İçeriğe Yönlendir

Sony Mp3 Ve 6000cd çalar

Turkay Enez

Recommended Posts

Turkay Enez

O zaman şimdilik dokunmayayım. Aslında Lokman bey görseydi temizlemek gerekip gerekmediği konusunda fikir verebilirdi...

Gündüz sanki yazılar çok net görünmüyor gibi...

yarın bende resim ekleyeyim, akşam pek net olmuyor, ama daha önceki resimde sizinki baya temiz.
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hocam gündüz bakın güneşli havada eğer görünmüyorsa temizleyin, görünüyorsa bir müddet kullanın. diğer tarafta benim önceki ve sonraki resimleri karşılaştırın ;) kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Sedat Oral
(düzenlendi)

bu teyplerin sağlamını bulmak çok zor..

önerebileceğiniz sorunsuz alış veriş yapan arkadaşlar aldıkları yerlerin varsa sahibinden.com daki adresini, internet sitesini, numarasını vs. paylaşabilir mi?

tarihinde Sedat Oral tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Bu tarz alışverişleri bizzat görüp inceleyerek yapmak en iyisidir. 2. el hiç görmeden alışveriş yapmak bence çok riskli...

Dolayısıyla alışveriş yaptığım yerin adresini veya telefonunu vermem bi işinize yaramaz diye düşünüyorum...

bu teyplerin sağlamını bulmak çok zor..

önerebileceğiniz sorunsuz alış veriş yapan arkadaşlar aldıkları yerlerin varsa sahibinden.com daki adresini, internet sitesini, numarasını vs. paylaşabilir mi?

Yorum bağlantısı
Sedat Oral
Bu tarz alışverişleri bizzat görüp inceleyerek yapmak en iyisidir. 2. el hiç görmeden alışveriş yapmak bence çok riskli...

Dolayısıyla alışveriş yaptığım yerin adresini veya telefonunu vermem bi işinize yaramaz diye düşünüyorum...

haklısınız ... adanada bulmak bayağı zor olacak ama araştırırım.. olmadı ankaraya gittiğimde oralarda bakarım artık

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Linkteki teybi takabilmek için çerçeve gerekiyor. Çerçeveli haline ise 400-450 fiyat istiyorlar...

Çerçeve dahil 320 TL ye alınabilirse çok uygun olur...

Sahibinden.com'da 320 tlye satan yer var. 350 yazmış ancak 320'ye bırakırım dedi bende sordum ama. çıkan teybide 150'ye satsak 170 Tl'ye sony mp3 çalarımız olcak. Arkadaşlar bişey soracam 2006 model trend focusa bu Sony teyplerin tuşları üstte olan modeli var http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-e...-41749766/detay işte bu uyarmı. 320 yapan satıcıda bu. arasak 270 filana bulunur heralde yani umarım bulunur
Yorum bağlantısı
Turkay Enez
(düzenlendi)

Benim aldığım bu model değil. İkinci sayfada var resimler. Çerçeve gerekmiyor.

bak bunu öğrendiğim çok iyi oldu. adama sorayım bi. sizin aldığızda çerçeve varmıydı?
tarihinde Turkay Enez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun eminim güzel olmuştur.ben sesine doyamam arabamda.bende temizlemek için girişimde bulundum tam 4 kez ama sökemedik en sonuncusunda lokman abi ile beraberdik ama pes ettik bıraktık kendi haline...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Hocam sizin aldığınızdan farklı evet. Bu uyarmı 2006 trend focuslara. 2008 üstü mü yoksa linkteki?

Evet makyajlı Focus II teybi bu bahsettiğiniz...Hatta titaniumlarda olan teyp...Siz Sony olanlardan bakın bence renk uyumu daha iyi olacaktır...Turkay hocam, gayet iyi bir değişiklik olmuş...Güle güle kullanın..

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Teşekkür ederim.

Ben Fatihteyim. Sökmek konusunda yardımcı olurum. Ben sabah temizlik için teybi söktüm. Ön paneli de söktüm ama paneli parçalamak için çok ince yıldız allen gerektiği için (bende yoktu) geri taktım. Biraz sonra Koçtaşa gidip bakacağım. Taktım kafaya temizlemeden duramam...

Hayırlı olsun eminim güzel olmuştur.ben sesine doyamam arabamda.bende temizlemek için girişimde bulundum tam 4 kez ama sökemedik en sonuncusunda lokman abi ile beraberdik ama pes ettik bıraktık kendi haline...

Teşekkür ederim.

Turkay hocam, gayet iyi bir değişiklik olmuş...Güle güle kullanın..
Yorum bağlantısı
Başar Mert

Selam arkadaşlar bende aranıza yeni katıldımda 2001 focus aldım bende bu teyp konusunda bilgi almak istiyorum sizden malum kaset çalar var araçta elimdede sony gt414u var bunumu taksam yoksa sitede birkaç arkadaşta gördüm orjinal ford için blaunk takmışlar böyle birşeymi alsam karar veremedim birde koldan kumandasınıda bozmak istemiyorum o şekilde çalışan bir sistem varmı önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler herkese

Yorum bağlantısı
Başar Mert
Sony i takın, kumandayı boşverin.

Öylemi diyosunuz Çağlar bey, aslında benimde aklıma o yatıyo usb ve aux girişi var üzerinde enazından kardeşimde kumanda kalsın diyo arada kaldım :)

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Sony nin kaliteli modelleri var ama, GT414U ses konusunda tatmin etmez. Daha önce Pejo 306 aracımda kullanmıştım. Ses çok açıldığında bozulma oluyor...

Focus I için orjinal mp3 çalan teyp var mı? Eğer varsa ben onu tercih ederdim.

Öylemi diyosunuz Çağlar bey, aslında benimde aklıma o yatıyo usb ve aux girişi var üzerinde enazından kardeşimde kumanda kalsın diyo arada kaldım :p
Yorum bağlantısı
Bülent Bay

Ben Fatihteyim. Sökmek konusunda yardımcı olurum. Ben sabah temizlik için teybi söktüm. Ön paneli de söktüm ama paneli parçalamak için çok ince yıldız allen gerektiği için (bende yoktu) geri taktım. Biraz sonra Koçtaşa gidip bakacağım. Taktım kafaya temizlemeden duramam...

Türkay Bey, teybin dışını çizmeden parlatacak bir formülünüz varmı acaba, ben resimleri ekledim (başka sayfada) , sizinkine kıyasla bendeki ekran görüntüsü çok kötü, teybi söktükten sonra ekranı demonte etmeye cesaret edemedim.sökünce nasıl yaptığınızı paylaşırsanız memnıun olurum...

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Teybi söküp temizliği olayını hallettim. Tabii önce söylediğim gibi telefoncu takımı aldım. sonra sökmek, temizlemek, takmak çok kolay oldu.

Bu takım şart, yoksa paneli dağıtmak mümkün değil.

c967e14f.jpg

Teybin en son hali bu.

04ca1424.jpg

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Panelin iç tarafını normal camsil le temizledim. Ancak normal bez değilde mikrofiber bez kullandım. Zaten panelin iç tarafında is vardı. Silince tertemiz oldu. Dış tarafa ise bişey yapmadım. Dışına da bir iyilik yapacağım. Zannedersem plastik parlatıcı bişeyler bulmam gerekecek.

Türkay Bey, teybin dışını çizmeden parlatacak bir formülünüz varmı acaba, ben resimleri ekledim (başka sayfada) , sizinkine kıyasla bendeki ekran görüntüsü çok kötü, teybi söktükten sonra ekranı demonte etmeye cesaret edemedim.sökünce nasıl yaptığınızı paylaşırsanız memnıun olurum...
Yorum bağlantısı
Bülent Bay
Panelin iç tarafını normal camsil le temizledim. Ancak normal bez değilde mikrofiber bez kullandım. Zaten panelin iç tarafında is vardı. Silince tertemiz oldu. Dış tarafa ise bişey yapmadım. Dışına da bir iyilik yapacağım. Zannedersem plastik parlatıcı bişeyler bulmam gerekecek.

forumda iki ürünün adı geçiyor, birisi xerapol,diğeri displex, birde meguiars'ın plastx ürünü, bunlardan biri iş görür herhalde, ben xerapol siparişi verdim, bakalım işe yarayacakmı ?

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Senin teybin ekranı hem içten hem de dıştan temizlenmesi gerekiyor. Özellikle dıştan çok matlaşmış...

Temizliği sökerek yapmalısın. Dıştan xerapol, içten camsil. Operasyonu burda paylaşırsın artık...

8964171e.jpg

forumda iki ürünün adı geçiyor, birisi xerapol,diğeri displex, birde meguiars'ın plastx ürünü, bunlardan biri iş görür herhalde, ben xerapol siparişi verdim, bakalım işe yarayacakmı ?
Yorum bağlantısı
Turkay Enez
(düzenlendi)

Önce paneli teypten ayırıyoruz. Köşelerde (üstte 2, altta 2) toplam 4 vida var. Sonra ekran soketini çıkarıyoruz. Ekranı dağıtmak için 8-10 tane küçük vida var. Onları sökünce başka bişey kalmıyor.

Ben tuşları sökmedim. Plastik parlatıcıyı uygulamak için sökülmesi gerekebilir...

sökerken özel dikkat etmem gereken bir yer varmı?
tarihinde Turkay Enez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Başar Mert

turkay abi bu blaupunkt'un sizin teypler gibi kalın mp3 çalanı var bir kaç arkadaş focus 1 e takmış hemde onlarda gördümde onu söylemiştim ama onlardada yine koldan kumanda çalışmıyo galiba. Dün sinan bey bir parça önermiş koldan kumandanın kullanılması için bütün teyplerle uyumluymuş ama 130 tl fiyat biraz pahalı geldi sırf kumanda için. Aklıma takılanlardan biride navigasyon alsam fm transmitter olanlarda focusun kaset çalarlı teybiyle uyumlu olur heralde sd kart takarak cihaza ordan müzik dinleyebilirmiyim kumanda aktif olur heralde ozaman teybi değiştirmediğim için.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Amacın mp3 dinlemekse, orjinal teybe hiç dokunmadan, navigasyon alırsan fmtransmitterle rahatlıkla dinleyebilirsin. İstanbul da boş frekans bulmak zor. Buna rağmen cızırtısız yine de transmitterle müzik dinlemek mümkün. Zaten şehiriçinde genellikle radyo dinleniyor. Uzun yolda ise frekans sorunu yok. Ankara da frekans durumu nedir bilemiyorum. Navigasyonun (navitech) dahili 2 gb hafızası var. İster dahili kartı istersen de harici yeni bir karta müzik yükleyerek transmitterle cd kalitesinde müzik dinleyebilirsin.

turkay abi bu blaupunkt'un sizin teypler gibi kalın mp3 çalanı var bir kaç arkadaş focus 1 e takmış hemde onlarda gördümde onu söylemiştim ama onlardada yine koldan kumanda çalışmıyo galiba. Dün sinan bey bir parça önermiş koldan kumandanın kullanılması için bütün teyplerle uyumluymuş ama 130 tl fiyat biraz pahalı geldi sırf kumanda için. Aklıma takılanlardan biride navigasyon alsam fm transmitter olanlarda focusun kaset çalarlı teybiyle uyumlu olur heralde sd kart takarak cihaza ordan müzik dinleyebilirmiyim kumanda aktif olur heralde ozaman teybi değiştirmediğim için.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Teybi söküp temizliği olayını hallettim. Tabii önce söylediğim gibi telefoncu takımı aldım. sonra sökmek, temizlemek, takmak çok kolay oldu.

Bu takım şart, yoksa paneli dağıtmak mümkün değil.

c967e14f.jpg

Teybin en son hali bu.

04ca1424.jpg

Ben bu gibi durumlarda, Cillop gibi olmuş derim :bravo: Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Başar Mert

Anladım turkay abi haklısın galiba bende öyle düşünüyorum yani amacım mp3 dinlemek illede cd çalıştırsın diye bir derdim yok zaten navigasyonda işimi görüyosa sorun olmaz heralde zaten. Navigasyon hangi marka önerirsiniz abi fiyatı uygun olan bu navkingin yapıkredi kampanyasında var birtane maxi m550 hiç bilmiyorum nasıldır kalitesi falan fiyatı uygun geldi ama...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...