İçeriğe Yönlendir

Navigasyon Cihazı Önerileri

Burak Yilma

Recommended Posts

Melih Bozkurt

Ben samsung galaxy tablet wifi 7" modelini kullanıyorum. Ebay'den araç camı için vantuzlu tutacağını ve ekrana parlama engelleyici mat kaplama getirttim. Gps olarak Sygic diye bi gps programı kurdum, dikey ve yatay olarak çalışıyor, güzel bi program. Ayrıca tablet pc olduğu için de film ve diğer multimedya işlerinizi karşılayacağını düşünüyorum.

Ekran özelliği: Kapasitif multi touch özellikli 16 milyon renk, 600X1024 piksel çözünürlüklü

İşlemci: 1 GHz Cortex-A8

Tam olarak istediğiniz olmasa da bi alternatif olmuş olur.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bence kendinize 3,5 inç bi navigasyon ,Ufaklığada koltuk başlığı lazım ;)

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Ben GPS marka bir çan-çin-çon almıştım bir buçuk sene önce. Maşallah taş gibi. Attım 15-20 tane ben10 çizgi filminden. çozuklar izliyor (arada bende gözucuyla bakıyorum. 250 TL civarı idi gittigiden de :D

Yorum bağlantısı
Murat Arslan 2

Ben GPS marka bir çan-çin-çon almıştım bir buçuk sene önce. Maşallah taş gibi. Attım 15-20 tane ben10 çizgi filminden. çozuklar izliyor (arada bende gözucuyla bakıyorum. 250 TL civarı idi gittigiden de :D

çin malı uygun fiyata çok var. gps özelliği sağlıklı mı cihazınızın?

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

çin malı uygun fiyata çok var. gps özelliği sağlıklı mı cihazınızın?

Navigasyon tıkır tıkır çalışıyor. hatta kendim navigasyon programını bile değiştirebiliyorum. Ama bu demek değil ki hepsi bu şekilde. Dediğim gibi çin malı

Yorum bağlantısı
Murat Arslan 2

Navigasyon tıkır tıkır çalışıyor. hatta kendim navigasyon programını bile değiştirebiliyorum. Ama bu demek değil ki hepsi bu şekilde. Dediğim gibi çin malı

anladım. bende bir şansımı deneyeyim bakalım çin malından :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Kerik

Selamlar,

Ben normalde PPC içine igo8 yükleyerek navigasyon kullanıyorum ve çok memnunum. Ancak babam için büyükçe ekranlı en az 5" olacak şekilde bir navigasyon almak istiyorum. MTV yi worldcard ile ödersek navking marka navigasyonların bazılarında indirim yapıyor. örneğin ;

http://www.navking.com/ProductNavigationDetail.aspx?d_product_id=277

bu cihaz 279 TL ye geliyor. Fiyatı uygun 800x480 piksel cözünürlük , 4 gb hafıza (8 GB eklenebilir), 533 Mhz Sirf Atlas işlemci, ömürboyu harita güncelleme,fm transmitter, bluetooth handsfree gibi özellikleri var. Maksimum 300 TL olacak şekilde bu boyutlarda ve yüksek çözünürlüklü tavsiye edebileceğiniz navigasyon var mıdır ?

Birde kullananlar için Route66 nasıl bir programdır ve navkingin haritasıda başarsoftun haritası değil mi ?

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bugün bunu kurcaladık, sanırım şu anda en hızlı işlemci bunda, mavidiş ile telefon görüşmesi de olmalı

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Android navigasyon yokmu. OBD'de kurabilelim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mete Çetin

kardeş valla mtv yi yapikrediden ödeyene navigasyon cihazı indirimli satıyorlar bir bak oraya istesen

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

İşlemci hızlı , mavidiş telefon görüşmeside var, ancak program route66 aslında programı herkes beğeniyor ama haritası teleatlasmış. başarsoftun haritasıyla karşılaştırınca bayağı kötüymüş. Ben hep IGO kullandığım için haritada başarsoft olduğu için problem yaşamadım ama teleatlasla problem yaşayan çok. Gerçi bu cihazda ben biraz uğraşıp IGO da çalıştırırım ama bu sefer sürekli güncellemelerde hep manuel yapmak zorunda kalıcaz onu istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence ekranı fazla büyük olan bir şey düşünmeyin.Navigasyon dediğin en fazla 5 inç olmalı.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Bence ekranı fazla büyük olan bir şey düşünmeyin.Navigasyon dediğin en fazla 5 inç olmalı.

+1

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca

5" olacaksa Piranha Infiniti HD tavsiye edilir. Hem şık, hem de fonksiyonel. Ekran çözünürlüğü bence yeterli ölçüde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ömür boyu sınırsız güncellemesi de var. Program igo primo harita başarsoft. Gayet iyi.

Püf noktası bu üç kelimede...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

3 boyut büyük şehirlerde iyi olmuyor...

Ben iptal edeceğim..

İstanbul'da Çağlar'ın evin oralarda bi baktım, her yer bina görünüyordu, yol ve ok binanın arkasında kalmıştı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben Navitech, QX-B513 Primo, 5", kullanıyorum çokta memnunum. İlk defa geçen güncelleme yaptım ve hava kapalıydı (karlıydı) ara sıra aracın konumunda sapmalar oldu. Ancak bunu hava koşullarına yordum. Ama bugüne kadar hiç hata yapmamıştı. İskenderun-Adana-Ankara-İzmir-GaziAntep-Şanlıurfa-Mersin ve Maraş'ta kullandım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

3 boyut büyük şehirlerde iyi olmuyor...

Ben iptal edeceğim..

İstanbul'da Çağlar'ın evin oralarda bi baktım, her yer bina görünüyordu, yol ve ok binanın arkasında kalmıştı :)

3 boyuta hiç ısınamamışımdır bende her zaman kapalı.

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

3 boyut kullanırken yakın mesafe ayarıyla kullanmak lazım cok üstten baktığında binaların ardında ok kaybolabiliyor.

Navitech, QX-B513 Primo, 5", güzel cihaz ama çözünürlüğü konusunda tam bir bilgiye ulaşamadım, 480x272 gibi bir bilgi var ama buydsa cok düşük. 800x480 olmasını istiyorum. Piranha infiniti HD de güzel ama pili 700mah miş. Onuda sürekli fişte kullanmak lazım yoksa bir kaç saatte pili bitiyormuş.

Demekki neymiş mükemmel makina yokmuş varsada ateş pahasıymış.

Yorum bağlantısı

Bunlar da başarılı modeller;

http://www.goldmaste...hazi/1144/detay

http://www.goldmaster.com.tr/5-navigasyonlar/nav-579-hd-navigasyon-cihazi/1091/detay

http://www.nextnavigasyon.com/model_YE_G545.html (Ömür boyu güncelleme vermeyeceklerdi fakat diğer modeller karşısında sanırım kararları değişmiş.)

Yanlız HD sadece pazarlama hilesi. Bu çözünürlük HD için düşük. Ancak ekran küçük olduğu için net bir görüntü elde ediliyor.

Saygılarımla.

Görüntü Standardı Çözünürlük Ekran Oranı

VGA (Video Graphics Array) 640x480 4:3

SVGA (Super Video Graphics Array) 800x600 4:3

XGA (eXtended Video Graphics Array) 1024x768 4:3

WXGA (Wide eXtended Video Graphics Array) 1200x768 3:2

SXGA (Super eXtended Video Graphics Array) 1280x1024 5:4

SXGA+ (Super eXtended Video Graphics Array Plus) 1400x1050 4:3

WSXGA+ (Wide Super eXtended Video Graphics Array Plus) 1680x1050 16:9

UXGA (Ultra eXtended Video Graphics Array) 1600x1200 4:3

WUXGA (Wide Ultra eXtended Video Graphics Array) 1920x1200 16:9

QXGA (Quad eXtended Graphics Array) 2048x1536 4:3

QSXGA (Quad Super eXtended Graphics Array) 2560x2048 5:4

QUXGA (Quad Ultra eXtended Video Graphics Array) 3200x2400 4:3

HSXGA (Hex Super eXtended Video Graphics Array) 5120x4096 5:4

HUXGA (Hex Ultra eXtended Video Graphics Array) 6400×4800 4:3

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Tüfekçi

yurt dışından alırsan harita günceleme derdin olabilir.

linkteki uygun ama dahili TMC yok. Dahili TMC li olsa daha güzel olurdu. 1-2 seneye çok kullanışlı bir servis olacak. Ankara ve istanbul gibi illerde trafikten kaçınmak için navigasyon kullanacağım dersen.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...