 200cc?lik iki farklı motor tercihi bulunuyor. Her iki motor da Euro3 egzoz normlarına uygun olarak tasarlanmış. İkisi de 4 zamanlı ve 4 subaplı sıvı soğutmalı motora sahip. 15 beygir gücündeki 125cc Carnaby ve 21 beygir gücündeki 200 cc Carnaby performans konusunda sıkıntı çektirmeyeceğe benziyor. Eğlenceli sürüş dinamiği olduğu iddia edilen Carnaby?nin en büyük özelliklerinden biri de son derece dayanıklı çelik şasiye sahip olması. 35 mm?lik ön çatal amortisörlere arka da 4 farklı şekilde ayarlanabilen çift helezonlu amortisörler eşlik ediyor.

s10zg5.jpg

Piaggio Carnaby?nin tercih edilmesini sağlayacak en büyük etken tabi ki 16 inçlik tekerleri. Önlerde 110/70-16 ve arkalarda 130/70-16 ölçülerindeki lastikler muhteşem yol tutuş da başrolü oynayan etkenler. Sürücünün konforu için her şeyi düşünen Piaggio, önlerde çift pistonlu 260 mm?lik disk ve arkada sadece 260 mm disk bulunduruyor.

tarihinde Okyay Pay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Piaggio süperdir, özellikle vespa GT 200 modelini çok severim, çok hızlı güçlü ve sorunsuz aletler bunlar, aylnız çok pahalı, hayırlı olsun güle güle kullanın, bunların orjinal aksesuarlarını ve giyim ürünleirnide alabilirseniz keyfi süper olur, aman yavaş gidin hız yapmayın, bizde motor sürücüsüne dikkat kültürü yoktur, aman diyim.

http://scootersourceinc.com/wp-content/upl...9/05/gt-200.jpg

http://scootersourceinc.com/wp-content/upl...05/gt-200-1.jpg

motor sizinkiyle aynı :) çook rahat 3 basamaklı hızlara çıkabiliyor geçip gidiyorda, aman hızlı gitmeyin ufak kasisler bu ufak tekerlileri kaldırıp atıyor, bunlar sakin kullanım gezi motorları, o zaman tadına doyum olmuyor, scooter başka bir alem gerçekten.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Hayırlı olsun.

0-100 ü kaç bunun?

Kliması var mı?

Şehir içinde ne yakıyor?

İkinci eli nasıl? :) :)

big_29393697ohu.jpg

2011 model sanırım :ohooh:

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Hayırlı olsun. Benim fiestanın bile arkalar disk değil :)

Benim bu ara sessiz elektrikliler hoşuma gidiyor. 100 km menzilleri varmış.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kullanıcağın yerler düzlük ise güzel ; ama yokuş olan yerlerde dizlere çok iş düşüyor :)

100 km menzilinde 60 70 km si tad veriyomuş ondan sonrası işkence.. Daha erken elektirikliler için birazdaha gelişmeleri lazım..

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Piaggio süperdir, özellikle vespa GT 200 modelini çok severim, çok hızlı güçlü ve sorunsuz aletler bunlar, aylnız çok pahalı, hayırlı olsun güle güle kullanın, bunların orjinal aksesuarlarını ve giyim ürünleirnide alabilirseniz keyfi süper olur, aman yavaş gidin hız yapmayın, bizde motor sürücüsüne dikkat kültürü yoktur, aman diyim.

motor sizinkiyle aynı :) çook rahat 3 basamaklı hızlara çıkabiliyor geçip gidiyorda, aman hızlı gitmeyin ufak kasisler bu ufak tekerlileri kaldırıp atıyor, bunlar sakin kullanım gezi motorları, o zaman tadına doyum olmuyor, scooter başka bir alem gerçekten.

Birşey olmaz 16" tekerlekleri var scooterda enduro keyfi..

Ben de bitane SYM HD200 almayı düşünüyorum.

Bugün gördüm eleman e5 mecidiyeköy sapağında pedal sallıyordu :ohooh:

Yorum bağlantısı
Hayırlı olsun, kask yok mu.

teşekkürler , tabiki var , (ilk motorum değil zaten )

Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

teşekkürler , amin cümlemize !

pakalım artık , ilk kez italyana geçtik inşallah pişman olmayız , giyim falan zaten var da bu sıcaklarda çekilmiyor zaten benim bunla gideceğim yerler bodrum merkez hep , gerisi arabaya devam . yok tutuş konusunda problemi yok bunun hızlı gitsin diye yapılmış arkadaş, ama tabiki sonuçta bir scooter , motoru 500 km de yapabilse 80-90 ı geçmemek lazım.

scooter konusunda dediklerinize de katılıyorum , benim kullanım amacımla motor = scooter .

Hayırlı olsun.

0-100 ü kaç bunun?

Kliması var mı?

Şehir içinde ne yakıyor?

İkinci eli nasıl? :D :D

2011 model sanırım :D

0-100 focusdan çok çok iyi ;)

önden devamlı esen doğal klima

ş.içi 3-4 lt arası

ikinci eli yine daha eve gelmeden sat diyenler oldu :)

2008 model

Cin işi...

italiano mansione ;)

Hayırlı olsun.

sağolun

Pek lolipop duruyor maşaallah. Güle güle kullanın :nazar:

teşekkürler

hızlı loli

Güle güle kullan abi.. Dikkatli ol

teşekkürler.

Hayırlı olsun. Benim fiestanın bile arkalar disk değil :rolleyes:

sağol , fiesta yine de daha güvenlidir merak etme ;)

elektrikli bende var bi tane , yalan o :)

Kullanıcağın yerler düzlük ise güzel ; ama yokuş olan yerlerde dizlere çok iş düşüyor :D

100 km menzilinde 60 70 km si tad veriyomuş ondan sonrası işkence.. Daha erken elektirikliler için birazdaha gelişmeleri lazım..

elektrikli erken değil henüz hikaye .

Yorum bağlantısı
Birşey olmaz 16" tekerlekleri var scooterda enduro keyfi..

Ben de bitane SYM HD200 almayı düşünüyorum.

Bugün gördüm eleman e5 mecidiyeköy sapağında pedal sallıyordu :nazar:

sym var arkadaşta satılık istersen konuşturayım sizi .

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Kullanıcağın yerler düzlük ise güzel ; ama yokuş olan yerlerde dizlere çok iş düşüyor :rolleyes:

bende onun için bekliyorum. az gelişsin. menzil 200, hız 60 olursa alınır.

Belki çift çekerde çıkar. Ön çekişli normal motosiklet görmüştüm. Elektirikli daha kolay olur :nazar:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Okyay çok şekermiş len bu. :nazar: Ayrıca resimleri gelecek yıl çekmişsin, bu da ayrı bir başarı. Güle güle kullan.

Yorum bağlantısı
Okyay çok şekermiş len bu. :nazar: Ayrıca resimleri gelecek yıl çekmişsin, bu da ayrı bir başarı. Güle güle kullan.

sağol

resimleri ben çekmedim , motorun satılık ilanından çaldım :9

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Hayırlı olsun gerçekten çok güzel. Şehir içi kullanım için 100cc altı olsaysı vergilerden muaf olurdunuz. 200cc bu oyuncak için iddialı bir motor :nazar:

Yorum bağlantısı
Hayırlı olsun gerçekten çok güzel. Şehir içi kullanım için 100cc altı olsaysı vergilerden muaf olurdunuz. 200cc bu oyuncak için iddialı bir motor :rolleyes:

teşekkürler

100 cc yi 6 sene kullandım yeter artık baydı :nazar:

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

Kazasız belasız kullanın tekeriniz hep düz bassın..Fiyat nedir :nazar: Ayrıca enjeksiyonlu değil mi?

Yorum bağlantısı
Kazasız belasız kullanın tekeriniz hep düz bassın..Fiyat nedir :nazar: Ayrıca enjeksiyonlu değil mi?

teşekkürler

4400 e aldım (beat parası ) enjeksiyonlu değil (euro3 vespa motoru )

Yorum bağlantısı
Güle güle bin abicim , 10 numara alet :good1:

teşekkürler

ben olsam 8 verirdim , 250 cc lere haksızlık olur :D

Güzel oyuncak, kazasız belasız iyi günlerde kullanmak nasip olsun.

teşekkürler , amin !

Yorum bağlantısı
O zamanda 10 üzerinden 11 verecez :D

yok o da 300 cc lere :good1:

du bakalım aklımda beverly 300 var ama şu an için inanılmaz pahalı

not ; bu tür scooterlarda 300 üzeri almak kesinlikle mantıksız , o silindir hacmi sadece benzincileri mutlu ediyor yoksa bu tür motorlarda 300 lükle kesinlikle 500 lüğün kıçından ayrılmazsınız ve 500 lükler çok daha fazla titreşimli çalışır tek silindirim hacminden dolayı lafım 2 silindirlere değil , yoksa bu için tanrısı honda silverwing 'dir 600cc 2 silindir , mühendislik olarak kifayeti yetmez . onun için 300 den sonra tekrar puanım geri düşmeye başlar .

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

bende bir süre sym hd 200 kullandım.çok güzel sorunsuz ve keyfli bir aletti.uzun yolda hiç sorunsuz 120 km hızla sürekli gidebiliyorsunuz.piaggo da iidr.güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...