İçeriğe Yönlendir

Renault Latitude

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Erkut Uysal

yeni focus kadar etkilemedi beni bu araç... '' vay be'' diyecek bir şey göremedim iç ve dış tasarımında...

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
latitude hangi sınıf bir araç olacak.fluence C,laguna D ise bu E sınıfı mı şimdi...o kadar zayıf bir tasarımı var ki D sınıfı çoğu araçtan bile daha geride.

Renault un E' segmentinde araba yapacağını pek sanmıyorum , Latitude D' segmentinde üretilmiş bir araç rakipleri bmw 5.20 , citroen C5 , opel İnsignia , WW Passat , Ford Mondeo , Audi A4 , mercedes c180 c200 peogeout 407 vs ile kıyaslayınca bir sonuca kolayca ulaştım , bence D segmentinde yıllarca safrane ile katılan renault bu seferde bekleneni veremez , bu kadar parayı bu arabaya vereceğime 10.000 TL daha kredi çekerim borçlanırım passat mondeo focus insignia ya yönelirim..

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Önü aynı XXL Sembol, arkadan fena değil ama ben genel olarak beğenmedim. Eski nesil Arap arabalarının makyajlı hali gibi, sanki 2001 model Sonatayı dıştan makyajlamış 2011 model olarak satıyorlar.

Opel İnsignia 1600 cc Turbo 180 Bg varken bu arabay dönüp bakmam bile.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Önü aynı XXL Sembol, arkadan fena değil ama ben genel olarak beğenmedim. Eski nesil Arap arabalarının makyajlı hali gibi, sanki 2001 model Sonatayı dıştan makyajlamış 2011 model olarak satıyorlar.

Opel İnsignia 1600 cc Turbo 180 Bg varken bu arabay dönüp bakmam bile.

şok şok şok :crazy: sayın fiatöver ilkkez opeli övdü... :D:p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
şok şok şok :crazy: sayın fiatöver ilkkez opeli övdü... :D:p

Sen onun astrası varkenki mesajlarını görmemişsin :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
şok şok şok :crazy: sayın fiatöver ilkkez opeli övdü... :):D

Geçen haftalardada ford için yol tutuşu hakkında çok değerli övgülerde bulunmuştu. :p:f1: Sanırım fiatöverliği bırakacak gibi global olmaya hazırlanıyor. :D:)

Bu naylon çok tutmaz bence.Beğenilecek ve yenilik olarak görülecek bir tarafını göremedim.Vasat.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1.5dci, tüm maharet burada, satar, bolca satar hem de. 1.6 tdci S80 bile satıyor :crazy: , sen git bol benzin yak :p

Yorum bağlantısı
Talip İnal

Geçen ay bir lansman toplantısında gördüm otomobili. D sınıfına dahil olan Latitude, Renault'un D sınıfındaki sedan eksikliğini kapatacak. Dış tasarım olarak ben de pek beğenmedim. Özellikle, ön kısımdaki panjur tasarımı güzel değil, kromaj bile kurtaramamış. Arkadan görünüşü ise bence güzel. İç mekan geniş ve ferah. Arkada diz mesafesi rakiplerinden fazla (Superb hariç). Çok kısa süre deneme fırsatı da buldum. 2.0 175 hp versiyonda motor sesi neredeyse duyulmuyor. 1.5 110 hp versiyonda ise motor sesi daha fazla ama rahatsız edici değil. 1.5 motorun çekişi hacmine göre şaşırttı beni. Boş ağırlığı 1425 kg olan otomobilde 5 koltuk dolu olmasına rağmen tahmin ettiğimden daha atak bir hızlanması var. Üst donanım seviyesi executive'de neredeyse yok yok. Konfor donanımları çok dolu. Bu açıdan bakınca tercih edilebilir bir otomobil olmuş.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Bu gün sırf bunun için renaulta gittim. Showroom da araç yoktu ancak kapıda bir tane teslimat bekleyen plakası takılmış en full versiyonu vardı. 91binTL ye satılmış. Satış temsilciyle konuştum isterseniz gösterebiliriz dedi gittim bindim çalıştırdım. 2.0dci otomatik versiyonuydu. Dizel sesi bildiğiniz ses herhangi bir yalıtımı yok. İçi çok kaliteli. Önde ve arkada sunroof var. Dıştan komple cam tavan gibi ama siyah. İçerden ise bildiğiniz sunroof. Bose müzik sistemi vardı bindiğim araçta.

Oldukça kaliteli keza 91binTL. Ama o para cidden verilmez.

Ondan sonra fluence ve megan'a da bindim ıı ıh 5 para etmez. Ciddi olarak söylüyorum. Kalite yerlerde. Fluence'in iç dikiz aynası ve ön okuma lambası aydınlatması gerçekten çin yapımı oyuncak gibi. Ayrıca megan'ın içinden önü kesinlikle görülemiyor. Ön göğüz çok yüksek ve insanı basan daraltan bir yapısı var.

Tek alınacak arabası var oda çok pahalı latitude. Ama ona verilecek paraya gider passat CC alırım. En azından bir tasarımı var. Ama içi gerçekten kaliteli olmuş ona diyecek birşey yok.

Kısacası

Megan (-)

Fluence (-)

Latitude (+) ama ön tasarımı ve fiyatı (-)

Görüşlerim bunlar.

He birde unutmadan söyliyim fotoğrafta farkedilmeyen bir çok detay arabanın başka modellerden "bariz" esinlenildiğini belli ediyor. Mesela ön tamponun al tarafı resmen VW tamponlarından çarpma :D

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Reno konsol tasarımı konusunda çok kötü. Motor ömrü ve diğer konularda daha doğrusu teknik konularda yorum yapamam en az kullandığım araçtır kendisi.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Reno konsol tasarımı konusunda çok kötü. Motor ömrü ve diğer konularda daha doğrusu teknik konularda yorum yapamam en az kullandığım araçtır kendisi.

+1

Mesela megan'ın ön yolcu koltuğuna bindim koltuk orta konumdayken torpido açılmıyor dizlerime çarpıyor. Bu nasıl bir tasarımdır içeri doğru şişirme.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
91bin değil,başlangıç fiyatı olan 54bin dahi vermem bu araca,o paraya yeni c-max alır,paşalar gibi binerim :D

Dizel Clio'ya 35bin veren zihniyet buna da 54bin verir :wub:

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
O konuda haklısın Eray Hocam,91 bin verip alan bile varmış işte :D

Biz oradayken almaya geldi arkasını beğenmedi. Aynı zaman da fluence almış onun büyüğü diye yorumladı :wub:

Dolusunun içi için dışına katlanılır ama boşunun nesine katlanılacak :wub:

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

O iğrenç klima ve teyp kullanıldığı sürece bana hitabetmeyecek.. Fluence den biliyorum kendilerini.. Teybi öğrenip kullanmak atomu parçalamaktan zor.. Klima hakeza..

Yorum bağlantısı
İlker Arı
(düzenlendi)

bence 54,000 gibi bir rakama alınmaz bu arac ciddi rakipleri tercihim olur..

Model YENI MONDEO

Şanzıman 6 ileri Powershift

Metalik Boya 1.045,00 TL

Tekno Paket 6.140,00 TL

Elektrik Beyazı 2.365,00 TL

Sunroof 1.845,00 TL

Yeni Mondeo Selective SW 2.0i EcoBoost 240PS PowerShift

Metalik Boya + Tekno Paket + Sunroof

Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı 100.955,00 TL

Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Kredili) 100.955,00 TL

Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Peşin) 100.955,00 TL

Bütün opsiyonlarla birlikte, maksimum çıkan fiyatı. Bayide bu fiyatların altına inebileceğini de düşünebiliriz ama ineceklerini hiç hesaba katmadan; 2.0 Ecoboost 240 Bg motorlu ve bütün opsiyonlara sahip Mondeo'yu bu fiyata almak varken Latitude'e 91.000 vermek çoğu kişiye cazip gelmez bence.

ford olsun... çamurdan olsun :good1:)

tarihinde Engin Deniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
O iğrenç klima ve teyp kullanıldığı sürece bana hitabetmeyecek.. Fluence den biliyorum kendilerini.. Teybi öğrenip kullanmak atomu parçalamaktan zor.. Klima hakeza..

Klimanın nesi vamış, mis gibi üflüyor, hem Latitutta parfüm de üflüyormuş, hağşura tıksıra gideriz.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
(düzenlendi)
Klimanın nesi vamış, mis gibi üflüyor, hem Latitutta parfüm de üflüyormuş, hağşura tıksıra gideriz.

Abi buton konumları, gösterge, ilginç işlevler.. v.s. v.s. teyp nekadar iyiyse klima da o kadar iyi.. :flowers: dijital klima ama ne hikmetse butonların üstünde led var açık kapalı diye.. ekranda göstermeyi becerememişler.. :)

tarihinde Nuri Ba?er tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
Hemen hemen tüm modelleri incelemişsiniz Laguna eksik onunla ilgili yorumlarınızıda alsak.

1.6 benzinli avensis-1.4 d4d corolla elegance-dizel focus titanyum x fiyatınlarına göre dizel olan bu araç kesinlikle pahallı değil.

Laguna yoktu malesef :D Özellikle latitude'den sonra ona bakmak istedim ama yoktu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ilçede birisi almış :) beyaz. önden gerçekten grand sybol havası var. Satış stratejisi yanlış olmuş öncele latitude çıksa "aa ne güzel yeni sybol üst sınıf yüzüne sahip" derdik. ama bu haliye biraz garipsiyor insan.

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Bugün inceledim. Bu sefer renö iç aksamda masraftan hiç kaçınmamış. Önü zaten büyültülmüş symbol. Gözümün önünde adam 7 aylık fluencesini verdi bunu aldı.Ön çamurlukların tasarımı gerçekten iğrenç. Beyaz renk konusunda ben en çok yakışan rengin olduğunu düşünüyorum. Aynı anda siyahını,gümüşünü,beyazını gördüm. Yakışma sıralam şöyle ; beyaz>gümüş>siyah.

Kolonlar BOSE.

Bu aracı en çok benzettiğim araç bu :

chevroletepica4862711.jpg

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

90 bine Renault, 100 bin'e Mondeo mu? Kim alır, niye alır?Kamera şakasıdır...

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar
Bu gün sırf bunun için renaulta gittim. Showroom da araç yoktu ancak kapıda bir tane teslimat bekleyen plakası takılmış en full versiyonu vardı. 91binTL ye satılmış. Satış temsilciyle konuştum isterseniz gösterebiliriz dedi gittim bindim çalıştırdım. 2.0dci otomatik versiyonuydu. Dizel sesi bildiğiniz ses herhangi bir yalıtımı yok. İçi çok kaliteli. Önde ve arkada sunroof var. Dıştan komple cam tavan gibi ama siyah. İçerden ise bildiğiniz sunroof. Bose müzik sistemi vardı bindiğim araçta.

Oldukça kaliteli keza 91binTL. Ama o para cidden verilmez.

Ondan sonra fluence ve megan'a da bindim ıı ıh 5 para etmez. Ciddi olarak söylüyorum. Kalite yerlerde. Fluence'in iç dikiz aynası ve ön okuma lambası aydınlatması gerçekten çin yapımı oyuncak gibi. Ayrıca megan'ın içinden önü kesinlikle görülemiyor. Ön göğüz çok yüksek ve insanı basan daraltan bir yapısı var.

Tek alınacak arabası var oda çok pahalı latitude. Ama ona verilecek paraya gider passat CC alırım. En azından bir tasarımı var. Ama içi gerçekten kaliteli olmuş ona diyecek birşey yok.

Kısacası

Megan (-)

Fluence (-)

Latitude (+) ama ön tasarımı ve fiyatı (-)

Görüşlerim bunlar.

He birde unutmadan söyliyim fotoğrafta farkedilmeyen bir çok detay arabanın başka modellerden "bariz" esinlenildiğini belli ediyor. Mesela ön tamponun al tarafı resmen VW tamponlarından çarpma :good1:

%95 ine sonuna kadar katılıyorum, latitude u görmediğim için yorum yapamıyorum o yüzden 95. reno neden bukadar çok satıyor memlekette anlamıyorum, fiyatlarıda aman aman ucuz değil. kalite tam hayal kırıklığı.

Laguna yoktu malesef :D Özellikle latitude'den sonra ona bakmak istedim ama yoktu.

laguna yı dışından çok beğenirdim, bindim inanamadım, indim birdaha bindim. yok yok gözümde büyütmüşüm. 98 europa bile daha kaliteli daha sağlam emin olun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...