İçeriğe Yönlendir

Cvt Şanzıman Tamiri

Hasan Kerik

Recommended Posts

Servet Aydın

Hasan bey, sizin aracınız manuel vitesli hale geliyor bildiğim kadarıyla. Serkan Toker bey bu konu hakkında detaylı bilgi verir. C planı olarak kenarda dursun derim

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
26 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Hasan bey, sizin aracınız manuel vitesli hale geliyor bildiğim kadarıyla. Serkan Toker bey bu konu hakkında detaylı bilgi verir. C planı olarak kenarda dursun derim

Servet hocam sahibinden.com da bu bahsettiğinizi yapan var. benim şanzıman+3500 tl ye 1 yıl garantili olarak yaparım dedi. Adam ankarada. istanbulda da bu işi yapan vardır muhtemelen. aslında c planı yerine b planı olarak düşünülebilir. ama kullanmaya karar verirsem tabi. Teşekkürler öneri için.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Çok geçmiş olsun. Dün Bursada araba pazarında bir tane beyaz focus2 vardı dizel otomatik baktım öylesine önünden geçtim hep bu şanzuman olayı aklıma geliyor.Halbuki öyle güzel bir kombinasyonki hem focus hem dizel hem otomatik ama maalesef almaya değmeyecek bir araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
On 19.06.2017 at 10:04, Recep Demirci yazdı:

Çok geçmiş olsun. Dün Bursada araba pazarında bir tane beyaz focus2 vardı dizel otomatik baktım öylesine önünden geçtim hep bu şanzuman olayı aklıma geliyor.Halbuki öyle güzel bir kombinasyonki hem focus hem dizel hem otomatik ama maalesef almaya değmeyecek bir araç.

Sağolun Recep bey,

Aslına bakarsanız şu anki şanzıman sorununa kadar çok memnundum aracımdan. Ekoomik oluşu, güçlü motoru, yokuşlarda falan keçi gibi maaşallah. Lakin bu şanzıman beni çok üzdü. Halbuki satıp bir arazi aracı almak niyetindeydim. şimdi bu haliyle de kimseye veremem. versem bile ucuza vermek zorundayım. 30k ya satabilecekken şimdi 27 k ya gidecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile cvt nin çalışma mantığı gereği tüm tdci motorlarda olması gereken bir kombinasyon. ancak sorunsuzu üretilemedi hiçbir firmada bu tip torklu motorlar için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
On 16.06.2017 at 10:15, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

Ford un ücretsiz tamir ve ikame araç desteğini de 1 hafta ile kaçırdım. artık 10 yaşını doldurmuş araçlara destek vermeyeceğini servislere bildirmiş(CVT li araçlara). benim aracımın ilk tescil tarihi de 15.05.2007.Büyükçekmece çetaş ve eresinler in söylediği bu.

Relax olalım, geçmiş olsun öncelikle, duyurunun önemi sıfır, 10 yıl geçmesi önemsiz, 30 sene geçsin farketmez, kronik hatalı mazleme, olay biter, bu hatada zaman sınırı olmaz, mahkemeye veriyorsunuz, bilirkişi evet tasarım üretim hatalı dediği an, ya halledecek Ford yada halledecek, iyi bir avukatla görüşün bence...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Manuele çevirmek en güzeli. Tamir gören şanzuman da her an sorun çıkarmaya aday oluyor. Arabayı Ankaraya getirin, sabah otomatik verin aksam manuel alıp gidin bence..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Ali Gürsoy

Merhaba dostlar. Malesef ki ilk etapta otosana yapmış olduğum başvuru reddedildi. Ama servis vasıtasıyla prese devam ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Manuele çevirmek en güzeli. Tamir gören şanzuman da her an sorun çıkarmaya aday oluyor. Arabayı Ankaraya getirin, sabah otomatik verin aksam manuel alıp gidin bence..

Maliyet ne kadar Serkan. Bilgin var mı ?
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Maliyet ne kadar Serkan. Bilgin var mı ?

4 bin civarı diye biliyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Anlarda bir ile görüştüm. 3500 tl ve cvt şanzımanın da benim olur demişti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Evete arkadaşlar sayısız telefon görüşmesi ve gel git sonrası malesef bir sonuça ulaşamadık. Ford otosan ve uzantıları şanzımanın tamirine 10 yıllık zaman aşımı sebebiyle yanaşmıyor. illede çatır çatır paranızı alacağız diyorlar. muhtemel kuvvet şanzımanım rektefiye olacak ama daha netleşmedi. 

Ben de son çare olarak Almanya merkeze bir mail atma kararı aldım. yalnız oraya ulaşabileceğim bir mail adresi bulamadım. var mı bildiğiniz bir mail adresi.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

İllaki yetkili serviste yaptırmayı düşünüyorsanız Gebze'deki nazeroto bir zamanlar bu konudaki eh tecrübeli servis idi hala öylemi tam olarak bilmiyorum.İkitellide hazır rektefiye yapılmış şanzıman (3500 tl) yapan bir yer vardı ama araştırmak lazım.En güzeli bu konuda uzmanlaşmış usta bulmak belkide çok basit bir işi vardır...O hala piyasadaki en güzel araçların başında geliyor.Yaptırıp kullanmayı düşünmek en iyisi.4 ay oldu sıfır megane alalı hala c max'ı kıyıp satamıyorum.Tek kusuru benim yaşlı araçlara güvenmemem.

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
İllaki yetkili serviste yaptırmayı düşünüyorsanız Gebze'deki nazeroto bir zamanlar bu konudaki eh tecrübeli servis idi hala öylemi tam olarak bilmiyorum.İkitellide hazır rektefiye yapılmış şanzıman (3500 tl) yapan bir yer vardı ama araştırmak lazım.En güzeli bu konuda uzmanlaşmış usta bulmak belkide çok basit bir işi vardır...O hala piyasadaki en güzel araçların başında geliyor.Yaptırıp kullanmayı düşünmek en iyisi.4 ay oldu sıfır megane alalı hala c max'ı kıyıp satamıyorum.Tek kusuru benim yaşlı araçlara güvenmemem.

Hocam ikitellideki yerin bilgisini paylşmanız faydalı olut bunun dışında gebzeyi arayacağım. Yetkili serviste yaptırma planım var keza bir sorun çıkarsa muhattap bulabileyim.
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Nazer oto artık yapmıyormuş 1. haziran 2017 itibari ile bırakmışlar.

http://www.otomatik-sanziman.com/

Böyle bir yer buldum. bir hafta içinde teslim ediyorlar ve 3000-5000 arası bir rakam çıkacağını söylüyorlar.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
Bir saat önce, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

Hocam ikitellideki yerin bilgisini paylşmanız faydalı olut bunun dışında gebzeyi arayacağım. Yetkili serviste yaptırma planım var keza bir sorun çıkarsa muhattap bulabileyim.

İkitellideki yeri hatırlamıyorum maalesef.Forumdan birisi 3-4 sene kadar önce eskisini yollayıp hazır yapılmışını almıştı 3000 yada 3500 tl'ye.Sorunsuz kullandığını belirtmişti ama bir daha foruma girmedi. Maslaktaki bulduğunuz yeri bana bir arkadaş tavsiyede bulunmuştu yağ değişimi için gidecektim ama bir türlü denk getirip gidemedim.

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
11 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

İkitellideki yeri hatırlamıyorum maalesef.Forumdan birisi 3-4 sene kadar önce eskisini yollayıp hazır yapılmışını almıştı 3000 yada 3500 tl'ye.Sorunsuz kullandığını belirtmişti ama bir daha foruma girmedi. Maslaktaki bulduğunuz yeri bana bir arkadaş tavsiyede bulunmuştu yağ değişimi için gidecektim ama bir türlü denk getirip gidemedim.

Teşekkür ederim fatih bey. Bu bahsettiğim Murat usta 3 binden az da tutabilir görmemiz lazım dedi. 1 hafta içinde teslim edecek olmaları ve 1 yıl garanti vermeleri hasebiyle tercihimi onlardan yana kullanacağım gibi. tork konvantörünü vs sıfır takacağını söyledi.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
7 dakika önce, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

Teşekkür ederim fatih bey. Bu bahsettiğim Murat usta 3 binden az da tutabilir görmemiz lazım dedi. 1 hafta içinde teslim edecek olmaları ve 1 yıl garanti vermeleri hasebiyle tercihimi onlardan yana kullanacağım gibi. tork konvantörünü vs sıfır takacağını söyledi.

Hakkınızda hayırlısı olur İnşaallah. Cvt şanzımanda tork konvertörü olmaz bir yanlışlık olmasın.Umamrım çok daha hesaplı bir şekilde halledilir.

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
Şimdi, M.Fatih Yüce yazdı:

Hakkınızda hayırlısı olur İnşaallah. Cvt şanzımanda tork konvertörü olmaz bir yanlışlık olmasın.Umamrım çok daha hesaplı bir şekilde halledilir.

Hocam bilmiyorum ki söylediği o. Anlamıyorum diye kazık yersek öbür dünyada hesaplaşırız.

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

Vallahi iki yer arasında kaldım. Bir başlıkta belirtilen sarkan usta bir de bu maslaktaki murat usta. Yetili servisin de çıkaracağı rakamı merak etmiyor değilim. yetkili servis te uçmaz ise kurumsal olması açısından orayı tercih edebilirim ileride bir muhatap bulabilmek adına. kararsız kaldım.

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Bu konuda ben olsam nazeroto haricinde hiç bir yetkili servise götürmezdim.İsmini hatırlamadığım 50 yaşlarında bir şanzıman ustası vardı nazerde ondan başka bu şanzımana el süren yoktu.Nazer bile bu işten bıkıp bıraktığına göre gerisini siz anlayın artık.Belki o usta emekli olmuştur onun içinde onlarda bırakmıştır.Bütün iş ustalıkta.

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
Bu konuda ben olsam nazeroto haricinde hiç bir yetkili servise götürmezdim.İsmini hatırlamadığım 50 yaşlarında bir şanzıman ustası vardı nazerde ondan başka bu şanzımana el süren yoktu.Nazer bile bu işten bıkıp bıraktığına göre gerisini siz anlayın artık.Belki o usta emekli olmuştur onun içinde onlarda bırakmıştır.Bütün iş ustalıkta.

Almıyorlarmış. Kararımı verdim cumartesi akşam Serkan ustaya teslim edeceğim ve kaderime razı olacağım. Tork konvertörü varmış bu arada bu şanzımanda
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Foruma üye olduğum zamanlarda bu şanzıman ile ilgili çok yazışmalar oluyordu.4-5 sene önce bu şanzımandan kullanan kişi sayısı daha fazlaydı. Şanzıman koskoca Ford firmasının başına neden bela olduğuna dair güzel bir yazıydı.Kısacası sorun şanzımanda değil geri zekalı ford mühendislerindeydi.230 hm torg'a dayanıklı şanzomanı 240 hm overboost ile anlıkta olsa 260 nm.ye çıkabilen bir motora bu şanzımanı takıp kullanan Ford'a buradan tekrar saygılarımı sunarım.Kendilerini yıllardır bir halt sanarak yıllarca biz neden bunlar gibi olamıyoruz diye hayıflandığım düşüncelerimi değiştiren google (maalesef buda o kafaların ürünü olsada) amcayada buradan teşekkür ederim. Ülkemi ve insanlarımı hala çok eleştirsemde(insan oğlu mükemmeli arzu ediyor heleki benim kafamda olanlar biraz daha aşırı istiyor.Cenabı hak bu mantaliteyi bizlere bahşetmiş ama anlayana) son yıllarda 20-30 Lu yaşlarımdakinden çok daha fazla sevmeye ve saymaya başladım batı medeniyetindeki insan müsvettelerinin bir halta yaramadığını gördükçe.Onlarda tek mantalite var oda kendinden olmayan herkesi ezerek, sömürerek kazanmak. Sonuç ne olursa olsun her yol mübah.

Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
56 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Foruma üye olduğum zamanlarda bu şanzıman ile ilgili çok yazışmalar oluyordu.4-5 sene önce bu şanzımandan kullanan kişi sayısı daha fazlaydı. Şanzıman koskoca Ford firmasının başına neden bela olduğuna dair güzel bir yazıydı.Kısacası sorun şanzımanda değil geri zekalı ford mühendislerindeydi.230 hm torg'a dayanıklı şanzomanı 240 hm overboost ile anlıkta olsa 260 nm.ye çıkabilen bir motora bu şanzımanı takıp kullanan Ford'a buradan tekrar saygılarımı sunarım.Kendilerini yıllardır bir halt sanarak yıllarca biz neden bunlar gibi olamıyoruz diye hayıflandığım düşüncelerimi değiştiren google (maalesef buda o kafaların ürünü olsada) amcayada buradan teşekkür ederim. Ülkemi ve insanlarımı hala çok eleştirsemde(insan oğlu mükemmeli arzu ediyor heleki benim kafamda olanlar biraz daha aşırı istiyor.Cenabı hak bu mantaliteyi bizlere bahşetmiş ama anlayana) son yıllarda 20-30 Lu yaşlarımdakinden çok daha fazla sevmeye ve saymaya başladım batı medeniyetindeki insan müsvettelerinin bir halta yaramadığını gördükçe.Onlarda tek mantalite var oda kendinden olmayan herkesi ezerek, sömürerek kazanmak. Sonuç ne olursa olsun her yol mübah.

Görüyorum ki tork cvt ilişkisi konusunda fikriniz değişmiş Fatih hocam. Bir kaç sayfa önce bu konuyla ilgili sert bir yanıtınıza rast gelmiştim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...