İçeriğe Yönlendir

Samara Mı Flash Mı

Emrah Musalli

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Hakkınızda hayırlısı olsun Emrah Bey. Sadece bir latifeydi :p Vermem ben Şahinimi :D

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

arkadaşlar lada konusunda beni yüreklendirdiğiniz için teşekkürler. dün itibarıyla aksaraya gittim ve 4000 liraya 92 model oldukça bakımlı beyaz bir lada aldım.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
arkadaşlar lada konusunda beni yüreklendirdiğiniz için teşekkürler. dün itibarıyla aksaraya gittim ve 4000 liraya 92 model oldukça bakımlı beyaz bir lada aldım.

Hayırlı olsun.. ;)

Profilinizi Güncellemeyi unutmayın..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hayırlı olsun. Allah utandırmasın.

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli
Hayırlı olsun. Allah utandırmasın.
Hayırlı olsun, Samara ve püf noktaları konusunda her türlü yardıma hazırız.

İyi günlerde kullanın.

çok teşekkür ederim. başım sıkınşınca yardımınızı isterim..

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Hayirli olsun, kisisel fikrime gore guzel bir tercih yaptiniz. Ben ilk araba talimlerimi '91 yilinda 0 km aldigimiz Lada Samara ile yapmistim, o zamanlar park calismasi yapa yapa bayagi bir kol kasim olmustu :good1:

Yanlis hatirlamiyorsam 2009 yilinda sattik, sanirim 150K ya da 180K km'deydi ve ciddi hic bir ariza cikarmamisti. Bir de babamin arabasindan zor ayrildigini hatirliyorum, tertemiz 2006 Opel Astra varken hem de ;)

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Tam şöyle yazıyordum ki; Biraz pazarlıkla 4000 liraya Lada'yı almayı deneyin Flash'tan %20 daha ucuz, iyi para... hem fiyatından dolayı da içinize siner, bir terslik olsa 1000 lira harcasanız motoru yürüyeni heryeri çiçek gibi pırıl pırıl olur...

Hayırlı olsun yazısından farkettim, görüyorumki aklımdan geçeni çoktan yapmışsınız bile... Bence doğru yapmışsınız... :)

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

herkese iyi dileklerinden dolayı çok çok teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Lütfi Bolulu

hayırlı olsun. ilk arabam ladaydı son bir yıldırda flash kullanıyorum. ilk arabam flash olsaydı herhalde hayatta olmazdım, ne hatalarımı affetti. Şarampollere mi inmedim, çakıla kaptırıp soluğu tarlada mı almadım. biraz ustalaştım diye broadway almıştım 80 le giderken hafif fren yaptım diye takla attım. flash broadwaydan daha iyi bu konuda ama lada gibi olamaz. konfor ikinci plandaysa kesinlikle lada. ladayı her yere sürdüm, uzun yol şehir içi yayla yolları, hiç sorun yaşamadım. keyfi masraflar hariç hayati masraf olmadı. bir hafta önce fusion aldım flashı satıp lada alıp köye bırakacam orda bağ bahçe ve ilçeye gitmek için (aman hanım duymasın)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Arda Tevetoğlu

1997'de pedere almıştık Flash'ı 89 model. Tam 17 sene kullandı (4-5 senesi bana ait :) ). O zaman süper para ediyodu. Daha lpg falan olayları yoktu. Normal-süper benzinin farkının olduğu zamanlar falan (çok tarihi bi anlatım oldu :)) 1.7 motor vardı arabada. Ehliyetimi o araçla aldım ve inanır mısınız öyle güçlü bi motora o seviyedeki başka bi araçta rastlayamadım. Uzun yolda 5. viteste normal seyir halinde gidiyorsunuz ve 4. vitese aldığınızda araç sanki şimdi turbo motorlu dizellerin 2. vites 2500 devir arasındaki çekişe yakın bi şekilde ileri atılıyodu. Çok zorlarsanız 190 kmh ye çıkabilecek bir araç ki o model ve tarzda bi araç için bence yeterli ve fazla bile. Sürat konusunda tatmin edici. Bir Broadway'a göre çok çok KONFORLU. Koltuk tasarımları bile farklı (kullandığım araç için söylüyorum) süspansiyonları çok yumuşak uzun yolda çok rahat. Uzun süreli süratli yolculuğa müsait. (Flash S ve Fairway'lerin bi süre 160 km süratle gittikten sonra motora zarar verdiklerini duymuştum, tabi sadece bi duyum. O zamanlar uzun süre 160la gidilecek yol çok fazla yoktu malum) Şehiriçinde çok atik. Sağlam lastiklerle kalkışlarda tek rakibi toyotalar olmuştu hep, ki bahsettiğim toyotalar 1.6 motor 16V o zamanın yeni kasa corollaları) İç hacmi aynı görünen Broadwaylerden çok çok geniş.

Ama tabi eksileri de çok. Mesela kasasına göre motoru çok güçlü. Bu nedenle çabuk yüksek süratlere ulaşıp tehlikeli olabiliyor. HB olmasından ötürü kazaya çok müsait. Ani frende sıradan bi şöfürün kazasız kurtulma ihtimali çok düşük. Frene bastığınızda arka tarafın dengesiz hareket etmesi çok kötü. Islak yollarda çok tehlikeli bu durum. (çok iyi drift aracı olarak kullanılabilir ama :)) Hiç lpgli kullanmadığım için performansını nasıl etkiler bilmiyorum lpg. Ama normal benzinle sakin kullanımda Broadwayler kadar az yakar (yakmasa peder almazdı :good1:) ama sürat yaparsanız içer benzini :) sonuçta ladadan çok yakar her koşulda. satarken size sorun çıkarabilir. bi broadway kadar rahat satılmaz. Yedek parçası biraz sorunlu. Broadwayle aynı parçaları ucuza bulabilirsiniz ama flashın kendine özgü (özellikle motor kısmındaki) parçaları pahalıdır.

Lada ile ilgili hiç bi bilgim yok. Binmedim bile. Atik olduğunu falan duymuştum ama bi flash kadar olabildiğini sanmıyorum. Lada ve Flash'ı yanyana koysanız bence Flash daha şekilli duruyo. tabi şahsi fikrim bunların hepsi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Hayırlı olsun.Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin....

Yorum bağlantısı
Arda Tevetoğlu
1997'de pedere almıştık Flash'ı 89 model. Tam 17 sene kullandı (4-5 senesi bana ait :i-ih: ).

1997 değil 1991 olacak yanlış yazmışım sonradan gördüm. :i-ih: ilkokuldaydım o zamanlar :i-ih:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...