İçeriğe Yönlendir

Navigasyon Cihazı Önerileri

Burak Yilma

Recommended Posts

Cihangir Elbasan
(düzenlendi)

Ben navigasyon alacaktım ya unutmuşum. :)

Evren bey bu modeli mi tavsiye ediyorsunuz?

http://www.hepsibura...tegoryId=257643

Bu arada neden bu sayfada moderasyon bu kadar çalışmış, ilk defa gördüm. :)

Bu cihazı Ali Satılmış hocamızın tavsiyesi ile almıştım.Ben kullanıyorum.Tavsiye ederim.Daha önce kullandığım Piranha galileo cihazına göre çok daha iyi.

tarihinde Cihangir Elbasan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Çağlar değişiklik yok derken igo ve başarsoft kullanan cihazlardan bahsettim.

tomtom farklı yazılım kullanıyor ve bildiğim kadarıyla harita olarakta teleatlas.

Yorum bağlantısı

Bir de bu var: http://www.hepsibura...tegoryId=257643

Bu next, piranha vs. çin malı cihazları andırıyor bana hep, garmin çok daha kaliteli duruyor.

next 545 ile şu linkteki cihazı karşılaştırırsak ne çıkar sonuç?

Garmin de Başarsoft altyapısı kullanıyor. Köklü GPS markası. Ancak Türkiye şartlarında çin malı diye tabir ettiğimiz markaların yaptığı en doğru iş Başarsoft ile çalışmak. Bu nedenle özellik ve estetik itibari ile hangi markayı beğeniyorsanız tercih edin. Garmin marka satıyor ancak harita olarak daha başarılı görsel efektlerle donatılmış olan Başarsoft patentli İGO markalı haritalar. Örneğin IGO primo haritasında yükseklikler mevcut. Dağ yamacından ya da ovadan gittiğinizi anlayabiliyorsunuz.

545'i hem özellik hem de Next'in servis desteği bakımından öneririm. Arkadaşıma Piranha İnfinity Hd(aynı özelliklerde hemen hemen) aldırdım. 3 keredir usb girişinin olduğu yer temazsızlık yaratıyor. Servis İstanbul'da kargo ile gidiyor. Soket kullanıcı hatası fakat müşteri memnuniyeti için gönderdik diyorlar, ikinci gün bozuluyor tekrar. Birinde ingilizce harita yüklü gönderdiler. İngiltere'den gelmiş bir cihazdan farksızdı. Arkadaşım yapamadı, bana kaldı cihazı yeniden yapılandırmak. Cihaz yine bende. En son yine tamir ettik diyerek gönderdiler. Şu anda cihaz açılmıyor. Kilitlenmiş ve kalmış durumda. Reset bile işe yaramıyor. Servisten geldiği gün açmaya çalışırken olmuş. Güzel bir şikayet yazısını sabırlı olan arkadaşım yerine ben yazacağım hafta sonu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çağlar değişiklik yok derken igo ve başarsoft kullanan cihazlardan bahsettim.

tomtom farklı yazılım kullanıyor ve bildiğim kadarıyla harita olarakta teleatlas.

şu 1.5 sene geriden gelen güncellemeli teleatlas mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Değişklik yok derken, bugün Tomton kullandım (daha doğrusu kullanamadım) 10 dak, süresince, adresi favoriye kaydetme yerini aardım, ben bulamadım, sahibi de sıkıldı gitti... Navitech i aldığımın ertesi günü 800 km yola gitmiştim, herşeyini çözmüş halde

Eski ortağımın renosunda tom tom var... Adres girme işlemi tam bir işkence.. Ayrıca.. zaten girdiğin adresin % 75'i haritada yok..

Mesela benim ev 7 yıllık bir ev ve gecekondu falan da değil ama tomtomda yok...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ŞAhsen , navilerin hepsi aynı sanırdım değilmiş, haritası güncel olmayan, kullanımı işkence olanlar da varmış anlaşılan.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

next sorumlularına anti patim olmasa bende alacak olsam alırım bundan. naviler yaygınlaşırken çok hava yaptılar şimdi cihazlarının pek bi espirisi kalmadı fiyatta ondan ucuz :D 700 liradan navi sattılar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

next sorumlularına anti patim olmasa bende alacak olsam alırım bundan. naviler yaygınlaşırken çok hava yaptılar şimdi cihazlarının pek bi espirisi kalmadı fiyatta ondan ucuz :D 700 liradan navi sattılar :D

Mustafa aynen sana katılıyorum, ömür boyu güncelleme diye bir şey yok dediler, şimdi sattıkları cihazda aynısı yazıyor. ne anlarsan anla artık.

Hayırlı olsun Yavuz. ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Doğru yaptın Yavuz.. Sen boş ver Mustafa'nın dediğini..

Ali Hoca, sabitleme ayağını kırdı aldığı gün...

Beni aradı ne olacak bu dedi.. Next'i ara gönderirler bir tane dedim.. Aynı gün ücretsiz gönderdiler...

Bize bu lazım.. Gerisi hikaye..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kurcalamaya heveslisin anlaşıldı :p Öncelikle bir yedeğini al ; sonra kurcala ;)

Yorum bağlantısı

Siparişi kargoya da vermiş adamlar, iptal edemedik. :)

İyi ki iptal etmemişsiniz. Siz 545'i aldınız, indirimdeki 525. Ekran çözünürlükleri farklı.

Navigasyona yükleyeceğiniz en önemli dosya, speedcam(radar) dosyası. www.turkeyforum.com'a üye olup, gps bölümünün altında sabit konularda devamlı güncellenen dosyayı bilgisayara indirip, daha sonra Next'e yine bilgisayar üzerinden speedcam dosyası altına bu küçük dosya atılacak. SOnra cihazın ayarlarından "hız uyarıları" açılacak. Bu işlemden sonra Türkiye'nin hemen her yerinden kullanıcılar taraından rapor edilmiş koordinatlarda mevcut radarlar için uyarı verecek. O an radar yerinde olmasa da siz az çok önleminizi alacaksınız.

Naviextras üzerinde yeni harita varsa, güncellemeler sekmesinden bakılabiliyor. Turkiye için olan haritalar indirilebilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Next'in yedeğini flash bellek kopyalar gibi almalısınız.. Naviextras ile aldığınız yedeği geri yükleyip kullanamazsınız..

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bu arada neden bu sayfada moderasyon bu kadar çalışmış, ilk defa gördüm. :)

YSB hayırlı olsun; sorduğun sayfada benden başka mod.yok.Sebebide seninde bildiğin gibi ve 34. iletiden sonra ki iletilerde de olduğu gibi bir üst mesajın sürekli olarak alıntı yapılması sebebi ile gereksiz iletiler silinmiş ;)

İnşallah sen burayı gördükten sonra da alıntı yapılan iletilerdeki alıntılar silinecek :yes:

Aldığın ürünü incelemedim ama inşallah serbest adres girişi vardır.Bende de Piranha Breva var ve adresi kendi istediğin gibi giremiyorsun sen bir harf yazıyorsun o benzer adresleri karşına çıkarıyor ve oradaki yer bilgilerinde ki harfler dışında harfler klavyede görünmüyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Next'in yedeğini flash bellek kopyalar gibi almalısınız.. Naviextras ile aldığınız yedeği geri yükleyip kullanamazsınız..

Teh tırt işte :p

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

Bence en doğru kararı vermiş next 545 almışsın , neden mi bende cumartesi günü babam için aynı makineyi aldım :D. Ben glaxy s2 de igo primo +başarsoft harita ikilisini kullanıyorum çok iyi çalışıyor. Yalnız next in işlemcisi 533 mhz olmasına rağmen biraz ağır kalıyor.Mesela HD video izlerken takılma yapıyor. Çok saçma ama videonun çözünürlüğünü düşürmek gerekiyor. Gerçi sadece ilk ekranlarda yavas sonrasında navigasyon sırasında hiçbir problem yok. Bende haritayı güncelledim. Programı güncellemek için servise götürmek gerekiyormuş. Ama evdede yapılır .Babamın telefonuyla bluetooth ayarlarınıda yaptım artık araba kullanırken onuşabileceğiz :) 1 ay kadardır cihazları inceliyorum, çözünürlük larak 800x480 , 5" parlamayan ekran , 533Mhz işlemci 4GB dahili hafıza + arttırılabilir hafiza(Micro SD kart ile), İgo primo programı , Türkiyedeki en iyi ve ayrıntılı olan Başarsoft haritası (teleatlas falan bayaa kötü arkadaşta vardı beğenmedim, eksik poiler yollar falan yanlış ) SIRF 5 çipset birleşince bu sınıfta ve parada rakibi yok. Ama TMC opsiyonel. Sonradan alıp takabiliyorsun. Bu eksiklik. Çinde yapılmış , malzeme kalitesi idare eder. En güzel tarafı İgo primo, anlık bulunduğun yer bilgisi , yükseklik , hız ve koordinat bilgileri, 3 boyutlu harita + 3 boyutlu binalar var. 3 boyutlu harita ve yükseklik bilgisi birleşince coğrafi yapıya göre harita çıkıyor süper bişey bence. Rota planlamada bende olmayan Yeşil diye bir seçenek var budaenteresan geldi, ama deneyemedim farkı bilmiyorum. Birde en çok sevdiğim özelliği (buna bayıldım) Next Naviclub'e üye oluyorsunuz, 480x272 boyunda GPS li telefonunuzla koordinatlı fotoğraf çekip sitede paylaşıyorsunuz, Next 545 primoya sahip olan kullanıcılar bu resimleri indirip direkt resmi tıklayarak o resmin çekildiği yere rota çiziyor. Şu anda epey bir arşiv var harika :) Mesela ben benim telefonla gpsli fotoğraf çekip bluetooth ile arkadaşa gönderiyom oda yanıma geliyor :D Bu arada hepsiburada 289 TL, Medi Markt 289 TL , Saturn 289 TL , Bimeks 325 TL, NEXT bayilerinde 240 TL 6 Taksit . Gidip bir next bayisinden aldım. Ama çoğunda cihaz stokta yok benim aldığım yerde 1 tane vardı onuda ben aldım, 3-4 tanesini aradım ellerinde yoktu. Almayı düşünen arkadaşlar için olumlu/olumsuz yönlerini anlatmaya çalıştım. Yinede gidin inceleyin keyfinize göre alın .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

"Mesela HD video izlerken takılma yapıyor. Çok saçma ama videonun çözünürlüğünü düşürmek gerekiyor. "

Hasan Bey, saçma değil. Cihazın ekranı HD değil. Her ne kadar Hd diye geçse de; 1280x720 HD ready çözünürlüğe ulaşmadıkça Hd demek yanlış. Bu çözünürlüğün adı; WVGA. Telefonlardaki gibi bir evrilme beklersek, Hd'ye giden yolda daha; 540x960 qHD var. Daha sonra 1280x720p gelecek. Bu nedenle bir süre daha Hd videolarınız uygun ölçeğe küçültülmek zorunda sorunsuz oynatabilmesi için.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

Evren bey , bunu biliyorum , 720p veya 1080p gibi bir videoyu oynatamıyorsunuz. Saçma dediğim şey su 800x480 lik videoyu takılmayla oynatıyor,ekran bunu desteklemesine rağmen 128 mb ram ve 533 mhz işlemciyle takılarak oynatıyor. Çözünürlüğü 800x480 den 480x272 ye çevirirseniz sorunsuz oynatıyor. Demem buydu.

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

Cihazı daha arabaya takmadım bile fırsat bulup.

Öğleden sonra İstanbul'a doğru yola çıkacağım, speedcam dışında yola çıkmadan bunu mutlaka yükle dediğiniz bir şey var mıdır?

Naviclub ten istanbul resim dosyasını indirip resim üzerinden gideceğiniz yerin navigasyonunu yapabilirsiniz denemek için. Zaten harita güncellemesini almışsınız. Bence başka bir şeye gerek yok. Birde speedcam a cok güvenmeyin :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Naviclub ten istanbul resim dosyasını indirip resim üzerinden gideceğiniz yerin navigasyonunu yapabilirsiniz denemek için. Zaten harita güncellemesini almışsınız. Bence başka bir şeye gerek yok. Birde speedcam a cok güvenmeyin :)

Bu speedcam radar yerlerini gösteren program mı? YSB hız yapacaksan söyle, ben de dayıma söylerim, cezayı peşin peşin yazsın. Adamları hiç uğraştırma.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...