İçeriğe Yönlendir

Carbon Clean

Nuri Başer

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Maile cevap yazana da önce markanın ismini öğretmeli. Teknik de hallolur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yiğit Çalıcıoğlu

Abiler öncelikle aracımda rölanti sorunu var. Nadiren de olsa bazen ilk marşta çalışmıyor sonrasında gaz vererek çalıştırıyorum. Araç çalıştığında (sıcak soğuk farketmeksizin) ilk 15-20 dakika rölantide dalgalanma oluyor gazdan ayağımı çekince 700 devire düşüp 1000 devire geri yükseliyor tabi haliyle araçta titreme oluyor. Ustaya bir çok kez gösterdim buji kabloları değişti bujilerim kontrol edildi, egsozdan bir parça değiştirildi (şimdi hatırlayamadım yanlış olabilir ama susturucu ve katolizör gibi bişeyler söylemişti usta) Forumda araştırdığım kadarıyla bu sorun için önce cc yaptırmaya karar verdim fakat ali bey ve haluk beyin yönlendirmesi sonucu 300ml würth benzin katkısı sipariş etmeye karar verdim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Yiğit Çalıcıoğlu yazdı:

Yeni konu açmak istemediğim için carbon clean başlığı altına yazmak istedim.

278bin km mondeo mk2 aracım için internetten cc tapan bir yer buldum ve aracıma cc yaptırmak istediğimi fakat araştırma yaparken 100bin km yi geçen araçlarda bu işlemin yapılmadığını okuduğumu yazdım.

Bana bu şekilde geri dönüş yaptılar. Sizce cc yaptırmalı mıyım? Yaptırırsam olası zararları nedir? Bu işlem için 150tl fiyat normal midir?

Her araç kurum üretir ve temizlenmelidir. 

100 bin km olayındaki risk ise şudur.. 

Kurum bazen olmaması gereken yerde oluşur ve çalışmayı bozar, bazen de bozuk bir yerde birikir ve geçici olarak bu bozuk yeri onarır.. Yani bir nevi dolgu yapar. 

Şayet araç sorunlu ama oluşan kurum sayesinde sorunsuz gibi çalışmaktaysa, bu korumun temizlenmesi sorunu ortaya çıkaracağı için carbon clean işlemi zararlı gibi görünmektedir. Yaptığı şey sadece sorunu ortaya çıkarmaktır. Araçta sorun yoksa, sonuç kesinlikle olumlu olacaktır.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Benim bagajda hazır 1 kutu würth bekliyor. Sanırım mazot filtresini değiştirdikten sonra uzun yola giderken hemen hemen dolu depoya uygulayacağım. En doğrusu bu gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Yiğit Çalıcıoğlu

Abi yapmayın iki arada bir derede kaldım :hohoho: 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Katkıya şimdi para vermeyin. 

Silindir kompresyonlarını ölçtürün. Çıkan sonuçları bizimle paylaşım.

Sonuca göre katkı veya motorun açılması yönünde fikir verelim :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

100ml. herhangi bir katkı ile bu anlattıklarınız bu km de bu model yılında bir motordaki arızaları düzeltmez.

diş macunu ile çürük gider mi? dişte varsa?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...