İçeriğe Yönlendir

Ford Modellerinin Kısa Ve Uzun Far Ampul Tipleri

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Mustafa AYSAN

hepsi için ama öncelikli olarak kısa ve uzun farlar ve stoplar için soruyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa AYSAN

ufak bir sorum daha olacak. far ampüllerinde kullandığınız belli bir marka var mı? hangisini tavsiye edersiniz? OSRAM hakkında bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Mustafa bey, ampul degistirmek zor degildir. Tek zor tarafi fari ve stopu yerinden cikarilmasidir. 

Marka olarak da istediginizi kullanabilirsiniz ama piyasa liderleri Philips ve Osram'dir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Ford C-Max 1 orijinal b-xenon olanlar uzun H1 kısa xenon D2S

makyajlı kasa c-max b-xenon D1S uzuna bakmadım sanırım H1

Yorum bağlantısı
Hüseyin Lafcı

focus mk 2.5 titanium x mercekli  halojen kısa ve  uzun ampul tiplerini öğrenebilir miyim ? osram nightbreaker almayı düşünüyorum da..

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Mouse'u yukariya dogru cevirmek fazla zahmetli olmamasi lazim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Lafcı

² ile 2.5 mercekli ayni galiba bunu yazincaya kadar ampul tipini yazmak da çok zor olmasa gerek :))

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

focus mk 2.5 titanium x mercekli  halojen kısa ve  uzun ampul tiplerini öğrenebilir miyim ? osram nightbreaker almayı düşünüyorum da..

Üzerindekiler nightbreaker zaten. :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Focus 2 sedan plaka ampulü C5W diye geçiyor ama kaç cm oluyor bunlar? 31 36 39cm? Aliexpress den alan varsa link atarsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Focus 2 sedan plaka ampulü C5W diye geçiyor ama kaç cm oluyor bunlar? 31 36 39cm? Aliexpress den alan varsa link atarsa sevinirim.

38/39 mm diye hatirliyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

50b718dddb455159876c50873b4f1d0f.jpg

36mm gibi duruyor. Alıp takan kaç mm taktı?

Yorum bağlantısı
Serhat Gümüş
(düzenlendi)

Iyi geceler arkadaslar. Bu phillips ya da osramin xenon effect 5000k ampulleri bulunuyor piyasada. Bunlar ne derece saglikli oluyo. Bir iki ay sonra bozulan cinslerden mi ? Malumunuz hala ogrenciyiz xenon kitlere para harciyamiyorum :) birde fiesta 2006 H4 soket mi oluyor. Saygilar

tarihinde Serhat Gümüş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Serkan Ataman

2009 focus aracımın sag kısa farı yanmıyor.kendim taksam çok zorlanırmıyım?birde h7 alacagım dımı,bızım farlar halojen degıl bıldıgım kadarıyla.marka onerınız philips mi olur ve hangi modeli?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 9 ay sonra...
Burak Dogan

2004 Focus makyajlı kasa için kısa H7 - uzun H1 mi oluyor?

Hangi marka model ampül önerirsiniz acaba beyaz yada beyaza yakın olan?

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Emin degilim ama Focus 1 makyajli kasa kisa ve uzun farlari tek ampul -H4. Dedigim gibi emin degilim.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...

benim arabada kitapçıkda  kısada h7 uzunda h7 olarak geçiyor. normalde h1 dir diye düşünmüştüm uzunu ama kitapçıkta yazan bu

ampül tipi olarak hangisi daha iyi h1 mi h7 mi

birde nasıl bir tavsiyede bulunursunuz aydınlatma ile ilgili ampül led vs ne yapılabilir ? 2015 fluance

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hüseyin Keleş2
On 14.02.2011 at 11:01, Mehmet Ozyurek yazdı:

H11 olması lazım...

4b400131219osr.jpg

2007 fusionun uzun kısa diye bı ayrımı varmı yoksa sadece h4 bı ampul müdür ikiside bide beyaz ampulü önerir misiniz

On 14.02.2011 at 11:01, Mehmet Ozyurek yazdı:

H11 olması lazım...

4b400131219osr.jpg

2007 fusionun uzun kısa diye bı ayrımı varmı yoksa sadece h4 bı ampul müdür ikiside bide beyaz ampulü önerir misiniz

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Şimdi, Hüseyin Keleş2 yazdı:

Uzun kısa aynı ampuldür, resimdeki sis farı ampulüdür.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Senin Döşlü

Arkadaşlar Ford fiesta titanyum x aracıma led xenon takmayı düşünüyorum taktıran ve memnun kalan varmı far yuvalarına oturuyormu kendimiz takma ihtimalimiz varmı bilgisi olan arkadaş varmı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
7 saat önce, Senin Döşlü yazdı:

Arkadaşlar Ford fiesta titanyum x aracıma led xenon takmayı düşünüyorum taktıran ve memnun kalan varmı far yuvalarına oturuyormu kendimiz takma ihtimalimiz varmı bilgisi olan arkadaş varmı?

Kısa bir bilgilendirme yapalım.. 

Led ve Xenon farklı şeylerdir. Led Işık yönünden xenonu andırdığı için ticari bir zeka ile  led xenon demişlerdir.. 

Sizin almayı düşündüğünüz Led ampul olsa gerek.

Şu tarz bir ampul alırsanız ve ampul tutucunuz da uygun ise montajda sorun yaşamazsınız.. 

6f9bd62252c1529c993a46ab012848fc.jpg

Yorum bağlantısı
Cem Işık
4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kısa bir bilgilendirme yapalım.. 

Led ve Xenon farklı şeylerdir. Led Işık yönünden xenonu andırdığı için ticari bir zeka ile  led xenon demişlerdir.. 

Sizin almayı düşündüğünüz Led ampul olsa gerek.

Şu tarz bir ampul alırsanız ve ampul tutucunuz da uygun ise montajda sorun yaşamazsınız.. 

Abi ufak bir ekleme yapayım, montaj kabul ama far merceksiz ise karşıdan gelen sürücülerin gözlerini alması ? Dağı taşı aydınlatan farlar? Rengi mordan pembeye geçen 30.000K ampuller?  Tavsiye ediyor muyuz?  Hayır tabiki :)

Bu ampul tipini takmaktaki amaç iyi bir aydınlatma ise, malesef iş görmez. Sırf görüntü olsun diye takılması düşünülüyorsa uzak durulmalı. Yağmurda vs gece sürüşleri çok riskli olur bu ampullerle. İyi kalitede bir halojen ampul çok daha iyidir.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...