İçeriğe Yönlendir

Honda Cbr125r`ım...

Beyhan Yılmaz

Recommended Posts

Beyhan Yılmaz

Arkadaşlar 1 ay önce sipariş verdiğim cbr125`ım sonunda geldi. İnat edip takipçiye vermediğim işlemleri 3 günün sonunda bitirebildim nihayet. Kullanışı falan zevkli bir makina uzun araştırmalarım sonucu`125 lik makinalar arasında kendimce en doğru seçimin olduğuna inanıyorum :D Çok dikkatli kullanmak lazım tehlikeli aletler.. Motosiklet su soğutmalı, enjeksiyonlu, arka frenleri disk olarak zaten 125`liklerden otomatik olarak ayrılıyor.. Resimde gözükmüyor ama LS2`nin kaskı bulunmakta.. 30 sene aradan sonra yine motosiklet üstündeyim :fiuw:

foto131q.jpg

47860124986857552944100.jpg

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Hayırlı olsun , çokta yakışmış size. 30 yıl ara verince 125 likten başlamak akıllıca olmuş. :D

Yorum bağlantısı
Çağdaş İbiş

Güle güle kullanın :good1: , hiç de 125cc gibi değildir, çok süratli ama hafif olduğu için tehlikeli olabiliyor. Makyajla çok daha yakışıklı olmuş 2008'i bizde de vardı 6 vites çok geldiğinden scooter'a düştük :)

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz
Hayırlı olsun, bakım aralıkları nedir?

herkese teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.. :p bakım aralıklarıda 1000 km`de rodaj var sonraki bakım 6000 de bir sonraki 12000 fakat o kadar uzatmam 500 4000 8000 diye giderim muhtemelen.. Gidişi hoşuma gitti cbf150 ye göre vitesleri daha kısa tutulmuş sanki 14 bg`i her viteste etkin kullanabiliyorsunuz... Lastikleri orjinalden kötü İrc marka arka tekerlekler çabuk kitliyor öne ağırlık vermezseniz duramazsınız... Ama sevdim aleti zaten alış amacım ekonomi zevk ve hayatı kolaylaştırmak idi şuanda 2.2 litre yakıyor gibiyim ama rodaj bitince düşer sanırım...

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

1 sene boyunca severek kullandığım motorom cbr125'ti. satmamdaki tek sorun 1.87 boy ile üzerinde komik durmamdı. süper az yakar, bakımları ucuzdur. 1 lt. yağ alır (10 lira gibi) ve hiç üşenmeden sıkça değiştiridim. vites kutusu da aynı yağı kullandığından vites geçişleri bile farkederdi. ama sağa sola yatırmamaya çalışın, grenajlar ve sinyaller çok pahalı. mümkünse koruma takozu alın takın. durmaya yakın "N"ye geçiş zordur, biraz gaz ve debriyajı tam çekmeden durmaya yakın denerseniz kolayca geçer, zamanla eliniz alışır. 2 fren de disk bu sebeple frenaj iyi, fakat ön freni kilitlememek lazım :) ben ön siperliğini siyahla değiştirip arka lastiğini kalınlaştırmıştım. ayrıca ebay'den harris silikon elcik almıştım.

güle güle kullanın...

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz
Beyhan bey, nasil oluyor Izmir trafiginde kullanimi ? Ustunuze cikmaya calisiyorlar mi ?

Belki inanmayacaksın Muhlis ama yani trafikte çok büyük saygı görüyorum ve şaşırıyorum yani anlatsam inanmazsın :) hiç böyle şeyler beklemiyordum geçen ege üniversitesi kavşağına bir girdim arabalar resmen ortayı böldüler yol açtılar gibi birşey oldum vay be dedim tabi tedbiri bırakmamak lazım dallama çok fakat trafikte hep pizzacı veya o çin malı otomatikleri gören millet biraz orta halli bir motosiklet görünce adam gibi oturuş pozisyonu ile efendi gibi gittiğinde kask taktığında kimse saygısızlık yapmıyor yani bu zamana kadar böyle oldu inşallahta devam eder..

1 sene boyunca severek kullandığım motorom cbr125'ti. satmamdaki tek sorun 1.87 boy ile üzerinde komik durmamdı. süper az yakar, bakımları ucuzdur. 1 lt. yağ alır (10 lira gibi) ve hiç üşenmeden sıkça değiştiridim. vites kutusu da aynı yağı kullandığından vites geçişleri bile farkederdi. ama sağa sola yatırmamaya çalışın, grenajlar ve sinyaller çok pahalı. mümkünse koruma takozu alın takın. durmaya yakın "N"ye geçiş zordur, biraz gaz ve debriyajı tam çekmeden durmaya yakın denerseniz kolayca geçer, zamanla eliniz alışır. 2 fren de disk bu sebeple frenaj iyi, fakat ön freni kilitlememek lazım :) ben ön siperliğini siyahla değiştirip arka lastiğini kalınlaştırmıştım. ayrıca ebay'den harris silikon elcik almıştım.

güle güle kullanın...

En korktuğum şey yatırmakta bakalım bir sinyal 150 tl :) Allah kaza bela vermesin 3 motosiklet forumunun 4 farklı marka motosiklet modellerine ait 600`şer sayfalık yorumlarını ezberledikten sonra karar vermiştim inşallah bende senin gibi memnun olurum..

Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun, bende aynı model düşünüyorum. Ama bir tehlike olduğundan ve burda trafik bilinci oluşmadığı için şimdilik erteliyorum. Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Güle güle kullanın...Az kalsın benimde ilk motorum bu olacaktı...Özdemir'in dediği gibi boyut olarak biraz küçük olduğundan binince garip bir görüntü oluştu, vazgeçmiştim...Ama sizde uyum sorunu görünmüyor...Keyfini çıkarın...

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

cbr kullanma şansına erişmiştim

arkadaş 299 da kesiciye giriyordu , ah o kesici ah

300 ü göstermedi

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
cbr kullanma şansına erişmiştim

arkadaş 299 da kesiciye giriyordu , ah o kesici ah

300 ü göstermedi

CBR125 le mi 300 yoksa? :)

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

hayırlı olsun tip olarak çok güzel motor, ancak öyle bir motordan biraz daha güzel ses almanın yoluna gitselermiş iyi olucakmış, o racing kasasının altında ara gaz verince zır zır etmesi güzel olmuyor :lol:

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Hayırlı olsun. Olası hasarlara karşı kasko yaptırmak iyi olmaz mı?

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

250 cc altına kasko yapılmıyor maalesef.

Hayırlı olsun. Olası hasarlara karşı kasko yaptırmak iyi olmaz mı?
Yorum bağlantısı
Okyay Pay
CBR125 le mi 300 yoksa? :)

yok artık 125 e ne gerek var

50 cc ile :p

2006-honda-cbr1000rr.jpg

ama böyle bir 50 cc ile (enjektörleri 50 cc ) ;)

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş
hayırlı olsun tip olarak çok güzel motor, ancak öyle bir motordan biraz daha güzel ses almanın yoluna gitselermiş iyi olucakmış, o racing kasasının altında ara gaz verince zır zır etmesi güzel olmuyor :p

Egzozu delerek daha tok bir ses elde edilebilir...

yok artık 125 e ne gerek var

50 cc ile :p

ama böyle bir 50 cc ile (enjektörleri 50 cc ) :)

50cc yapar tabi... ;)

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz
250 cc altına kasko yapılmıyor maalesef.

Yok kasko yapan 3 şirket var fakat kaskosu 800 tl bir sinyalinin 150 tl olduğu düşünülürse güzel fiyat fakat zaten 0`ı tüketerek aldık şimdi kasko zor olur dikkatli dikkatli kullanmaya devam :D

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir
(düzenlendi)

Motorsiklet konusunda zır cahil biri olarak sormak istiyorum. Bu Honda'nın Cup Modeli var eski. Onun yenisi çıkıyor mu?

tarihinde Fazl? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz
Motorsiklet konusunda zır cahil biri olarak sormak istiyorum. Bu Honda'nın Cup Modeli var eski. Onun yenisi çıkıyor mu?

Evet ama adı artık honda cup değil innova hemide yeni çıkanları enjeksiyonlu 100km`de 1.5 litre yakıyor muhteşem ekonomik fakat yarı otomatik olduğundan pek tutulmuyor genelde köy yerlerinde oluyor ama çok sağlam bir motosiklettir kendileri...

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Honda Cup, bir kısım motosikletsevere göre gelmiş geçmiş en iyi motosiklettir. Beyhan Bey'in de dediği gibi, yenisi yok ama benzeri var.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

motosikletin kaskosu araba kadar tutuyor maalesef :) bu motorun tek problemi var. grenajların şişmesi lazım. yamaha'nın 125i daha kalıplı duruyor..

yamaha-yzf-r125-par.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...