İçeriğe Yönlendir

Samara Mı Flash Mı

Emrah Musalli

Recommended Posts

Emrah Musalli

arkadaşlar bir konuda acil görüş ve önerilerinize ihtiyacım var. ikisinden birini düşünüyorum.

1. 1993 lada samara lpg 4250 tl

2, 1990 renault flash lpg 5000 tl

parça, dayanıklılık, kullanım açısından değerlendirdiğinizde hangisini tavsiye edersiniz. ikisi hakkında da bir deneyimim yok çünki. şimdiden teşekkürler. fikirlerinize göre yarın aramayı düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

1,7 motor. 180000 km de. benim de gönlümde o var ama çok çabuk dağılır ve çok arıza yapar deniliyor. arabasızlıktan da sıkıldım. acil almak için danışmak istedim. ladanın hiç bir üstünlüğü yok yani. fiyat hariç.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

ladanın 1.5 motoru çok iyidir kaloriferi sıcak konumdayken sobadan farkı yokrur süper ısıtır izalasyon hiç yok beyin dedikleri dikdörtgen şeklindeki şey bozulduğu an olay biter araba gitmez çalışmaz... mutlaka yedeğini taşımanız lazım kilitleri durduk yere açılır yolda giderken sorun sorun sorun... flash tek geçerim...

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bende 1990 model lada samara vardı ondaki performans harikaydı, ama taşlı yollara girdiğinizde her taraftan ses gelirdi :) onun dışında hiç sorun çıkarmadı 6-7 sene binmiştim.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
(düzenlendi)

Flash S alın hatta alacaksanız , bayrak kırmızısı vardı bizde ilk işim laguna karlığı takmak olmuştu ön tampon altına :)

tarihinde Ali G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

2.vites 100km hıza kadar çıkan ilginç bir araba Lada ama lada alıcaksanız hidrolik direksiyonlu alın yoksa çok kas yaparsınız birçerdöver dieksiyonu gibi :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
2.vites 100km hıza kadar çıkan ilginç bir araba Lada ama lada alıcaksanız hidrolik direksiyonlu alın yoksa çok kas yaparsınız birçerdöver dieksiyonu gibi :)

+1000

ilteber ben yazacaktım buna benzer sen yamışsın, İzmirde dalmışım arabayı 5. viteste sanıyorum, km yazmıyayım :) bu araba niye gitmiyor diyorum o sanki araba 3. vitesteymiş, motoru mükkemel. tek sorunu sıcak havalarda benzin pompası sıcaktan içindeki conta gevşiyor arabaya benzin pompalıyor ve yolda kalıyorsunuz, ıslak bir bezle benzin pompasını sarıp yola devam ediyorsunuz :D erciyeste kalmıştım bir defa :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
+1000

ilteber ben yazacaktım buna benzer sen yamışsın, İzmirde dalmışım arabayı 5. viteste sanıyorum, km yazmıyayım :) bu araba niye gitmiyor diyorum o sanki araba 3. vitesteymiş, motoru mükkemel. tek sorunu sıcak havalarda benzin pompası sıcaktan içindeki conta gevşiyor arabaya benzin pompalıyor ve yolda kalıyorsunuz, ıslak bir bezle benzin pompasını sarıp yola devam ediyorsunuz :D erciyeste kalmıştım bir defa :)

evet abi 91 samara bende kullandım.rus yapımı olduğu için sıcak havalarda böyle bir sorun oluyordu birde dediğin gibi çok seri hızlı bir araba ama stabile yollarda mükemmel titreşim ve ses yapıyor :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

amcamda var samara çok memnun geçen ön konsol almaya gittik Aksaraya ne kadar diye sorduk 50 tl dedi şaka gibi :)

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Gelen Rus Araçlarının yedek parcaları gemi ile getirildiği icin Trabzon ve İstanbuldan tum Turkiye 'ye dağılıyor ben Koordinatör olduğum firmada aynı zamanda yakın yol vardiya zabitliği zorunlu durumlarda (izinli kaptanlar yerine) (gemi de 3. kaptanlığı) yapıyorum taşımıştık oradan biliyorum

90 model 2000 model arası lüks arac yedek parcaları gidiyor Rusya'ya da

soba demek yaa ondan dolayı

bilmezmiyim benim anne tarafım yunanistan göcmeni ama çatpat bulgarcada biliyorlar haliyle kulak aşinalığı var bizde de o yüzden görünce hoşuma gitti... can bey peçkaların şeklinide biliyorsunuzdur dimi ? :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
aman hocam gece gece naptın beni acıktırdın sende ya çünkü peçka ların şeklinide çok iyi bilirim kullanmasınıda Anne tarafı selanik göçmeni benimde

Peçkamız var bizim Avcılarda Bulgar mah. arkadaşımın bekar evinde var orada ben kendi ellerim ile arkadaşlara haçepuri Türkiyedeki haçapur yaparım sobaya basarız odunu yandaki gözünede veririm hacepuru off off (rus pidesi veya böreği de denebilir abaza peyniri ile yapılır)

Bulgarca ve rusca çok yakın kiril alfabesindeki en yakın telafuzlar rus ve bulgarlarda var

konu çok dağıldı özür dileriz !

bizimkilerde selanik göçmeni her an akraba çıkabilirz :rolleyes: pecka muhabbeti burda son bulsun ağzım suyu aktı valla :good1:

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Diğer konularda görüşmek üzere malum yarın iş var ben çıkıyorum forum daki arkadaşlardan özür diliyorum, ama yukarda vermiş olduğum guzel bilgiler icin kusurumuzu bağışlasınlar, Ö.m ile yarın sizinle peçka Muhabbetine kaldığımız yerden devam ederiz dostum .

konuyu dağıttık çok özür dilerim bende arkadaşlardan... görüşürüz allah rahatlık versin... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

ikisi arasından ladayı tek geçerim. hali hazırda üst katımda oturan amcamda var sanırsın canavar, hiç de bakmaz ama yolda da kalmaz. ayrıca Belgrad Oramnında off road bile yapıyor desem yalan olmaz herhalde.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Şahsen Flash serisi ile büyüdüm, lada felan anlama. Hala Rıdvan Dilmenin Flash araba ile yaptığı reklamı unutamam :nazar:

abi top abi

Yorum bağlantısı
Ümit Demir 2

Ladayı tek geçerim 1994 model samara var bizdede sıfır almıştık.Fordu almadan önce yaklaşık 10 sene ben kullandım çok kahrımı çekti tabiyki bizde onunkini çektik zaman zaman ama olsun yinede tek geçerim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...