İçeriğe Yönlendir

Navigasyon Cihazı Önerileri

Burak Yilma

Recommended Posts

Burak Yilma
(düzenlendi)

Arkadaşlar sizlere birkaç sorum olacak navigasyonla ilgili olarak.

2004 model fiesta kullanıyorum. Araçtaki müzik sistemi kasetçalarlı teyp. Aslında bunu bile anlayabilmiş değilim Nasıl olur da ford gibi bir üretici 2004 model bir arabada hala kaset teknolojisi kullanır ? Her neyse konumuz bu değil zaten.

1. Öncelikle şunu sormak istiyorum ; Alacağım navigasyon aletinden müzik sistemi olarak kullanmak istersem tek yol navigasyondaki fm transmitter mi olur ? Başka yöntemleri var mı ? Zannedersem aux çıkışı ile de navigasyon araca bağlanabiliyormuş ancak aracımda aux çıkışı var mı yok mu bilemiyorum. Bildiğim başka bir yöntem olmadığı için almayı planladığım her navigasyonda fm transmitter özelliğini arıyorum.

2. Fazla uzun yola çıkmayan biriyim . Genelde şehir içi kısa mesafelerde kullanıyorum (Ankara). Dolayısıyla batarya süresi pek önemli değil.

Haritası güncellenebilir olsun, yol tarifleri falan doğru düzgün olsun yeterli. Ekran 3.5 yada 5 inç olması pek farketmez.

Söylediğim gibi asıl amaç müzik ve harita. Daha sonra da sorunlar çıkarmasın yeterli.

Şu önümüzdeki 1 hafta içerisinde bu sorunumu çözmeyi düşünüyorum. Aslında bakarsanız Piranha infiniti 5" düşünüyorum. 200 tl ye ayarladım gibi ama tam emin değilim. Aradığım özelliklerdeki f/p performansına göre maksimum 200 tl olarak önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler kafanızı ağrıttım.

tarihinde Burak Yilma tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Sireli

piyasada piranha gibi dandik navigasyonlar var, televizyon, araç kiti, fm transmitter gibi birsürü özelliği var, fiyatlarıda uygun, ömür boyu ücretsiz güncelleme de var, oh ne güzel.

veya ben navigasyon almak istiyorum gerisi önemli değil derseniz garmin öneririm.

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Eray Bey yazınızı anlayabilmiş değilim, 1. si dandik diyorsunuz, bu cihazı kullananlaradamı dandik demek istiyorsunuz :ohooh: 2. si dandik dediğiniz cihazı öneriyorsunuz? Lütfen yazarken biraz yazının nere gideceğini düşünerek yazalım. Dandik dediğiniz cihazın HD 800x480 olanını kullanıyorum ve çokta memnunum.

Konu yerine taşınmıştır !!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Yilma

Arkadaşlar her neyse de 1. numaradaki teknolojik olarak sorduklarıma cevap verebilecek bir hayırsever, yardımsever var mıydı acaba ?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

aracınızda aux girişi varmı ona bakın önce eğer varsa tadından yenmez, navigsyona 2-4 gb sd kart alırsınız müziklerinizi içine atarsınız, işlem tamamlanmış olur. marka olarak, garmin, piranha, navcink, goldmaster ömürboyu harita güncellemesi var. tabi cihazın ömri kadar :D

bende piranha kullanıyorum, bencede dandik değil.

düzeltme herzamanki gibi ;) harf hatası

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
Eray Bey yazınızı anlayabilmiş değilim, 1. si dandik diyorsunuz, bu cihazı kullananlaradamı dandik demek istiyorsunuz :D 2. si dandik dediğiniz cihazı öneriyorsunuz? Lütfen yazarken biraz yazının nere gideceğini düşünerek yazalım. Dandik dediğiniz cihazın HD 800x480 olanını kullanıyorum ve çokta memnunum.

Konu yerine taşınmıştır !!

;) cihaza dandik demek ,satın alanlar dandiktir demek değildir,insan oğlu yanılabilir ,bende piranha satın almıştım ,noname kendi üretimi olmayan üründür ,çok kaliteli olduğu tartışılır.

meslek deneyimlerine dayanarak piranhanın ürün üzerinde yazan teknik değerlere dikkat etmeyin ,bu güne kadar incelediklerim

HD kamerası ,cep telefonu ,navigasyon dahil olmak üzere yazılı teknik veriler yanıltıcıdır

bir markanın ciddiyetsizliğini buradan anlarım.

Yorum bağlantısı
Burak Yilma
Nerede buldunuz o fiyata?

Beyaz olanı mı?

Haritası çok iyi.Piranha 2-3 hafta kullandım.Gerek bağlantı hızı,gerekse doğru tarifi ile alınabilirliği yüksek bir ürün.

normal siyah ekranlı olanıydı hocam. Renk seçenekleri var mı bilemiyorum ama belki de vardır. Nt mağazasında (reklam olmaz umarım ) nisan ayına kadar kampanyalı fiyatı. 199tl kredi kartına da 3 taksit yapıyorlar.

aracınızda aux girişi varmı ona bakın önce eğer varsa tadından yenmez, navigsyona 2-4 gb sd kart alırsınız müziklerinizi içine atarsınız, işlem tamamlanmış olur. marka olarak, garmin, piranha, navcink, goldmaster ömürboyu harita güncellemesi var. tabi cihazın ömri kadar :D

bende piranha kullanıyorum, bencede dandik değil.

düzeltme herzamanki gibi ;) harf hatası

Lokman Bey aux girişi olup olmadığını nerden anlayabilirim peki . Araç kitapçığında yazar mı yoksa teyb i sökmem mi gerekiyor.? Eğer aux girişi yoksa sonradan taktıramaz mıyım Herhangi bir ek aparatı falan yok mudur ?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

c-max lerde torpido gözünü açtığınızda üstte solda, kilitleme menteşesinin solunda. kitapçığında mutlaka yazar.

Yorum bağlantısı
Osman Kurt

Navigasyon için eğer symbian yazılımı olan cep telefonunuz varsa ona da kurabilirsiniz. Böylece masrafsız bir iş olur, tel. sbtleyici ile kullanım benzer olur. Elbette telefonun uygunluğu şart...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İsmail Örenler
Arkadaşlar sizlere birkaç sorum olacak navigasyonla ilgili olarak.

2004 model fiesta kullanıyorum. Araçtaki müzik sistemi kasetçalarlı teyp. Aslında bunu bile anlayabilmiş değilim Nasıl olur da ford gibi bir üretici 2004 model bir arabada hala kaset teknolojisi kullanır ? Her neyse konumuz bu değil zaten.

1. Öncelikle şunu sormak istiyorum ; Alacağım navigasyon aletinden müzik sistemi olarak kullanmak istersem tek yol navigasyondaki fm transmitter mi olur ? Başka yöntemleri var mı ? Zannedersem aux çıkışı ile de navigasyon araca bağlanabiliyormuş ancak aracımda aux çıkışı var mı yok mu bilemiyorum. Bildiğim başka bir yöntem olmadığı için almayı planladığım her navigasyonda fm transmitter özelliğini arıyorum.

2. Fazla uzun yola çıkmayan biriyim . Genelde şehir içi kısa mesafelerde kullanıyorum (Ankara). Dolayısıyla batarya süresi pek önemli değil.

Haritası güncellenebilir olsun, yol tarifleri falan doğru düzgün olsun yeterli. Ekran 3.5 yada 5 inç olması pek farketmez.

Söylediğim gibi asıl amaç müzik ve harita. Daha sonra da sorunlar çıkarmasın yeterli.

Şu önümüzdeki 1 hafta içerisinde bu sorunumu çözmeyi düşünüyorum. Aslında bakarsanız Piranha infiniti 5" düşünüyorum. 200 tl ye ayarladım gibi ama tam emin değilim. Aradığım özelliklerdeki f/p performansına göre maksimum 200 tl olarak önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler kafanızı ağrıttım.

Yorum bağlantısı
İsmail Örenler

Öncelikle merhabalar. İlk olarak müzik ve navigasyon malesef ikisi bir arada olmuyor :unknw: en azından şimdilik. Fm transmitter özelliği olsa dahi iki uygulama arasında sürekli geçiş yapmanız gerekli, yani müzüği açmak yada parça değiştirmek için navigasyonu kapatman gerek, e tabi buda oldukça can sıkıcı bir durum :angry: . Cihaz ve yazılım konusuna gelirsek: ben cihaz olarak htc hd 2 telefonumu kullanıyorum ( 1ghz işlemci ) :good1: yazılım olarakta İGO 8 :good1: kullanmaktayım. Birde route66 kurulu fakat İGO nun eline su dökemez :nazar: . Ama harici cihaz olarak next, navitech ve aselsanı önerebilirim . Aselsan piyasada pek bulunmaz ama diğer iki marka hem cihaz kalitesi hemde satış sonrası destekte göz önüne alınırsa oldukça iyi. :good1: Gelelim yazılım mevzuna yukarda bahsettiğim gibi yazılımımı igo ve çok memnunum. Şuan piyasadaki ürünlerin büyük çoğunluda bu yazılımı kullamakta ve harita güncellemleri ömür boyu ücretsiz. İgo harita alt yapısı olarak google da harita hazırlayan başarsoft(http://www.basarsoft.com.tr/basarweb/anasayfa/anasayfa.aspx) la çalışmakta ve oldukça kaliteli haritaları var. Yalnız igo yazılımı seçerseniz dikkat edilmesi gereken küçük bir nokta var; şuan piyasadaki cihazlarda igo'nun 3 değişik versiyonu mevcut:

1: İgo 8 my vay :good1:

2: İgo amigo

3: İgo primo

Genel olarak üç versiyonda özellik olarak birbirlerine yakın ancak en stabil çalışan versiyon igo 8.

Son olarak sana fikir vermesi amaçlı birkaç model önerebilirim özellik olarak bu cihazların seviyesinde cihazlar seçersen sorun yaşamazsın diye düşünüyorum.

http://www.hepsiburada.com/Liste/navitech-...tegoryId=257643

http://www.hepsiburada.com/Liste/navitech-...tegoryId=257643

http://www.hepsiburada.com/Liste/next-ye-a...tegoryId=257643

http://www.hepsiburada.com/Liste/goldmaste...tegoryId=257643

Son bir tavsiye satın almadan önce mutlaka ürünü forumlardan araştır kullanıcı yorumlarını mulaka dikkate al. Saygılar.

Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Merhaba arkadaşlar dün itibariyle 2011 Fiesta Titanium X Paket (kum gri) aracımı almış bulunuyorum şimdi sıra geldi bu aracı daha fonksiyonel hale getirmeye.

Forumda ve google da çok araştırdım ama bir türlü karar veremedim.İlk olarak navigasyon cihazı almayı düşünüyorum forumu gezdim dolaştım yorumlar çok ilginç Piranha'dan çok memnun olan da var kesinlikle alma diyen de fiyat olarak en uygun olduğu için alınası bir marka fazla bir özellik aramıyorum sadece güncel ve yolumu kaybettirmeyen bir harita olsun bana yeterli.200tl gibi ufak bir bütçe ayırdım. Son zamanlarda navi cihazı alan arkadaşlar ne marka model aldılar

yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Eğer paraya kıyarsanız E-5 Bostancı kavşağında teyp yerine entegre gelişmiş çözümler var. Ekonomik ama kaliteli olsun entegre olması şart değil derseniz; Next ürünlerini incelemekte fayda var. Daha ekonomik çözümlerde var ancak harita güncellemeleri ve kullanışlı olması adına riskler içeriyor.

Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Yok işte paraya kıyma konusuna gelince 1000tlye kadar çıkar bu iş ayrıca Next önerip ardından kötüleşmişsiniz :)

yine de teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Piranha Fuga modelini kuzen ve abim için aldım.2 aydır kullanıyorlar çok memnunlar...

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
(düzenlendi)
(Hasan Aksüt @ 04.06.11 - 10:35)

Eğer paraya kıyarsanız E-5 Bostancı kavşağında teyp yerine entegre gelişmiş çözümler var. Ekonomik ama kaliteli olsun entegre olması şart değil derseniz; Next ürünlerini incelemekte fayda var. Daha ekonomik çözümlerde var ancak harita güncellemeleri ve kullanışlı olması adına riskler içeriyor.

yok işte paraya kıyma konusuna gelince 1000tlye kadar çıkar bu iş

ayrıca next önerip ardından kötüleşmişsiniz

yine de teşekkürler

Kötülediğim cümleyi yakalayamadım. Nerede yaz mışım? Bir hata olmalı. Next markasını taktir ederim.

tarihinde Hasan Aks tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Geveci
yok işte paraya kıyma konusuna gelince 1000tlye kadar çıkar bu iş

ayrıca next önerip ardından kötüleşmişsiniz

yine de teşekkürler

Kötülediğim cümleyi yakalayamadım. Nerede yaz mışım? Bir hata olmalı. Next markasını taktir ederim.

pardon ''harita güncellemeleri ve kullanışlı olması adına riskler içeriyor.'' ben bunu next için dediğiniz sanmıştım

piranha fuga güzele benziyor teşekkürler inceliyorum

Yorum bağlantısı
Tamer Geveci
pardon ''harita güncellemeleri ve kullanışlı olması adına riskler içeriyor.'' ben bunu next için dediğiniz sanmıştım

piranha fuga güzele benziyor teşekkürler inceliyorum

piranha fuganın özellikleri çok güzel ama işin ilginç kısmı memnun olanlar çok memnun bir kısım kullanıcı ise elinizi bile sürmeyin diyor

kararsız kaldım

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben next 4624 kullanıyorum çok memnunum ancak piranha Fuga da çok güzel.Şuanda alım yapacak olsam 4.3 değil de 5.0 lık bir navigasyon tercih ederdim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ben de anlamıyorum nesini neden beğenip, beğenmezler diye, sağdan dön, düzden git diyecek , ekranı standart bir cihaz, menüleri , harite görünümleri hemen hepsinde aynı veya benzer, ben 150 TL ye 3.5 ekranlısını aldım, Navitech (galiba) beni her yere görüüyor, adresini bilmesem bile :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Ben de anlamıyorum nesini neden beğenip, beğenmezler diye, sağdan dön, düzden git diyecek , ekranı standart bir cihaz, menüleri , harite görünümleri hemen hepsinde aynı veya benzer, ben 150 TL ye 3.5 ekranlısını aldım, Navitech (galiba) beni her yere görüüyor, adresini bilmesem bile :D

+1962

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Bence ekranlar standart değil. Çok amaçlı skinler var ve geliştirmeye açık. Tabi hangi veriler önemli ya da ihtiyaç duyulduğu önemli burada. Haritalar ve güncellemeleri bence en önemli konu. Her markanın aynı olup olmadığını bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

televizyonda fordlar toyotalar birbirlerine yol gösteriyorlar anlatıyorlar gülüşüyorlar tv başındaki fiat punto babası şahine dönüyor benimde bir navigasyonum olsa benimde bir yol gösterenim olsa baba bizde niye yok diyor... ( ali fiatövere itafen ) :)

Yorum bağlantısı
Tamer Geveci
Çağlar hocam; geçen yıl Ankara'ya giderken bir dostumdan hatırı sayılır bir paraya aldığı navigasyonu emanet aldım. makina daha sitede iken dahi yol haritasını göstererek ve geveze bir hatunun konuşmaları :good1: eşliğinde yola çıktık. Mersin-Ankara otoyolunda Aksaraya kadar her şey gayet normaldi. hoş sohbet hatunun muhabbeti eşliğinde seyahate devam ettik.

lakin; Aksaray-Ankara arasında bizim geveze hatun başına güneş geçmiş olacak ki dümdüz yolda abuk sabuk yol tarifleri yapmaya başladı. 200 mt sonra sola dönmeye hazır olun,100 mt.sonra sola dönmeye hazır olun, sola dönün. :)

la hatun, ne varda sola dönecem la dedim. dönüş mönüş yok ki dümdüz yol.daha Angaraya çoook yol var. bende kızdım ve kapa la çeneni deyip, düğmesine basıverdim. :bambam:

Çağlar hocam; işte bu noktada,sizinde dediğiniz gibi, güncellenmiş harita bilgileri olan ve doğru yol tarifi yapabilen cihazın gerekliliği daha iyi anlaşılıyor. tabiri-caizse; ekranının boyu büyük olanı değil, işlevi olanını tercih etmek lazım. :unknw:

Sadık bey güzel bir anınızı anlatmışsınız ama en azından markasını ve modelini sözleseydiniz bu bayanın arabaya almayalım bizde :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...