İçeriğe Yönlendir

Blaupunkt ford Cd/mp3 player

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)
http://urun.gittigidiyor.com/FORD-FOCUS-CO...0QQidZZ28994346

Kim alıyor bunu... ?

Alacak kimse kalmadıysa ben alayım.. Benim ekran bozuk...

ekranın nesi var emmi.eger sayılar tam çıkmıyorsa açıp iletken baskısının lastigini degiştşrmen gerek düzelmesi lazım.

fiyatı düşmüş iyice açık artırmada bu ürün 2 tane varmış. alırsan bunu sendeki ekranı bozuk olanada ben talip olayım diye düşündüm şimdi. :D

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ekranın nesi var emmi.eger sayılar tam çıkmıyorsa açıp iletken baskısının lastigini degiştşrmen gerek düzelmesi lazım.

fiyatı düşmüş iyice açık artırmada bu ürün 2 tane varmış. alırsan bunu sendeki ekranı bozuk olanada ben talip olayım diye düşündüm şimdi. :D

Söktüm Oktay, hata veren kısım, dikine olan kısım..

Yanlar lastikli ama dikine olan kısım telli ve lehimli...

Baktım kılcal lehimler ve kılcal kablolar..

Geri kapattım...

50 tane sütun varsa 7-8'i çalışmıyor...

Yorum bağlantısı
Söktüm Oktay, hata veren kısım, dikine olan kısım..

Yanlar lastikli ama dikine olan kısım telli ve lehimli...

Baktım kılcal lehimler ve kılcal kablolar..

Geri kapattım...

50 tane sütun varsa 7-8'i çalışmıyor...

anladım.kablolar ipek tabir edilen türden ise detaylı ugraşmak gerekiyor tuşlara basıldıgı zaman altta kalan bu kablolar baskıdan dolayı zedelenme yapıyor.eger lcd nin o birleşim yerinde çatlak oluşmadı ise yapılır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lcd ve panel sağlamdır Usta..

kablolarda ipek değil...

Servet Aydın ile konuyu incelemiştik..

Burayı tamir etmektense bu yapıyı bozup, iletken lastik ile bu bağlantıyı yapmayı denemeye karar vermiştik ama, ya olmazsa diye de tereddüt etmiştik...

Yorum bağlantısı
Lcd ve panel sağlamdır Usta..

kablolarda ipek değil...

Servet Aydın ile konuyu incelemiştik..

Burayı tamir etmektense bu yapıyı bozup, iletken lastik ile bu bağlantıyı yapmayı denemeye karar vermiştik ama, ya olmazsa diye de tereddüt etmiştik...

emmi olmaz diyecem ama resim olsaydı o baglantı için çok net yorum yapardım.lcd baglantısı genelde film kablo ile yapılır ve kart üzerine ise lazer ısıtmalı monte edilir film kablo ara soket ilede birleştirilebilir.baglantı şeklini görebilseydim net cevap verirdim ama standar birleşim teknigi budur.lcd sinin arkasında devre kartıda olabilir ondan çıkan bglantısı ince kablolarlada yapılabilir.ipek derken kulaklık kablolsu tarzında çok ince kablolar kullanılır ve ikilidir bunlar.

çok lcd ler ile ugraştım ama bunlarla ugraşma fırsatım olmadı.gözler görmeyince akıl istedigi kadar mantık yürütsün fayda etmiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evde fotoğrafları vardı Oktay.. (İnşallah silmemişimdir)

Kesin ipek kablo değil...

bildiğimiz lcd bağlantı kablolarından...

Yorum bağlantısı
Evde fotoğrafları vardı Oktay.. (İnşallah silmemişimdir)

Kesin ipek kablo değil...

bildiğimiz lcd bağlantı kablolarından...

resimleri bulursan ekle emmi bakıyım merak ettim iyice.ekran büyük oldugu için satırlar arası iletişimde çogalıyor bu yüzden likit ekrana data iletişimi için kullanılan kablo zaten olamaz filmiletken olur incecik yollar vardır üzerinde ve küçücük elemanlarda bulunur bazılarında ve bu film baglantı için devre kartına iletişimi saglamak için ya tek soket ile taban kartına takılır bu en iyi yoldur.yada yön veya başka sebeblerden dolayı ara soket ile kablo yardımıyla saglanır,bu kablolar ise ekran boyutu oranıyla alakalı olarak data uç sayısıda degişir.yapım yılıda bu degişiklige yansır.günümüzde sayı azdır.bu kablolar bazen dış yüzeyleri ya yalıtkan kablı olur ve sıralı tiptedir yada anlaşılması için söyleyim.trafolarda kullanılan tellerdeki gibi çıplaktır ama yalıtkan kablıdır esnek ve yumuşak olurlar.bazı kablolarda ise esnekligi en yüksek oranda yakalamak için iplik üzerine iletken sıvı kaplanır ve üzerinede yine yalıtkan sıvı kaplanır bu tür kablolarda kullanılmaktadır.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

Bu ürünü alanlara bir sorum var :unsure:

şu gizli ayarldaki DEQ off kimsede on oluyor mu. birde yine o gizli menüde (gizli menü dediğim fm tipini amerikadan europe yaptık ya orası )

Hi-Q-Fac -

High Eqo -

Mi-Q-Fac -

Mid-Eco -

Lo-Q-Fac -

Low Eqo -

bunları gören var mı?

Yorum bağlantısı

mustafa resimle destek verebilirmisin benim aracada sorunsuz takabilirmiyim bu vss olayını falan?arka soket girişini temiz bi resimle eklesen sevinirim mümkünde tabi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

:) Dün çekecektim unuttum resmini Sökme aparatı olmadığı için anca sanayiden sanayiye gidince söktürebiliyorum. Ama montajında soket yapısında bir şey yok.

Bu 5000rdsnin arka yüzü.

teyp_50002_2.jpg

Bu 6006 nın arka yüzü

teyp_6006E_2.jpg

Bu da araç tesisatı.

teyp_tesisat_1.JPG

Ama bizimkinde 3 kablo var (yani resimdeki beyaz soket ki galiba o sigorta ile kare siyah soket yok onlar changerla alaklı olması lazım.) 5000 le 6006 nın girişleri aynı sadece yerleşmesini farklı yapmışlar. Blau mp3 vss için ayrı bir kabloyu zaten bırakmış onunda bağlantısı kolay. O üste teisat resmi var ya işte onun iki sıra pinli olanında üst köşesindeki kabloyu blau ile gelen ara soketin siyah soketine üst sol köşesindeki boş pine takıyorsun.

cd çalarla gelcke olan ara soket şu.

teyp_ford_blau_kablo.jpg

Bu olmazsa kenidiniz soket yapmak zorundasınız. Bağlantının şemsası Emmini sitede var yine ( Zaten tüm dökümanlar ordan araklama :) )

Diğer detayları burdan bakarsınz.

http://www.ozyurek.org/teyp/teyp.htm

Şu da vss için dediim olayın resimlisi gibi :p

Yorum bağlantısı

araklama konusunda haklısın adamın bri bi forumda acayip hava atıyordu yazdıklarında tabi sayfada en alta bi baktım ozyurek.org.emmi zannettim ama açıklama yapmış ben degilim diye.ahh dedim adamın yaptıgına bak.daha bir çok yerde geçiyor böyle.sanırım bu resimlerein orjinali ya rus yada rum sitesinde var.dil yapısı öyleydi.

bu resimlerdeki baglantıya göre kumanda ucu var görünüyor ama yurt dışı resimlerde yok görünüyor.onun için resim istedim.aynı soketler uyduguna göre pinide varsa kumanda ucu diye olan kısım için ugraştınmı sanmıyorum ama.denemekten zarar gelmez diye düşündüm.emmi ugraştımı bilmiyorum en eski kullanıcı sayılır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kumanda olsa süper olur ama forumda olmaz denilmişti :) Yapılsa ne tatlı olur :)

Yorum bağlantısı
Kumanda olsa süper olur ama forumda olmaz denilmişti :lol: Yapılsa ne tatlı olur :D

amerikada satılanlarda var görünüyor onun için kafama takıldı.avrupada bazı linklerde ise yaptık deniyor ama bilgi yok hiç.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

teyp_tesisat_1.JPG

Sağdan sola soketleri yazıyorum...

1- Elektrik girişi

2- Direksiyondan kumanda

3- Hoparlör çıkışları 8 pin

4- 12 pinli kare cd changer girişi

5- Sigorta.. (herhangi bir yere bağlanmıyor)

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Ben bu teybi aldim; ancak soyle bir problemim var. Radyoda sonu cift haneli biten frekanslardaki kanallari dinleyemiyorum. Ornegin, kanalin olmadigi 95.7 ve 95.9'da durabiliyorum; ancak 95.8'deki kanali dinleyemiyorum. Bunun bir yolu yordami var midir?

Bir de bu kutudan cikan kisa mavi kablo ne ise yariyor, vsa kablosu o mu?

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Kilavuza baktim ama cozemedim, kiz kardesimin dinledigi bir tek kanal var, 95.8, benim cdlerdeki muzikler de ona pek gitmiyor, anlasamadik, illa da ya bunu yap ya da eskisini geri tak dedi :D Genclik iste...

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Basit olduguna eminim de ben kilavuza bir daha bakayim belki bu sefer anlayabilirim. Olmazsa Emmiye danisacagim artik. Bir de Mustafa kardesimden su vss olayinin detaylarini alabilirsem degme keyfime :D

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Sağ yuvarlak tuşun olduğu yerde back'in üstündeki tuş ile fm-am tuşuna basılı tutuyoruz 1-2 sn kadar, kısa bir bip sesi duyunca back tuşuna basılı tutuyoruz,gizli bir menu açılıyor.

Ardından sol yuvarlak tuşun yanındaki sağ-sol tuşlar ile 2 sefer sol idi yanlış hatırlamıyorsam tuner'ı bulup, sağdaki yuvarlak tuşu sola çevirmek suretiyle USA olan ayarı Europe yapıyoruz.Hayırlı olsun:)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ah Mehmet abi birde şu direksiyon kumandası konusuna çare bulabilsen öyle güzel olacak ki,sana mısır çarşısından kasa kasa envai domates biber fideleri alıp göndereceğim sözüm söz:))

Yorum bağlantısı
Ah Mehmet abi birde şu direksiyon kumandası konusuna çare bulabilsen öyle güzel olacak ki,sana mısır çarşısından kasa kasa envai domates biber fideleri alıp göndereceğim sözüm söz:))

maalesef olmuyor soket yeri var ama pinler yok buda kumanda olmuyor anlamını taşıyor çok inceledim artık olmayacagına ikna olduım.umut tükendi :nazar:

mustafa hız baglantısının şemasını vermöişti araştırın derim.

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Olmadi. En iyisi Mehmet Beyi beklemek.

Oktay Bey, VSS konusunda semaya baktim, radyoya baktim, kablolara baktim, yapamayacagima kanaat getirdim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...