İçeriğe Yönlendir

Connect Stop Sorunu

Serkan Yuksel

Recommended Posts

Serkan Yuksel

arkadaşlar araç p0251 arızası veriyor bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum daha evvelde sabri ustanın engin bilgilerinden yararlanıp eksantrik sensörünü değiştirmiştik aracımız düzelmişti sorun başkaydı o zaman ama bu sorun için yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
arkadaşlar araç p0251 arızası veriyor bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum daha evvelde sabri ustanın engin bilgilerinden yararlanıp eksantrik sensörünü değiştirmiştik aracımız düzelmişti sorun başkaydı o zaman ama bu sorun için yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Serkan Bey merhaba, P0251 arıza Enjeksiyon pompası yakıt ölçüm konturol A.arızası diye geçiyor.Enjektörlerin

Geri dönüşlerini konturol ettirin enjektör arızası olabilir

Yorum bağlantısı
Serkan Yuksel

Sabri bey biz daha evvel enjektörleri revizyon ettirmiştik ben geri dönüşleri kontrol ettim cok az damla gibi geliyo 1-2 saniyede rölantide çalışırken teşekkür ederim bide konu dışı maslak oto sanayide teknik oto var sizi iyi tanıyolar selamları var teşekkür ederim şimdiden işlerinizde allah kolaylık versin

Edit:imla Türkçe karakter

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Serkan Bey Chat dili kullanmamaya forumda özen gösteriyoruz.İyi forumlar tekrardan hoşgeldiniz.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
Sabri bey biz daha evvel enjektörleri revizyon ettirmiştik ben geri dönüşleri kontrol ettim cok az damla gibi geliyo 1-2 saniyede rölantide çalışırken teşekkür ederim bide konu dışı maslak oto sanayide teknik oto var sizi iyi tanıyolar selamları var teşekkür ederim şimdiden işlerinizde allah kolaylık versin

Edit:imla Türkçe karakter

Serkan Bey Altan Ustayla bu konu hakkında görüştünüzmü,onların bu arızayla alakalı düşüncesi nedir? birde araç

Hangi pozisyonda stop ediyor? bunları biraz açarsanız yardımcı olmaya çalışacağım. Sizde Altan Ustamlara

Selam söyleyin :nazar:

Yorum bağlantısı
Serkan Yuksel

şimdiye kadar 4-5 kere yaptı rampa çıkarken gaz pedalına sonuna kadar bastığınız zaman yapıyo düz yolda veya rampa aşağı yapmıyo devamlı değil 2 gündür deniyorum aynı şartlarda ama yapmadı bende tam teşhis koyamadım ama yukardaki şartlarda yaptı 4-5 defa. ilgibniz için teşekkürler sabri bey iyi çalışmalar temennisiyle

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
şimdiye kadar 4-5 kere yaptı rampa çıkarken gaz pedalına sonuna kadar bastığınız zaman yapıyo düz yolda veya rampa aşağı yapmıyo devamlı değil 2 gündür deniyorum aynı şartlarda ama yapmadı bende tam teşhis koyamadım ama yukardaki şartlarda yaptı 4-5 defa. ilgibniz için teşekkürler sabri bey iyi çalışmalar temennisiyle

Stop etmeden evvel arıza ışığını yakıyorsa enjektör arızası, arıza ışığı yanmıyorsa Fatih Kardeşimin dediği gibi

Mazot filitresiden olabilir diye düşünüyorum.Siz enjektörleri yeni bakım yaptırdık diyorsunuz, o sırada depoyu söküp

Temizledinizmi? mazot filitresi ne marka kullanıyorsunuz? mazot ne kullanıyorsunuz? bu sorular çok önemli

Yorum bağlantısı
Serkan Yuksel

stop ettikten sonra yakıyo sabri ustam mazot filtresini değiştireli 500km oldu daha yeni ama bosch marka olan delphi değil devamlı euro dizel kullanıyorum ama depoyu temizlemedik sabri ustam (samimiyetimi yanlış anlamayın ustam dediğim icin) ilginiz için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
stop ettikten sonra yakıyo sabri ustam mazot filtresini değiştireli 500km oldu daha yeni ama bosch marka olan delphi değil devamlı euro dizel kullanıyorum ama depoyu temizlemedik sabri ustam (samimiyetimi yanlış anlamayın ustam dediğim icin) ilginiz için teşekkürler

Canım Kardeşim insanlar tabiki ısındıkları insana ustam,da diyecek kardeşim,de.Sorununa gelince benim fikrim

Arıza devam ederse enjektörler konturol edilsin,mazot deposu sökülüp içi temizlensin, mazot filitresi orjinal takılsın

Sebebi orjinal filitrenin içinde çift sargı vardır mazotu süzmesi daha farklıdır yan sanayi filitrenin içinde sargı tektir

Bu tedavi en basiti olduğundan önce bu işlem yapılsın, arıza devam ediyorsa mazot pompası bakılmalı :)

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Cemal Eden

sabri ustam aynı sorun bende de var. 3 aydır çözemedim. enjektörlerden 5 ayrı pompacı da geri dönüşüm hortumu taktılar sağlam dediler. enjektörler başka şekil de de kontrol ediliyor mu. ayrıca yan sanayi filtre taktım. bu etkiler mi.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Ömer Özak

Ford connect 2005 model 90hp..Aracın vites değişimi 2000-3000 devir arasındadır.Düz yolda 1700-2000 devirde dahi vites değişimi yapabiliniyor.. Araç giderken hafif yokuş dahi olsa özellikle 3. ve 4 viteslerde 2000-2700 devirde bir anda kızdırma bujisi lambasını yakıp stop ediyor.Tekrar çalıştırdığınızda sorun yok..Aynı yolu 3000 deviri zorlayarak giderseniz stop etmiyor.Stop ettiği zamanlarda araçta çekişten düşmeden kaynaklanan herhangi bir sarsıntı olmuyor.Bir anda gaz kesiyor veya yakmıyor gibi olup peşi sıra kızdırıcı ışığını yakıp stop ediyor.Araç düz yolda 120-140 km hızları görüyor.Eğer yokuşlarda peş peşe stop edip çalıştırılırsa motor arıza ışığı yanıyor .bilgisayarda çıkan hata P0251 enjektör pompası A başınç düşük. Kısaca düz veya yokuş aşağı giderken 1500-2000 devir arasında sorun yok ama hafif bir meyil çıkarken dahi olsa 2500-2700 devirlerde kızdırma bujisi ışığını yakıp çekişten düşüp stop etmesi.Başına gelmiş kullanıcılar veya bilen ustalar varsa bilgilendirmelerini rica ederim.  (Danıştığım ustalar sırayla kızdırmalardan başlayıp hata düzelene kadar enjektör ,pompa vs değişeceğini söylemekte !!! )

P0251 ENJEKSiYON POMPASI YAKIT OLCUM KONTROL A ARIZASI

P1211  ENJEKTOR KONTROL  BASINC SENSORU  ISTENENiN  USTUNDE/ALTINDA

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...