İçeriğe Yönlendir

Sony Mp3 Ve 6000cd çalar

Turkay Enez

Recommended Posts

Turkay Enez
(düzenlendi)

Arkadaşlar bu 2 cihaz arasında, sony nin mp3 çalması dışında fark var mı?

Özellikle ses kalitesi olarak soruyorum. Benim focusta 6000 cd var. Ses kalitesi fena değil, ama sony nin sesini hiç dinlemedim. Aralarındaki farkı (ses olarak) kulaktan dolma değil, tahmin de değil, bizzat kulağıyla duyan ses kalitesini ayırabilen arkadaşlardan rica ediyorum.

f2f29c6f.jpg

1368c7f8.jpg

tarihinde Turkay Enez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Arabamda orjinal 6000cd vardı satıp sony mp3 almıştım

cok kalite farkı var seste kesinlikle tavsiye ederim.

hatta daha gecen gün sattım emre ye forumda benim teybi=)

ilani görmediniz demek. bugun kargoladim

kesinlikle temiz bi tane sony teyp alıp değiştirin

:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

"Fark var!" diyorsun. Sony nin bir de yeni modelleri var.

Bunun sesi hangi meyvenin tadına benzer? :)

4623df38.jpg

Birisi greyfurt, diğeri kaymaklı kadayıf tadındadır.
Yorum bağlantısı
Birisi greyfurt, diğeri kaymaklı kadayıf tadındadır.

Greyfurt olan; Fiesta'da kullanmıştım. Araç dururken fena değil ama yolda giderken zevk aldığımı hatırlamam. İlk heves cd'leri arabaya torpidoya koymuştuk. Uzun yolda iyi olur diye. Bir süre sonra çantanın içinde bozuldu cd'ler, kullanmamaktan.

KAymaklı ekmek kadayıfı : Uzun süreler orjinal ses sistemlerinin şişirme olduğunu düşünen bir kullanıcıydım. MK2 Mondeo'da da ilk yaptığım kasetçaları JVC Mp3 ile değiştirmek olmuştu. GhiaX'i aldığımda da modifikasyon yaparım diye düşünüyordum. Ancak ilk düğmeye basıp sesi açtığımda sese inanamadım. Bas ve tize baktığımda ikisinin de "0"da olduğunu görünce anladım zaten marifetlerini. Bassı hala 3'te kullanırım, tiz en son kademe 7'de. Muhakkak ki kapı kolonlarının etkisi vardır ama bas ve tiz dengesi çok iyi ayarlanmış. Bir de farlarla beraber yanan SONY yazısı cihazı zarif kılıyor. Ayrıca yolda hem AVC özelliği hem de ses kalitesi nedeni ile bas kaybı olmadığı için teneke ses yerine gayet doyurucu sesi var. Hala modifikasyon yapmadım. Benimkinin kötü yanı mp3 değil 6cd olması. Müzik marketlerden orjinal cd almanın zevkini yeniden keşfettim bu da güzel yanı. Radyo kalitesi de çok iyi. Zaten bu tip orjinal ana ünitelerin alıcısı mı güçlü bilmiyorum ama tek dinlere göre çok daha net çekiyorlar radyoları. 6000cd'de iyi çekerdi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

İkisini de kullandığınıza göre ses kalite farkını herhalde en iyi siz bilirsiniz. Epey zamandır (mp3 farkı dolayısıyla) sony takibimde. Sizin ilanı gördüm. Acil değil benim için. Bu kadar ses farkı varsa bu işe bir el atayım ben.

Teşekkürler.

Arabamda orjinal 6000cd vardı satıp sony mp3 almıştım cok kalite farkı var seste kesinlikle tavsiye ederim.

hatta daha gecen gün sattım emre ye forumda benim teybi=)

ilani görmediniz demek. bugun kargoladim

kesinlikle temiz bi tane sony teyp alıp değiştirin

:)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Benim arabamda da 6000 CD var. Ses güçü yeterli ama kaliteli bir ses olduğunu söyleyemem.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Açıklayıcı bilgiler için teşekkürler.

Ben niye bunu daha önce sormadım ki, diyorum şimdi valla...

Demek ki sony e terfi etmek şart oldu. 6000 cd de son ses açıldığında bile seste bozulma olmuyor. Sony de herhalde böyledir değil mi? Hoparlör de değiştirmek gerekir mi?

Greyfurt olan; Fiesta'da kullanmıştım. Araç dururken fena değil ama yolda giderken zevk aldığımı hatırlamam. İlk heves cd'leri arabaya torpidoya koymuştuk. Uzun yolda iyi olur diye. Bir süre sonra çantanın içinde bozuldu cd'ler, kullanmamaktan.

KAymaklı ekmek kadayıfı : Uzun süreler orjinal ses sistemlerinin şişirme olduğunu düşünen bir kullanıcıydım. MK2 Mondeo'da da ilk yaptığım kasetçaları JVC Mp3 ile değiştirmek olmuştu. GhiaX'i aldığımda da modifikasyon yaparım diye düşünüyordum. Ancak ilk düğmeye basıp sesi açtığımda sese inanamadım. Bas ve tize baktığımda ikisinin de "0"da olduğunu görünce anladım zaten marifetlerini. Bassı hala 3'te kullanırım, tiz en son kademe 7'de. Muhakkak ki kapı kolonlarının etkisi vardır ama bas ve tiz dengesi çok iyi ayarlanmış. Bir de farlarla beraber yanan SONY yazısı cihazı zarif kılıyor. Ayrıca yolda hem AVC özelliği hem de ses kalitesi nedeni ile bas kaybı olmadığı için teneke ses yerine gayet doyurucu sesi var. Hala modifikasyon yapmadım. Benimkinin kötü yanı mp3 değil 6cd olması. Müzik marketlerden orjinal cd almanın zevkini yeniden keşfettim bu da güzel yanı. Radyo kalitesi de çok iyi. Zaten bu tip orjinal ana ünitelerin alıcısı mı güçlü bilmiyorum ama tek dinlere göre çok daha net çekiyorlar radyoları. 6000cd'de iyi çekerdi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş
İkisini de kullandığınıza göre ses kalite farkını herhalde en iyi siz bilirsiniz. Epey zamandır (mp3 farkı dolayısıyla) sony takibimde. Sizin ilanı gördüm. Acil değil benim için. Bu kadar ses farkı varsa bu işe bir el atayım ben.

Teşekkürler.

Kesinlikle tavsiye ederim verdiginiz paranın hakkını veriyor + mp3 + sony

arabanın görünüşü bilene iç degişiyor

Saygılar :)

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Bu özellik hakkında açıklama rica edebilir miyim. :)

AVC özelliği .
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Müzik dinlemeyi severim, özellikle kaliteli ses ile. benimde kanıma girdiniz :)

SONY MP3'ün yanına kapılara kaliteli 4 hoparlör alınırsa çok daha iyi olue herhalde. Birde kapılar açılmışken tıkırtı zırıltı yapabilecek yerler izole edilirse süper olur.

Ben 6000CD'yi normal olarak nadir kullanıyorum. Samsung mp3 çalar aldım ve aux'a takarak o şekilde dinliyorum. MP3 playerın equalzer'ından bass-tizz ayarı yaptım ve biraz etkisi oldu. Bu şekilde idare ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Demek ki sony e terfi etmek şart oldu. 6000 cd de son ses açıldığında bile seste bozulma olmuyor. Sony de herhalde böyledir değil mi? Hoparlör de değiştirmek gerekir mi?

Hayır kesinlikle aynı hoporlerı kullanıyor ghia ile trent sadece teyp farkı var.

6000CD de sesi çok acınca ses kalitesi güzel degil ve bozuyor

Sonyde 30a kadar açınca ne bozulma oluyor nede ses kalitesinde sorun çok fark var çokk sony ile ford teyp arasında

Kesinlikle en kısa sürede alın verdiginiz paranın hakkını verecegine emin olabilirsiniz :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Kesinlikle tavsiye ederim verdiginiz paranın hakkını veriyor + mp3 + sony

arabanın görünüşü bilene iç degişiyor

Saygılar :D

Yani Yalçın bey bende kararsız kaldım vallahi, alsammı almasammı derken işim çıktı 2 gündür nete girip bakamadım, şimdi girip dur şu Sony ne oldu diye baktım ve satılmış tüh dedim, Navigasyonlu alayım falan derken hem çalınmasından hemde bana gereksiz geldiğinde vazgeçtim, böyle denk geldimi hemen alacaksın, sonra vah diyorsun ama nafile, şimdi sahibinden de ilanlara baktım, teyp var ama seninde dediğin gibi iyisini bulmak mesele, sen diyorsunya kaç tane aldım geri yolladım, bende ondan çekiniyorum, bilidiğin sağlam Sony mp3 satan varmı acaba? Yeni tiplerini sevmiyorum dandik yapmışlar, ses tuşu falan kullanışsız, sizinki en güzeli, geçen serviste yenisine baktım sevmedim, dediğim gibi güzel yapmamışlar.

Yorum bağlantısı

Rica ederim.

Focus'un hoparlörleri nasıl bilmiyorum açıkçası. 5x7 ise, kasnak ile 17cm pioneer, jvc, sony markalar yeter de artar. EN garantisi ise, Mondeo Mk3 Ghia(trend aynı ise o da olur) hoparlörleri uyuyorsa bulup, kapılara takmak. Ben ses seviyesinde 14'ten yukarı çıkmadım o da denemek için çevirdim. Bu seviyede bozulma yoktu ama daha fazla açmak kulak sağlığı için kesinlikle zararlı olur. Genelde 5-6 düzeyinde kullanıyorum. AVC ile zaten yeterli oluyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Müzik dinlemeyi severim, özellikle kaliteli ses ile. benimde kanıma girdiniz :D

SONY MP3'ün yanına kapılara kaliteli 4 hoparlör alınırsa çok daha iyi olue herhalde. Birde kapılar açılmışken tıkırtı zırıltı yapabilecek yerler izole edilirse süper olur.

Ben 6000CD'yi normal olarak nadir kullanıyorum. Samsung mp3 çalar aldım ve aux'a takarak o şekilde dinliyorum. MP3 playerın equalzer'ından bass-tizz ayarı yaptım ve biraz etkisi oldu. Bu şekilde idare ediyorum.

Bende mp3 kullanıyorum, hemde Cowon, ama artık kesmiyor, hadi xenon yerine Sony MP3 alıp takalım bari, ne dersin? :p

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Aslında ben de, navigasyon fmtransmitterden dinliyorum mp3 leri. Ama şehiriçinde navigasyonu tak çıkar derdi var. Dolayısıyla bikaç tane track cd ye mahkum oluyorum. Ya da haftada bir track cd yapmak gerekiyor. Benim derdim mp3 dinlemek. Ama ses kalitesi söylediğiniz gibiyse bir nedenim daha oldu.

Zaten bu forum hep kanımıza girmiyor mu? :D Yoksa Ahmet Kıyak, Kenwood u nerden bulup alacaktı. Ben Armster Kolçağı, KN filtreyi, forum sayesinde aldım. Bu forum masrafa sokuyor bizi... :p

Müzik dinlemeyi severim, özellikle kaliteli ses ile. benimde kanıma girdiniz :rofl:

Yukardaki mesajda sormuştum ama arada kaynadı gibi.

AVC ne işe yarıyor?

AVC ile zaten yeterli oluyor.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Aslında ben de, navigasyon fmtransmitterden dinliyorum mp3 leri. Ama şehiriçinde navigasyonu tak çıkar derdi var. Dolayısıyla bikaç tane track cd ye mahkum oluyorum. Ya da haftada bir track cd yapmak gerekiyor. Benim derdim mp3 dinlemek. Ama ses kalitesi söylediğiniz gibiyse bir nedenim daha oldu.

Zaten bu forum hep kanımıza girmiyor mu? :D Yoksa Ahmet Kıyak, Kenwood u nerden bulup alacaktı. Ben Armster Kolçağı, KN filtreyi, forum sayesinde aldım. Bu forum masrafa sokuyor bizi... :p

Al bendende o kadar azizim :rofl: Şimdi sırasıyla 1. Sony MP3 2. K&N filtre 3.Bi-xenon far modifiyesi yapılacak.

Allahtan armster, deri vites körüğü (orjinal Ford) nikelaj iç kapı kolları vs. önceden almıştım, şimdi sıra bunlarda, yine battık vallahi. :)

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bu özellik hakkında açıklama rica edebilir miyim. :D

6000cd'de var bu özellik. Ana ünitenin sesinin motor sesine bağlı olarak artması. Menüden siz kademesini ayarlıyorsunuz. Diyelim ki normal şartlarda 5. ses seviyesinde dinliyorsunuz araç dururken ve bu ses yeterli geliyor. AVC'de araç içindeki gürültü şiddetine ve sizin AVC menüsünden ayarladığınız hassasiyet ayarına göre içerdeki ses düzeyini sabit tutuyor. Gürültü ile 5. seviyede ses kaybolacakken, gürültü şiddetine göre sesi 12'ye yükseltiyor ama gürültü payını düştüğünde ses yine 5. seviye düzeyinde kalıyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Yani trend deki 6000cd de varmı bu özellik? Valla ben bu kadar zamandır bunu bilmiyordum. Yeni bişey daha öğrendim. Nasıl ayarlıyoruz bu AVC yi?

6000cd'de var bu özellik. Ana ünitenin sesinin motor sesine bağlı olarak artması. Menüden siz kademesini ayarlıyorsunuz. Diyelim ki normal şartlarda 5. ses seviyesinde dinliyorsunuz araç dururken ve bu ses yeterli geliyor. AVC'de araç içindeki gürültü şiddetine ve sizin AVC menüsünden ayarladığınız hassasiyet ayarına göre içerdeki ses düzeyini sabit tutuyor. Gürültü ile 5. seviyede ses kaybolacakken, gürültü şiddetine göre sesi 12'ye yükseltiyor ama gürültü payını düştüğünde ses yine 5. seviye düzeyinde kalıyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Yani trend deki 6000cd de varmı bu özellik? Valla ben bu kadar zamandır bunu bilmiyordum. Yeni bişey daha öğrendim. Nasıl ayarlıyoruz bu AVC yi?

Menü tuşuna basıp, oklarla ilerliyorduk. Şirket aracını değiştireli yaklaşık 1 yıl olduğu için, tam yerini hatırlayamadım, kusura bakmayın.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Beğenmediklerin ve en son karar verip aldığın teypler İstanbul dan mıydı?

İstanbulda var 2-3 tane 350-400 fiyat var bu işi yapan bir dükkanda. Yarın ben en iyisi gidip yerinde inceleyeyim...

Kesinlikle üstündeki teybi rahat 150tl ye satarsınız 300-400tl arasıda sony teyp bulabılırsınız

aradaki farkka degiyor ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu özellik hakkında açıklama rica edebilir miyim. :D

AVC; otomatik ses kontrolü demektir..

Araç hızlandıkça teybin sesi yükselir.. Teybinizdeki AVC menüsünden bu artışın şiddetini ayarlayabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...