İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Benzin Göstergesi Ters Çalışıyor

Şerafettin Demircan

Recommended Posts

Şerafettin Demircan
(düzenlendi)

:D 98 mondeo glx yeni aldım yol kat ettikçe göstergenin yükseldiğini gördüm benzin aldım düştü sanırım şamandıra üzerinden ters bağlanmış onu hakkında yardımlarınızı bekliyorum eğer teşhisim doğruysa şamandıraya nasıl ulaşabilirim

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Şerafettin bey öncelikle aramıza hoş heldiniz . :D

forum kuralları geregi tanışma bölümde kendinizi tanıtmalısınız.birde büyük harf kullanmıyoruz.

sorununuzla ilgili bilgi sahibi arkadaşlar size yardımcı olacaklar'dır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arka koltuk döşemesini kaldırın, tüm bağlantılar ve şamadıra kapağı orada, yalnız riskli bir iş, ford dan anlayan elektrikçi bulun.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
:spiteful: 98 mondeo glx yeni aldım yol kat ettikçe göstergenin yükseldiğini gördüm benzin aldım düştü sanırım şamandıra üzerinden ters bağlanmış onu hakkında yardımlarınızı bekliyorum eğer teşhisim doğruysa şamandıraya nasıl ulaşabilirim

Şerafettin Bey mondeo,larda iki tip şamandıra var sizinkisine yanlış şamandıra takılmış ters bağlama yapmak

Mümkün değil :D

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
Ne güzel. Keşke benim aracımda da yol gittikçe benzin artsa :D

Evet yol gittikçe benzin artıyor sonra bir bakıyorsun, : yolun sağındasın Amacın yeni aldığı araç seni geçiyor :spiteful:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Şerafettin Demircan
durum nedir ne yaptınız?

cıkma 150 civarı bende benzin pompası arıza yapana kadar böyle idare etmeyi düşünüyorum ayrıca araç lpg li olunca benzin seviyesi o kadar da dert olmuyor

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
cıkma 150 civarı bende benzin pompası arıza yapana kadar böyle idare etmeyi düşünüyorum ayrıca araç lpg li olunca benzin seviyesi o kadar da dert olmuyor

Sorun Menzil mi? Yakıt Göstergesi mi?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yalçın Aslan

bende de aynı sorun var bağlantıları söktüm taktım ama bişey değişmedi. varmı çözümü?

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Misafir
(düzenlendi)
bende de aynı sorun var bağlantıları söktüm taktım ama bişey değişmedi. varmı çözümü?

Cevap için epey uzun süre geçmiş ama sadece fikir olarak yazayım dedim.

Benim eski mondide bu hata oluşmuştu pompa soketini iyice temizledim wd40 sıktım düzeldi ama aynı sorun olmayabilir.Yinede deneyin isterseniz.Pompa üzerindeki soketten ayrıca bir kablo şaseye baglanıyor olması gerek varsa onu muhakkak kontrol edin. :birthday:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Harun Şen

Oldukça eski açılmış bir konu. Geçen hafta benzin şamandırasını komple değiştim. Değiştiğimde depoda 30 litre benzin vardı, gösterge tam ortada idi. Benzinim azaldıkça göztergem fule doğru yükselmeye başladı. Dün 10 litre benzin koyduğumda sola doğru hareket ederek ters tarafa göstermeye devam etti. Henüz elektrikçiye gitme fırsatım olmadı. Konu hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Oldukça eski açılmış bir konu. Geçen hafta benzin şamandırasını komple değiştim. Değiştiğimde depoda 30 litre benzin vardı, gösterge tam ortada idi. Benzinim azaldıkça göztergem fule doğru yükselmeye başladı. Dün 10 litre benzin koyduğumda sola doğru hareket ederek ters tarafa göstermeye devam etti. Henüz elektrikçiye gitme fırsatım olmadı. Konu hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.

Ters işlem yapıyorsa aklıma ilk gelen kabloların yanlış (ters) bağlanmış olabileceği. Çok mu mantıksız oldu acaba :)
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Şerafettin Bey mondeo,larda iki tip şamandıra var sizinkisine yanlış şamandıra takılmış ters bağlama yapmak

Mümkün değil :rolleyes:

Yukarıda, Sabri Bey cevaplamış... Acaba yanlış şamandıramı takıldı?

Soketler (konnektörler) genel olarak, ters takılamayacak şekilde tasarlanır. Ya takılamaz yada kırılarak takılır.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Harun Şen

Orjinal şamandıra çok pahalı olduğu için 350 tl focus şamandıra takıldı. Soket giriş yerleri standart olduğu için şamandıra üstündeki sokete aynen uyuyor. Ancak ters gösteriyor. İyi bir elektrikçi bu kabloları ters bağlayarak bu sorunu düzeltebilir mi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
23 saat önce, Harun Şen yazdı:

Orjinal şamandıra çok pahalı olduğu için 350 tl focus şamandıra takıldı. Soket giriş yerleri standart olduğu için şamandıra üstündeki sokete aynen uyuyor. Ancak ters gösteriyor. İyi bir elektrikçi bu kabloları ters bağlayarak bu sorunu düzeltebilir mi.

çıkışlar ters demekki. 

Çalışma mantığını bilmiyorum. Ama benim olsa ben denerdim bunu. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...