İçeriğe Yönlendir

hTC Telefonları Genel Başlık

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Misafir

S2 alınmaz diyorlar MME :) bekle S3 al diyorlar...

HaTiCe hakkındada henüz bana detaylı bir bilgi ve beni Galaxy S2 sevdasından vazgeçirecek bir mesaj alamadım..

Iphone kullanıcılarına sorsaydım çoktan beni ikna etmişlerdi :)

Amaç vazgeçirmekse vazgeçirelim ama önemli olan gerçekleri konuşmak. S2 çok iyi bir cihaz ama fiyat performans ürünü değil. Bu sizin için çok önemli değil onu anladım fakat 2 ay içersinde yeni modeli beklenen bir ürünü piyasaya ilk çıktığı fiyattan şimdi almak yanlış bir yatırım. Evo 3D ilk çıktığında 1.800.-TL fiyatla satılıyordu. 1,5-2 ay önce bir anda 500.-TL ucuzladı. Aynı akıbet S2'de de yaşanacaktır. Üstelik Evo 3D özellik olarak yabana atılmayacak özellikleri ile şimdi alıncak ve kullanılacak bir model. Uzun süredir S2 kullanıcısı olarak bu yorumları yapıyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zafer HTC Sensation 1.2 GHz Dual Core 1 GB Evo'ya göre tasarım olarak çok daha hoşuma gitti..

geçenlerde Mediamark'ta kampanyası vardı. 1050tl'ye son 10 ürün falan kalmıştı 30dk. düşündüm taşındım dışarı çıkıp bir sigara içtim alayımmı almayımmı derken bir kaç yeri aradım kararımı verdim geldim kalmamış :(

1050 TL'ye süpermiş. Keşke düşünmeden alsaydın .Esasen acelesi yoksa biraz daha beklesen Sensation falan düşer bence 100-150 TL daha düşebilir. Kampanya gibi indirimlerle yine o paraları görebilir. Ama beklemem ben dersen, şimdiki fiyatı da iyi Sensation'ın 2-3 hafta önce 1600-1700 TL idi. Sensation XE-XL geldi, bu düştü. Tasarım olarak Sensation daha güzel haklısın.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Amaç vazgeçirmekse vazgeçirelim ama önemli olan gerçekleri konuşmak. S2 çok iyi bir cihaz ama fiyat performans ürünü değil. Bu sizin için çok önemli değil onu anladım fakat 2 ay içersinde yeni modeli beklenen bir ürünü piyasaya ilk çıktığı fiyattan şimdi almak yanlış bir yatırım. Evo 3D ilk çıktığında 1.800.-TL fiyatla satılıyordu. 1,5-2 ay önce bir anda 500.-TL ucuzladı. Aynı akıbet S2'de de yaşanacaktır. Üstelik Evo 3D özellik olarak yabana atılmayacak özellikleri ile şimdi alıncak ve kullanılacak bir model. Uzun süredir S2 kullanıcısı olarak bu yorumları yapıyorum.

Saygılarımla.

evo3D'nin bir avantajı da 3D olması. Yani ne kadar eskise de, ne kadar yeni model gelse de üstüne 3D özelliği ile hep bir artısı olacak. Ben almadan 3D özelliğini hiç önemsememiştim, kafamda "ne kadar iyi olabilir ki" diye düşünüyordum. Ancak alınca ve kullanınca gördüm ki, daha iyi bir 3D 'ye en azından şimdilik ihtiyacım yok. Gerçekte harika.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Anladığım kadarıyla şu sıralar Telefon almak için hiç iyi bir zaman değil...

Samsung ve HTC kullanıcaları hem fikir bu konuda..

fiyatları yakinen takip ediyorum. Bulduğum en güzel fiyat'lı markayı alacağım görünen o ki

emin olduğum zaman ben altını ısıtırım bu konunun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Zafer, Ahmet evo 3d'de led var mi ahizenin yaninda? Varsa kullanimi nasildir?Blackberry gibi mail alinca yanip sonuyor mu?

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Var abi. İlgili ayarlar ekranı. Bazı uygulamalarla rengini de değiştirebiliyoruz.

2012-01-29_20-02-17.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

bende de incredible s var 750 tl kutusu vs durmakta kozmetik olarak sıkıntısı az da olsa var. 2.3.5 sence 3.0 kurulu

tarihinde Mustafa Koçak2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

İlanlar bölümünde 2 ayrı android telefon var. Satılan, oraya bir göz atın.

2 huawei, 1 incredible S

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

3 yıldır HTC Touch HD kullanıyorum ama Windows Mobile işletim sistemi ve telefonun hızı artık pek tatmin etmiyor, biraz da kurcalamayı sevdiğim için artık Android'e geçme zamanı geldi diye düşünüyorum, gözüm de HTC Sensation'da. Ancak maalesef Türkiye'de fiyatlar çok yüksek, biraz önce Electroworld'de Sensation için 1400 TL istendiğini gördüm. Önceki telefonumu Ebay.de üzerinden, operatör sözleşmesini uzatan ama telefonun kutusunu hiç açmayan birinden Türkiye fiyatının yarısına almıştım. Türkiye'de garantisi yoktu ama 3 yıldır o kadar zorlamama rağmen hiç sorun çıkarmadı. Sensation için de ortalama fiyatlar yine Türkiye'deki fiyatların yarısına denk geliyor, yine aynı riski alacağım, umarım yine üzmez. Her şekilde HTC'yi tek geçerim :)

tarihinde Mustafa Yenigün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sensation'ın fiyatı bir nebze olsun düşmüş.

Ancak yine de evo 3D'den pahalı. Ben de bunu anlamıyorum.

Sensation daha çok ilgi gördüğü için mi böyle yapıyorlar?

Çünkü, Evo 3D Sensation'daki özelliklere ek olarak 3 boyutlu kamera ile geliyor.

Bence öyle. evo3D sen ve ben gibi düşünenler yüzünden 3D'si öne çıkmadı :) Sonra da boyutları ve tasarımı. Sensation gerçekten çok şık bir cihaz, malzemesi ile çok çekici. Arz-talep meselesinden başka birşey değildir bence.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

hTC'ye bir alışan, bir daha kopamıyor yahu...

Sensation'ın fiyatı bir nebze olsun düşmüş.

Ancak yine de evo 3D'den pahalı. Ben de bunu anlamıyorum.

Sensation daha çok ilgi gördüğü için mi böyle yapıyorlar?

Çünkü, Evo 3D Sensation'daki özelliklere ek olarak 3 boyutlu kamera ile geliyor.

Sen bir tane de Sensation alırsın şimdi. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sizin için ne kadar önemli bilmem de, reklamın iyisi kötüsü olmaz :p

kQnzn.png

"Obama supports evo3D owners" :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Ben Vodofone kampanyasından HTC Wildfire S aldım.İki yıl tahaddütle.300 TL ye geldi bana telefon.Htc yi herkese şiddetle tavsiye ederim çok hoş telefonlar.Kullanımı çok rahat ve hoş. :) :) :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Beyaz saray ne anlar telefondan,onlar ilk önce bilgisayarlarını xpden kurtarsınlar :p

Sen git önce telefonundan internet tv izle. Sonra gel beklerim.:crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

şiişt androidciler karıştırmayın ortalığı sonuçta işletim sistemimiz aynı olmuyor. bu yarım elmacılara malzeme vermeyin

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sayın Mod'um, hani Cha Cha'nın tanıtımları?

Sani ChaCha hiç kullanmadım, sen Qwerty birşey sorunca aklıma geldi. Genel manada Facebook telefonu olarak çıkarılmış bir model, kızaklı klavyeli modeller hariç tek klavyeli telefonu. Ufak bir ekranı var, dokunmatik ve çözünürlüğü de boyutuna göre yeterli sayılabilir. Aşağıda harika bir kullanım videosu var. İzlersen alıp kullanmış kadar olursun :) İşlemcisi 800 mhz, 512 RAM ve 512 ROM var. Ram telefonun kullanım amacına uygun, dahili hafızası da ucu ucuna yeter diyebilirim. Üzerinde Sense arayüzünün farklı bir sürümü var, telefona uygun 2.1 Messenger sürümü. Batarya ömrü diğer hTC'lere göre daha uzun olabilir.

ChaCha

Ancak ben olsam, yılın telefonu da seçilen hTC Desire modelinin Qwerty klavyelisi olan Desire Z modelini incelerim. Fiyat olarak yakın ve daha kullanışlı. Üstelik dahili hafızası da 1,5 GB. ChaCha'nın 3 katı. En büyük handikapı, kızaklı klavyenin negatif getirisi kalınlık ve ChaCha'ya göre daha ağır olması. Bu da normal :) Dev gibi Evo3D 'nin kalınlığı 62 mm iken Desire Z 64 mm. Yine Evo3D 170 gram, buna karşılık Desire Z 180 gram.

Desire Z hem görünüş, hem daha büyük ve yüksek çözünürlüklü ekran, hem de kullanım kolaylığı bakımından illa ChaCha'dan çok daha önde.

Desire Z

Ayrıca özellikler sayfaları:

ChaCha

http://www.htc.com/tr/smartphones/htc-chacha/#specs

Desire Z

http://www.htc.com/tr/smartphones/htc-desire-z/#specs

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Videoyu izlemeye başladım.

Desire Z şirkette bir çok arkadaşımda var ancak benim aradığım, cebime sığan ve hafif olmalı. Ayrıca ince olmalı. e71'le aynı özelliklerde olmalı tip olarak. Yoksa imate KJam kullanmış adamım, kalınlıktan gına geldi :)

Yorum bağlantısı

Samsung'un qwerty klavyeli, dokunmatik ekranlı ve android işlemcili model gamı var Sani Bey. Ekibimde tavsiye istiyen bir arkadaşıma önerdim. Çok memnun. Şu an belki yeni modeli de çıkmıştır. Açıkçası tam ekran klavyeli telefonlardan sonra 320*240 dikdörtgen ekranlar tatmin etmiyor. Hatta şu anda kullandığım telefonu dahi yan tutarak kullanamıyorum.

Bu arada HTC'nin XL ve XE'si sanırım yeterli ilgiyi görmüyor. XL gibi bir modele çift çekirdek işlemci koymayarak HTC Nokia politikası uyguladı. Günümüzdeki başarılı modeller artık tüketiciden teknolojiyi sakınmayarak piyasayı ele geçirmeye çalışırken, HTC'nin geri adım atması biraz garip geldi bana. Oysa birçok kullanıcı şu an S2'den menun olsa da sıkılmaya başladığı için yeni model arayışında fakat ortadaki en yeni modeller HTC'ye ait olmasına rağmen, büyük ekranlı modeli , tek işlemcili, küçük ve sevimsiz modeli XE ise çift işlemcili. Bu nedenle de istediği sıçramayı gene yapamayacak HTC.

Şu en üst seviye segmentte piyasda iki aktör var. Apple(Iphone) ve Samsung(Galaxy S serisi). Bu iki marka kadar hiçbir marka yeni model çıkarırken heyecan ve beklenti yaratamıyor. HTC'nin bunu yapacak potansiyeli var ama sanki hedefi değişen bir birinciliktense sabit bir üçüncülük gibi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...