İçeriğe Yönlendir

Kararmış Far Temizleme

Fatih Ada

Recommended Posts

Doğrudur.

Polisaj makinesiyle çok daha başarılı sonuç olur diye tahmin ediyorum ama sonuç ne kadar süre etkili olur, onu da bilmek gerekir.

6 ayda 1 defa far fırçalamasıyla ömür boyu sürebilir. :):p:)

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Celal Ünalan

Herkese selam arkadaşlar.

2006 makyajlı fiestamın farları iyice karardı buda arabamın görüntüsünü yüksek derecede bozuyor. bunları temizleyebilir miyim yoksa değiştirmem mi gerekiyor. temizleyebilirsem ne ile ve nasıl temizleyebilirim. bana yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkür ediyorum. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Net bir fotoğraf olursa çok daha kolay yorumlarız Celal hocam. Genelde zımpara ve plastik pastası yöntemi ile sararmış farları parlatabiliyoruz fakat kalıcı olmuyor. kısa zamanda yeniden sararıyor.

Yorum bağlantısı
Celal Ünalan

fotoğrafları yakın zamanda yükleyeceğim semih kardeş teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yok yok zımpara işini diş macunundaki dişi beyazlatan parçacıklar yapacak ; bir nevi zımparası içinde :(

Ama işe yararmı yaramazmı bilemem :unsure2: Mantıken yararda ; yeterli olurmu olmazmı denemek lazım..

Elin gavuru yapmış :unsure:

Yorum bağlantısı
Celal Ünalan

:unsure2: tamam abi teşekkürler

erkan arkadaşım peki kalıcı oluyormu öyle bilgin varmı?

Yorum bağlantısı
Celal Ünalan

ersen abi benim arabanın farı sanki içten kararmış gibi diş macunu uygulamasının olumlu sonuç vereceğini pek sanmıyorum. yanılıyor muyum veya?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
ersen abi benim arabanın farı sanki içten kararmış gibi diş macunu uygulamasının olumlu sonuç vereceğini pek sanmıyorum. yanılıyor muyum veya?

İçten karardıysa yapacak birşey yok zaten ; far camı sökülüp temizlenecek..

Sen musait bir zamanda fotoğraf eklede ozaman konuşalım :police:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Celal bey, eğer içten kirlenmişse tozdur, farı çıkarın camın kenarlarını saç kurutma makinasıyla ısıtıp camı çıkarın, hatta ısıtmadan bile çıkar, silin ve camın iç kısmına çıplak elle sakın dokunmayın, eğer dıştan matlaşma varsa Hüseyin beyin yaptığının aynısını yapın, yalnız bu işlemden sonra far bir süre sonra eski mat haline döner, farı korumak için, far yeni bile olsa arka stoplarda dahil olmak üzre tamamına ayda bir WAX uygulayın, benim araba 2006 model ve sıfır farla yan yana koyduğumda hala aynı berraklıkta, denedim onayladım.

Farlarınızın sürekli berrak bir camla kalması için arasıra üzerine kaliteli UV korumalı (turtlewax Platinum serisi gibi) WAX uygulayın, asla sararmaz ve çok kolay silinir, ha bu arada bu wax ı aracın tüm camlarına iç-dış (sadece ön cama ve silecek varsa arka cama dıştan sürmeyin) 3-4 kez wax sürün, uzun yolda kollarınızın güneşte çok daha az yandığını, daha rahat hissettiğinizi, camların leke toz vs. tutmadığını tutsada kolayca silindiğini göreceksiniz, ben sürekli uyguluyorum, sonuç süper, sadece üzerinde bariz UV koruma vardır diye yazan WAX kullanın, sonax falan iyi olmuyor zayıflar, optimum sonuç turtlewax platinum yada nano serilerinde oluyor.

tarihinde Ali Cihangiro?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celal Ünalan

ali bey öneriniz için çok teşekkürler dikkate alacağım hatta wax' ı nerden alacağımı bulmaya çalışıyorum. eyvalllah

Bu konu ile ilgili ben bir çalışma yapmıştım, buradan fikir edinebilirsiniz.

hüseyin bey teşekkür ederim ama ben bu farın plastiğini çıkartamam diye endişeliyim kolay çıkartabilir miyim acaba?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

ısı tabancası ile silikon kısımları yumuşatarak çıkartabilirsiniz ısı tabancası yoksda fırına atın yakmayın ama 100 derece ısıdan başlayarak deneyerek arttırın, daha sonra bir eldiven giyin ve kapağı kanırtarak çıkartın, herkes yapıyor bir sıkıntı olmaz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
ali bey öneriniz için çok teşekkürler dikkate alacağım hatta wax' ı nerden alacağımı bulmaya çalışıyorum. eyvalllah

hüseyin bey teşekkür ederim ama ben bu farın plastiğini çıkartamam diye endişeliyim kolay çıkartabilir miyim acaba?

:nazar:

Farı açmak için fiestada hafif ısıtmak bile yetti, uygun bir köşesini bulup tornavidayla yavaş yavaş çevresini aralayın, sonra elinizle asılın çıkar, fırına bile atmaya gerek yok, ben hiç ısıtmadan çıkardım birisini, takarken silikonları elle yuvaya doğru itip camı öyle takın ve ısıtarak bastırın, iyice otursun heryer.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

bu taraflarda olsaydınız hallederebilirdim.

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...

Şu far temizleme işini yapmak istiyorum, Ankarada satıldığı yeri bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Güzel, ama sorun bulabilmek, internet üzerinden alışveriş yapmak istemiyorum.

Ben bauhaustan almıştım

Yorum bağlantısı

Aşağı ayrancıda olması lazım :crazy:

Şu anda Aşağı Ayranca'nın biraz aşağısında bulunuyorum, iki adımlık yer, söyle bakayım nerede? :elisopali:

Yorum bağlantısı

Şu anda Aşağı Ayranca'nın biraz aşağısında bulunuyorum, iki adımlık yer, söyle bakayım nerede? :elisopali:

Dikmen'de de var :vroom:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...