İçeriğe Yönlendir

Teleflex'in Yeni Sahibi

Ceyhun Kapucu

Recommended Posts

Ceyhun Kapucu

BRC firması Zavoli ve Tomasetto Achile den sonra Teleflex - GFI şirketinide satın almış. Bundan sonra nasıl gelişir acaba lpg piyasası?

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Pazar oranları düşünüldüğünde rekabet hukukuna aykırı değil mi? Acaba... Geriye ne kaldı ki?

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen
Pazar oranları düşünüldüğünde rekabet hukukuna aykırı değil mi? Acaba... Geriye ne kaldı ki?

:mangal:

Yorum bağlantısı
Recep Ali Tellioğlu
zavolli yi brc'nin aldığını daha yeni duydum!

Bende +61

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
BRC firması Zavoli ve Tomasetto Achile den sonra Teleflex - GFI şirketinide satın almış. Bundan sonra nasıl gelişir acaba lpg piyasası?

Bu bahsettiğiniz satın almalar, Türkiyedeki tedarikçi firmalar için mi geçerli? Yoksa teleflex üreticisi asıl firma mı satın alınmış?

Yorum bağlantısı
Ceyhun Kapucu

Tabi ki kaynak için tıklayın. Bunun yanında başka bir forumda bugün girilen bir haber.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Ayvacı

Konu : GFI Firması Hakkında Bilgilendirme

Tarih : 14.03.2011

Değerli Arkadaşlar,

2A Mühendislik tarafından çıkarılmış ve ilk önce kendi web sitelerinde yayınlanan, sonrasında tüm BRC bayilerine gönderilmiş, ve forumlarda yayınlanmakta olan “BRC TeleflexGFI’yi satın aldı” haberi tamamen asılsız bir haberdir.

2A firması ne yazdığını bilmeden hergün farklı birşey anlatmaya çalışmakta, önceki gün yazdığı yazıyı ertesi gün değiştirmekte ve insanların kafasını bilerek ve isteyerek sürekli karıştırmaktadır. İş öyle bir noktaya gelmiştir ki artık kendiside ne söylemek istediğini ifade edemez haldedir.

Olayın aslı tamamen şöyledir. 2A’nın belirttiği gibi GFI’ın elinde FSI-TSI araçlara uyumlu direkt enjeksiyonlu çalışabilen ve benzin enjektörleri içerisinden sıvı olarak LPG yakıtı püskürten sistemin patenti vardır. Ve bu çalışma sonuçlanmıştır. Tunalı Motorlu Araçlar tarafından da fuarda tanıtılarak Türkiye piyasasına sunulacaktır.

Böyle bir satın alma olmadığı gibi; IMPCO, BRC, GFI (TeleflexGFI), Zavoli, T.A Gas Technology (Tomasetto Achille) markalarının hepsi FUEL SYSTEMS SOLUTIONS’ a bağlı yan şirketler ve kardeş firmalardır.

17-21 Mart 2011 tarihleri arasında İstanbul CNR’da yapılacak fuar öncesi ortalıkta böyle bir haberin dolaşması, firmamıza ciddi zararlar vermiştir. Bu asılsız yazıyı okuyan, rakiplerimiz, bayilerimiz ve tüketiciler şirketimiz hakkında olumsuz düşüncelere sahip olmuştur. Söz konusu durum hakkında telefonlar, mailler aldık. Maddi ve manevi kayıplara uğradık. GFI LPG Sistemi taktırma aşamasında olan bir çok müşterimiz bu yalan haberden dolayı montajdan vazgeçmişlerdir. Bu asılsız habere karşılık dava açabilir, Rekabet Kurumu’na şikayette bulunabilir ve haberi yayan şirket hakkında milyonlarca TL değerinde maddi ve manevi tazminat talebinde bulunabiliriz. Bu konuda ilgili 2A firmasına gerekli yazılar yazılacak ve şikayet hakkımız saklı kalacaktır. Fakat bizim ticaret ahlak ve değerlerimizde çamur atma, asılsız karalama, fırsatlardan yararlanmak gibi kötü meziyetler bulunmamaktadır. Türkiye LPG piyasasında birçok marka bulunmaktadır. Hiçbir markanın kötülüğünü istememekle beraber, açıklarından da rant elde edecek ticari zihniyete sahip değiliz. Ticari ahlak ve değerler bizde paradan daha önce gelmektedir.

Konuya dair açıklamamızı bildirir, IMPCO ve BRC firması tarafından yapılan orjinalinden tercüme edilmiş açıklama yazılarını ekte bilgilerinize sunarız.

Sizi İzlemeye Devam Edeceğiz....

TUNALI MOTORLU ARAÇLAR

GFI LPG/CNG SYSTEMS

TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IMPCO TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA YAZISI

Tunalı Motorlu Araçlar Ltd. Şti.

İstanbul Yolu 7.km No: 265/1 Macunköy

Ankara

TÜRKİYE

Referansımız Telefon Faks Tarih

RF/JR/B2011-005 +31 (0) 15 274 2550 +31 (0) 15 274 2559 11 Mart 2011

Sayın Tunalı Motorlu Araçlar,

GFI Mülkiyeti ve Marka Değeri

Şunu öğrenmek her zaman hayal kırıklığına neden olmaktadır ki, bazı şirketler el altından ve eksik bilgilendirilmekte ve bu da sadece bizim Marka Değerimizin altını oymaktadır.

GFI markası ve ürünleri ile ilgili olarak Tunalı Motorlu tarafından yapılmış olan çalışmaları ve yatırımları biliyor ve alkışlıyoruz ve sizin şirketinizle işbirliği yapıyor olmaktan gurur duyuyoruz.

Sayısız internet kanalında yer alan son açıklamalar ve yorumlar ışığında teyit edilmiş şu bilgiyi size vermekten memnunuz: IMPCO Technologies BV şirketi, “TeleflexGFI” şirketini ve tüm bağlı yatırımlarını ve fikri mülkiyet haklarını satın almıştır ve buna GFI, AG ve Koltec Necam markaları d

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tabi ki kaynak için tıklayın. Bunun yanında başka bir forumda bugün girilen bir haber.

Verilen link buymuş...

http://www.2a-lpg.com/content.php/124-TELEFLEX-GFI-SATIN-ALINDI

Ama konu yok olmuş..

Bunu hatayı yapan Brc'mi 2A'mı... ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Ayvacı
(düzenlendi)
Verilen link buymuş...

http://www.2a-lpg.com/content.php/124-TELEFLEX-GFI-SATIN-ALINDI

Ama konu yok olmuş..

Bunu hatayı yapan Brc'mi 2A'mı... ?

Merhaba Mehmet Bey,

Hatayı yapan 2A Mühendisliktir. BRC firmasının olanlardan haberi yoktur. Tarafımızdan yapılan şikayet sonrasında bir açıklama yazısı yazmıştır. Bundan dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

Saygılarımızla...

Zaten inanmamıştım.

:( Yalan dört nala gider. Hakikat ise adım adım yürür, fakat yine de vaktinde yetişir. ? Japon atasözü

tarihinde Sel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Merhaba Selçuk Bey..

2A ayıp etmiş..

Bizim atalarımız da derki.. "Gizli hamile kalan, aşikar doğum yapar".

Bu bir yalan ise illaki ortaya çıkacaktır...

Neden yapılır böyle bir şey, bilmiyorum...

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Selçuk Bey bu vesileyle forumada üye yaptık sizi :) Hoşgeldiniz, umarım kalıcısınızdır.

Yorum bağlantısı
Selçuk Ayvacı
Selçuk Bey bu vesileyle forumada üye yaptık sizi :) Hoşgeldiniz, umarım kalıcısınızdır.

Hoşgördük, sefa bulduk Ruhi Bey :rofl:) Aranızda olmaktan mutluluk duyarım. Fırsat buldukça buradayım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Özenç

Arkadaşlar bu işin aslı şu şekildedir.

BRC Teleflexi 2009 yılında satın almıştır ,tıpkı Zavoliyi ve tomasettoyu aldığı gibi (Bu bilgi 2010 yında İtalyada BRC toplantısında bizzat bana verilmişti ve slayt showda gösterilmişti,bknz resim1) fakat daha sonra bu markalar FSS Gurubun çatısı altına alınmıştır.FSS Amerikada Nascar Borsasında işlem gören yeni bir şirkettir,bu şirketin büyük ortağı yine BRC nin sahibi Consamania ve yöneticilerinin bir kısmı BRC nin yöneticileridir ve BRC de bu büyük şirketin ana kollarından biridir.2A bu satın alma işlemini açıklamış fakat BRC den gelen bildirim üzerine geri çekmiştir.Çünkü büyük firmalar büyük düşünüyor , her ne kadar bu markalar BRC tarafından satın alınsa da her birinin yönetim kademesi ve satış stratejisi birbirinden farklı ve yine bu markalar ticari kazanç için rekabet halinde olacaktır.Benim bilgilerim bu şekilde,bilgilerinize sunulur...

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Mehmet Bey, Selçuk Bey Tunalı Otomotivden yetkili arkadaş, bence siz değil bu açıklamaların 2A tarafından yapılması daha uygun olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Özenç

Merhaba ,

Benim yaptığım resmi bir açıklama değil ,bildiğimi bildiğim kadar açıklıyorum ve FSS ve BRC web sayfalarını incelerseniz aynı sonuca siz de ulaşabiliriz.

http://www.hoovers.com/company/Fuel_System...c/rhsxci-1.html

http://www.fuelsystemssolutions.com/subsid...#transportation

http://www.brc.it/getcontent.aspx?t=1&nid=98〈=en

Mehmet Bey, Selçuk Bey Tunalı Otomotivden yetkili arkadaş, bence siz değil bu açıklamaların 2A tarafından yapılması daha uygun olacağını düşünüyorum.
Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Fazlı Özdemir

Şu an son durum hakkında bilgi sahibi olan var mı? Teleflex Türkiye'de hizmet vermeye devam ediyor mu? Ediyorsa hangi distribütör çatısı altında?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...