İçeriğe Yönlendir

Scooter Alıcam Tavsiyeleriniz ?

Misafir

Recommended Posts

Arkadaşlar kendime scooter almayı düşünüyorum, öyle çok teferruatlı olmasına gerek yok. Yaklaşık 2500lira gibi bir bütçem var. İki model arasında kaldım, parçası ucuz olmalı servisi yaygın olmalı. Mondial RS151 Yada kanuni rokko 150 arasında kaldım. Kanuni de ABS yok. Nasıl bir tercih yapmalıyım. Ş.içi gezinti amaçlı kullanılıcak çok yakmasın derdi tasası olmasın istiyorum. Tavsiyelerinizi alabilirim. :spiteful:

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

Hiçbiri...

Activa al onlardan çok daha dayanıklı ve sağlamdır..

Benimki 2004 model 70bine geldi... :spiteful: Bozulan birşey olmadı..

Ama eğer bütçeyi arttırabilirsen SYM HD 200 tavsiye ederim..

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Arkadaşlar kendime scooter almayı düşünüyorum, öyle çok teferruatlı olmasına gerek yok. Yaklaşık 2500lira gibi bir bütçem var. İki model arasında kaldım, parçası ucuz olmalı servisi yaygın olmalı. Mondial RS151 Yada kanuni rokko 150 arasında kaldım. Kanuni de ABS yok. Nasıl bir tercih yapmalıyım. Ş.içi gezinti amaçlı kullanılıcak çok yakmasın derdi tasası olmasın istiyorum. Tavsiyelerinizi alabilirim. :D

kanuni de abs yok demişsin de

hangisinde var ki ? :spiteful:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Okyay abi: Mondial RS151 de var şeklinde bir rivayet var. Ne derece doğrudur bilmiyorum. :D

Serkan abi: Hondaya baktım da biraz CC yükseldikçe fiyat çok yükseliyor. Today iyi ama çok düşük cc olarak. Fiyat'da pahalı 4'bine çıkarsam CBR125 alırım. Kısa mesafe için mondial yüksek aday parçası ucuz bir hafta içinde bir karar vericem.

Oğuz bey: Activa'ya baktım, şekli hoşuma gitmedi. SCV 100 F beat beğendim, o da gereğinden fazla fiyatı yüksek.

tarihinde Burak Erdin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aykut Tuncel

Selam

Mondialle falan uğraşma bence 2. el temiz honda beat veya piaggio zip veya piaggio fly tavsiye ederim. O fiyat aralığında bulabilirsin.Veya SYM ve KYMCO nun scooterlarını inceleyebilirsiniz.

Bu arada mondial de ve bazı çin mallarında ön çamurlukta yazan ABS fren sisteminin markası yani hiçbirinde ABS yok. Bu cc lerde hiçbir scooterda veya vitesli de abs yok.

Ek olarak 100 cc altı (beat,zip ve fly) alırsanız vergi derdiniz de olmaz. Modial RS151 in vergisi var ve çok yakar diğerlerine göre.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Okyay abi: Mondial RS151 de var şeklinde bir rivayet var. Ne derece doğrudur bilmiyorum. :D

ticari yalan !!!

Selam

Mondialle falan uğraşma bence 2. el temiz honda beat veya piaggio zip veya piaggio fly tavsiye ederim. O fiyat aralığında bulabilirsin.Veya SYM ve KYMCO nun scooterlarını inceleyebilirsiniz.

Bu arada mondial de ve bazı çin mallarında ön çamurlukta yazan ABS fren sisteminin markası yani hiçbirinde ABS yok. Bu cc lerde hiçbir scooterda veya vitesli de abs yok.

Ek olarak 100 cc altı (beat,zip ve fly) alırsanız vergi derdiniz de olmaz. Modial RS151 in vergisi var ve çok yakar diğerlerine göre.

beat 102 cc dolayısıyla vergisi var , ama çok rahat motor tavsiye ederim , yanlız dış bakaliti biraz zayıf kolay kırılıyor.

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

Kymco ve Sym görünüş olarak hepsinden güzel scooter`lar üretiyorlar.. Fakat Sym`yi hiç tutmuyorum zaten Türkiye`de montajlanıyor... Kymco`yu ise motosiklet camiasında Honda`dan sonra en iyi scooter yaptığını iddia etmişler fakat yinede tutulmuyor işte.. :D Ben size öncelikle gerçekten kaliteli olan Beat`i öneririm ama Beat bana uygun değil pek derseniz Yamaha Cygnus`da olabilir Şekil 1A O fiyat aralığına Suzuki AN125`i tavsiye ederim Şekil 1B başka bişeyde tavsiye etmem :p Bütçeni Kmyco veya Sym ile zarara uğratma..

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

bodrumdan eskişehire götürmeyi gözün yiyosa 2200 tl ye temiz bir piaggio fly var bir arkadaşta bilgin olsun.

Piaggio_Fly_Blue.jpg

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz
bodrumdan eskişehire götürmeyi gözün yiyosa 2200 tl ye temiz bir piaggio fly var bir arkadaşta bilgin olsun.

Piaggio_Fly_Blue.jpg

Biraz detay verir misin Okyay :D

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Biraz detay verir misin Okyay :D

2007 model 9000 civarı bişey olması lazım , daha yeni bakımdan çıktığını biliyorum , rengi mavi

Yorum bağlantısı

Acemi motorcu bodrumdan eskişehir'e o yol bitmez. :D Belki tecrübeli olsam altımda da 600rr olsa olurdu :p

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz
Acemi motorcu bodrumdan eskişehir'e o yol bitmez. :D Belki tecrübeli olsam altımda da 600rr olsa olurdu :p

600RR la bastıktan sonra yakıcağın yakıt ile yolda en az kesin 1 adet yiyecek olduğun radar cezası ile kargo ile kapına kadar getirtebilirsin motosikleti ;)

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

o motorla olmaz zaten

bir kamyonet şart, yada panelvan falan.

Yorum bağlantısı

Sıfır olsun bütçemizi de aşmasın deyince, mecburen çin malı motorlar giriyor devreye. Tamamen duygusal, bunu alayım biraz öğreneyip cbr125'e terfi etmeyi düşünüyorum. Sonrası 600'e kadar yolu var. :D

600RR la bastıktan sonra yakıcağın yakıt ile yolda en az kesin 1 adet yiyecek olduğun radar cezası ile kargo ile kapına kadar getirtebilirsin motosikleti :p

Yeni radarları bilmiyorum ama, eski sistem son sürat motorları pek yakalayamıyordu. Tabi görüntü çekip plaka alabilen varsa yüksek hızlarda bilemem. ;)

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Burak ehliyetin vardır diye düşünüyorum,vesile ile 2 saat kadar önce iki motosiklet kazası oldu gözümün önünde birisinde motoru yatırp zararsız atlattılar ikincide motor getze sağ fardar girdi getz de hasar var motorda ufk hasarlı. :D

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

madem 2500 tl bütçen var ikinci el bi honda al hiç diğer markalara bakma. 3 seneden beri honda kullanıyorum çok memnunum. honda innova yada today gerçekten güzel bir tercih olur

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Serkan abi: Hondaya baktım da biraz CC yükseldikçe fiyat çok yükseliyor. Today iyi ama çok düşük cc olarak. Fiyat'da pahalı 4'bine çıkarsam CBR125 alırım. Kısa mesafe için mondial yüksek aday parçası ucuz bir hafta içinde bir karar vericem.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-moto...-30254920/detay

Sıfırı 2.800 lira, bence acemi motorcuya yeterde artar bile...Ben ara sıra biniyorum buna, sesi fazla bence tek eksi yönü bu... :lol2:

Yorum bağlantısı
Yusuf Esin

Çin mallarından uzak durmak lazım.

Bu paraya temiz ikinci el olarak

Honda Activa,Beat

Yamaha Cygnus, (iki zamanlı motoru olmasına rağmen oldukça başarılı bulduğum Bw's 100 ve eni 4 zamanlı modeli Bw's 125 iyi bir seçim olabilir.)

Ancak uzun yolda yaparım belki deniyorsa biraz bütçe artırılmasıyla kesinlikle "Suzuki AN400 Burgman"

Yorum bağlantısı
şu motor eğer temizse hiç düşünme git al !!!

Gerçekten temiz gözüküyor. Biraz inceliyim alayım olmadı alırım. :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-moto...-30254920/detay

Sıfırı 2.800 lira, bence acemi motorcuya yeterde artar bile...Ben ara sıra biniyorum buna, sesi fazla bence tek eksi yönü bu... ;)

Serkan abim: Ses çok önemli değil, daha o kadar yaşlanmadık :)

Burak ehliyetin vardır diye düşünüyorum,vesile ile 2 saat kadar önce iki motosiklet kazası oldu gözümün önünde birisinde motoru yatırp zararsız atlattılar ikincide motor getze sağ fardar girdi getz de hasar var motorda ufk hasarlı. :good1:

Adnan abi: 2005'ten bu yana ehliyetim var, Kasksız ve ehliyetsiz motor'a binmem. Zaten prof değilim, sadece keyf için düşünüyorum. Herkes çin malından uzak dur diyorsa vardır bir bildikleri, mondial'den vazgeçtim. Yeri gelmişken bir sohbet esnasında 600RR ss türevi motorlarda Triptonik vites çıkmış bu konu hakkında bilgisi olan varmı ?

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

SH'ların motorlarında kronik problemler var..

Bir yakınımda var.. Kendi işi motorlar olmasına ve malına çok önem vermesine rağmen şuan 120binkm'de olan motor defalarca problem çıkarttı.. Yani 120bine gelene kadar az çektirmedi..

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
SH'ların motorlarında kronik problemler var..

Bir yakınımda var.. Kendi işi motorlar olmasına ve malına çok önem vermesine rağmen şuan 120binkm'de olan motor defalarca problem çıkarttı.. Yani 120bine gelene kadar az çektirmedi..

ilk kez duydum böyle bir problem olduğunu

özellikle herhangi bir honda da ve özellikle honda motorunda .

kaç kişiye sordum satarmısın diye , cevap genelde aynı "delimiyim ben neden satayım" .

çıkan problemleri merak ettim bu arada???

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...