İçeriğe Yönlendir

Blaupunkt ford Cd/mp3 player

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Emmi resimdeki pinler bizim blaunnu mu travelpilotun mu?

Ürünü kargoya vermişler. bakalım 1 hafta diyor. :(

Soket yapısı aynı.. yerleri aynı, diziliş aynı... Seninkinde navigasyon olmadığı için pin varsa bile boştur, yada pin yoktur..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bacanağıma sordum, "en kötü ihtimalle, teybin yenisini yaparım" dedi. Ben, budur abicim diyorum. :good1:

Amma pısmış adamcağız, bacanağı bulaşmasın diye, teyp imalatına bile girmeye razı :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
Mehmet.. Bu konu yeni bir konu değil.. Yıllardır millet Blaupunkt'u direksiyondan kumanda etmeyi deniyor. Bir arkadaşımız 250 liraya adaptör almıştı.. o bile başaramadı..

Blaupunkt'a soruldu..

Blaupunt bu modelin ford direksiyondan kumandasını destekleyecek yazılıma sahip olmadığını söyledi..

Sizin aldığınız aparatlar, diğer blaupunktlar için olabilir...

Tum umudum kirdin :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tum umudum kirdin :)

Umudun kırılmasın, bir de Murat'ın bacanağı baksın :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Amma pısmış adamcağız, bacanağı bulaşmasın diye, teyp imalatına bile girmeye razı :flowers:

Sen git biber gazı ye. :p

Umudun kırılmasın, bir de Murat'ın bacanağı baksın :p

Önce teyp lazım. Bende para yok. Kimde var? ;) Bana bir teyp gönderin, sıfır olsun, para da istemeyin. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Temiz bir 6000cd ni üstüne 75 lira isterim + söküp takmaya yarayan montaj demiri isterim :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Murat abicim bacanağın bu işe çare bulacaksa sana ortaklaşa bir teyp alırız tükkan senin biliyosun:))

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Temiz bir 6000cd ni üstüne 75 lira isterim + söküp takmaya yarayan montaj demiri isterim ;)

:p İste, n'olcak ki isteyince? :)

Murat abicim bacanağın bu işe çare bulacaksa sana ortaklaşa bir teyp alırız tükkan senin biliyosun:))

Cem, kendisiyle görüştüm. Ben yapacağını düşünüyorum. O, temkinli yaklaşarak, bir bakması gerektiğini düşünüyor. Şu ana kadar olan gözlemlerimde, onun elektronik ve programcılık bilgisini biraz anladıysam yapacağına emin gibi bir şeyim. Ancak, teypte böyle bir şeye karşı, insanlar kumandayı çalıştıramasın diye bir önlem alınmışsa ve bacanak onu geçemezse ancak o zaman yapmaz diye düşünüyorum. Böyle bir şey yapıldığını sanmıyorum. Bir de bu teypler hangi araçların kumandasıyla çalışıyor onu merak ettim. O aracı da incelemek lazım gelebilir. Sonuç olarak, yeterli araştırma ve ekipmanla bu işi yapsa yapsa benim bacanak yapar. Ben bunu bilir bunu söylerim. :flowers:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

hani ben isterim veren olursa diye :flowers: vermeyen arap bacılar düşünsün ;) Hele bi şu kablolar elimize geçsin o zaman o kablonun ithalatını ihracatını yeri gelcek imlatını yapacam :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Abicim deneysel malzeme istersen sökeyim benim blaupunkt'u göndereyim,yedekte ne olsa alpine duruyor hala:) Bilim uğruna fedakarlıktan kaçanın kaşığı kırılsın :) Direksiyon kumandası da istersen direksiyonu sökeyim göndereyim yada daha iyisi ben arabayla sana geleyim söker takar karıştırırsınız el birliğiyle:))

Yorum bağlantısı
Murat Dere
hani ben isterim veren olursa diye :p vermeyen arap bacılar düşünsün :p Hele bi şu kablolar elimize geçsin o zaman o kablonun ithalatını ihracatını yeri gelcek imlatını yapacam :)

Hadi bakalım Mustafa Tüfekçi. :)

Abicim deneysel malzeme istersen sökeyim benim blaupunkt'u göndereyim,yedekte ne olsa alpine duruyor hala:) Bilim uğruna fedakarlıktan kaçanın kaşığı kırılsın ;) Direksiyon kumandası da istersen direksiyonu sökeyim göndereyim yada daha iyisi ben arabayla sana geleyim söker takar karıştırırsınız el birliğiyle:))

Söylediklerinin ikisi de uyar bana. Ama sonuncusu senin için biraz zor olabilir çünkü "he" deyince olacak bir şeyil değil anladığım kadarıyla. Deneyin bakın göreceksiniz "he" deyince olmayacak. :flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Elektronikçileri tanırım, hepsi de aynı.. olacak işi 6 ayda yaparlar.. Böyle bir iş en azından 2 yılda cevap bulur..

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Elektronikçileri tanırım, hepsi de aynı.. olacak işi 6 ayda yaparlar.. Böyle bir iş en azından 2 yılda cevap bulur..

Her şey gibi bunu da çok biliyon Sayın Çokbilmiş. :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

MTK baktın mı soketlere oluru var mı :)

Bir de bu ürün eve kadar gelir mi bizim :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
MTK baktın mı soketlere oluru var mı :)

Bir de bu ürün eve kadar gelir mi bizim :)

Gelir yahu niye gelmesin. Umut herzaman vardir, genelde umit olmaz :)

Yorum bağlantısı
:p İste, n'olcak ki isteyince? :)

Cem, kendisiyle görüştüm. Ben yapacağını düşünüyorum. O, temkinli yaklaşarak, bir bakması gerektiğini düşünüyor. Şu ana kadar olan gözlemlerimde, onun elektronik ve programcılık bilgisini biraz anladıysam yapacağına emin gibi bir şeyim. Ancak, teypte böyle bir şeye karşı, insanlar kumandayı çalıştıramasın diye bir önlem alınmışsa ve bacanak onu geçemezse ancak o zaman yapmaz diye düşünüyorum. Böyle bir şey yapıldığını sanmıyorum. Bir de bu teypler hangi araçların kumandasıyla çalışıyor onu merak ettim. O aracı da incelemek lazım gelebilir. Sonuç olarak, yeterli araştırma ve ekipmanla bu işi yapsa yapsa benim bacanak yapar. Ben bunu bilir bunu söylerim. :p

öncelikle seni kıranlar arasında deyim bir kişi olarak özür dileyim ;) ama bacanak espirilerine katılıyorum.

biraz daha araştırma yaptım.teyp içersinde ana entegre mevcut bütün kontrolü saglayan bu entegre degişiyor ve istenilen girişler bu entegrelerin kod farkı nedeniyle olmadıgını ögrendim.yazılımsal olarakta bu entegre kodu nedeniyle olamıyor.tek yöntem bana göre tabiki.öndeki kullanılacak ses artı eksi vesaire butonlardan birer uç alınacak ve bu butonları harici bir ünite yaparak uzaktan kumanda ile yönetilecek yazılımla olabilir detaylandırabilirim ama bu yazdıgımı bacanagın anlayacaktır.

emmi lcdye göründügü üzere iki farklı şekilde iletkenlik yapılmış.film baglantısı haricinde ki bozuk olan yer burası bence.kırmızı ile işaretledigim yer üst üste gelmesi gerekiyor bu araya hafif sert kaucuk sünger tarzı bir şey bulup sıkıştırman gerekiyor.başka yolu yok.çokta sert olmasın diger kenardaki iletken lastige engel olur.bu lastik iletkenleride kolanyalı mendil ila temizle bunların bozulma olasıgı sıfıra yakın.sadece yüzeye tam basmazsa işe yaramaz.lcd nin bu lastiklere degen kısımlarınıda temizlemelisin.esas önemli olan kısım film kablo ile yapılmış yer bu kısım lazer ısı teknigiyle yapılıyor çok cansız birleşme oluyor zamanlada bırakıyor.araya koyacagın parçanın sıkıştırması için sert yumuşak tabirini kullanıcam böyle bir parça lazım.şöylede olabilir iki kısmada ayrı şekilde parça yap araya sert düz parça koy.lcd nin dış metalini takarken dikkat et.be genelde şamliyel kullanıyordum.bisiklet tekerinin şamliyeli biçilmiş kaftan iki kat 3 kat ne kadar olması gerekirse.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Oktay, lastik iletkenlerde sorun yok ve bu güne kadar buradan sorun oluşturan görmedim hiç..

Sorunlu yeri sen de tahmin etmişsin zaten ve seni çok iyi anladım... dediklerini yapacağım.. Sağolasın..

Yorum bağlantısı
Oktay, lastik iletkenlerde sorun yok ve bu güne kadar buradan sorun oluşturan görmedim hiç..

Sorunlu yeri sen de tahmin etmişsin zaten ve seni çok iyi anladım... dediklerini yapacağım.. Sağolasın..

sende saol emmi.

yol bilgisayarımdada bu tarz iletken mevcut bahsettigim işlemi yaptım sonuç olumlu.resimleri ekleme fırsatım olmadı bi kaç güne eklerim mk2 lerin yol bilgisayarında bu sorunu çok iyi çözmüşler.orada kullanılan lastik yuvarlak uzun lastik ve 3.5mm kalınlıgında hem lcd nin hem anakartının üzerindeki birleşim yerlerine dolamışlar.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Arkadaşlar bacanak bu işi yapacak ama bana bir teyp lazım (sıfır ya da az kullanılmış olsun) ve geri göndermeye de niyetim yok bilesiniz. Şimdi, kim bana teyp gönderecek? Kargo benden endişelenmeyin. O kadar şey değiliz. Ney ben de bilmiyorum. Sözün özü; bana bir teyp ve bağlantı soketleri lazım (erkekli-dişili). Bacanak, olayın çok karmaşık olmadığını söyledi. Kumandanın gönderdiği sinyalleri teybin anlayacağı hale getiren bir çevirici yapacak. Bu iş olacak yani. Sonra sırayla gelir elimden öpersiniz. Bacanak para araştırma ve programlama için ücret istemediğini söyledi.

Arkadaşlar teyp istedik de üzerine yatacak değiliz. Şimdi olmasa da ileride, taksitle de olsa öderim parasını.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arkadaşlar teyp istedik de üzerine yatacak değiliz. Şimdi olmasa da ileride, taksitle de olsa öderim parasını.

:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Teybim de geldi bu sefer arabam tamircide :D Bu nasil bir bohem yahu kablo var teyp yok, teyp var araba yok... :D

0915102017.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
Güzel görünüyor... Araba gelince de sen kaybolma aman.. :yuuh:

Eger 2 gun icerisinde bende haber gelmezse 911 i arayin su blaupunktu hayrina baglayip denesinler :yuuh:

Yorum bağlantısı
Eger 2 gun icerisinde bende haber gelmezse 911 i arayin su blaupunktu hayrina baglayip denesinler :yuuh:

abd nin kodu neydi? :pufpuf::yuuh:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...