İçeriğe Yönlendir

Honda Crv (2005) Oksijen Sens&#246rü

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın
K20A'lar 220 beygirmiş, ama K20A1'ler 160 beygirmiş..

Bence servis sallamış... Araç kataloglarında veya teknik belgelerinde, maksimum güçleri ve güç devirleri yazar..

Senin araba 160 deniyorsa; bu maksimum ulaşabileceği güçtür..

Siteyi inceledim.Kocaeli Uzuner'i aradım onlarda 160 bg maksimum güç dediler.

Özel servis iyi sallamış hakikaten :)

araç v-tec ya hemende 220 olsun :good1: o emme zamanı bilmemnesi ile 160 oluyor. o da üst devirdeydi belli devirden sonra motorun sesi bile dğişiyor. daha hızlı devir tırmanıyordu tabi civicte (ki o 110 luk :kutlama: )

Mustafa Uzuner'deki motor bölümündeki ustanın dediği; İ-VTEC kullanım şekline göre değiştiriyormuş açıları.Eğer Sadece VTEC olsaymış 5500 d.d'dan sonra oluyormuş bu olaylar.Sen dedi 1500-2800 d.d aralığında kullanırsan en ekonomik alanda kullanırsın dedi.

Kafama yattı.Zaten sensör bozuk diye bırak 160'ı 100 bg'i bile göremedim Dyno'da :blink:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
üstad noldu sonuç okuyamadık hala meraktayım dogrusu.

üstad durum nedir?sonucu gerçekten merak ettim.geldimi oksijen sensörü.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yeni sensörü bekliyorum.Sensör ile birlikte buji lerde değişecek.NSK mıdır nedir lpg ye göre tasarımlı buji imiş.

Sensör :150 tl

Buji seti:160 tl

Bir aksilik çıkmaz ise bu ayın 2.ci haftası elimde olurlar.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Yeni sensörü bekliyorum.Sensör ile birlikte buji lerde değişecek.NSK mıdır nedir lpg ye göre tasarımlı buji imiş.

Sensör :150 tl

Buji seti:160 tl

Bir aksilik çıkmaz ise bu ayın 2.ci haftası elimde olurlar.

sensörün fiyatı çok iyiymiş 400 falan diyordun.bujiye bencede gerek yok.üstad nsk alma denso al.ama lpg için olanın farkedilecek kadar faydası yok bilgin olsun.forumdada konuşuldu ama bu araçtan aracada farkeden bir durum.ayhanın güzel yazıları var.

illa alacaksan performans bujisi al yeni nesil.bendeki ondan şu anda buji kablom 10mm telli olandan ciddi oranda farkettiriyor.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)
Bujiye ne gerek varmış ki..

Bence yazık parana...

sensörün fiyatı çok iyiymiş 400 falan diyordun.bujiye bencede gerek yok.üstad nsk alma denso al.ama lpg için olanın farkedilecek kadar faydası yok bilgin olsun.forumdada konuşuldu ama bu araçtan aracada farkeden bir durum.ayhanın güzel yazıları var.

illa alacaksan performans bujisi al yeni nesil.bendeki ondan şu anda buji kablom 10mm telli olandan ciddi oranda farkettiriyor.

Buradan sensörle buji alacağım.Firma yetkilisi Selim Öztürk bilgilendirdi

Lpg ile benzin yanma dereceleri,yanma zamanı gibi bir takım bilgiler verdi.Aklıma yattı ama ??

Mahmet abi güç kaynağı kuyuyamı düştü ?? Transistörler pas yapacak haberin olsun.

tarihinde Servet Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Buradan sensörle buji alacağım.Firma yetkilisi Selim Öztürk bilgilendirdi

Lpg ile benzin yanma dereceleri,yanma zamanı gibi bir takım bilgiler verdi.Aklıma yattı ama ??

mustafa tüfekci falan kullandı memnun olmadıgını okudum.benim eski motorcraftta lpg için özeldi fark yoktu.karar senin tabikide performans bujisi ateşleme olarak bunlardan daha iyi zamanlara sahip.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ben kullanmadım sadece araştırdım :) bujiyi. alcaktım vaz geçtim.

benzinde de kullanılan araçta sorun yaratabilir diyenler çok.

Yorum bağlantısı
ben kullanmadım sadece araştırdım :p bujiyi. alcaktım vaz geçtim.

benzinde de kullanılan araçta sorun yaratabilir diyenler çok.

özür kullandın diye algılamıştım. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
:) 140 lira buji için zaten fazla orjinal buji kaç lira bilmiyorum ama boschun da var lpg bujisi ngk dan daha uygun :p
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mustafa benzinli motor kültürüm çok zayıf.Haliyle hatalar kaçınılmaz oluyor.Öncelikle dediğim gibi oksijen işi hallolsun,emisyon testine sokup yanma durumuna bakacağım.Ona göre bir hal çare buluruz inşallah.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Servet Aydın
üstad durum nedir?sonucu gerçekten merak ettim.geldimi oksijen sensörü.

Sensör nihayet 1.5 ay beklemeden sonra geldi.Kocaeli yetkili Honda servisi şase no üzerinden getirtti. Montajını yapmadı. Lpg sistemi sökülmeden takamayız dendi. Ben takarım dedim. Garantisi gider dendi. Başlarım garantinize dedim. Siz bilirsiniz dendi :D

Sensör 518 tl kdv dahil..

Piyasadaki sensörlerden farklı olarak emisyon geçişilerinde 700 mVolt ile 2.00 volt arası çalışıyor.Emisyon arttıkca çıkış gerilimi düşüyor.

LPG ile benzin arasında 150 mVoltluk gerilim farkı var.Hata olarak görmüyor.Şehir içi yakıt 12 litre'den 9.5 litreye, şehir dışı 8 litre 6.6 litreye kadar düştü.

Mutluyum...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Takılan sensör orjinal mi? yoksa başka yerden bulacağım dediğin mi? Tüketimin düşüşü harika? İlginç bir konu? Farklı bir sensör mü bu?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yok abi yan sanayi hiç bir tane uyduramadım.Takılan orjinal. VTec çalışmıyordu, oda çalışıyor artık

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Oktay ayakta zor duruyorum.Zor bela montajı hallettirdim. Yahu insanın saçlarıda acırmı?benim bırak vücudumu saçlarım bile ağrıyor.Ne oldu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile, pek değişilmez ama hego sensörü önemli bir parça, Mondeo dakini değiştireyim bari :D , oh be parça buldum kendime....

Yorum bağlantısı
Misafir
Oktay ayakta zor duruyorum.Zor bela montajı hallettirdim. Yahu insanın saçlarıda acırmı?benim bırak vücudumu saçlarım bile ağrıyor.Ne oldu bilmiyorum.

üstadım geçmiş olsun acil şifa diliyorum.ben kurban bayramından beri düzelemedim.bu meret hastalıktan.geçen hafta cuma günü şiddetli gögüs ağrısı ile acile gittim.1 saat sonra hiç bir şey kalmadı.kalp vücut atışlarını ölçen cihaza bağladılar adını unuttum.sorun çıkmadı.üşütmüşsün dediler.hala her milimetrem acayp kötü.pazar günü hanıma bardak çektirdim sonra duş aldım biraz ayaklandırdı.mecburende çalışmam lazım.umarım sen kısa sürede iyileşirsin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...