İçeriğe Yönlendir

Honda Crv (2005) Oksijen Sens&#246rü

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın
(düzenlendi)
bu cheaterı takarken lamdayı sökmüyorsunuz, lamdanın beyne giden kablosuna bağlantı yapıyorsunuz. Cheater beyne sürekli egzostan çıkan gazın içinde yeterli oksijen bilgisini vererek beyni yanıltıyor. Bu arada bu amerika ve avrupada illegaldir. Onun için ebaye koyulmamış olabilir.

genelde katalizör veya egr iptali yapanlar kullanır. bir zararı olduğunu bugune kadar görmedim ve okumadım

İşler değişti şimdi.Anladığım kadarı ile beyinin beklediği gerilimi gönderip,tamam kardeşim burda herşey yolunda diyen bir zımbırtı olsa gerek :nazar: Tez vakitte bulmalıyım.

Oktay abi bendeki bu sistem

tarihinde Servet Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir
(düzenlendi)
İşler değişti şimdi.Anladığım kadarı ile beyinin beklediği gerilimi gönderip,tamam kardeşim burda herşey yolunda diyen bir zımbırtı olsa gerek :nazar: Tez vakitte bulmalıyım.

aynen öyle. adı üstünde cheater :nazar:

birde ısı rezistansına çok takılmayın.yeni nesil %90 sensörde vardır zaten.araç markası ile çok alakalı değil.

tarihinde Tun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

birazdan arabaya gidip alayım.kutunun içindeydi resim.

bu yalancı parça kondansatörden oluşuyor diye düşünüyorum.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Bu hondanın oksijen sensöründen bi de cam fitilinden çektiğim kadar hiç bi arabanın bi parçasından çekmemiştim. 2004 civic için 4 tane aynısından araçtan çıkan sensörü denesek de arıza lambası sönmemişti. Allah kolaylık versin. Çıkmaları bile 200 Tl civarında.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bu hondanın oksijen sensöründen bi de cam fitilinden çektiğim kadar hiç bi arabanın bi parçasından çekmemiştim. 2004 civic için 4 tane aynısından araçtan çıkan sensörü denesek de arıza lambası sönmemişti. Allah kolaylık versin. Çıkmaları bile 200 Tl civarında.

Eyvah diyorum :(

öncelikle geçmiş olsun servet abi...cihana katılıyorum benım kayıçonun arabasındada olmuştu ugraştı ugraştı artık bıktı öyle bınıyo.... :D

Ben binmem abi satarım Kuga alırım,onunda şanzumanı iki günde bozarım :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bosch Car Service bu günler için hazır beklemektedir. En yakındakine gidin.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

servet usta kagıdı bulamadım orjinal kutudaki resimle aynıydı ve verdigim linkteki flash resimdekiyle bire bir aynı.

bu linktede araçların yıl ve modellerine göre oksijen sensorü kodu var tabi bu denso markası için.

burdada honda crv için denso fiyatları var.

o aparatla ilgili forumlarda mevzular geçiyor fakat satış linlkeri verilmemiş.servet usta epey bakıcan artık.ben raslarsam yazarım.

burdada çok ilginç çalışma var.kandırma aparatı gibi olmuş.
http://forums.evolutionm.net/evo-how-tos-i...fouler-how.html

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cheater takılınca, doğru miktarda benzin yanma odasına hiçbir zaman girmez, sonrasında performans düşer veya aşırı tüketim başlar, yanma odası ne enjketördeki kurum oluşumu, formula 1 motorlarınının hızlanmasını sollar...

Hego sensörü Denso marka ise, Bosch ta olmayacağından , yetkile servis dışında seçenek kalmıyor, veya servisten ayrılmış Hondacı bulunacak.

Yorum bağlantısı
Misafir

http://www.k-series.com/forum/showthread.p...chanical-02-Sim

burda detaylar daha iyi. google türkcesi ise şöyle

İkinci o2 hareket ettirerek akıp egzoz ve ECU sistemi hala işleyen bir kedi olduğuna inanmaktadır o2 sensörü ne alabilirim egzoz gazı sınırlandırılması doğrudan yolundan sensörü.

cel genellikle gelince 18.900 ve ECU reset yükleme sırasında milaj, kabaca 100 150miles detaylarını yayınlayacağız

İkinci o2 sensörü bir kedi olduğunda akış egzoz belirli bir miktar görür. Bu kedi çıkarıldıktan sonra ikincil o2 sensörü cel neden birincil kedi gibi aynı miktarda görür.

Bu ne yapıyor miktarı egzoz ana akım uzak geri çekerek ve sadece kabaca 1/4in delik kendisi sensöre akış egzoz izin ile onu çevreleyen tarafından o2 sensörü görür secondar akış egzoz iyilesmektedir. Böylece, işleyen bir kedi var olduğuna inanmak için ikincil 02 sensör kandırma

Yorum bağlantısı
Tunç Tunçdemir
cheater takılınca, doğru miktarda benzin yanma odasına hiçbir zaman girmez, sonrasında performans düşer veya aşırı tüketim başlar, yanma odası ne enjketördeki kurum oluşumu, formula 1 motorlarınının hızlanmasını sollar...

Hego sensörü Denso marka ise, Bosch ta olmayacağından , yetkile servis dışında seçenek kalmıyor, veya servisten ayrılmış Hondacı bulunacak.

Çağlar bey günaydın,

Cheater ı 5 yıldır ve yaklaşık 100000 km dir kullanıyorum (katalizör olmadığı için). Henüz saydığınız hiçbir olumsuzlukla karşılaşmadım. bugune kadar hiçbir zaman fakir veya zengin karışım arızası vermedi , daha doğrusu hiçbir arıza vermedi. Yakıt tüketimim uzun yolda 6.8lt/100 km.(130 u geçmeden), şehir içi 8,5-9 lt/100 (ama burası adana , istanbul gibi ciddi trafik yoktur) performans arkadaşlarımın dediğine göre kendi eş model mondeolarından daha iyi.

Enjektör kurumu için ise : benim aracım 2001 model ve 150000 kmde. geçen ay bosch servisteki arkadaşımla arabanın enejektörlerini 9 yıldır ilk defa söktük ve ölçüm cihazına bağladık. Hiçbir ayara veya temizlemeye ihtiyaç duymadan geri taktık.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bosch Car Service bu günler için hazır beklemektedir. En yakındakine gidin.

Çağlar abi zaten Bosch car servise gittim onlarda çıkamadılar işin içinden.Bir kaçtane denediler en son senin aracın yazılımı farklı deyip kenara çekildiler.

Bi de hayat onda derler :D Sen misin yüksek araçtan milleti dikizleyen :p

Hayatımı kuruttu tırt honda :crazy:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Niye sattın ki voyager'ı?

Şanzımandan tırsmıştı... İyiki de tırsmış... :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)
servet usta yollayımmı bugun sensörü ne diyorsun.bana fark edecegk gibi gelmiyor.

Gönder bi bakayım.

Niye sattın ki voyager'ı?

Abi hiç sorma.Hanım şehir içinde büyük bu deyip şikayetleniyordu.Bende iyi bari daha ufak bişeler alayım dedim.Keşke satmaz olaydım.Diğer hasarıda aslında ucuz yollu hallederdim.1500-2000 tl ye hallolurdu

tarihinde Servet Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güzel arabaydı...

Ben de; Voyager gibi, iki oda bir salon bişey almak istiyorum...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Güzel arabaydı...

Ben de; Voyager gibi, iki oda bir salon bişey almak istiyorum...

S-max

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
S-max

Bursa toplantısında mevzusu geçmiş,Voyager yerine S-max alayımmi diye sorduğumda tercih etmememi söylemişlerdi.Voyager'den daha ufak sanırım.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

voyager konforu genişligi mercedes s300 ve sonrasında var bmw 7 serisinde gördüm.abd hariç fordun hiç bir modelinde gördügümü hatırlamıyorum.smax o kadar geniş degil sadece geniş. :flowers:

bu genişligi anca crv tipi araçlarda görebilirsin bence.peg3008 miydi ne crv tarzı bişi onlarda iyi göründü bana.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

5008 modeli fena değil ama tipsiz biraz.Yok ben kafayı bozdum bi sensör böyle tırmalatıyorsa yarın daha büyük bi arızada ne yaparım ben ? Ortağın Kuga'da daha sıfırken şanzuman bozdu.Geri anlamda iyi bir araç.İkinci eli havalar ısınınca düşer.Düşünmeli...

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

servet usta aras kargo tersana şubesi pd322953 takip numarası.

umarım işine yarar.

parasını sen ödeyeceksin yoksa zarar edeceğim neyime lazım. :D:D tel ihbarlı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...