İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Bisikletiniz Varsa...

Nedim Öner

Recommended Posts

Sani Gerşon
Mehmet Göktürk
Arkadaşlar,

Sanıyorum ki bu ara ciddi ciddi elektrikli olanlarından alacağım.

Sahibinden.com da çokça ürün var. Ancak neye dikkat edeceğimi bilmiyorum. Misal, geçen bisiklet tarzı olanların ben pedal çevirdikçe ilerlediğini okudum. Yani illaki güç harcamam gerekecek.

Kimler yardımcı olabilir bana?

skutır tarzı alma. katlanabilir normal bisiklet gibi olup minik olup bagaja girenlerden al.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

pedal çevrilince tork desteği verenler daha sağlıklı. Hem yorulmuyor hem pedal çeviriyor, hemde epey bi menzilin oluyor. Hızı ve performansı direk elektrikli olanlardan daha yüksek,,ama pahalı.

Bir iki link bulayım

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İlk yolladığın ürün hepsiburada.com da da var. İlk gördüğüm avantaj hafif. Bu sayede 1. kattaki ofise çıkartıp şarja takabilirim diye düşünüyorum. Gerçi 18kg da ağır be? Menzili ama nispeten diğerlerinin yarısı. Ayrıca aydınlatma elemanı vs, yok. Tipi de çok çirkin be :p

Scooter tipi olanlar 100kg'mış. Bayağı ağır. Ama tip bildiğin motorsiklet. Menzil uzun, tüm aydınlatmalar mevcut. Bir de, bunların çalınma riski falan nedir?

pedal çevrilince tork desteği verenler daha sağlıklı. Hem yorulmuyor hem pedal çeviriyor, hemde epey bi menzilin oluyor. Hızı ve performansı direk elektrikli olanlardan daha yüksek,,ama pahalı.

Bir iki link bulayım

Tamam ama sürekli pedal çevirmek durumunda kalıyorum?

Yorum bağlantısı
Gündüz Can Yılmaz

Nedim hocam, mesajlarınızı sırasıyla okudum, "Haaa demekki böyleymiş", "aaa böyle olacakmış", "uuuu böyle yapmışlar" nidalarıyla ehliyet olayını anlamaya çalıştım :) Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bagaja girmeli

Mantıklı, gerçi aile babası değilim, sürekli gezmiyorum. Ya da arabayla gideceğim yerde bisiklete ihtiyacım olmaz.

http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,3574,OdesisMc

Şu ürün de güzel ama şunu anlamadım: 360 derecelik pedal hareketinden sonra motor devreye girer. Yani pedalı çeviricem 1 tur, sonra herşey bisiklette mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hocam çok para...

Daha ucuza yapılmaz mı bunlar...

Sen şimdiye kadar bir tane yapmalıydın aslında.. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Mantıklı, gerçi aile babası değilim, sürekli gezmiyorum. Ya da arabayla gideceğim yerde bisiklete ihtiyacım olmaz.

mi?

hiç belli olmaz. trafik sıkıştı bırak arabanı mesela.

Hocam çok para...

Daha ucuza yapılmaz mı bunlar...

Sen şimdiye kadar bir tane yapmalıydın aslında.. :)

benim burda köpekler cirit atıyor. yoksa üniversitede öğrenciyken istanbulun altını üstüne getirdim bisikletle.

pahalı değil. düzgün bisiklet zaten 750 lira. bir o kadar da motor inverter akü koy. gerisi de premium. shimano vs parası.

bisiklet olunca her halukarda pedal çevrilecek denge için hareket edilecek. verdiğiniz kiloları v e sağlığı düşününce bu para değer.

sani zayıf gerçi..

bizim ufaklığa bisiklet aldım. kalite mallar olan bir yerdi. 26 trek bisikletler 2500 euro felandı !

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

hiç belli olmaz. trafik sıkıştı bırak arabanı mesela.

benim burda köpekler cirit atıyor. yoksa üniversitede öğrenciyken istanbulun altını üstüne getirdim bisikletle.

pahalı değil. düzgün bisiklet zaten 750 lira. bir o kadar da motor inverter akü koy. gerisi de premium. shimano vs parası.

bisiklet olunca her halukarda pedal çevrilecek denge için hareket edilecek. verdiğiniz kiloları v e sağlığı düşününce bu para değer.

sani zayıf gerçi..

Hocam sıkıntı şurada, Nişantaşı'nda oturuyorum, yokuşsuz sokak yok :)

Bu sebeple pedal çevrilmeden de gideilecek bir şey lazım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tamam ama sürekli pedal çevirmek durumunda kalıyorum?

Kendi gücü ile belirli bir limitte gidiyor, yanılmıyorsam 15km/h. Daha fazla hız veya rampa çıkmak için pedal çeviriyorsun ama dilin bir metre dışarı çıkmıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

elektrikli bisiklet sonuçta. ismine uygun davranmak gerek. tamamen beleş olmaz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kendi gücü ile belirli bir limitte gidiyor, yanılmıyorsam 15km/h. Daha fazla hız veya rampa çıkmak için pedal çeviriyorsun ama dilin bir metre dışarı çıkmıyor :)

Abi bildiğin ürün var mıdır? Bizim sokakları çıksın yeter. Biraz yolumu değiştirir, düzlük te bulmaya çalışırım. Gerekirse Taksim meydan'ı aşıp, harbiye'den falan giderim.

elektrikli bisiklet sonuçta. ismine uygun davranmak gerek. tamamen beleş olmaz.

E var ama tamamen beleşi :)

Tek korkutan, çok ağırlar, hiç bi yere taşıyamam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ben etilerden başlar taksime giderdim. çok da hızlı olurdu. otobüs yolundan...

büyük alma. onlar kasaba makinası.

icabında bagajında durur devamlı. bir yere hava almaya muhabbete gidersin baktın iş çıktı hemen çıkarır kullanırsın.

ben elektrikli olmayanı düşünüyorum mesela.

mini atraksiyonlu birşey.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ben etilerden başlar taksime giderdim. çok da hızlı olurdu. otobüs yolundan...

büyük alma. onlar kasaba makinası.

icabında bagajında durur devamlı. bir yere hava almaya muhabbete gidersin baktın iş çıktı hemen çıkarır kullanırsın.

ben elektrikli olmayanı düşünüyorum mesela.

mini atraksiyonlu birşey.

Bagajımda duramayacak, her gün işe gidip gelmeyi düşünüyorum :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

iş nerde?

evde ve işte koyacak yer lazım.

asansörlere girebilmeli vs vs. vesile ile katlanması şart.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

iş nerde?

evde ve işte koyacak yer lazım.

İş Cihangir'de. Ev Nişantaşı.

İş 1. kat, ev 2. kat

İş ev arası maksimum 6, minimum 3km.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yukarıda büyükten kastım ağır olanlardı.

İş Cihangir'de. Ev Nişantaşı.

İş 1. kat, ev 2. kat

İş ev arası maksimum 6, minimum 3km.

ufak katlanır ( minik değil) alınır bu şartlarda. parkurun bir bölümü elmadağ kaldırım herhalde. çok dikkatli olmalı.

bisikletle ( normal ile) oraları gidip gelebiliyor musun?

normal bisiklet al.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ufak katlanır ( minik değil) alınır bu şartlarda. parkurun bir bölümü elmadağ kaldırım herhalde. çok dikkatli olmalı.

Bisiklet kullanmayalım 6-7 sene olmuştur. Şu aşamada oralarda yürümek dahi zor.

Düşündüğüm diğer bir güzergah ise, maçka gümüşsuyu taksim cihangir. Yol üstünde hiç bir engel yok (belediye çukurları hariç :) )

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

normal bisiklet al.

Hocam hangi markayı önerirsin bianchi iyimidir ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...