İçeriğe Yönlendir

Dacia Duster Off-road 4x4

Hasan Dönmez

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Ben bu arabaya çağımızın torosu diyorum. Köy yollarında iyi iş görür. Ama daha fazlası beklenmemeli.

Daha fazlası ne olabilir?

Yorum bağlantısı

Fiyat performansta 4/4 ve en lüxü 47bin gibi bir fiyata satılıyor. Hatta nakit alımda daha ucuz bir fiyata satılıyor. C sınıfı binek fiyatına 4/4 bir araç, tabiki Landrover Q5 Yada X5 kalite performansı asla vermez. Ancak karda kışta 4 çekerin avantajlarını sunabilir diye düşünüyorum. Sonuçta fiyat performansta alınabilir. Daha fazlasını bekleyen bütçeyi 70-80bin ve üzerine çekmeli. Gariban jeep'i yorumuna katılmamak elde değil. :good1:

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

alet güzel ya kalkıp x5im olsa ya da rangeim kıyabilirmisin böyle yollara sokmaya alıcaksın dacianı giriceksin her yola ki bizde birde logan dci var ne derelere girdim ne tarlalarda gittim hatta bolu yedi göllerin 45 kmlik toprak yolunda ne jettaları mercedesleri dumanıma kattım :rallici:

aletin kitli diferansiyeli ve 4 çekeri çok iyi işliyor gibi gözüküyor ki renonun dizel motoruna ve şanzumanına 230 bin kmlik kullanımımızdan sonra güvenim baya fazla

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

jeep tanımının bence tam karşılığı. 4x4 ler (cayen-range-x5 vb ler) ile normal bi çukura girmek insanın içini acıtır. 4x4 dağa, bağa,şantiyeye girebilmeli bakımı kolay parçası ucuz olmalı.

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
Bi X5'im, Q7'im olsa hayatta kıyıp dağa bayıra süremem herhalde. 200 milyarlık arabaya kıyılır mı?

Alırsın 35-40 a bir duster, dağa bayıra, çayıra, ovaya, sür sürebildiğin kadar :flowers:

+1

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
bazı ülkerlerde renault markası altında piyasaya sürülecekmiş.

Sürülüyor.Bazı ülkelerde dacia amblemi taşıyan araç yok.Renault amblemi taşıyorlar.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Ben bunları NAVARA'ya benzetiyorum ama....

bence navaradan ziyade kaşgaiye benziyor. geçen oturdum sürücü koltuğuna basit bir göğüslük var ama yerden yüksekliği iyiydi. :flowers:

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

mısırda reno amblemli dacialar mesela direksiyonları falan aynı amblem kısmı reno

Yorum bağlantısı
Kıvanç Altınbay

jeep ın her turlusuyle her yere gırılır arkadaslar korkuya gerek yok :unsure: ancak bununla daha bır acımadan gırılır :):) ufak bır arac hantal degıl o yuzden bence zamanla tutacak nıva nın yerıne rakıp bır arac henuz 4 4 gucunu gormesekte :)

Yorum bağlantısı
Necati Dur
bence navaradan ziyade kaşgaiye benziyor. geçen oturdum sürücü koltuğuna basit bir göğüslük var ama yerden yüksekliği iyiydi. :unsure:

Motor qashqai'yle aynı

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)
Abi videoda off-road falan denilmiş. O bakımdan öyle yazdım. Bu araba ile stock halde off-road yapmaya kalkışmak da olmaz herhalde.

Nivalara klima+otomatik cam gibi birkaç küçük donanım ekleseler Duster falan hikaye olur. Gerçi içi biraz dar ama olsun. Ama niva'nın özelliği de bu tabi. Elektronik aksamı olmadığı için her ortamda gidiyor, bana mısın demiyor. Stock haliyle bile o kötü motoruna rağmen tam bir arazi canavarı.

stock ?

önü biraz kötü duruyor bu aracın. Biraz freelander çalması yapsalarmış yahut reno toros gibi çift yuvarlak far koysalarmış çok aşırı satabilirdi. yine satar ama ön tasarım ben arazi aracıyım ben iyiyim demiyor. arka ise muhteşem.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
+ 5

sonuç olarak asla bir arazi aracı olarak görmüyorum gerçek bir arazi aracı x5 de değil q7 değildir bunların hepsi lux şehirli jiplerdir ki aynı şekilde suv araçlarda jip değildir ki dacia duster olsun kardeşleri nissan ve renault kia , huyundai olsun suv araclar kısa sureli 4x4 e uygundur bu video da bile duster acemi biri tarafından kullanılıyor olsa artikülasyonu çok zayif olduğu icin yani lastikleri yerden aşırı erken kesmesi buyuk bir problemdir

4x4 off road aracı dediğimiz zaman gerçek bir arazi taşıtı lada niva ,suzuki jimny,samurai,vitara ,opel frontera,range rover 83 ila 93 arası ,land rover deffender, mitsubishi pajero, jeep cj series ,ısızu rodeo hem off road keyfi yaşayabileyim hemde luks olsun denirse Land cruiser vx80 veya vx 100, land rover discovery,jeep grand cherokee xj , sport kare kasa veya wj dir. bu araçların hepsine ileri derecede off road ve 4x4 kabiliyetine sahiptir bir coğunda yavru şanzıman ile desteklenmiştir 2h, 4h,4l LOCKED ,N (BOŞ VİTES ŞANZIMANDA BULUNAN PTU ÇIKIŞINA BA

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Dün üşenmedim burdan sonra donanımhaber in duster yazılarını okudum forumda. Alanlar memnun. siz de okuyun. Araziye de çıkmışlar.

Ancak burda bir arazi tanımı var. Bir model piyasaya çıkarılırken off road şampiyonasına araç hazırlanacak şekilde yapılmaz. KArda bayırda yolda bırakmasın diye imal edilir. Bu nedenle daha yalın araçları arazi aracıdır, teferruatlı olanları "şehirli bebedir" diye etiketlemek tam doğru sayılmaz. elbette gerçekten off road şampiyonasına gider gibi yollarda kullanılan araçlar arasında farklı özellikler aranır. Ancak çoğumuz bu araçları birinci aaraç olarak kullanıyoruz. Hobi amaçlı araç alacak olsam zaten hemen bir jimny yahut vitara alırım. otomatik ve benzinli.

Bu aracın yapılmasındaki amaç farklı.

Ayrıca konsoldan çıtırtı takırtı gelmediği ve konforun çok iyi olduğu çukurları hissettirmediği gibi pozitif eleştiriler var forumlarda. Yine ayrıca 4x4 ün arka macpherson olduğu için yol asfalt konforu iyiymiş.

Hem dizel hem 4x4 benzerleri 70-80 lerde gezen araçlar yerine 44 bine deri koltuklu 4x4 esp full bir araç alıyorsunuz. dha ne olsun? Ben alırdım.

stock diye sormamın sebebi nçn "fabrıka çıkışlı" denmemş o nedenle. redline gibi yani :)

Elektronik sistemler daha çok değil daha az arıza yapar. Karbüratör arızalarını ne çabuk unuttunuz?

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
Dün üşenmedim burdan sonra donanımhaber in duster yazılarını okudum forumda. Alanlar memnun. siz de okuyun. Araziye de çıkmışlar.

Ancak burda bir arazi tanımı var. Bir model piyasaya çıkarılırken off road şampiyonasına araç hazırlanacak şekilde yapılmaz. KArda bayırda yolda bırakmasın diye imal edilir. Bu nedenle daha yalın araçları arazi aracıdır, teferruatlı olanları "şehirli bebedir" diye etiketlemek tam doğru sayılmaz. elbette gerçekten off road şampiyonasına gider gibi yollarda kullanılan araçlar arasında farklı özellikler aranır. Ancak çoğumuz bu araçları birinci aaraç olarak kullanıyoruz. Hobi amaçlı araç alacak olsam zaten hemen bir jimny yahut vitara alırım. otomatik ve benzinli.

Bu aracın yapılmasındaki amaç farklı.

Ayrıca konsoldan çıtırtı takırtı gelmediği ve konforun çok iyi olduğu çukurları hissettirmediği gibi pozitif eleştiriler var forumlarda. Yine ayrıca 4x4 ün arka macpherson olduğu için yol asfalt konforu iyiymiş.

Hem dizel hem 4x4 benzerleri 70-80 lerde gezen araçlar yerine 44 bine deri koltuklu 4x4 esp full bir araç alıyorsunuz. dha ne olsun? Ben alırdım.

stock diye sormamın sebebi nçn "fabrıka çıkışlı" denmemş o nedenle. redline gibi yani :)

Elektronik sistemler daha çok değil daha az arıza yapar. Karbüratör arızalarını ne çabuk unuttunuz?

+11345

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Dün akşam İlteber Abi ile konuşuyorduk ta , sonra şu kanıya vardık ; Bu aracı yapanlar bizim kadar konuşmamışlar heralde. :elveda:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez

Dusterin 4wd modelini trafikte hiç görmedim.Evimin karşısındaki renault bayisindeki 29 bin tl lik,dusterlerden midem bulandı.Nerdeyse arabanın yüzde 60 ı siyah renkli plastik.Ama 4wd versiyonu gerçekten güzelmiş.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İç mekan, Dacia Sandero-Logan Mcv ile birebir aynı, plastik kalitesi de Kaşkayi ile aynı kötü, teknik bir otomobil, süsüne bakılmaz ise 4x4 ü 1.5 dci motor ile kullanmak ekonomik.

Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
(düzenlendi)
İç mekan, Dacia Sandero-Logan Mcv ile birebir aynı, plastik kalitesi de Kaşkayi ile aynı kötü, teknik bir otomobil, süsüne bakılmaz ise 4x4 ü 1.5 dci motor ile kullanmak ekonomik.

+1

iç tasarım 3 modeldede kötü.

tarihinde Arda M. D tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...