İçeriğe Yönlendir

Kararmış Far Temizleme

Fatih Ada

Recommended Posts

(düzenlendi)

Benim de bir miktar Plastix' e ek olarak cila pedine ihtiyacım olsa demek ki senden alamayacağım, sağlık olsun.. :D

Yok yav, kaput kilidi bozuk derken zaten anahtar girmiyor bizim arabalarınkine...Kilit sağlam ancak bagaj lambalarını yakmıyor..

Plastx senin köpeen olur.

Dün ben işi bitirdikten sonra yan komşuda varmış 100 Litrelik galon. Komşum bir de şuna bak belki işine yarar dedi kan ter içinde getirdi bıraktı.

Ben de üstünden bir miktar kullandım. Yani seviye 2 mm filan düştü. Bir daha lazım olsa ya yeter ya yetmez şansına küs kardeşim. :(

Sen kaput diyon Akan motor kaputu anlıyor, şuna bagaj kaputu desene!!!

Hani şu bahsettiğin led'ler yanmıyordu o mesele mi?

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Abi, benim arabanın da kaput kilidi bozuldu..Tan Oto getirtince haber verecek, bende sana haber vereyim müsait olursan gidelim..Ayrıca benim hurdacıya 2006 model Ghia C-Max gelmiş..Ben sağını solunu sökmeye başladım, yardım etmek istersen oraya da gideriz ama hafta sonu başkenti kısa süreliğine terk etmeyi düşünüyorum... :D

Abi koruyucu motor kapağı var mi plastik oluyor ya hani :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Plastx senin köpeen olur.

Sen kaput diyon Akan motor kaputu anlıyor, şuna bagaj kaputu desene!!!

Hani şu bahsettiğin led'ler yanmıyordu o mesele mi?

Bende bu Akan ne anlayışsız adam diyorum...:D Evet bagaj kapağının kilidi bozuldu doğru abi, ledler kilide iki üç vurunca yanıyorlar..Kilit genelde bozuluyormuş...

Abi koruyucu motor kapağı var mi plastik oluyor ya hani :)

Olsa anında sökerdim ama yoktu...:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bende bu Akan ne anlayışsız adam diyorum... :D Evet bagaj kapağının kilidi bozuldu doğru abi, ledler kilide iki üç vurunca yanıyorlar..Kilit genelde bozuluyormuş...

Serkan abi sana vereceğim emanetlerde duruyor..Nasıl yapsak ki.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hah birde bana suç atıyorlar.Benim ve herkesin aklına kaput deyince bildiğimiz kaput geliyor.Meğer adam bagajdan bahsediyormuş :p

Mükremin abi umarım farlara wax sürmüşsünüdür

Yorum bağlantısı

Hah birde bana suç atıyorlar.Benim ve herkesin aklına kaput deyince bildiğimiz kaput geliyor.Meğer adam bagajdan bahsediyormuş :p

Mükremin abi umarım farlara wax sürmüşsünüdür

O neki?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

O neki?

:shok:

Koruyucu diyelim.Normalde boya koruma ve parlatma için kullanılır.Ancak sen şimdi farları biraz aşındırdın üstten.Far camlarının üstünde bir malzeme vardır farların çabuk matlaşmaması ve solmaması için.Sen bu maddeyi biraz aşındırdın doğal olarak.Bunun üstüne koruma yapmazsan kısa sürede yeniden matlaşır farların.

Yorum bağlantısı

Hmmm, malzemenin kalanıyla kaputu komple yapayım diyordum, demekki onu yaparken farları da hafiften yoklayıp, üzerine dediğin malzemeyi basacaz. Nasıl bir şey o?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Abi çok fazla marka var bu konuda.Ben colli 915 kullanıyorum ama 100 tl gibi bir fiyatı var kutusunun ancak bunlar ömürlük wax lar.Yani senin için fazla olabilir bu durum.Sürekli araca koruma yapmayacaksan çok anlamlı değil bunlar.Çevrendeki üyelerden elinde wax olan varsa onlardan kullanman daha mantıklı.yada ben aracıma 2-3 ayda bir wax atarım dersen alacaksın kendine bir wax.:D

Yorum bağlantısı

Akan, colli 915 ile ilgili bir kaç yazı/mesaj okudum da "de get" dedim. :D Ben kendime o kadar bakım yapmıyorum, akşama kadar güneşin altında duracak arabaya bunları sürüp sürtecem de ne olacak? Bana senin sözünü ettiğin (boyanın ve farın üzerinden yolduğum) koruyucu tabakayı tekrar oluşturacak basit bir ürün yeter.

Yorum bağlantısı

Serkan abi sana vereceğim emanetlerde duruyor..Nasıl yapsak ki.

Valla bende bilmiyorum Ayhan, bir ara bir araya gelip aradan çıkaralım.. :D

Ostime bi hayırlı olsuna gidelim işte :fiuw:

Yorum bağlantısı

Akan bak gezinirken ne buldum?

Bu liste başlangıç içinmiş.

Fine Kil

PB BH Glaze

Colli 915 Wax

Sarı Uygulama Pedi

Meguiars Ultimate Quick Detailer

Meguiars Cam Temizleyici

Meguiars Bug&Tar Remover

Meguiars Yıkama eldiveni

Uber Blue kurulama bezi

Atas Vinet iç temizlik sıvısı

Atas Plak 2 torpido ve plastik aksam sütü

Atas Forlega Jant temizleyici

İlk etapta bunları alalım da :D devamına sonra bakarız. (tabi bunları alınca araba elimizke kalırsa :fiuw: )

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Akan, colli 915 ile ilgili bir kaç yazı/mesaj okudum da "de get" dedim. :D Ben kendime o kadar bakım yapmıyorum, akşama kadar güneşin altında duracak arabaya bunları sürüp sürtecem de ne olacak? Bana senin sözünü ettiğin (boyanın ve farın üzerinden yolduğum) koruyucu tabakayı tekrar oluşturacak basit bir ürün yeter.

İşte abi bunlar aracın güneş kremleri.Nasıl sen krem sürmeden güneşlenirsen nasıl amele yanığı oluyorsan araç da aynısını oluyor.

Şöyle bişi al o zaman

http://www.hepsiburada.com/liste/turtle-wax-usa-teflon-katkili-sivi-cila-09g004-09g004/productDetails.aspx?productId=otm09g004&categoryId=20035736

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yok olmaz abi.Sen set oluşturacağım dersen ben sana hazırlarım ne alacağını.Çok profesyonelliğe girmeye gerek yok zaten. :yes:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Neyi hayırlayacağız? Kaput kilidini mi?

Yok köfteci açıldı ya onu :) Mükremin abi bu arada fotoğraflarda birşey dikkati mi çekti..Araca hiç bir şekilde koli bantı yapıştırmazsan iyi olur.En güzeli bu gibi durumlarda kağıt bant yapıştırmaktır.İz bırakmaz.Sökerken de tahribat yapmaz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yok olmaz abi.Sen set oluşturacağım dersen ben sana hazırlarım ne alacağını.Çok profesyonelliğe girmeye gerek yok zaten. :yes:

Yahu Akan, ben bu yaştan sonra bunlarla uğraşabilir miyim? Arabanın temizliğini zor yapıyorum, bir far temizlemeye kalktım bak nerelere gittik. Yok kardeşim hiiiiiç uğraşamam, asgari korumayı yapayım, parlamazsa parlamasın.

Yorum bağlantısı

Yok köfteci açıldı ya onu :) Mükremin abi bu arada fotoğraflarda birşey dikkati mi çekti..Araca hiç bir şekilde koli bantı yapıştırmazsan iyi olur.En güzeli bu gibi durumlarda kağıt bant yapıştırmaktır.İz bırakmaz.Sökerken de tahribat yapmaz..

Alla Allaaaaa, yahu koli bandını nerede gördün? Hepiniz hafiye gibisiniz ha! :nea: Konuya yoğunlaşsana kardeşim, napacan koli bandını, sen farlara bak. Kağıt bant kalmamış, aciliyetten onu yapıştırdık, hemence de söktük. :tongue:

Yorum bağlantısı

Memur'dan araba işte :p

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Mercekli bi-xenonlarım var, depoda bir çift daha farım var..Ne işim olur far parlatma ile falan.. :p

Yorum bağlantısı

Mercekli bi-xenonlarım var, depoda bir çift daha farım var..Ne işim olur far parlatma ile falan.. :p

Fakirlik işte, naparsın eldekinin kıymetini bilmeye çalışıyoruz. :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...