İçeriğe Yönlendir

Kaza Haberleri

Furkan Esgin
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Adem Cengiz
Bir yazıda trafikteki magandalıkların kökeninde cinsel sorunlar olduğunu okumuştum. Aslında tüm magandalıkların kökeninde sanki bu var. (110 bastım vs..)

%100 katılıyorum...

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Bir yerlede duymuştum, Fransa'da otoban yapıldıktan sonra eski yol üzerinde yer alan trafik ışıklarını kaldırmışlar. Başka yerlere taşınmış.

Bunun 2 sebebi varmış:

1- Zaten düzenlenmeye gerek duyulacak kadar yoğunluk kalmamış.

2- Kontrolsüz kavşaklara şoförler daha dikkatli - yavaşlayarak giriyorlarmış. Kaza oranı düşüyormuş.

Arkadaşın şikayetide otobanın pahalı olması, kontrolsüz kavşak nedeniyle eski yolunda uzun ve yorucu olmasıydı. :)

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Dolmuscular dert yaniyordu, Istanbul'da bilmem ne guzergahinda git gel 28 yolcu 40 kusur TL ediyormus, 20 TL mazot yakiyormus, dolmuscular para kazanamiyormus vs. Tuketici Haklari Dernegi uyesi de sakin kullansinlar zirt pirt durmasinlar 12 TL yakar o para da onlara yeter deyip guzel bir cozum sunmustu :blush:

Yasananlar gercekten cok uzucu, 13 kisi pisi pisine oldu, bir o kadari da yaralandi belki de sakat kaldi. Allah sabir versin...

Bu arada o dolmuscunun olmemesinin belki de bir sebebi vardir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Necat Ertan

Allah rahmet eylesin... Çok üzücü bir olay, acısı yeniden yüreğime düştü.

İzmir'deki dolmuşçularda birde bas konuş furyası başladı. Farklı hatların kesiştiği güzergahlarda indi bindi yolcu kapma telaşı ile adamların tüm dikkati bas konuşlu cep telefonlarında. Yaklaşık 3 yıldır sırf bu sebeple minibüse binmiyorum. Ücreti karşılığı taşınan mal gibi muamele görmek istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Dolmuscular dert yaniyordu, Istanbul'da bilmem ne guzergahinda git gel 28 yolcu 40 kusur TL ediyormus, 20 TL mazot yakiyormus, dolmuscular para kazanamiyormus vs. Tuketici Haklari Dernegi uyesi de sakin kullansinlar zirt pirt durmasinlar 12 TL yakar o para da onlara yeter deyip guzel bir cozum sunmustu :)

Yasananlar gercekten cok uzucu, 13 kisi pisi pisine oldu, bir o kadari da yaralandi belki de sakat kaldi. Allah sabir versin...

Bu arada o dolmuscunun olmemesinin belki de bir sebebi vardir.

14 kişilik araç kullanacaklarına 27 kişilik araç kullansınlar o da olmadı 45..Hem de daha sağlam ve dengelidir.

Dolmuşların tamamen yasaklanması gerekir.

İnanılmaz yüksek maliyetli ve yavaş bir taşıma biçimi.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Adem Cengiz

Cipin ne suçu var, katil şoför...

Ezilen araba Fusion gibi geldi bana???

Yorum bağlantısı
Tarık Cihangir

nasıl bir cipmiş bu tank gibi ezmiş arabayı.. çok feci bir kaza.. cip volvo sanırım ??

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
(düzenlendi)
Eski bir Honda gibi geldi bana.

1990 model bir Honda görünüyor e-devlet sorgusunda...

Cip ise Airbus A340 THY pilotunun kullandığı 2009 model bir Volvo...

Allah kimseye böyle bir kaza yaşatmasın...

Hız, bir anlık dikkatsizlik ve facia...

Hondanın bu kadar deforme olmasına anlam veremiyorum, ezilen araçta önden bir sıkışma yok, sadece arkadan çarpma var...

Gece trafiğin olmadığı saatlerde yollar aslında daha tehlikeli, insanlar olmadık süratlere çıkabiliyorlar, gündüzleri düşük süratle setrettikleri yolları boş bulunca olanlar oluyor...

http://www.airporthaber.com/thy-pilotu-goz...ede-28414h.html

tarihinde Adem Cengiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Bunun adı kesinlikle kaza olmamalı. Şahıs taammüden adam öldürmek suçundan yargılanmalı.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

volvo gene göstermiş kendini. üzücü bir olay ama sürücülerin sinyal verme gibi basit bir alışkanlığı bile kazanamadığı ülkede her türlü kaza olabilir. Burası Türkiye... :D

Yorum bağlantısı
Melih Uyar

aracın o hale gelmesi kabul edilemez bir durum dandik japon kola tenekesinden yapmış herhalde şaseleri çin arabalarıda böyle allı pullu duruyor ama malzemede hiç mukavemet yok emin olun bu volvo herhangi bir alman arabasına çarpsaydı ancak bagaj bitimine kadar ilerleyebilirdi şimdi arkadaşlar vay be volvoya bak ammada sağlammış derler

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Öndeki CRX neredeyse çeyrek asırlık. O dönemde üretilmiş hangi araca çarpsa durum bu olurdu.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Melih Uyar

o dönem üretilmiş bir alman aracına çarpsada bunun yarısı kada bile olmazdı cihan bey özellikle o dönemde üretilen japon araçları felaket zayıf belki şahinler bile daha dayanıklıdır

Yorum bağlantısı
Kemalettin Karatum

Polis ekipleri inceleme sonucu fren izine rastlanmadı diyor haberde...

Anlamadığım mesele, yeni nesil araçların çoğunda ABS var. Arkadan çarpan araç ani fren yaptımı yapmadı mı diye araştırıyor polis. Ancak görmüyorlar mı aracı Volvo Cip. Abs de vardı hemen her türlü donanımda.

Ee ABS li araçlarda fren izi olmaması çok normal değil midir.

Hayır bu yorumu çoğu kazada duyuyorum. Fren izine bakıyorlar. Fren izi yok, falan filan diyorlar.

Artık modası geçmiş referans değilmidir bu fren izi?

Bilemedim....

Yorum bağlantısı
Melih Uyar
(düzenlendi)

o çarpma testleri ile arkadan vurma çok farklı değerler verir

tarihinde Ersen Tapan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
o çarpma testleri ile arkadan vurma çok farklı değerler verir

Arkadan her araç çok çok daha hassastır. Fizik kuralları gereği. Önden böyle oluyorsa,arkadan çok daha kötü hal alacağını hekes bilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tek kelimeyle yuh...

Cipte neredeyse bi şey yok. Honda paramparça olmuş. Muhtemelen honda duruyordu falanki önden hasar almadan arkadan biçmiş...

Yorum bağlantısı
Melih Uyar

aksine ford da hasar danışmanıyım o kadar arkadan ağır darbeler almış araç geldi hep arkadan vuran aracın hasarı daha fazla olduğunu gördüm

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Honda nın sağlamlığını sorguluyoruz da, belki arkadan vuran araç 200 le geliyordu, :D( ABS de olsa fren izi olur. )

tarihinde Evren Erak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   1 kullanıcı

• Oğuzhan Demir
  • Yeni Oluştur...