İçeriğe Yönlendir

Ankarada Lpg Ustası Tavsiyeniz?

Erkan Selvitopu

Recommended Posts

Kenan Koç

araştırmalarımdan sonra ankara dışında çorumda özgençler brc çok olumlu yorumlar buldum.ayar konusunda tek deniliyor.gerçektende öyle 20 dakika yolda verileri alıyor rolantide ve bazı devirlerin verilerini alıyor sıfır hata verecek ayar yapıyor.gaz geçişini yada benzine geçişini kesinlikle kissetmedim sırf rampalarda gazdan benzine benzinden gaza geçiş yaptırdım defalarca hiç bir şekilde hissetmedim.sırf ayar konusunda türkiyenin her yerinden özençler brc mehmet beye geliyorlar bilginiz olsun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Koç

Ne reklamı kardeşim ne ayarı montaj ve ilk aylardan bahsettim rahatsız olduysan yöneticiye söyle dildir sizin düşüncemizde art niyet var kendim askeri personelim bu firmayla hiçbir ilişkin yoktur saygılar

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ne reklamı kardeşim ne ayarı montaj ve ilk aylardan bahsettim rahatsız olduysan yöneticiye söyle dildir sizin düşüncemizde art niyet var kendim askeri personelim bu firmayla hiçbir ilişkin yoktur saygılar

Kenan bey, konuyu okuyoruz.. Siz bildiğinizi yazın kararı biz veririz, daha sakin yazın lütfen... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Koç

Aracındaki her değişiklik için muhakkak uzun bir araştırma yapar en iyi olanını yapmaya çalışır ve burada paylaşmaya çalışırım tavan aydınlatma uygulamasında olduğu gibi belki bir arkadaşıma faydalı olursa ne mutlu bana bu konuyu reklam olarak algılamaları beni üzdü açıkçası sert konuşmam bu yüzdendir kişisel birşey değildir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hasan Çayırlı

Selam arkadaşlar ben 2011 model ford focus aracıma BRC LPG taktırmak istiyorum Ankara'dayım var mı tanıdık önerebilceği bir yer tanıdığa gidelim servise gidecektim ama servis ' le alakası yok işçilik önemli dediler o yüzden sizden yardım bekliyorum saygılar iyi geceler ... 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Selam arkadaşlar ben 2011 model ford focus aracıma BRC LPG taktırmak istiyorum Ankara'dayım var mı tanıdık önerebilceği bir yer tanıdığa gidelim servise gidecektim ama servis ' le alakası yok işçilik önemli dediler o yüzden sizden yardım bekliyorum saygılar iyi geceler ... 

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Şener KIRMIZI

Değerli forum üğeleri, cuma günü Yani yarın Ankaraya gdiyorum, Lpg bakıma sokmak istiyorum. Lütfn bana Prince marka lpg ustası önerirmisiniz. Referans olduğunuz biri var mı..

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez
(düzenlendi)

http://www.sistemlpg.com/?s=urun&id=Prins

Tavsiye ederim geçen hafta oradaydım lpg filtresini değiştirdim Ford Başer ile anlaşmalı haritadaki yeri 

https://www.google.com/maps/dir/40.0014584,32.762778/40.001747,32.761295/@40.001529,32.7618614,337m/data=!3m1!1e3!4m4!4m3!1m0!1m1!4e1?hl=en

tarihinde Ertuğrul Yenilmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Quattro Garage. Şaşmaz Oto Sanayi sitesi 2539 (eski 11) sokak No :21 Etimesgut /ANKARA. Telefon, : 0312 278 77 72. Faks, : 0312 278 77 72

Bekir diye bir arkadaş var sahibi. Kendiside makina mühendisi. rav4 e atiker taktırdım her gören ustanın işciğine hayran kadığı bir montaj ve 3 yıldır sorunsuz bir kullanımla. Prince ve atiker takıyor sadece. Memmun kalacağınıza emimin.

Yorum bağlantısı
Şener KIRMIZI

Quattro Garage. Şaşmaz Oto Sanayi sitesi 2539 (eski 11) sokak No :21 Etimesgut /ANKARA. Telefon, : 0312 278 77 72. Faks, : 0312 278 77 72

Bekir diye bir arkadaş var sahibi. Kendiside makina mühendisi. rav4 e atiker taktırdım her gören ustanın işciğine hayran kadığı bir montaj ve 3 yıldır sorunsuz bir kullanımla. Prince ve atiker takıyor sadece. Memmun kalacağınıza emimin.

Serkan Hocam  Aradım firmayı  Ama Bekir beyin yut dışında olduğunu söyledi iletişim kuran kişi.. Sizce yinede gitmelimiyim, 

Yorum bağlantısı
Şener KIRMIZI

Cumartesi Günü Ankara Şaşmaz da  Özzirve Otagaz (Memduh Usta) diye birine gittim. Aracı bilgisayara bağladı ve değerleri ölçtü.. Değerlerin daha önceden çok iyi ayarlandığını yalnız bir değerin değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Aracım 30 derecede tüp açıyormuş ve bununla beraber tüp açmak için her marşa basıp çalıştırmada tüpe geçmek için 80 saniye sayıyormuş, bu benzin kaybına neden olur dedi motor ısındıktan sonra hemen geçsin diye onun değerini de 30 sn ye yaptı.  Filtreye baktı ve filtreyi bana gösterdi, filtreden pislik tıkana tıkana dışarı taşmış resmen zift gibi olmuş. Onu değiştirdi. Filtreye gelen hortumlarda çok kurumuş kırılabilir diye hortumları da değiştirdi. Sonra gaz kaçağı kontrol etti. 150 tl para verdim.  Araç roketti şimdi dahada roket oldu. Çok sardı..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Cumartesi Günü Ankara Şaşmaz da Özzirve Otagaz (Memduh Usta) diye birine gittim. Aracı bilgisayara bağladı ve değerleri ölçtü.. Değerlerin daha önceden çok iyi ayarlandığını yalnız bir değerin değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Aracım 30 derecede tüp açıyormuş ve bununla beraber tüp açmak için her marşa basıp çalıştırmada tüpe geçmek için 80 saniye sayıyormuş, bu benzin kaybına neden olur dedi motor ısındıktan sonra hemen geçsin diye onun değerini de 30 sn ye yaptı. Filtreye baktı ve filtreyi bana gösterdi, filtreden pislik tıkana tıkana dışarı taşmış resmen zift gibi olmuş. Onu değiştirdi. Filtreye gelen hortumlarda çok kurumuş kırılabilir diye hortumları da değiştirdi. Sonra gaz kaçağı kontrol etti. 150 tl para verdim. Araç roketti şimdi dahada roket oldu. Çok sardı..

150 TL hiç birşey değil. Prins LPG filtresi 120 TL zaten. Yakıt düştü mü peki ?
Yorum bağlantısı
Şener KIRMIZI

Mehmet hocam filtreye 130 tl çekti, hortumların önemi yok dedi, 150 tl aldı. Çok ta ilgilendi saolsun. Yakıtın düşüp düşmeyeceği konusunda şuan fikrim yok ilerleyen zamanlarda bilgi veririm. Ama çekiş konusunda gerçekten aracımdan çok memnunun, diğer arabalar nasıl bilmiyorum ama %25 %30 derecelik bir rampaya yukarı 120 ile girdim rampanın devamında 140 ı gördüm. Pskolojik mi bilmiyorum ama filtre değiştirdikten sonra aracın tepkisinin  de değiştiğini hissediyorum.  Şimdi aklımda bir şey kaldı Şanzuman Yağını değiştirmeyi düşnyorum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

150 TL hiç birşey değil. Prins LPG filtresi 120 TL zaten. Yakıt düştü mü peki ?

Regulatorden enjektörlere giden hortumda bulunan filtre için ustaya gitmeye gerek yok bence. Sadece yakıt tankından regulatore giden metal borudaki filtre için ustaya gidilir, onu da yenisini takarken diş atlatmamak değişimden sonra sızıntı, kaçak olup olmadığını kontrol ettirmek için olabilir. Nette prins filtresi 100 Tl ki bu satış fiyatı. Bayiler toptan daha da ucuza alırlar emin olun. Eğer bu filtre de bahsettiğim gibiyse(hortumlar 10 tl yapmaz çünkü montaj esnasında artan hortumlar kullanılır genellikle) Toplam 150 tl parça+işçilik çok çok fazla... Ben benim C-maxin arka teker poryasını 30 TLye değiştirtmiştim...
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Regulatorden enjektörlere giden hortumda bulunan filtre için ustaya gitmeye gerek yok bence. Sadece yakıt tankından regulatore giden metal borudaki filtre için ustaya gidilir, onu da yenisini takarken diş atlatmamak değişimden sonra sızıntı, kaçak olup olmadığını kontrol ettirmek için olabilir. Nette prins filtresi 100 Tl ki bu satış fiyatı. Bayiler toptan daha da ucuza alırlar emin olun. Eğer bu filtre de bahsettiğim gibiyse(hortumlar 10 tl yapmaz çünkü montaj esnasında artan hortumlar kullanılır genellikle) Toplam 150 tl parça+işçilik çok çok fazla... Ben benim C-maxin arka teker poryasını 30 TLye değiştirtmiştim...

Arkadaşın işlemi farklı. Ayar falan uğraşmış.

Benim araçta filtre sökümü çok zor. Çok arkada.

Filtre 120 TL değişim Ücreti ile beraber.

Ancak değişim sonrasında öğrendim ki filtrenin içindeki Parça Değişiyormuş ve 3 TL [emoji4]

Yorum bağlantısı
Şener KIRMIZI

Ben çıkan filtreyi almadım için  pişman oldum, Filtreyi inceleyip temizleyebilirdik belki. Daha sonrada doğru düzgün takamayız gaz kaçağı olurdu diye kendimi teselli ettim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben çıkan filtreyi almadım için pişman oldum, Filtreyi inceleyip temizleyebilirdik belki. Daha sonrada doğru düzgün takamayız gaz kaçağı olurdu diye kendimi teselli ettim.

Forumda konusu varmış bakmadım. Filtrenin içi açılıp içindeki filtre değişebiliyormuş.
Yorum bağlantısı
Şener KIRMIZI

Mehmet hocam o zaman bizim  değişim sırasında almadığımız lpg filitrelerinin içini değiştirip bize geri satıyor olabilirler mi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet hocam o zaman bizim değişim sırasında almadığımız lpg filitrelerinin içini değiştirip bize geri satıyor olabilirler mi ?

Yok yapmıyorlardır. Ben takarken gördüm sıfırdı.
Yorum bağlantısı
Misafir

Mehmet hocam o zaman bizim değişim sırasında almadığımız lpg filitrelerinin içini değiştirip bize geri satıyor olabilirler mi ?

Abartmayın .

Herşeyde bişi aramayın.

Memleket olarak ne hale gelmişiz :)

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Arkadaşın işlemi farklı. Ayar falan uğraşmış.

Benim araçta filtre sökümü çok zor. Çok arkada.

Filtre 120 TL değişim Ücreti ile beraber.

Ancak değişim sonrasında öğrendim ki filtrenin içindeki Parça Değişiyormuş ve 3 TL [emoji4]

Nette baktım, 100 tl idi. Ondan öyle yazdım. Ayrıca sizdeki filtre sanırım farklı. Bendeki dışı alüminyum ve içinin açılması mümkün değil. Bu bahsettiğim regulatorden enjektörlere giden plastik hortumdaki filtre. İki tane kelepçe sökülüp takılıyor o kadar. Diğeri ise yani benim araçtaki diğer filtrenin girişi lpg deposundan bakır boru ile ve yine çıkışı bakır boru ile regulatore gidiyor. Bu fitrenin içi değişiyor ve dediginiz gibi 3-4 Tl. Ancak söküp takması zahmetli ve muhakkak sızdırma testi yapılmalı. Çünkü bu filtre depodaki yüksek basınca maruz kalıyor. tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Nette baktım, 100 tl idi. Ondan öyle yazdım. Ayrıca sizdeki filtre sanırım farklı. Bendeki dışı alüminyum ve içinin açılması mümkün değil. Bu bahsettiğim regulatorden enjektörlere giden plastik hortumdaki filtre. İki tane kelepçe sökülüp takılıyor o kadar. Diğeri ise yani benim araçtaki diğer filtrenin girişi lpg deposundan bakır boru ile ve yine çıkışı bakır boru ile regulatore gidiyor. Bu fitrenin içi değişiyor ve dediginiz gibi 3-4 Tl. Ancak söküp takması zahmetli ve muhakkak sızdırma testi yapılmalı. Çünkü bu filtre depodaki yüksek basınca maruz kalıyor.

Tam hatırlıyamadım ama şöyle birşeydi.

Bir ara bakarım. Sökülen evde.

aVhAequ.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Tam hatırlıyamadım ama şöyle birşeydi.

Bir ara bakarım. Sökülen evde.

aVhAequ.jpg

Bizimkisi böyle:

24ea6400d1382a995c806b9dfacd3b09.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serkan YILDIZ

Öncelikle aracıma lpg taktırmak istiyorum. Kasım 2014'te aldığım 2007 aveo aracım ile 7.82 lt/100km tüketim ile 4300 km yaptım.

Uygulanacak LPG kiti markası kadar (ve hatta daha fazla) montajın sorunsuz yapılmasının önemi vurgulanıyor. Burada sormak istediğim, araba markalarına göre montaj ne kadar fark ediyor? Örneğin ford araca yaptığı montaj kaliteli olan usta (hatta model olarak da detaylandırılabilir, focus gibi), chevrolet markasına montaj konusunda aynı kalitede midir?

Bu soruma cevap bulabilirsem aslında BRC düşünüyorum, ama Ankara'da başka marka ve usta önerilerine de açığım.

Yorum bağlantısı

Öncelikle aracıma lpg taktırmak istiyorum. Kasım 2014'te aldığım 2007 aveo aracım ile 7.82 lt/100km tüketim ile 4300 km yaptım.

Uygulanacak LPG kiti markası kadar (ve hatta daha fazla) montajın sorunsuz yapılmasının önemi vurgulanıyor. Burada sormak istediğim, araba markalarına göre montaj ne kadar fark ediyor? Örneğin ford araca yaptığı montaj kaliteli olan usta (hatta model olarak da detaylandırılabilir, focus gibi), chevrolet markasına montaj konusunda aynı kalitede midir?

Bu soruma cevap bulabilirsem aslında BRC düşünüyorum, ama Ankara'da başka marka ve usta önerilerine de açığım.

Serkan Bey,

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...