İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Emniyet Kemeri Uyarısı

Hüseyin Korkmaz

Recommended Posts

Atilla Balkan
bu uyarı kapatılıyor.bende bu forumda okumustum.

emniyet takma klipsine 9 kere aç kapa yapıldımı ekranda uyarı yanıp sönüyor ve iptal ediliyordu..aynı şekilde tekrar aktifleştirmek içinde bu uygulama yapılıyor.

Kontak 2. konumdayken yapıldığuında işe yarıyor :D ben iptal ettim. sonrabaktım kemer filan takmıyorum. tekrardan devreye soktum :D bunu bulan arkadaşı tebrik etmek istiyorum :)

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Arkadaşlar Emniyet kemeri uyarı sesi ve lambasını söndürmek için kener tokasına yaklaşık 5sn parmagımızı basılı tuptup çekince kemer takılıymış gibi algılıyor ama ben önceki aracımı hep öyle yapıyordum bozuldu arkadaşımızınki gibi artık hiç uyarı vermedi bundan dolayı olabilir diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Sefacan Kamit

Yeni başlık açmak istemedim, kemer uyarısı sadece sürücüde veriyor. Kullanım klavuzunda ön yolcudada olduğu belirtilmiş fakat hiçbir şekilde uyarı vermiyor acaba araçta bu özellik yok mu ?

Yorum bağlantısı
Burak Güler2

Yeni başlık açmak istemedim, kemer uyarısı sadece sürücüde veriyor. Kullanım klavuzunda ön yolcudada olduğu belirtilmiş fakat hiçbir şekilde uyarı vermiyor acaba araçta bu özellik yok mu ?

Benim aracımda da yolcu tarafında bulunmuyor.

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

2011 Fiestada 2 tarafta da var. Makyajla kaldırılmış olması saçma bence  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mustafa Ercan Turgay

2012 titanium xplus, iki tarafta da yok sanırım. Ya da benimkiler bozuk

Yorum bağlantısı
Emre yağmur
(düzenlendi)

2013 öncesi yolcu ve sürücü 2013 ve sonrası sadece sürücü uyarısı var

tarihinde Emre yağmur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Ercan Turgay

Bugün ustaya sordum açıp kapanabiliyormus. 9-10 kere kemeri takip geri çıkarınca uyarı lambası yanıyor, bi kere daha ayni işlemi yaptığımızda aktifleşmis oluyor. Ben açtım baya da sesli ötüyormus:)

Yorum bağlantısı
Sefacan Kamit

Bugün ustaya sordum açıp kapanabiliyormus. 9-10 kere kemeri takip geri çıkarınca uyarı lambası yanıyor, bi kere daha ayni işlemi yaptığımızda aktifleşmis oluyor. Ben açtım baya da sesli ötüyormus:)

bu işlemi aracımda uygulasam ne olur acaba ? Ön yolcu koltuğunda. Eğer dedikleri gibi 13 öncesi varda 13 sonrası yoksa çok saçma. Ekleyeceklerine dahada özellikleri iptal etmek nedir anlamam. Araçta güvenlik paketide var. Saçma bir satış politikası.
Yorum bağlantısı
Mustafa Ercan Turgay

Sizin zaten sürücüde uyarı veriyormuş. Benim dedigim işlem tek sürücü tarafında yapılıyor hem yolcu hem sürücüyü ayni anda açıp kapatıyor, bi faydası olacağını sanmıyorum yani. 13 ve sonrasinda kaldırmış olabilirler arkadaşların dediği gibi

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Esat Kostak
On 09.03.2011 at 21:50, Mehmet Bing&#246l yazdı:

bu uyarı kapatılıyor.bende bu forumda okumustum.

emniyet takma klipsine 9 kere aç kapa yapıldımı ekranda uyarı yanıp sönüyor ve iptal ediliyordu..aynı şekilde tekrar aktifleştirmek içinde bu uygulama yapılıyor.

hocam klips dediğiniz şey kemeri taktığımız turuncu şey değil mi? bir yanış anlamadıysam kontak açık iken arka arkaya sok çıkar yapcaz yani öyle mi?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Can Çelik

Sorunun benzerini yaşamıştım ya kutup başı sök tak yada sigorta atması sonrası emniyet kemeri uyarısı yanmadı lambada yakmadı araştırdım ve devre dışı kaldığını öğrendim onu açma yöntemi var biraz araştırın sanırım kontak açıp emniyet kemerini 4 5 sefer tak çıkar yapıyorduk sanırım sonra açılıyordu uyarısı rakam fazlada olabilir

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Erkan Işık
On 02.02.2016 at 17:22, Emre yağmur yazdı:

2013 öncesi yolcu ve sürücü 2013 ve sonrası sadece sürücü uyarısı var

emre bey slm 2013 1.5 tdci trend fiesta yolcu ön kolttugu emnıyet kemer ıkazı vermıyor sensör sagda varmı yokmu acaba saygılarımla 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ü.Emre Kartal
Alıntı

Aynı sorun bende de var, 2015 model benimde. Bilgisayardan uyarıyı açtım, hatta özellikle tüm koltukları açtım. Sürücü tarafı çalışıyor yolcu tarafı yok.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Fırat Akgül

Arkadaşlar bende de 2015 trendx var. Şimdi kesin yok mu 2013 sonrasında boşa uğraşmıyım yoksa. Sürücü koltuğu ötüyor, yolcu koltuğu ötmüyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...