İçeriğe Yönlendir

Pioneer Avic-f9220bt (navigasyon-dvd)

Hüseyin Dindar

Recommended Posts

Hüseyin Dindar

Arkadaşlar

Geçen sene focus Titanium tdci aldım

sonra navigasyonları incelemeye başladım arabaya yakışan bişey olmalıydı.

navitech ve necvox cihazları gördüm

içimden keşke pioneer gibi bir marka olsa da araca yakışsa diyodum

bir iki ay sonra şu cihazla karşılaştım

cihaz focus titanium a monte edilmiş

cihaz da yok yok

http://www.pioneer.eu/eur/products/25/111/...20BT/index.html

Do your Ford a favour.

If you own a Ford Galaxy, S-Max, Mondeo or Focus and you?re looking for full-scale navigation, entertainment and communication in one perfect-fit system to seamlessly match the interior of your car, the AVIC-F9220BT is the vay to go. Combining high-end navigation with many other great features, our unique 3D touch interface will give you quick and direct access to all the functions you need.

Travel with ease. The AVIC-F9220BT offers:

A comprehensive map database from Tele Atlas covering 44 countries, and more than 6 million points of interest.

Multiple sensors to ensure accurate positioning in areas where GPS signals may be weak (in tunnels or in built-up cities, for example).

A Traffic Message Channel (TMC) receiver to help you avoid traffic jams, advising you of hot spots in real time, and suggesting alternative routes.

Voice guidance with text-to-speech capability to clearly pronounce street names or points of interest en route.

Customise your map using our NavGate FEEDS PC, iPhone or smart phone application: find points of interests on the internet, and add them to your map. A new ECO Driving function provides driving status reports and visualises your impact on the environment.

Make and receive phone calls wirelessly, too. The AVIC-F9220BT includes a Parrot Bluetooth module, which can store, manage and call up to 1,000 contacts from five different phones.

Never be without your music or film collection: the AVIC-F9220BT is a versatile player, supporting most disc and file formats. Enjoy your CDs, DVDs, iPod, iPhone, USB memory device or microSD card. Browse easily with the extremely quick response 3D user interface with touch slide control.

Designed to fit flush in your car?s double-din slot, the AVIC-F9220BT is a multimedia navigation and communication hub that will change the vay you and your passengers experience a journey.

ancak biraz pahalı

ama değer gibi duruyor

bu cihazı görmeden önce ingiltere/ford sitesinde focus opsiyonlarında dvd nav gördüm

farkını ödeyince klima kontrolü dahil navigasyon cihazından yapılabiliyor (blaupunkt travelpilot ex)

ancak cihazın bazı eksikleri var gibi

arkadaşlar cihazın bilgisayar ve pda da çalışan bir arayüz programı var

cihazın profilinden navigasyon rotanıza poilerinizi belgelerinizi bu program aracılığıyla atabiliyorsunuz

google maps de bulabildiğiniz adres ve yeri bu cihazda da bulabiliyorsunuz çünkü poi güncellemeleri google maps ten

aracınız sürüş raporunu hazırlıyor

telefon aramalarınızı da (gelen aramalara ilave ) cihaz üzerinden yapabiliyorsunuz.

ayrıca araştırdığım kadarıyla bluetooth lar nesil nesil oluyor. bu alette ne son nesil var. bt cihazlardan müzik çekebiliyor

ipod ları full kullanabiliyor (müzik video her format)

aracınıza uzaktan kumanda dahil tam uyuyor. (araç saati ve cihaz saati senkronize saat hangisinde anlayamadım )

amfi mosfet 4x50 anlatmaya gerek yok

ayrıca yarın öbür gün çıkacak pioneer plug in lerini ip bus portu ile güncelleyebiliyorsunuz

örneğin benim 6 sene önce aldığım cd mp3 çalaR pioneer teybim arkaya bağladığım bir cihaz sayesinde buetooth ve usb özellikleri kazandı.

bu cihaza da tv eklentisi yapabiliyorsunuz. yani cihaz küçük müdahalelerle yeni surete bürünüyor

6.1 inch ekran (navitech navigasyonun ekranı gündüz gözükmüyor bu cihazda kalite standart)

adamlar navigasyonun neredeyse tünelde bile çekeceğini iddia ediyor (sitenin yalancısıyım cihazı henüz almadım)

pioneer euro sitesinde aracınızın marka ve modelini girince hangi marka ve model ürünlerin aracınıza uyduğunu belirtiyor

en üst ürün f20 bt ancak cihaz yüzü dikdörtgen

tabi ki onunda kolayı var yarın öbür gün yani forduma bu nav uymaz derseniz f20yi çerçeve ile kullanmanıı öneririm

kabul ediyorum belki blaupunkt cihaz daha estetik duruyor. ama daha kaliteli ve fonksiyonel olduğunu düşünmüyorum

ayrıca blaupunkt cihazı kullanmak için (focusta) dış çerçeve ihtiyacı var

siz ne dersiniz acaba pioneer mı (blaupunkt travelpilot ex) mi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Türkiye de resmi garanti ile hangisi satılıyorsa, onu tercih edin, Türkiye haritasının, telif hakkı sorunu olmadan çalışır durumda olmasını araştırın. Mesela Kaşkayi de orjinal navi ivar ama harita yok :) sis bitkisi gibi.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Türkiye de resmi garanti ile hangisi satılıyorsa, onu tercih edin, Türkiye haritasının, telif hakkı sorunu olmadan çalışır durumda olmasını araştırın. Mesela Kaşkayi de orjinal navi ivar ama harita yok :)sis bitkisi gibi.

"sis bitkisi" ne?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sisli havalarda, yol kenarında yetişen bir bitki, farlardan gelen ışığı yansıtır, MEB kitaplarında bilem var, hiç görmediniz mi Muhterem? :)

sis kalktınkan sonra yer altına çekilir bekler, Porsche 944 farı gibi, kapaklı. Bazen insan nasıl katil oluyormuş şimdi anladım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Sisli havalarda, yol kenarında yetişen bir bitki, farlardan gelen ışığı yansıtır, MEB kitaplarında bilem var, hiç görmediniz mi Muhterem? :p

sis kalktınkan sonra yer altına çekilir bekler, Porsche 944 farı gibi, kapaklı. Bazen insan nasıl katil oluyormuş şimdi anladım :p

Abi harikasın hiç gülesim yoktu :rofl::rofl:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Dindar

konuyu yatmadan önce açacam diye açıklama kısmını zayıf tuttum

Cihaz Türkiyede Dİgicom tarafından ithal ediliyor

Pioneer bayii olup da cihazı satan ve montajlayan bir çok yer biliyorum

işin aslı buralarda Wv grubuna yönelik cihazları daha çok gördüm

Ford için isteyen ilk kişi olduğumu söylüyorlar

satın alma kriteri (blaupunkt ve pioneer arasında) Türkiyedeki servis ve garanti durumu ise cevap Pioneer

Ancak ben daha çok cihaz hakkında bilgi görgü ve tecrübesi olan arkadaşlardan

paylaşım bekliyorum

olur ya; cihaz hakkında ekran başında edinemeyeceğimiz bir husus olur siz den öğrenmiş oluruz.

bu arada cihaz hakkında daha önce forum açan olmuştur diye düşünüyordum.

uzuzn zamandır foruma göz atamadığım için ben Ford kullanan arkadaşlar beğenisine sunayım dedim.

bu arada site foto url si almıyor. bir çok resmi buraya koyamadım.

Fikir vermek açısından Cihaz Ankarada montaj dahil 2800 tl yurtdışında en son 1100 sterline satılıyordu.

Yorum bağlantısı
Eren Yüksel

Bence bu paraya değer. Bende fiestaya bordo renklisinden bakıyorum ama bi türlü karşılaşmak nasip olmadı :nazar: :nazar: Genede içine sinmedi, al bi kırmızı şerit dön klimanın oraya yada başka bir yere. Gayet güzel bir şekilde tamamlar diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Furkan Esgin

Hacim bey pioneer olarak bizim araçtada f900-bt var gerçekten kullanışlı cihazlar üretiyor pioneer. Ben cihazdan okadar anlamamama rağmen hoş bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Bir de cihazın dilinden anlayan, mıncıklayan özelliklerini tamamen kullananlar daha çok zevk alıyodur eminim. Bizim zamanımızda böyle monte edilen ürünü yoktu pioneerin gerçekten dahada hoş ürün yapmış pioneer. Bizimkisi çerçeveyle falan takıldı çokta estetik durduğu söylenemez.

Ancak; Türkiyede bu aletler gerçekten çok pahalı benim izlenimim hevesinizi aldıktan sonra sizin için sıradan bir sistem olacak olan bu cihaza bu kadar para vermeyin gerçekten yüksek meblalar yazık diye düşünüyorum. He siz neden aldınız o zaman derseniz aracımızdaki hırsızlık olayından dolayı kasko sayesinde 200 tl gibi bir farkla almıştık cihazı. Ayrıca harita güncellemesi 50€ ydu en son ve cihaz güncellemeleriyse 20€. Yani pahalı olduğu gibi masraflıda aynı zamanda. Kendi fikirlerimi söyledim katılırsınız veya katılmazsınız yardımcı olmak istedim. Saygılar..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ben de kime ne sorsam (jant-teyp vs.) Ford için ilk diyorlar, bence bahane, getirmiyorlar.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Dindar
Hacim bey pioneer olarak bizim araçtada f900-bt var gerçekten kullanışlı cihazlar üretiyor pioneer. Ben cihazdan okadar anlamamama rağmen hoş bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Bir de cihazın dilinden anlayan, mıncıklayan özelliklerini tamamen kullananlar daha çok zevk alıyodur eminim. Bizim zamanımızda böyle monte edilen ürünü yoktu pioneerin gerçekten dahada hoş ürün yapmış pioneer. Bizimkisi çerçeveyle falan takıldı çokta estetik durduğu söylenemez.

Ancak; Türkiyede bu aletler gerçekten çok pahalı benim izlenimim hevesinizi aldıktan sonra sizin için sıradan bir sistem olacak olan bu cihaza bu kadar para vermeyin gerçekten yüksek meblalar yazık diye düşünüyorum. He siz neden aldınız o zaman derseniz aracımızdaki hırsızlık olayından dolayı kasko sayesinde 200 tl gibi bir farkla almıştık cihazı. Ayrıca harita güncellemesi 50? ydu en son ve cihaz güncellemeleriyse 20?. Yani pahalı olduğu gibi masraflıda aynı zamanda. Kendi fikirlerimi söyledim katılırsınız veya katılmazsınız yardımcı olmak istedim. Saygılar..

900 BT bir kaç senedir piyasada var ve takip ediyorum

açıkçası o sıralar 10bt ye bakıyordum

11 ay önce pioneer vw ve ford için bu oem cihazları çıkardı

önceki cihazlara kıyasla epey yeni özellikleri var

oem olmasından daha iyi bir özellik olamaz

ayrıca cihaz ses ile de komuta ediliyor

hele hele f20 bt de adresi bile ses ile veriyorsunuz.

bu konuda araç dir.kum.nın eksiği var

üzerinde sesli komut düğmesi eksik

araç kull.klv.da gördüm bu tarz kumandalarda mevcut.

ürünün sitesinde (avrupa sitesinde mevcut) bakarsanız ürünün müthiş özellikleri var.

örneğin cihazın gece aydınlatması RGB (red Green Blue) ve istediğiniz renk karışımını ayarlayabiliyorsunuz. default rengi tabiki ford (kavuniçi)

yani cihazın gerek tekn. özellikleri gerekse de oem olma adına detayları müthiş!..

bu da bahsettiğimiz f20 arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Bence Ford için herhangi bi cihaza 2800 Tl çok yüksek fiyat. Aracın fiyatının 40bin lira olduğunu düşünürsek... Ben olsam,orta panelin çıkmasını bulur şu tip bişeyi,oraya uydurup kaynaştırırdım. :unknw:

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

İstenirse Ford servis ya da bayileri necvox takıyor, 1300-1500 Tl'ye...

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin

Ben de yaklaşık bir aydır bu cihazı inceliyorum. Uzun zamandır necvox kullanıyorum ve mp3 ses performansı açıkçası tatmin etmemeye başladı. Öyle olunca da dinlediğim müzikten zevk alamıyorum. İnternette çok araştırdım ama alıp da kullanan göremedim, yabancı siteler dahil.

Beni en çok muhtemel ses kalitesinden dolayı pioneer olması ve videolarda gördüğüm kadarı ile arayüzü cezbediyor. Resimde ortam ve mp3 desteği ile ilgili bazı bilgiler bulabilirsiniz. Kitapçıktan alınmadır

capture1ih.jpg

Yorum bağlantısı
Hüseyin Dindar

Gündüz Bey

bu cihazın her şeyiyle kalite olduğundan; alırsam pişman olmayacağımdan şüphem yok.

ancak paraya da bir türlü kıyamıyorum maalesef.

Şeytan 350-400 tl lik portatiflerden al diyor.

peki siz neden blaupunkt ya da 20 bt (pioneer çerçeve ile) düşünmüyorsunuz da 9220.

zira arabayı değiştirseniz kimse para vermez ikinci eline!

yoksa cihazın fabrika çıkış gibi orijinal olacağı muhakkak

bir türlü gaza gelemedim valla

alacam yoksa

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Nacizane; show car harici, yolda ekran mı gerekir, ses kalitesi mi sorusunu soranlardanım. Rakamları da 40 inch Led Tv gibi maaşallah. Otomatik pilot olsa neyse.....

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin

Ses kalitesi daha çok gerekli muhakkak. Yolda ilerlerken ekrana bakmıyorsunuz ama hoparlörlerden gelen sesi duyuyorsunuz. Ekran da, daha doğrusu navigasyon, arada bir lazım oluyor ama gerektiğinde de çok zaman kazandırıyor.

Arabamı alalı bir yıl oldu, nasip olursa 4-5 yıl kullanırım diye düşünüyorum. Ondan sonra da alan üzerinde alsın hayrını görsün. Ya da tanıdık birisine transfer ederiz. Sonuçta o kadar kullansam bile kardır diye düşünüyorum.

F20'yi açıkçası incelemedim, orjinal çerçeveye uymaz diye. Direksiyon kumanda uyumluluğunu araştırmak ve fiyat/fayda oranını incelemek lazım.

Tabii bunların yanında insanın içine sinmesi de önemli. f9220bt anladığım kadarı ile telefon rehberini kopylayabiliyorsunuz. Tek tek elle girmeniz gerekmiyor. Direksiyon kumandası da uyumlu. Necvoxla karşılaştırdığımda arayüz çok farklı ve daha kolay ve akıcı gibi görünüyor (bulduğum bir-iki videodan).

İncelemek için bir kaç ay daha vaktim var. Hayırlısı artık :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özgür Daldaban

Merhaba,

Makyajlı Mondeo ile birlikte Pioneer navigasyon cihazlarını Ford'da görmeye başlayacağız sanırım.

Fordshow2010.com sitesindeki bilgiye göre, Mondeo'nun Selective donanımında Pioneer navigasyon cihazı standart olarak sunulacakmış.

2elclyp.jpg

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
  • 2 yıl sonra...
Ayhan Sırtıkara

Başlıktaki ürün, 2 şirket aracımızdan çalındı. Birine uzun bekleyiş sonunda bulabildiler yetkili serviste. İkincisinde aşağıdaki AVIC F-940BT ürün montajı yapılmış. Diyeceğim o ki AVIC-F9220BT üretilmiyor ve bulabileceklerinizin çalıntı olma ihtimali çok yüksek . Hak ve hukuk adına dikkatinizi çekmek isterim... fotorafml.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Emre Şimşek

Başlıktaki ürün, 2 şirket aracımızdan çalındı. Birine uzun bekleyiş sonunda bulabildiler yetkili serviste. İkincisinde aşağıdaki AVIC F-940BT ürün montajı yapılmış. Diyeceğim o ki AVIC-F9220BT üretilmiyor ve bulabileceklerinizin çalıntı olma ihtimali çok yüksek . Hak ve hukuk adına dikkatinizi çekmek isterim... fotorafml.jpg

İkinci ürün bulundu mu?

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

İkinci ürün bulundu mu?

Hayır tabiki yerine bahsettiğim versiyonlar takılmıştı, epey zaman olmuş...

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bu aralar, double teyp hırsızlığı epey revaçta özellikle fabrikasyon vw grubunda, çift kitleme özelliği olmadığı için camı patlatıp, içeri giriyorlar.

Benim aracım dahil geçen haftalarda, mahallede 22 aracı aynı gün patlattılar. Çift kitleme olduğu için içeri girip teybi alamamışlar. Mahalledeki tüm vw grubu navigasyonlu teypleri maalesef çalındı.

Bazı farklı bölgelerdede haberleri geliyor. Dikkatli olalım

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Bu aralar, double teyp hırsızlığı epey revaçta özellikle fabrikasyon vw grubunda, çift kitleme özelliği olmadığı için camı patlatıp, içeri giriyorlar.

Benim aracım dahil geçen haftalarda, mahallede 22 aracı aynı gün patlattılar. Çift kitleme olduğu için içeri girip teybi alamamışlar. Mahalledeki tüm vw grubu navigasyonlu teypleri maalesef çalındı.

Geçmiş olsun göksel
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun Abi...
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...