İçeriğe Yönlendir

2010 Focus Titanium'a Navigasyon Seçimi

Utku Filiz

Sizce alamaya de?er mi?   

70 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Utku Filiz
(düzenlendi)

Merhabalar.. 2010 model Ford Focus sahibiyim.. Aşağıdaki sistemi arabama almayı düşünüyorum.. fiyatı 1750 TL. yorumlarınız nedir? Değer mi sizce? Neden sıfır bir arabaya hala navigasyon sistemi koymazlar onu da anlamış değilim ama.. Şuan arabamda Sony mp3 çalar müzik sistemi mevcut..

FORD-FOCUS-NAVIGASYON-DVD-USB-BLUETOOTH-OEM__26840332_0.jpg

DVD & Navigasyon Özellikleri:

? Ekran: 7 inç dokunmatik TFT LCD 800x480 çözünürlük

? Hafıza: 1 GB SD kart (navigasyon datası yüklü), USB girişi

? DVD,DIVX, CD, MÜZİK ÇALAR: Çok iyi bir görüntü kalitesinin yanında 5.1 ses sistemine uygundur

? NAVİGASYON: Navigasyon datası olarak Türkiye'nin en kapsamlı navigasyon haritası kullanılmaktadır

? FM/AM DİJİTAL RADYO: 24 FM/AM kanal hafızası ve RDS fonksiyonu mevcuttur

? BLUETOOTH HANDSFREE: Handsfree özelliğiyle sadece telefon aramalarının değil cep telefonunuzdaki müzikleri de aracınızın ses sisteminden dinleyebilirsiniz

? DUAL ZONE: aracın ön kısmında navigasyon işlemi yapılırken koltuk arkası ekranlardan film seyredilebilir

? CAN(CONTROL AREA NETWORK)UYUM PROTOKOLÜ: Ürün montajı tamamlandıktan sonra hiçbir ek uygulamaya gerek kalmadan, aracınız ile otomatik uyumlu olarak çalışmaya başlar. Araç direksiyonunda hazır bulunan direksiyon kumandası ile ürün fonksiyonlarını otomatik olarak ayarlayabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz

? TV TUNER ve ANTEN SİSTEMİ

? IPOD ARAYÜZ, LİSANS, KABLO

? GERİ GÖRÜŞ KAMERASI (CCD): Opsiyonel

image.JPG

images.JPG

tarihinde Utku Filiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Utku Filiz
Zevk ve bütçe meselesi...

Bir navigasyon cihazı alacaktım.. Ortalama 250-350 arası fiyatları var.. Sonra bu ürünü görünce fikir sormak istedim.. Belki kullanan vardır..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir navigasyon cihazı alacaktım.. Ortalama 250-350 arası fiyatları var.. Sonra bu ürünü görünce fikir sormak istedim.. Belki kullanan vardır..

Gerekmedikçe bold tipinde yazı yazmayıp, forum standardını kullanıyoruz...

Avatar olarak sadece kendi fotoğrafımızı kullanıyoruz...

Kurallarımıza bir göz atsanız iyi olacak kanatindeyim...

Tabiki benzer cihazlardan kullanan arkadaşlarımız var... Ama dedim ya zevk meselesi.. Benim ihtiyaç fazlası ciddi paralarım olsa, bu cihazı alırdım..

Ama kısıtlı bir bütçe ile bunu almaz, gider iyi bir lastik alırım..

Dedim ya.. zevk ve bütçe meselesi..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Söz konusu cihazda, 1-2 yıl sonra harita güncellemesi olacak mı? Hali hazırda Türkiye haritası var mı diye sorgulamalı, mesela Kaşkay da orjinal gelen cihazda bile harita yok (isim hakkı vb. sorunu)

2. Zevk-tercih meselesi, 150 TL ye seyyar navi alırım, kalan 1600 TL ye wooferlarrrr, anfilerrr vs.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Yaptığı iş bakımından piyasadaki üçüncü parti ürünlerden üstün bi yanı yok. Bu görüntü için bu para değer mi? Orası imkan ve zevk meselesi.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
Zevk-tercih meselesi, 150 TL ye seyyar navi alırım, kalan 1600 TL ye wooferlarrrr, anfilerrr vs.

+1

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

300-500TL arası dvd'li, tv'li, navigasyonlu Necvox gibi birşey alınıp uygun bir çerçeveyle takılabilinir. Görüntü yine güzel olur. Arta kalan parayla yukarıda yazdığı gibi slim woofer ve kaliteli bir anfi alınır, zevkle kullanılır.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

900-1000 TL civarında olsa düşünülür ama bu cihaza 1750 TL vermek size normal geliyorsa bence focusu satıp sıfır bmw yada mercedese geçin.

Cihaz çok güzel, arabada da çok şık durur ama o para ona çok fazla. O paraya arkadaşlarında dediği gibi 400 TL güzel bir navigasyon cihazı alabilirsiniz. 500 TL'ye iyi bir yerde arabanıza ses yalıtımı yaptırabilirsiniz, kalan 850 TL'yi ses sistemine harçayıp tüm yolculuklarınıza araç içini keyifli ve konforlu hale getirebilirsiniz. Üstelik kalıcı ve devamlı faydalanırsınız.

Şehir içinde yada bildiğiniz yollarda devamlı navigasyona bakarak araba kullanmayacaksınız. Belkide çoğu zaman ihtiyacanız olmadıkça kapalı duracak.

Yorum bağlantısı
Erkan Yılmaz

ebay dan 399$ a bulmuştum ancak bence gerek yok 150-200 tl gibi bi rakama seyyar navi alırım her şekilde kullanırım :D

Yorum bağlantısı

Müzik kalitesi bakımından tüm albenisine rağmen Sony'den kötüdür. 800x480 Hd çözünürlük sunmaz. Görüntü kalitesi de demek ki ortalama bir yerde. Bu durumda 1.750.-TL'yi sesi kalitesi ortalamanın altında, ekran kalitesi vasat bir ürüne vermiş olacaksınız.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Utku Filiz

verilen cevaplara ve yapılan yorumlara çok teşekkür ediyorum.. Haklısınız.. Ben de iyice araştırdım fiyatının çok yüksek olduğuna karar verdim.. Sanırım yurt dışından getirmek en iyisi olacak..

İnşallah yeni tasarladıkları focus larda bu navigasyon olayını çözerler.. Bizim arabalarımızın nesi eksik diğerlerinden :)

Yorum bağlantısı
Taygun Mertcan

bende bu konua aşırı istekliydim, Ankarada bir kaç yerden iyi de fiyat almıştım ancak bizim forumda ve cevremdeki konuşmalardan öğrendiğim kadarı ile hırsızlık durumundan dolayı vazgectim seyyar aldım, bu hırsızlık olayını da düşünün derim sonuçta kasko karşılıyor ama hırsız sökerken konsol vs. Allah arabada ne verdiyse girişiyor, görünce insanın morali cok bozuluyor.

Yorum bağlantısı
Zafer Yurteri

Merhaba

Foruma yeni üye oldum. Navigasyon cihazı konusunda merak ettiklerinizi forumdaki arkadaşlar cevaplamaya çalışmışlar. Onların da bahsettiği gibi öncelikle bu iş zevk ve bütçe meselesi. Eğer aracınızı uzun süre kullanıp satmayı düşünmüyorsanız (benim gibi) iyi bir fikir olabilir. Ben de sizin gibi araştırdım ve bu sene aracıma Necvox DVA-9803HD taktırdım. Genelde memnunum. Şayet küçük bir kentte oturuyor ve çok fazla şehir dışına çıkmıyor iseniz bu iş biraz pahalı gelebilir. Ama büyük şehirlere sık gidiyor ve oraların yabancısı iseniz çok yararlı. Şahsen bu sene İstanbul ve İzmir'de çok işime yaradı. Genelde sert ve hızlı araç kullnmama rağmen forumlardaki speedcam dosyalarını yükleyince sabit radarları buldu. Yoksa bu sene bayağı bir ceza ödemem gerekecekti.Cihazın araca monte edilmesi sizi ön camın önündeki kablo görüntüsünden de kurtarıyor. Bu cihazı tercih etmemin bir başka nedeni de geri vites kamerası idi. Çünkü eşim de aracı park ederken artık çok fazla sorun yaşamıyor. Yalnız Bluetooth'un performansı çok iyi değil. Ses sistemi genelde benim işimi görüyor çünkü Sony ses siteminde USB girişi yoktu şimdi flash bellekten istediğim şarkıları yükleyip bir daha uğraşmıyorum. Yalnız cihazın televizyonu ise hareket halinde net yayın almıyor. Umarım yazdıklarım size bir fikir verebilir.

Yorum bağlantısı
Gökhan Kızılkaya
Merhaba

Foruma yeni üye oldum. Navigasyon cihazı konusunda merak ettiklerinizi forumdaki arkadaşlar cevaplamaya çalışmışlar. Onların da bahsettiği gibi öncelikle bu iş zevk ve bütçe meselesi. Eğer aracınızı uzun süre kullanıp satmayı düşünmüyorsanız (benim gibi) iyi bir fikir olabilir. Ben de sizin gibi araştırdım ve bu sene aracıma Necvox DVA-9803HD taktırdım. Genelde memnunum. Şayet küçük bir kentte oturuyor ve çok fazla şehir dışına çıkmıyor iseniz bu iş biraz pahalı gelebilir. Ama büyük şehirlere sık gidiyor ve oraların yabancısı iseniz çok yararlı. Şahsen bu sene İstanbul ve İzmir'de çok işime yaradı. Genelde sert ve hızlı araç kullnmama rağmen forumlardaki speedcam dosyalarını yükleyince sabit radarları buldu. Yoksa bu sene bayağı bir ceza ödemem gerekecekti.Cihazın araca monte edilmesi sizi ön camın önündeki kablo görüntüsünden de kurtarıyor. Bu cihazı tercih etmemin bir başka nedeni de geri vites kamerası idi. Çünkü eşim de aracı park ederken artık çok fazla sorun yaşamıyor. Yalnız Bluetooth'un performansı çok iyi değil. Ses sistemi genelde benim işimi görüyor çünkü Sony ses siteminde USB girişi yoktu şimdi flash bellekten istediğim şarkıları yükleyip bir daha uğraşmıyorum. Yalnız cihazın televizyonu ise hareket halinde net yayın almıyor. Umarım yazdıklarım size bir fikir verebilir.

Bende necvox veya navitech düşünüyorum.Tek derdim ses kalitesi.Bu cihazların ses kalitesi sony den kötü mü? Eğer öyleyse değmez.Sizce nasıl sesi önceki sony ye göre??

Yorum bağlantısı
Zafer Yurteri
Bende necvox veya navitech düşünüyorum.Tek derdim ses kalitesi.Bu cihazların ses kalitesi sony den kötü mü? Eğer öyleyse değmez.Sizce nasıl sesi önceki sony ye göre??

Önce Navitech sipariş edip taktırdım fakat USB girişi cihazın ön tarafında diye kabloların ortada gözükmesini istemediğim için montajdan hemen sonra söktürüp firmaya iade ettirdim. Sağolsun firma hiçbir sorun çıkarmadan paramı da hemen iade etti(Türkiye'de her firma bugünlerde böyle pek çalışmıyor bunu da ayrıca belirtmeliyim.) Navitech'i ilk önce tercih sebebim Başarsoft haritası kullanması idi. Necvox da tam o sırada Teleatlas'tan Başarsoft'a geçtiği için onu tercih ettim. Yalnız Necvox'un kullanım kılavuzunun(ilgili firmaya konuyu bildirmeme rağmen) kullanışsız olduğunu söylemeliyim. Cihazın özelliklerini kendi başıma çözünceye kadar akla karayı seçtim. Ses kalitesine gelince bence ikisi (Necvox- Sony)arasında çok farklılık yok ya da ben öyle düşünüyorum. Cihazla ilgili başaka sorunuz olursa cevaplayabilirim.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

kesinlikle bu meblaya degmez.illa gönlün varsa yurt dışı tanıdıgı bulup al çok hesaplı olacaktır.bütün yorumlara katılıyorum.ses kalitesi sony kadar iyi olmadıgını hep okudum yorumlarda.

benim görüşüm ses kalitesi sony pıoneer blaupunkt gibi cihazlar için geçerli oem ürünlerin sınıfları var ve hepside kopyalama gibi cihazlar.ses kalitesi buna göre degişiyor.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Karabulut

st veya rs lerde standart sunulan lcd ekranlı cihazlar hakkında bilgisi olan varmı ?

markası özellikleri nelerdir ?

Yorum bağlantısı
Özcan Duygulu

navitech kullanan biri olarak yetersiz olduğunu söylemeliyim.ses ve görüntü kalitesi düşük..tekrar sony 6 lı cd çalara dönmek istiyorum. forumun değişk yerlerinde bu konudan bahsettim.. sony nin ses kalitesini özledim...

Yorum bağlantısı
Sezer Gündoğmuş

Navitech NRD-AX 3500 FM kullanıyorum. son derece memnunum. para konusuna girmem. zevk meselesi bana uygun gelen baskasına pahalı yada tam tersi olur bu işlerde. çünkü zevk meselesi. bedeli değişir kişiden kişiye.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
navitech kullanan biri olarak yetersiz olduğunu söylemeliyim.ses ve görüntü kalitesi düşük..tekrar sony 6 lı cd çalara dönmek istiyorum. forumun değişk yerlerinde bu konudan bahsettim.. sony nin ses kalitesini özledim...

satmayı düşünürseniz alabilirim abi :good1:

Yorum bağlantısı
Özcan Duygulu
satmayı düşünürseniz alabilirim abi :nazar:

bana bir sony 6 lı cd çalar bul..gerisi kolay:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...