İçeriğe Yönlendir

Köksal'ın Garajı

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Selamlar arkadaşlar,

Cumartesi günü bankadan arkadaşımın passatına ne zamandır düşündüğüm far yenileme işlemini gerçekleştirdim. Kullandığım malzemeler;

400 lük su zımparası

800 lük su zımparası

1500 lük su zımparası

2000 lik su zımparası

2500 lük su zımparası

3000 lik su zımparası

Menzerna 203+Meg cutting ped+Crown Flex ile tek geçiş

Meguiars 16 wax ile koruma altına alma. İşte resimler;

DSCF1436.jpg

DSCF1437.jpg

DSCF1438.jpg

DSCF1439.jpg

DSCF1440.jpg

DSCF1441.jpg

DSCF1442.jpg

DSCF1472.jpg

DSCF1473.jpg

DSCF1474.jpg

DSCF1475.jpg

DSCF1476.jpg

DSCF1477.jpg

DSCF1478.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Güzel olmuş elinize sağlık.. Birşey merak ediyorum bu uygulamanın dayanma süresi nekadar 1-2 sene gidiyormu ve tekrar sararısa yeniden aynı uygulama yapılabiliyormu?

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Gayet güzel olmuş, ellerinize sağlık :D

Birde merak ettiğim şey, bu farlar sadece dıştanmı soluklaşıyor, içten temizleme gibi bir olanak yokmu

tarihinde Ali Alp G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Elinize sağlık.

Daha öncede forumdan bir mondeo için yapılmıştı sanırım buna benzer bir uygulma.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Elinize sağlık güzel sonuç almışsınız. Yalnız farın temiz soluk halini görsek aradaki farkı daha net anlardık.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Güzel olmuş elinize sağlık.. Birşey merak ediyorum bu uygulamanın dayanma süresi nekadar 1-2 sene gidiyormu ve tekrar sararısa yeniden aynı uygulama yapılabiliyormu?

2-3 ayda bir cila atıp koruma altına alırsanız daha uzun da gider. 2 yıl sonra tekrarlamaya başladığında çok solmadan sadece pasta+cila ile bu haline dönebilir.

Gayet güzel olmuş, ellerinize sağlık :D

Birde merak ettiğim şey, bu farlar sadece dıştanmı soluklaşıyor, içten temizleme gibi bir olanak yokmu

Bu far dıştan solmuştu. İçten genelde toz almaktan dolayı mat görünüyor. Isı tabancası ile açılıp temizlendikten sonra tekrar kapatılabilir. Eski aracımızda olmuştu içten tozlanma hiç aydınlatmıyordu, ampulleri söküp kesik kesik basınçlı hava tuttum, 2 yıldan fazla bir süre yeni far gibi kullandım.

Elinize sağlık.

Daha öncede forumdan bir mondeo için yapılmıştı sanırım buna benzer bir uygulma.

Bir de laguna farına yaptığım uygulama var isterseniz onu da eklerim.

Elinize sağlık güzel sonuç almışsınız. Yalnız farın temiz soluk halini görsek aradaki farkı daha net anlardık.

Temiz ve soluk halinin fotosunu çekmedim ne yazık ki ama üzerindeki ince tozun kalktığını düşünürseniz aşağı yukarı fikir verecektir.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Aydoğan Munanoğlu

Babamın Vw bora sı var. Ben de aynı uygulamayı yapacağım, ben meguiars ın plastix adlı ürününü aldım, zımpara işinden sonra sadece bu ürün yeterli olmazmı acaba? Siz daha farklı uyglama yapmışsınız.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Galip Yıldırım

slm zımparalar harıc dıger malzemeler ın ayrıntıları ne ve heryerde bulabılırmıyız

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Plastix ürünü, kullanımı kolaylaştırılmış hazır bir ürün, işe yarayacaktır. Meguiars ürünleri, oto boyacılarda, Standox bayilerinde satılmaktadır.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

uygulama kısmınıda detaylı bir şekilde yazarsanız çok daha açıklayıcı olacaktır.elinize sağlık mükemmel olmuş

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Köksal Yılmaz

Herkese selamlar,

Geçen yıl bu zamanlar yaptığım bir uygulamayı paylaşmak istedim. Kullandığım ürünler

foam lance+atas dls 150 şampuan ile yıkama

kil ile boya temizliği

virtus 433 pasta uygulaması

poor boys black hole glaze uygulaması

collinite 915 wax ile boya koruma

boyasız plastiklere auto gylm 39b plastik yenileyici

lastiklere sonax lastik köpüğü, jantlara atas est jant temizleyici

uygulama 7 saat kadar sürdü. ford olduğu için paylaşayım dedim, farklı markalarda bolca uygulamam da mevcut. vakit ayırdığınız için teşekkürler.

DSCF6457.jpg

DSCF6459.jpg

DSCF6460.jpg

DSCF6461.jpg

DSCF6462.jpg

DSCF6464.jpg

DSCF6468.jpg

DSCF6469.jpg

DSCF6470.jpg

DSCF6477.jpg

DSCF6473.jpg

DSCF6474.jpg

DSCF6475.jpg

DSCF6477.jpg

DSCF6478.jpg

DSCF6479.jpg

DSCF6485.jpg

DSCF6488.jpg

DSCF6489.jpg

DSCF6490.jpg

DSCF6492.jpg

DSCF6491.jpg

DSCF6497.jpg

DSCF6499.jpg

DSCF6498.jpg

DSCF6500.jpg

DSCF6501.jpg
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

bu kil uygulamasın iyi birşey olduğuna inanmıyorum .

neden böyle bir kanıya vardınız? uyguladınız da işe mi yaramadı, yoksa ön yargı mı?

tarihinde K&#246ksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Resimler cok cok yakın öncesi sonrası net belli değil :flowers:  Yada ben secemiyorum hangi resim aracın neresi ...

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

çizikli fotolar öncesi, çizik olmayanlar sonrası. neresi olduğu fark eder mi? kaputu parlatıp kapıyı es geçmedim elbet.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Köksal Yılmaz

Herkese selamlar

Araç arkadaşımın eniştesinin ve demircilik yapan biri. Araç iş için kullanıldığından içi oldukça kirlenmişti. Dışına dokunmadan içe odaklandık.

y8y7enev.jpg

a5uda3aq.jpg

nysavy6y.jpg

taguzy7y.jpg

sarubeda.jpg

ase3u2ez.jpg

dyvy5ypa.jpg

dumunama.jpg

u5uda6y9.jpg

ututy2up.jpg

pu6esyqy.jpg

ejuqyru4.jpg

urazyhy9.jpg

yby3uju4.jpg

use6edy3.jpg

Bazı fotolarda dışı kirli camdan gölge yansımış kir gibi durmuş

aty8a7at.jpg

yha4e7av.jpg

arynamed.jpg

epunenu9.jpg

gyqygu2a.jpg

he9e8edy.jpg

y3ahydag.jpg

rejenu5u.jpg

uqu8unam.jpg

ehepugyz.jpg

y3u8ype3.jpg

2ete5udu.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir

Ellerinize sağlık. Pırıl pırıl olmuş. Gerçekten de iş için kullanılmış (sömürülmüş) araç  :D O nasıl bir kirliliktir öyle.. Temizliği halı yıkama ile mi yaptınız?

Yorum bağlantısı
Misafir

Elinize sağlık temizliği ne ile hangi ürünle yaptınız, tavan sarkmaz inşallah.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kapı ve kumaşlara ne yaptınız? Bizim eski kangoo'muzda da felaketti kapılar.

Ellerinize sağlık :tap2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Güzel olmuş ellerinize sağlık nasıl yaptığınızla ilgili de bilgi alabilirsek memnun oluruz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

ellerinize sağlık

araç üretildiğinie pişman olmuş.hiç bakmamışsınız araca yahu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Elinize sağlık güzel olmuş.Çok keyifli oluyor böyle kirli aracı tamızlemek :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Teşekkürler arkadaşlar, temizlik sonrası iş için kullanılmaya devam edileceğinden kılıf önerdim, umarım takarlar.

Ellerinize sağlık. Pırıl pırıl olmuş. Gerçekten de iş için kullanılmış (sömürülmüş) araç  :D O nasıl bir kirliliktir öyle.. Temizliği halı yıkama ile mi yaptınız?

Elinize sağlık temizliği ne ile hangi ürünle yaptınız, tavan sarkmaz inşallah.

Temizlikte genellikle atas vinet veya atas detap kullanıyorum. meguiars all purpose cleaner da kullanıyordum önceden, o bitince hemen hemen aynı temizleme gücüne sahip olduğundan, fiyatı ve kolay ulaşılabilirliği ile atas ı tercih ediyorum.

Köpük yapan fıs fıs şişede ürünü hazırlayıp köpük olarak koltuklara sıkıyoruz, orta sert fırça ile fırçalayıp, halı yıkama ile çektiriyoruz. Fazla nem kalmıyor ama isteyen sonrasında mf bezle bir kat daha geçebilir.

Tavan temizliğindeki taktiğim ise beze köpük sıkıp tavanı silme şeklinde. tavanı ıslatmak riskli olduğundan köpüğü direk sıkmak yerine beze sıkıp siliyorum. gerekirse 2-3 kat geçtiğim oluyor ama ıslatmanın riski olmuyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...