İçeriğe Yönlendir

'98 Kangoo'yu Ne Yapalım?

Can Karacaer

Recommended Posts

Can Karacaer

Renault_Kangoo_1_9_Diesel_14.jpg

Resimdeki aracın aynısından kız arkadaşımda var. Araç babasının bir alacağına karşılık 3 ay önce geldi ve şu anda çok işe yarıyor.

Ancak geçen hafta motor yatak sararak bir dünya masraf çıkardı. Motor sıfırlandı, 2 gün sonra akslar dağıldı bir daha masraf çıkardı. Ve araba kendinden soğuttu.

Bir tarafımız aracı satıp kurtulalım sürekli masraf çıkarıyor diyor, diğer tarafımız çıkaracağını çıkardı artık uzun süre binilir diyor. Satılırsa şu an için yeni bir araç alınması mümkün değil, temiz bir Kartal vs. bakılacak yerine...

Sizce ne yapalım???

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

emektarı yıllarca kullandım güzel arabadır çok iş görür bence.1-2 ay daha kullanının gitsin bakalım ne olacak, düplü kartaldan iyidir bencede.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Can, Berna'ya selamlar, bence kangoo'ya devam. Zaten yapılan masraf yapılmış, bi şanzuman kalmış bence :D

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

bu kangonun fiyatı ne ki? Hani 10 bin lira civarı ediyorsa satıp ufak temiz bir araba alınsa daha mantıklı olur ama düşük fiyat ediyorsa tofaş grubundan bin kat iyidir.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Araç 9 filan eder taşrada...

Küçük bir araç iş görmez. Susurluk, Akçay, İstanbul üçgeninde eşya götürüyor, tarlaya bahçeye vs. giriyor.

Kartal ya da Toros fikrine ben sıcak bakıyorum, sonuçta en pahalı masrafı 200 lira... Ama Saınin dediği gibi bu arabanın da başka masrafı kalmadı gibi...

Can, Berna'ya selamlar, bence kangoo'ya devam. Zaten yapılan masraf yapılmış, bi şanzuman kalmış bence :D

aleykümselam...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yapılan işlere en uygun arabalardan biri bence...Çıkaracak problemde kalmamış gibi, kongoyla yola devam diyorum... :D

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Aslında araba yaşına göre oldukça diri duruyor. Daha 150bin'de, daha önce de bayan öğretmen tarafından binek kullanılmış....

Mehmet Abi; sana zahmet hasar geçmişine bakabilir misin? Turkcell'den sorgulatınca 2003 yılı sonrası söylüyor

Plaka, 10 SP 434

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
(düzenlendi)

Eniştem ticaretle uğraşıyor. 2000 model aynısından var. 0km alınmasına rağmen personel kullandığı için hor kullanıldığından olsa gerek motor, şanzıman derken birsürü masraf çıkardı. Şimdi takasa falan verip kurtulma amacında.

Bu durumda daha yeni birşeyler bakılmalı diyecem ama üstüne para eklemeyince bundan çok da farklı olmayacaktır.

tarihinde Sayg?n Can O?uz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özdemir Erten

Çıkarabileceği masrafların büyüğünü çıkarmış bence.Artık geriye rahatlıkla binmek kalır.Ben olsam binerdim ve kartal vs tarzı bir araçla değiştirmezdim.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
bence bir an evvel elden çıkartılmalı.

Neden ustam? Açıklar mısın?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Biraz süslenmiş olsa güzel şeyler ortaya çıkabilir, öylede binilir :D

kango.jpg

Adam tarlaya giriyorum demiş. !

elektrik arızaları da sırada olabilir. Satılık ilanı verilir. meraklısı olduğunda satılabilir. Ama kurtulmaya pek gerek yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aslında araba yaşına göre oldukça diri duruyor. Daha 150bin'de, daha önce de bayan öğretmen tarafından binek kullanılmış....

Mehmet Abi; sana zahmet hasar geçmişine bakabilir misin? Turkcell'den sorgulatınca 2003 yılı sonrası söylüyor

Plaka, 10 SP 434

Çok zor Can..

Yetkilerimizi kısıtladılar.. Sadece pert kayıtlarını görüyorum şu anda.. Özel çabalarla tramerden kusur dağılımı olmuş kazaları görüyorum..

Ama 2003 öncesini ben de göremiyorum..

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Biraz süslenmiş olsa güzel şeyler ortaya çıkabilir, öylede binilir :)

kango.jpg

Böyle pavyon arabasının direksiyonuna kız arkadaşımın geçeceğini pek sanmam zaten... :)

Yorum bağlantısı
Emre Demir2

Bu şekilde araç kullanmayı herkesin cesaret edebileceğini sanmıyorum zaten. :nazar:

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)

Babamda aracın aynısından var ve hiç bakmaz arabasına, yağını bile düzgün değiştirmez, eksildikçe ekler, aklına esince değiştirir yani anlayacağınız eşek niyetine kullanır, buna rağmen öyle çok çok büyük masraflar çıkarmıyor, şu anki kilometresi aracın tam 400 bin... Yukarıda bahsedilen araçların hiç biri bunun kadar sağlam değildir ki zaten masrafların büyüğü yapılmış. Ayrıca dediğiniz gibi araç diri duruyor. Babamda olsa en az 5 sene daha kullanır :D

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...