İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Emniyet Kemeri Uyarısı

Hüseyin Korkmaz

Recommended Posts

Hüseyin Korkmaz
(düzenlendi)

mrb arkadaşlar

dün arabama bindim yanımda babam vardı ve kemeri takılı değildi.uyarı lambası yanmıyordu ve ses de yoktu.hızlandım biraz belki hızdan dolayıdır diye ama değişiklik olmadı.ve hala kemer takmadığımda kemer lambası ve sesle uyarma yok. ayrıca kontağı açtığımda da kemer lambası yanmıyor.bazıları o sesden kurtulmak ister ama böle birden bire olunca şüpheye düştüm.acaba nedendir...?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Koltukta sensör var, şişman birini oturtup deneyin bakalım. :)

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

ön yolcu koltuğunda varmı emniyet kemeri sensörü..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Korkmaz
Koltukta sensör var, şişman birini oturtup deneyin bakalım. :)

çok şişman olmasamda 90 kiloyum algılaması lazm ama...

ön yolcu koltuğunda varmı emniyet kemeri sensörü..

evet var...

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

hepsinde standart olarak varmı peki emin miyiz olduğuna? yada daha önce ikaz veriyormuydu?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Korkmaz
hepsinde standart olarak varmı peki emin miyiz olduğuna? yada daha önce ikaz veriyormuydu?

benimki titanium modeli daha önce vardı şüphe yok hatta bu uyarı yüzünden kemer takma alışkanlığı kazandım ve kemersiz araç kullanamıyorum...

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
benimki titanium modeli daha önce vardı şüphe yok hatta bu uyarı yüzünden kemer takma alışkanlığı kazandım ve kemersiz araç kullanamıyorum...

şöför koltuğu için değilde,ön yolcu koltuğu için soruyorum?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yolcu koltuğunda var, sürücü koltuğuna gerek yok zaten. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Korkmaz

arkadaşım hem şoför koltuğu hem de ön yolcu koltuğunda kemer sensörü var.benim sorunum dışında neleri konuşuyoruz ya....sonuçta yolcu koltuğunda da olsa şoför koltuğunda da olsa kemer takmayınca ikaz vermiyo....

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Size ilginç gelecek; bir arkadaşım o koltuğa oturduğunda sırtlığı geri yatırır, yatar gibi. Böyle oturduğunda uyarı vermediğini fark ettim, yani bazı durumlarda koltuğuna baskı olmuyor, çalışmayabiliyor. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Korkmaz

olabilir bir de arabayı çalıştırmadan önce kontağı açtığımızda bütün uyarı ışıklarının yandığında da yanmıyo?yanması gerekiyor mu?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hatırladığım kadarıyla, lamba kontakda iken yanmıyor, 25 km hızı geçince yanıyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Korkmaz

biliyorum fakat kontağı ilk açtığımızda kontrol için bütün ışıkların yandığı sonra bi problem yoksa söndüğü zaman var hatta ışıkların sönmesini bekleyin sonra çalıştırın arabayı derler hep. işte o evreyi kastediyorum.yanıp sönüyo muydu?

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar

bir keresinde yolcu koltuğuna dosya koymuştum, ikaz lambası yanmaya başladı. dosyayı kaldırdım lamba ve ses kesildi. çok şaşırmıştım. normalde çok hassas. 25 yada 30 km/h nin üzerine çıkınca başlıyor.

Yorum bağlantısı
Selim Yılmaz

ben aynı sorunu focusta yasadım sehır ıcı cok kullandıgımdan sureklı oraya aparat takıyordum otmesın dıye bır gun cıkarttım ses yok uyarı vermıyo servıse gıttık sensorlerı falan yenıledıler gene yok dedıler gogusun altına kadar sokup tesısata bakacaz hemde aracınız bır ıkı gun burda kalacak bende sımdılık kalsın dıye elletmedım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Korhan Göytan

bir ihtimal bebek koltuğu için airbag kapatma vidası var onu biri oynayıp kapatmış olabilir mi? belki o yüzden uyarı vermiyor olabilir...

Yorum bağlantısı
Gökhan Açıkgöz

ön koltukların altında soketler var yıkamacılar yanlıslıkla cıkarabiliyor muhtemelen ondan kaynaklanıyordur.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Korkmaz
bir ihtimal bebek koltuğu için airbag kapatma vidası var onu biri oynayıp kapatmış olabilir mi? belki o yüzden uyarı vermiyor olabilir...

nerdedir acaba airbag kapatma vidası?

ön koltukların altında soketler var yıkamacılar yanlıslıkla cıkarabiliyor muhtemelen ondan kaynaklanıyordur.

daha hiç yıkamacıya vermedim hep kendim yıkıyorum arabamı...

kontrol ettm çıkmış soket bulamadım ama....

neyse en iyisi servise götüreyim....

Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2

çok takılmayın sonuçta küçük bir sensör hata yapabiliyor.

Bende birkaç defa farkettim biri oturunca ötmedi bir iki gün sonra kendi kendine düzeldi.

Sanıyorum sensör dedğimiz küçük bir düğme takılı kalmış, arasına sünger parçası sıkışmış olabilir.

Koltuğu tabiri caizse biraz hırpalayın (oturma yerine baskı yapın- sallaın olmadı çıkıp üzerinde biraz zıplayın) düzelir tahminimce

Düzelmezse servis yolları taştan :mangal:

Yorum bağlantısı
Koray Uras

O benim aracımda da bozuldu hemde aracı aldıktan 2 hafta sonra benimde işime geldi açıkcası.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Korkmaz

sonunda gittim arkadaşlar servise.5 dk da hallettiler.yazılım attık dediler düzeldi.böyle şeyler çok sık tekrarlamaz inşallah.her seferinde servise gidip yazılım attırmak gerekirse bunu öğrenmek lazım.acaba nasıl atılır yazılım ve bilgisayar nasıl bağlanıyo acaba araca...?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...