İçeriğe Yönlendir

Bridgestone Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

Orhan Ünsal

arkadaşlar bu sabah gittik ve uzun degerlendirmelerden sonra 3 arkadaş bridgestone lm25 taktırdık.

umarım verdigimiz fiyat farkına deger.

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal

evet nuri bey. bir türlü ikna olamadım.

belki bu kış kullananlar fikir beyan ederler. seneye alacak arkadaşlara faydası olur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bridgestone Lm25 için adac ın sitesine baktım. Kuru ve ıslak zeminde iyi, karlı ve buzlu zeminde kötü sonuçlar vermiş. Hatta 4 mevsim lastiği olan Vectorun da altında puan almış. Karlı zeminde frenlemede ve yokuş yukarı dikkatli olmak gerekiyor.

Tablo linki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ayhan Onaran

Bence denediğiniz yokuş oldukça dik..LM30 iyi bir lastik işinizi görmesi lazım.Bende michelin alpin var çok memnunum.Kar yağdığı işk gün bilenler bilir Shell önünden köroğlu caddesine çıktım.Yollar tamamen kapalıydı.Tek sorun aracın sağ taraftan patinaj yapması.Oraya da ağır biri oturduğunda sorun olmuyor.Zincir alabilirsiniz.Zincir kar lastiğine takılmaz ayıp olur gibi bişey olmaz.İhtiyaç varsa takılır.Ancak şuanda Ankara'da zincirlik bir durum yok.Kar falan kalmadı zaten.Lasitkler de üretim hatası olacağını pek sanmıyorum ama yinede bir gösterin isterseniz.

Yorum bağlantısı
İsmail Doğan
(düzenlendi)

Bridgestone lastikleri genelde daha sert lastık

ben yazlık lastiklerde Bridgestoneu tek geçerim kıslıkta michelin derim çünkü yumusak lastık

Bridgestone lastıkleri çok dayanıklı asınma suresi çok uzun sertliğiyle alakalı sanırım bu yüzden yazın iyi kışınsa iyi olmuyo

geri veremeyeceğinize göre bence zincir veya palet zincir alın

tarihinde ?smail Do?an tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
üstadım profildeki bulunduğum ili sonunda düzeltebildim :good1: örnek bi fotoğraf yüklüyorum netten buldum buna benzer bir yokuş evimin önündeki fakat birşey daha gördüm çoluk çocuk poşeti alan bizim yolda kayıyomus :p

Hocam çok güldüm ya, ah bu çocuklar :D ben de diyorum Bridgestone böyle lastik üretmez ama ;)

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Kış lastiklerinden çok fazla birşey beklememek lazım sonuçda mucizeler yaratmıyor,bence yol dik ve buzlu olduğu için çıkamadınız bir sorun yok.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
üstadım profildeki bulunduğum ili sonunda düzeltebildim :p örnek bi fotoğraf yüklüyorum netten buldum buna benzer bir yokuş evimin önündeki fakat birşey daha gördüm çoluk çocuk poşeti alan bizim yolda kayıyomus :D

Çocuklar kayıyorsa abi orada zincir bile fayda etmez.. ;) Lastiklerde ve sizin şoförlüğünüzde sorun yok kafanızı takmayın.

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
Ve ilginçtir komşumun pejo 307si aynı lastik olmasına rağmen oda çıkıyor fakat benim lastiklerde iş yok !!!

307de de LM 30 mu vardı, yanlış mı anladım?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bazı lastikler kar içindir...

Her kış lastiği, iyi bir kar lastiği değildir...

Mesela Continental TS810 çok iyi bir kış lastiğidir ama iyi bir kar lastiği değildir..

Diğer kış lastiklerine nazaran, ıslakta daha iyidir.. kuruda yol tutuşu daha iyidir.. Sessizdir. Ama benim tespitlerime göre karda iyi bir lastik değil..

Seçim yaparken bu seçimi iyi yapmak gerekiyor...

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
(düzenlendi)

Geçen gün focus'un üzerinde gelen Conti Sport lastikleri inceledim. Üzerinde neredeyse hiç desen yok. Sadece parmak kalınlığında dört adet su yolu var. İzmir'de kar kırk yılda bir yağar, ancak karlı bir yolda bu lastiklerle 5 derecelik eğimi bile çıkabileceğimi sanmıyorum.

tarihinde Necat Ertan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Davut Çavdar
evet aynı lastik var fakat o çıkıyor !!!

bridgestone müşteri hizmetlerini aradım telefona bakan yok,web sitelerinden mesaj attım ulaşmıyor hiç hoşuma gitmedi bu nasıl bir firmadır anlayamadım???

Hocam o zaman sizin lastiklerde bir sorun var, çünkü ben LM 30 u iyi lastik biliyorum, boşuna müşteri hizmetlerini aramayın, lastiği aldıgınız servise gidip durumu anlatın, onlar muhtemelen exper çağırıp gösterir ya da exper e gönderir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lastiği denerken, aynı araç ile denemek lazım... Vites oranları, torku, ağırlık dengesi bu duruma etki edebilir..

307 ile lastik ölçüleriniz aynı ise onun lastikleri kendi aracınıza takıp deneyebilirsiniz...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 1 ay sonra...
Selçuk Keleş

2006'da almış olduğum Michelin Alpin'leri eskidiği için takmayıp Bridgestone Blizzak LM30 taktırmaya karar verdim.

Bunda dün akşam Turanza'larımla karlı-buzlu bir yokuşta kalmamın da etkisi büyük :)

Ölçü : 195 65 15 T

Fiyat : 150 TL / adet

Sübap değişimi + balans ücreti alınmadı. Toplam 600 TL. (12 taksitli) ödedim.

Turanza'larımı ücretsiz olarak değişime kadar depolarında saklayacaklar. İnşallah sorunsuz uzun süre kullanırım henüz pek test etme şansım olmadı. Tecrübelerimi buraya eklerim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

rakam muhteşem ötesi süper + bedava subap + saklama + taksit, nerden buluyorsunuz bunlar

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Geçenlerde bir lastikçinin saklama deposunu gördüm ; inşallah hepsi öyle değildir..

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Lastiğin kuru yoldaki sessizliği çok hoşuma gitti. Alpin'ler takılıyken tırtıklı yolda gidiyor gibi hissediyordum. Umarım kullandıkça değişmez.

Blizzak LM30 ilk yol testini İzmit-Yuvacık'ta 700 mt. rakımda 4 °C hava sıcaklığında başarıyla tamamlıyor. Bakalım daha zoruyla karşılaştığında ne yapacak ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fotoğraftaki mesaj nedir? tek ayak yerde, diğeri lastik üstünde? Yere sağlam basarım, emniyet lastiğim ile gibi bir şey mi?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Mesaj yok, bir kaç tane poz vardı ben bunu seçtim :)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Continental kullanıyorum ve arabama binip çıktığım yokuşları gören herkes çok şaşırıyor nasıl çıkıyor bu araba diye.Sizi geçip çıkan araç belki geriden hızlanıpta çıkmış olabilir. Bridgestone dandik bir marka olduğunu düşünmüyorum ama goodyear ug serisini çok övüyorlar bende herkese conti öneriyorum

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Geçen hafta Lassa snoways era ile girip çıkmadığım rampa kalmadı gayet memnunum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...