İçeriğe Yönlendir

Piaggio Carnaby 200 Es

Okyay Pay

Recommended Posts

Oğuz Altınada
(düzenlendi)
yok o da 300 cc lere :D

du bakalım aklımda beverly 300 var ama şu an için inanılmaz pahalı

not ; bu tür scooterlarda 300 üzeri almak kesinlikle mantıksız , o silindir hacmi sadece benzincileri mutlu ediyor yoksa bu tür motorlarda 300 lükle kesinlikle 500 lüğün kıçından ayrılmazsınız ve 500 lükler çok daha fazla titreşimli çalışır tek silindirim hacminden dolayı lafım 2 silindirlere değil , yoksa bu için tanrısı honda silverwing 'dir 600cc 2 silindir , mühendislik olarak kifayeti yetmez . onun için 300 den sonra tekrar puanım geri düşmeye başlar .

Bizde 2 sene 2006 Burgman 650 vardı aynı zamanda Silverwing'de vardı.. Burgman'nın yanında Silverwing hikayee :good1:

Sanki Burgman çift Silver tek silindir gibi geliyordu, Silver hem çok vibrasyonluydu hem de çok yakıyordu (6lt)

Burgman 5lt yakıyordu.

Peder özüne döndü sonunda şimdi R 1150 GS var :)

Sym km az fiyat uygun ise görüşebiliriz.. bitane 2009 5binde vardı 4.000TL 2günde satıldı tatildeydim yazık oldu..

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bizde 2 sene 2006 Burgman 650 vardı aynı zamanda Silverwing'de vardı.. Burgman'nın yanında Silverwing hikayee :D

Sanki Burgman çift Silver tek silindir gibi geliyordu, Silver hem çok vibrasyonluydu hem de çok yakıyordu (6lt)

Burgman 5lt yakıyordu.

Peder özüne döndü sonunda şimdi R 1150 GS var :good1:

Sym km az fiyat uygun ise görüşebiliriz.. bitane 2009 5binde vardı 4.000TL 2günde satıldı tatildeydim yazık oldu..

2006 model 9500 civarı fiyatını sorucam ulaşamadım şimdi

ulaştım

3200 dedi az bi pazarlık payı var dedi , en son 3000 e veririm dedi , bi kuruş da başka inmem dedi :)

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
2006 model 9500 civarı fiyatını sorucam ulaşamadım şimdi

ulaştım

3200 dedi az bi pazarlık payı var dedi , en son 3000 e veririm dedi , bi kuruş da başka inmem dedi :D

En önemli soruyu sormadım asıl,

Motor Bodrum'da mı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

ben 2009 hd 200 evo modelini 850 km de 4.650 tl sattım.2006 std hd 200 motor 3000 tl eder

Yorum bağlantısı
ben 2009 hd 200 evo modelini 850 km de 4.650 tl sattım.2006 std hd 200 motor 3000 tl eder

bende çok iyi almışım demek :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

Ne güzel alet, benimde imkanım olduğunda ilk alacağım motor Piaggio Vespa GT200 bununla yavaş yavaş keyif yapıp gezeceğim, 2. alacağımda Bmw R1200GS Adventure yada, hatta ve kesinlikle K1300R olacak.

http://www.arpem.com/pruebas/motos/ferias/...ral-derecho.JPG

http://www.mcnews.com.au/Wallpaper/BMW/K13..._Miles_1280.jpg

http://www.ilmberger-carbon.de/Ilmberger-B...-1300-R_002.jpg

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Yanlış şehirde yaşıyoruz :D

satmayacaktın !!! :)

Ne güzel alet, benimde imkanım olduğunda ilk alacağım motor Piaggio Vespa GT200 bununla yavaş yavaş keyif yapıp gezeceğim, 2. alacağımda Bmw R1200GS Adventure yada, hatta ve kesinlikle K1300R olacak.

http://www.arpem.com/pruebas/motos/ferias/...ral-derecho.JPG

http://www.mcnews.com.au/Wallpaper/BMW/K13..._Miles_1280.jpg

http://www.ilmberger-carbon.de/Ilmberger-B...-1300-R_002.jpg

yakışıklı cihazlar da şaftlı motosikletleri hiç sevemedim , burkulma momentini hep hissettiriyor gibi geliyor bana , zincir tahrikliler hep daha çok çekmiştir beni , her türlü de 600 cc den yukarısı çok fazla gibi (racingler hariç)

vespa gt ise güzel alet ama çok pahalı i aynı paralara beverly 250 falan alınabiliyor , teknik olarak çok daha üstün, sadece vespa işte vespadır .

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Vespa'dan sonra bu motorlar ağır kaçar, araya F650 sıkıştırmak lazım.

Zincirin de temizlik ve bakım derdi sıkıyor, önceki motorum kayışlıydı, bence ideali o.

yakışıklı cihazlar da şaftlı motosikletleri hiç sevemedim , burkulma momentini hep hissettiriyor gibi geliyor bana , zincir tahrikliler hep daha çok çekmiştir beni , her türlü de 600 cc den yukarısı çok fazla gibi (racingler hariç)

Vespa da otomobilin Mini'si gibi, o parayı etmez ama karizması var.

vespa gt ise güzel alet ama çok pahalı i aynı paralara beverly 250 falan alınabiliyor , teknik olarak çok daha üstün, sadece vespa işte vespadır .
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Okyay Pay

bu hafta başı ilk uzun yol deneyimimi yaşadım , elim ermedi bu zamana kadar yazmaya ama bu tarz bir scooter ile uzun yol tecrubelerimi paylaşayım

Muğlada bir işim çıktığı için bir değişiklik yapıp motosikletle gitmeye karar verdim , çıktım yola

bodrum - muğla arası 110 km mesafe yolun bir kısmı dağlık çift yön yol , çoğu kızmı 2 şer şeritten bölünmüş yol

milası geçtikten sonra (50-55 km) vücudumda ciddi manada elektriklenme hissettim , yapılan hata 1 asla uzun yola şort ve t-shirt le çıkmayın :good1:

boğa yokuşunda motoru ve kendimi dinlendirmek için bir tesiste durdum önden gelen devamlı rüzgardan dolayı boyun kaslarımda biraz ağrı hissettim , sanki iğne saplanmışcasına tavsiye uzun yol için ön cam gerekli . boyun devamlı ön rüzgara karşı koymak istediğinden bir süre sonra ağrı şeklinde yorgunluk hissediyor .

neyse durup bir çay söyledim baktım kollarımdaki tüyler dimdik :) sanki saçlar da kalkmak ister gibi hissediyorum , oradaki metal masanın bacaklarını 2 elimle tuttuğımda resmen elektriğin boşaldığını hissettim , tüyler yattı :D

çayımı içip elimi yüzümü yıkadığımda komple elektrik yükünün gittiğini hissettim resmen

koyuldum yola , motor yol aldıkça sanki daha çok açılıyor ne bir şişme ne bir performansda düşüş , hatta hararet o kadar yokuş çıkmama rağmen ş.içi kullanımım kadar bile yükselmedi .

motorun tekerlek çapı ve arası mesafesinden dolayı yol tutuş bir scooter için mükemmel , daha iyisi olamaz , ciddi manada yatabiliyorsunuz ( tabii satıh koşulları çok önemli)

80-90-100 gibi hızlarda çok rahat yolculuk yapılabiliyor fakat 90 ı geçmeye başladığınızda jet kaskı (halk arasında yarım kask) camı burnunuza yaslanmaya başlıyor ve ciddi manada rüzgar sesi alıyor , tavsiyem motor ne olursa olsun uzun yola çene altını da kapatan tam kask ile çıkmanız .

neyse muğlaya gittim işimi hallettim sonra murat abiyi aradım , okulun çay bahçesinde oturduğunu öğrendikten sonra gittim yanına , sağolsun tostunu ve çayını esirgemedi , epeyce bir muhabbetten sonra dönüş yoluna çıktım , dönüşte pınarbaşına da uğrayıp akarsu da yüzen ördeklerin arasında bir biramı da içtikten sonra gayet rahat bir yolculuktan sonra bodruma vardım

toplam 235 km yol yapmışım dönüşte depoyu taşana kadar doldurttum 30 tl lik benzin aldı

yola çıkmadan 1 gün önce benzin almıştım ve taşana kadar da değildi demekki alet 25-28 tl gibi bişey yaktı 235 km de

1 kere deneme amaçlı son hız denedim 145 km/s gördü alet ve gayet stabil ip gibi gitti , hiiç ne bir kafadan sallanma , ne yan rüzgardan etkilenme yok , 130 a kadar rahat çıkıyor sonrası biraz zaman alıyor

bu aletin rahat seyir hali 90-100 .

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

Bravo :p piaggio tam not almış valla devamını dilerim km`lerininin :)

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

Bunun sıfır artık yok mu yoksa TR'ye mi gelmiyor..

Aprilla Scarebo'ya baktım geçen o da iyimiş..

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Bunun sıfır artık yok mu yoksa TR'ye mi gelmiyor..

Aprilla Scarebo'ya baktım geçen o da iyimiş..

şimdilik yok

ama olursa da 125 ve 300 lük olarak olacak

scarabeo da iyi evet , daha klasik bir tasarım

2 hp de daha düşük

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2.8 lt/100km civarı bir tüketimi normal mi bu düz sürüş için? yolculuk/adam olarak bakarsak, M5 gibi yakmış oluyor :D

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
2.8 lt/100km civarı bir tüketimi normal mi bu düz sürüş için? yolculuk/adam olarak bakarsak, M5 gibi yakmış oluyor :D

normal

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

belirtmeden geçemeyeceğim , şu bisikletçilerin yaptığı büyük iş !

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Okyay Pay

Muğla gezisinden birkaç foto. koyayım dedim , bu arada talip çıkarsa satıp daha büyük bişey alacam , denk gelirse , ah şu kaşıntı aah :D

big_30795420csh.jpg

big_30795420dzc.jpg

big_30795420bt4.jpg

big_30795420a42.jpg

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Böyle güzel bir motorun zevki en iyi Bodrum gibi bir yerde çıkar herhalde. Çok güzel bir motor. Allah kaza bela vermesin. Siz öyle gezilerinizi anlatıp fotoları paylaştıkça bana günler geçmiyor burada.

Ah o kaşıntılar yok mu zaten. :party2: O kaşıntılar olmasa bu motorlar nasıl satılacak. :rolleyes: Sizin kaşıntı da Burgman 650'ye kadar gider gibi geliyor bana. :vreka:

son nokta gp800 ama ona daha var .

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Böyle güzel bir motorun zevki en iyi Bodrum gibi bir yerde çıkar herhalde. Çok güzel bir motor. Allah kaza bela vermesin. Siz öyle gezilerinizi anlatıp fotoları paylaştıkça bana günler geçmiyor burada.

Ah o kaşıntılar yok mu zaten. :rolleyes: O kaşıntılar olmasa bu motorlar nasıl satılacak. :) Sizin kaşıntı da Burgman 650'ye kadar gider gibi geliyor bana. :)

Bizde 2007si vardı.

Motoru şanzımanı çok güzel. donanımı yüksek.

Motor sanki 2 değil 4 silindir, araba gibi devirleniyor, vibrasyon sıfır (silverwing bunun yanında tek silindir gibi)

Ancaak tekerlekler küçük, lastikler düşük profil ve süspansiyon sert olduğu için tamamen cadde yolları için kullanışlı bir makina.

büyük tekerlekli scooterların yeri bambaşka..

Yorum bağlantısı
Murat Güçlü Toy
bu arada talip çıkarsa satıp daha büyük bişey alacam , denk gelirse , ah şu kaşıntı aah :)

Bu kaşıntı kolay kolay geçmez. Popo o seleye dokundumu yapacak bir şey yok. Yalnız motoru yükseltmeden önce kaskını değiştirmeni ve diğer korumalarını tamamlamanı tavsiye ederim. Güzel bir kask ile hem rüzgardan daha az etkilenirsin. Basit bir dizlik bile çok iş görüyor.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Bu kaşıntı kolay kolay geçmez. Popo o seleye dokundumu yapacak bir şey yok. Yalnız motoru yükseltmeden önce kaskını değiştirmeni ve diğer korumalarını tamamlamanı tavsiye ederim. Güzel bir kask ile hem rüzgardan daha az etkilenirsin. Basit bir dizlik bile çok iş görüyor.

kaskım ş.içi için gayet yeterli bence (givi), kapalılar düşük hızlarda buğu yapıyor sinir ediyor ve sıcakta hiç çekilmiyor, ama ş.dışı için evet kapalı bir kask almak lazım

korumalı mont var , dizlik falanda almak lazım haklısınız .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...