İçeriğe Yönlendir

Detaylı Koltuk Temizliği

Turkay Enez

Recommended Posts

Turkay Enez

Koltuklar kirlenmişti. Temizlemek gerekiyordu. Tam başladık yıkamaya halı yıkama makinesi koyverdi... Elle yıkayıp, duruladık. Annem benden daha çok uğraştı...

Yıkanmayı bekleyen koltuklar...

cfc64b2c.jpg

Koltuklarını bekleyen misafir odası...

963d8a11.jpg

Kurumayı bekleyen koltuklar...

e2654fc4.jpg

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Koltuklarda çok zorlu lekeler yoktu ama, özellikle arka koltuklar küçük kızımın sayesinde iyice kirlenmişti. Tertemiz oldu...

koltuklardaki lekeler kayboldumu?fotoğraflarda güzel duruyorlar.
Yorum bağlantısı
Mehmet Solak

evet benimde çocuklar sağolsunlar dondurma lekesinden başla değişik lekeler var.birde şoför koltuğunda deniz suyu lekesivar.koslayı tavsiye ettiler fakat henüz uygulayamadım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Elinize sağlık. Islak kuru halı yıkama makinalarıylada iyi temizleniyormuş.

Silerek vs olacak iş değil. Daha çok bulanır ve içine işler.

Yorum bağlantısı
Kadir Yavuz

Turkay bey neredesiniz söyleyin geliyorum bana da sizin gibi birisi gerek kafa kafaya verip arabayı baştan aşağı ele almak için :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Turkay Enez
(düzenlendi)

Aslında motoru da temizledim. Tabi, dağıtmadan. Sadece plastik parçaları sökerek. Akü kabı, hava filtre kutusu, turbo salyangozu, vs.

Foto da çektim fakat biligsayarın harddiski ölünce resimler de kayboldu...

Elimde kalan bir kaç fotodan biri...

Durulanmayı bekleyen parçalar...

6bfd8f35.jpg

Bu gidişle şu motoru da komple dağıtın bir temizleyin eliniz değmişken.
tarihinde Turkay Enez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bayram temizliği gibi olmuş halı, paspas, koltuk temiz temiz binersiniz.Tül ,perde camlar ne zaman :rolleyes::D

Yorum bağlantısı
Fatih Cesko

guzel olmus gule gule kulan temiz temiz binersin artik :rolleyes:

bende hali yikama makinesiylen bi yikmak istiyorum ama bu aralar havalar cok sicak biraz serinlemesini bekleyip yikayicam

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

Koltuk altındaki hava yastığı kablo soketi çıkarılmış halde marşa basarsanız göstergede hava yastığı lambası yanar dikkat edin..

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Dikkat edilmesi gereken şey, kurutmanın güneş ışığı altında yapılmaması...

Güneşte kururtulursa leke yapar...

Temizlik yaptıktan sonra hemen kurutulmazsa leke yapmazmı?
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Hakan Görgülü

tam aradığım konu.bendede 2006 trend var koltuklar böyle koyu renk değil şampanya rengi galiba benimki tamda bilmiyorum rengini ve o kadar kirli duruyoki binesim gelmiyo arabaya.benden önceki sahibi çok berbat kullanmış arabayı.denemediğim hiçbişey kalmadı hatta dahada mahvettim koltukları.sadece kosla'yı denemedim.malum profosyonel yıkamacılar çok para istiyolar.onun için bu işi kendim yapmak istiyorum.koltuklar sökülürken neye dikkat etmem gerekir.ayrıca temizlemek için ne önerirsiniz arkadaşlar.

teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Ön koltuğun 4 vidası var. Vidaları söktükten sonra koltukları çıkarmadan alttaki elekrik soketinin de vidası var. Soketi söktükten sonra koltukları çıkarıyorsunuz. Arka koltukların oturakları öndeki (diz altında kalan) 2 şer vidayı sökünce çıkıyor. Arkalıkları sökmek biraz uğraştırabilir. Sırtlıkları önce yatırıyorsunuz, düz tornavidayla sekmanı kaydırarak çıkarıyorsunuz. Sırtlıklarda vida sökmeye gerek yok...

tam aradığım konu.bendede 2006 trend var koltuklar böyle koyu renk değil şampanya rengi galiba benimki tamda bilmiyorum rengini ve o kadar kirli duruyoki binesim gelmiyo arabaya.benden önceki sahibi çok berbat kullanmış arabayı.denemediğim hiçbişey kalmadı hatta dahada mahvettim koltukları.sadece kosla'yı denemedim.malum profosyonel yıkamacılar çok para istiyolar.onun için bu işi kendim yapmak istiyorum.koltuklar sökülürken neye dikkat etmem gerekir.ayrıca temizlemek için ne önerirsiniz arkadaşlar.

teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Hakan Görgülü
Ön koltuğun 4 vidası var. Vidaları söktükten sonra koltukları çıkarmadan alttaki elekrik soketinin de vidası var. Soketi söktükten sonra koltukları çıkarıyorsunuz. Arka koltukların oturakları öndeki (diz altında kalan) 2 şer vidayı sökünce çıkıyor. Arkalıkları sökmek biraz uğraştırabilir. Sırtlıkları önce yatırıyorsunuz, düz tornavidayla sekmanı kaydırarak çıkarıyorsunuz. Sırtlıklarda vida sökmeye gerek yok...

bilgiler için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İç temizlik için ne kadar fiyat istediler? Prof farkı: tam kurutma yapmasıdır, tam kurutamassanız, alttaki sünger aklıcı deforme olur, kalıcı koku yapar.

Yorum bağlantısı
Hakan Görgülü
İç temizlik için ne kadar fiyat istediler? Prof farkı: tam kurutma yapmasıdır, tam kurutamassanız, alttaki sünger aklıcı deforme olur, kalıcı koku yapar.

250-300 tl arası tutar dediler.iyi bi temizleyici malzeme bulursam kendim yapmayı deneyecem.

Yorum bağlantısı
Hakan Görgülü
Sonunda, Ankarada daha pahalı birşey bulabildim; 300 mü :) çokmuş...

koltuklar çok kirli olduğu için fiyat değişiyor sanırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...