İçeriğe Yönlendir

Elektrikli Bisikletiniz Varsa...

Nedim Öner

Recommended Posts

Sani Gerşon

Abi sakın büyük olanlardan alma pişman olursun;

1. olarak : Büyüğü koyacak yer bulamazsın

2.Büyük bisikleti(motor gibi) olanı şarj edemezsin,ne yapıcaksın aşşağıya koblomu atıcaksın evden ? Küçükleri alır kucağına eve çıkarır şarj edersin

3.Motorsiklet gibi olanları genelde böyle dönerciler falan kullanıyor sipariş gibi işlerde.

4.Bagaj olayına zaten hiç girmiyorum.Yani kesin olacaksa katlanır olmalı.

5.İşe direkt evden çıktığın gibimi gideceksin,çanta-laptop falan ne biliyim birşeyler varsa motorlada sakat olabilir :/

İlk 4 ok.

5. madde için, evden direkt. Cebimde bi telefon olacak, olur mu :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
http://www.hepsiburada.com/liste/goccia-city-zero-katlanabilir-elektrikli-bisiklet-/productDetails.aspx?productId=sporgoccia05&categoryId=27026409

Şu ürünü havalar ısınır ısınmaz yetkili bayiisinde bi deneyeyim.

Servet abi, senden de linkler bekliyorum, elimde alternatif olsun :)

"en son noolur" diye bir de benim için sorsana. olmadı filo indirimi alırız.

adabis kendi yapıyor. servet gibi bir arkadaş olmalı. kulübe üye yapmalı.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hub'lar dışarıdan paket olarak alınıyor.

Sani, kafana göre normal bisiktleti al, hub sistemi ali'den alalım ve biz takalım. Daha uygun ve daha geniş ürün yelpazen olur seçimin ile ilgili.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bahsettiğim aktif tork sistemliler henüz gelmemiş TR'ye. Yurt dışı fiyatları bile 3000 avro civarında.

Bu iş görür, torku epey yüksek

http://www.adabis.co...ay.asp?UrunID=8

Hub'lar dışarıdan paket olarak alınıyor.

Sani, kafana göre normal bisiktleti al, hub sistemi ali'den alalım ve biz takalım. Daha uygun ve daha geniş ürün yelpazen olur seçimin ile ilgili.

Fiyatlar yazmıyor. Adabis, Ada Bisiklet'in açılımı belliki. Adamlar adalar'dan geldikleri için belliki senelerdir bu işi yapıyorlar.

Alırsam komple alırım, bi şey olursa, atarım kafalarına :p

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

-Elektrikli bisiklet kullanmak için ehliyet sahibi olmak gerekmez.

-Plaka ve ruhsat çıkartılmaz, sigorta ve muayene yapılmaz.

-Herhangi bir kullanım vergisi yoktur.

-15 yaşını doldurmayanların kullanması yasaktır.

-Kullandırıldığı takdirde, fatura sahibi sorumlu olur ve kullandırmaktan ceza yazılır.

-Bisiklet sahibi faturasını ibraz etmek zorundadır, sahibi olduğunu ispatlayamazsa bisiklete el konulur.

-Ayrı bisiklet yolu olmasına rağmen, taşıt yolunda kullanılırsa, veya yayaların kullanmasına ayrılmış yerlerde kullanılırsa, ya da ikiden fazlasının taşıt yolunun bir şeridinde yan yana sürülmesi durumunda ceza uygulanır.

Bilmekte fayda var, lazım olabilir... :unsure2:

+KASK takmak mecburidir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

shipping olmasa sistem daha uygun olur. Yaparız, tekleme yapar 200 devirde, çemkirirsin bize ( Göktürk hocayı da ortak edeyim, senle tek uğraşılmaz ) :biggrin:

:sandalye:

Teklemeden illallah geldi, eeee derken sesim titremesin istiyorum artık :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bulaşma ;)

20 kilo bir kalekim torbasıdır.

Tahmin ediyorum, Ağırdır bayağı meret. Ben bir HP server gibi düşünüyorum, tek kolaylığı, dönen tekeri var. Kıvrılırsa işyerinde asansöre sokabilirim. Ama evde her türlü çıkacak benim kata...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bulaşma dediğm servete. sen bence şu 2 binlik 20 inç alete bak.

O gözüme güzel gözüktü. Havalar biraz ısınsın, gidip inceleyeceğim mutlaka. Umuyorum pedalsız da ilerleyebiliyordur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

avrupa yakasında kalite bisikletçiler nerde? anadolu yakasında kızıltoprakta velespit var

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

avrupa yakasında kalite bisikletçiler nerde? anadolu yakasında kızıltoprakta velespit var

Bilmem, hayatımda adalar hariç hiç bisiklet kullanmadım :)

Ama adalar'da faytonlarla yarışırdım :D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Gürcüoglu

Elektrikli bisikletin en büyük avantajı pedal çevirirken şarj olması. Yani motoru ara ara kullanırsanız rahat 200 km civarı yol kat edersin. Bu şekilde Türkiye turu da yapılabilir ;)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Karani Gülistan

Sani , bisiklet işi ne oldu?Etiler-cihangir arası yokuşları nasıl aşacaksın ...Merak ediyoruz,takip ediyoruz:)

Yorum bağlantısı
Serhat Böcek

Aslında normal 18 vites bisikleti elektrikli bisiklete çevireceksin.Benim hep aklımda ama fırsat bulup yapamıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

yokuşları çıkmak için güçlü bir motor lazım. El yapımı olursa istenidliği gibi oynanabilir

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Kardeşim almış dün kullandım. Çok keyifli alet. Pedallarıda var. Çok kolay sökülüp takılabiliyor pedallar.

0-50 kalkış çok güzel ki zaten maksimum sürat te 50. Hiç ses yok hep aynı tork var. Burası ova o sebeple yokuş performansını bilmiyorum ama etkilenmez gibi.

Dün sürekli test eder gibi kullanmamız rağmen 60 kilometrede hala ibresi yeşildeydi. KMde kaç pikofarad yakıyor hesaplayamadım :crazy:

tarihinde İlkay Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...