İçeriğe Yönlendir

Ford Mondeo Mk3 Denso Navigasyon Montajı

Erhan Güneş

Recommended Posts

Erhan Güneş

Merhaba ben forumda yeniyim, 2006 model Ford Mondeom var ve Denso Navigasyon aldım.Klima tuşları ile birlikte herşeyi üzerinde ford'un orjinali olan bir teyp.Fakat henüz çalıştıramadım bile.Montajla ilgili bir çok siteyi araştırdım fakat pek birşey bulamadım.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teyp ile ilgili resim linki:

http://images.shoppit.co.uk/sizeimage.aspx...p;freepostage=1

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Denso, Capon otomobilleri için parça tedarikçi markası olan Denso mu? Hangi ildensiniz? Çalıştıramadım derken, bağlantıları yapıldı mı? Yerine takıldı mı?

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Şık görünüyor. Çalıştırabilirsiniz umarım. Maliyeti nedir?

Yorum bağlantısı
Erhan Güneş
Montaj 1

Montaj 2

Daha Fazla Bilgi İçin

Hayırlı olsun.

Nereden temin ettiniz, merak ettim.

Denso, Capon otomobilleri için parça tedarikçi markası olan Denso mu? Hangi ildensiniz? Çalıştıramadım derken, bağlantıları yapıldı mı? Yerine takıldı mı?

Teybi yerine hiç takmadım çünkü dışarıda tutup sadece çalışıp çalışmadığını ve nasıl açacağımımerak ettim.Verilen internet sitelerine bende bakmıştım fordwiki.com özellikle çok yardımcı bu konuda fakat anlamadığım çok yer vardı ve çok karmaşık olduğundan dokunamadım.Teybi yurtdışından aldım, istanbul'da oturuyorum bağlantılarını açıkcası yanlış yapmış olabilirim çünkü arkasında 4 farklı giriş bulunmakta ve eski Sony teybin kablosu takılabiliyor sadece.Onu taktığım zaman da sadece bir dvd den ses geliyor elektrik geldiğine dair.Fakat ekran hiç açılmadı.

Teybi yerine hiç takmadım çünkü dışarıda tutup sadece çalışıp çalışmadığını ve nasıl açacağımımerak ettim.Verilen internet sitelerine bende bakmıştım fordwiki.com özellikle çok yardımcı bu konuda fakat anlamadığım çok yer vardı ve çok karmaşık olduğundan dokunamadım.Teybi yurtdışından aldım, istanbul'da oturuyorum bağlantılarını açıkcası yanlış yapmış olabilirim çünkü arkasında 4 farklı giriş bulunmakta ve eski Sony teybin kablosu takılabiliyor sadece.Onu taktığım zaman da sadece bir dvd den ses geliyor elektrik geldiğine dair.Fakat ekran hiç açılmadı.

Bana yaklaşık maliyeti 1000 lira civarında tuttu.Fakat halen çalıştıramadığım için çok arada kaldım.Yarın Maslak tarafında bir dükkana gidicem eğer orası hallederse bilgilendiririm bu konuda.Hatta yapılan tüm işlemleri yazıcam çünkü bu konu da çok araştırma yaptım ama Türkiye de bunu takan bir kişi görmedim.Sadece bir kez bu site içerisinde aynı teybin çok az farklı şekilde olanı C-max a takılmıştı.Fakat onun nasıl takıldığına dair bir fikrim yok.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Oğuzhan Tanrıseven

Bende bulsam alabilirim böyle birşey.

MK4 için var her yerde ama MK3 için hiç rastlamadım...

Orijinali harici, çerçeveyle sırıtmadan başka çözüm üretebilir miyiz acaba?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Tanrıseven
Oğuzhan Bey, Denso kadar orjinal durmasa da birşeyler yaptık kendi çapımızda.

Hoşunuza gider mi bilmiyorum. Double Din Cihaz Montajı

Denso benim de çok hoşuma gidiyordu. Ses kalitesini bilmiyorum ama sonuçta orjinal bir ürün olması, özellikle de klima ünitesinin de dahil olması ve bunun sonucunda daha geniş bir ekranının olması çok güzel.

Fakat Türkiye'de bulması zor anladığım kadarıyla.

Bu arada, Erhan Bey, bu cihazın montajının çok kolay olması lazım. Kenwood bile, arabadaki soketler yerine takılarak kolayca montajlanıyordu. Bu cihaz Mondeo için üretildiğine göre, çok daha kolay olması lazım.

Bir gelişme var mı?

Teşekkürler ilginiz için.

Fena olmamış. Enlemesine biraz daha geniş olsa, daha güzel olurmuştu :D Elinize sağlık.

Aslında Denso iyi güzelde, harita konusunda sıkıntı çıkartır diye düşünüyorum. Bknz: Mercedes,Porsche navigasyonları. Dayımın X5 ve arkadaşımın Cayenne araçları için navigasyon aramıştım ama Türkiye desteği yok haritaların...

Yan çerçeveleri nereden temin edebiliriz acaba?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Türkay Toros

Bana yaklaşık maliyeti 1000 lira civarında tuttu.Fakat halen çalıştıramadığım için çok arada kaldım.Yarın Maslak tarafında bir dükkana gidicem eğer orası hallederse bilgilendiririm bu konuda.Hatta yapılan tüm işlemleri yazıcam çünkü bu konu da çok araştırma yaptım ama Türkiye de bunu takan bir kişi görmedim.Sadece bir kez bu site içerisinde aynı teybin çok az farklı şekilde olanı C-max a takılmıştı.Fakat onun nasıl takıldığına dair bir fikrim yok.

denizli de cezayir elektronık var orada hem bu urunlerden var hemde montajı hakkında bılgı alabılırısnız. ınt net tel nu bulursunuz sanırım

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Erhan Güneş

Ürün muhtemelen çalıntı ve bozuktu galiba. Çünkü aksaraydaki ford teypçisinin yerine gittim. Orada teybi denediler elektrik verdiler soket çıktılarının ve elektrik girişinin şemalarını bulup denediler ama sadece bir tıkırtı sesi çıkartıp ardından duruyordu. Tekrar geri gönderdim ücreti iade aldım. Ama bulabilirsem kesinlikle düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Guest Mustafa Güngör

bunun aynisi bende vaar pin codu lazim.aku yu degistirdim simdi pin istiyor bendede kodu yok

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Mehmet Ozyurek
13 saat önce, Mustafa Ayar yazdı:

Konu hort olacak ama, Bende bundan var,aracım gümrük girişli, hani pin kodu lazım olursa alttaki siteye girip ekranı yerinden çıkartıp kenarındaki seri numarasını yazmanız yeterli. Sizin için kod üretiyorlar

http://www.freefordradiocode.co.uk/forum/viewtopic.php?f=2&t=1649

Anlamadım Mustafa Bey.. 

Linkteki sitede ne yapıyoruz. 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Anlamadım Mustafa Bey.. 
Abi sanırım ford araçlarda M yada V ile başlayan seri numaralarına göre kod üreten programın bir benzeri bu verilen site...
Yorum bağlantısı
Mustafa Ayar
On 11.10.2017 at 00:31, Mehmet Ozyurek yazdı:

Anlamadım Mustafa Bey.. 

Üye olup seri numarasını yorum olarak yazıyoruz. Bana aynı gün cevap yazdılar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Üye olup seri numarasını yorum olarak yazıyoruz. Bana aynı gün cevap yazdılar

V serisinde yardımcı oluyorlarsa güzel, M serisini bizler de bulabiliyoruz.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...