İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Bisikletiniz Varsa...

Nedim Öner

Recommended Posts

Servet Aydın
(düzenlendi)
Evet, yürüyerek çıktığım bir yolu çıkamıyordu geçen gördüm. Riskli.

gönderin hemen bir motor akü modifiyesi yapayım :lol2:

tarihinde Servet Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okyay Pay
TR'de var mı bunlar, paraları nedir acep?

tr 2 tekerden anladığı gün olur i envayi çeşidi olur

önce o hoşaf bitecek :D

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Nedim Öner

Kötü bir haberim var. :D 15 Nisan itibariyle A1 sınıfı sürücü belgesi olmadan, elektrikli bisiklet kullanılamayacak... Ayrıca kask takmak zorunlu hale geldi.

"Yandım Allah" dememek için, tedbirinizi alın, çocuğunuza da kullandırmayın... :D

Şu an için; plaka ve ruhsat verilmiyor. Faturaya göre işlem yapılacak... :dance2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Düzeltirler. Olmaz öyle şey. Normal bisikletle farkı yoktur elektrikli bisikletin. Yanlış hesap Bağdattan döner.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Göktürk

Bunu diyorum, alet çok güzel alınabilir. Vitesli pedal çok iyi. Yolda kalmaz. Ama maks yük 80 yazmış.

bike-and-dog.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
Okyay Pay
elektrikli bisikletleri ilkokula giden çocuklar kullanıyor ve büyük tehlike oluşturuyorlar. bir bakıma isabetli bir karar. tır kullanan kişi otomobil kullanabiliyorsa otomobil kullanan bir kişinin de motosiklet kullanabilmesi gerekir. ayrıca bir ehliyet istemek bana saçma geliyor.

motosiklet kullanıyormusunuz , takriben kaç km yol yapmışsınızdır?

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Nedim Öner

Haydi gözünüz aydın... :biggrin: Elektrikli bisikletler yine bisiklet sınıfına alındı. Yani, motorsiklet gibi plaka, ruhsat, A1 sınıfı ehliyet vs. istenmeyecek. Dayanağı ise yönetmelik değişikliği...

Şöyle diyor: Azami sürekli gücü 0,25 KW’ı geçmeyen, hızlandıkça gücü düşen ve hızı en fazla 25 km/saate ulaştığında pedal çevrilmediği takdirde gücü tamamen kesilen elektrikli bisikletler de bu sınıfa (bisiklet demek) girer.

Canım Türkiyem, yarın ne olacağını kimse bilemez... :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nedim Öner

İlahi... :p

21.03.2012 tarihli, Karayolları Trafik Yönetmeliği değişikliği.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

elektrikli bisiklet dönüşüm kiti kullanan var mıdır içimizde. Ya da elektrikli bisikleti olan?

Ben iyice niyeti bozdum.

şu arkadaşlar dönüşüm için motor satıyor: (bisikletle beraber de satıyor ama bisiklet var bende)

http://www.adabis.com.tr/

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

onlara elektrikli scooter (sikutır !) demek bence daha doğru. Bisiklet denmiş olmasının nedeni vaktiyle ruhsat. Ama yine serbest oldu.

Ben ikisi hakkında da tecrübeleri duymak isterim. Oto forumuyuz ama 5 liraya yaklaşan benzin ile alternatifler geliştirmek durumundayız. Hele ki anadoluda. 3 km günlük araç kullanıp, çok yakıyor az yakıyor demek bazen istanbul civarından bakınca anlamsız kaçıyor mesela. Öyle bir olanağım olsa bisiklete binmeye çalışırım.

Niye scooter tercih edilir bunu da anlamadım hala. Hafif bisiklet varken? İkisi de 250W. Koca ağırlığı niye taşıyayım?

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Abdülkerim Demir

1 yıldır E-bisiklet kullanıyorum ve çok memnunum.

yalnız Nedim Bey'in dediği yönetmeliğe girmiyor.

A1, kask ve fatura bulundurmak zorunlu.

3 vites, 50 km hıza ulaşabiliyor ve 5 akülü.

arora.com.tr yi inceleyebilirsiniz.

farlar yanıkken ve iki kişi binerken menzil düşüyor.

akşam saat 10'dan sonra şarzediyom.

en güzel tarafı çok sessiz ve titreme olayı yok.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Yıldırım Özsevgeç

Bilgilendirme için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sani Gerşon

Arkadaşlar,

Sanıyorum ki bu ara ciddi ciddi elektrikli olanlarından alacağım.

Sahibinden.com da çokça ürün var. Ancak neye dikkat edeceğimi bilmiyorum. Misal, geçen bisiklet tarzı olanların ben pedal çevirdikçe ilerlediğini okudum. Yani illaki güç harcamam gerekecek.

Kimler yardımcı olabilir bana?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bizim burada çocuklar kullanıyor.. pedal falan çevirmiyorlar...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...