İçeriğe Yönlendir

Connect - Alçaltma ( Basma :) )

Misafir

Recommended Posts

Ceyhun Gürler

Aynen öyle ölçup yapçaz önümüzdeki hafta içine gün aldım nasıl olcak çok merak ediyorum  :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ertaş Demir

Merhaba arkadaşlar 

2014 yılında tartışılmış konuya yazıyorum ama benim sorum konuyla alakalı olduğu için yazdım

Uğurun kardeşimin dediği gibi yaparsam yanı 6 cm makası presletirsem ve 2. makası da  ters çevirirsem arabaya köyden gelirken (bu mevzuyu herkes bilir araba boş gider ağzına kadar yükle gelir) yük atabilir miyim makaslara ne gibi zararı olur     

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
12 saat önce, Ertaş Demir yazdı:

Merhaba arkadaşlar 

2014 yılında tartışılmış konuya yazıyorum ama benim sorum konuyla alakalı olduğu için yazdım

Uğurun kardeşimin dediği gibi yaparsam yanı 6 cm makası presletirsem ve 2. makası da  ters çevirirsem arabaya köyden gelirken (bu mevzuyu herkes bilir araba boş gider ağzına kadar yükle gelir) yük atabilir miyim makaslara ne gibi zararı olur     

Makaslardan dolayı bir sorun olacağını sanmıyorum. Orjinal haliylede yük atınca takozlara oturcak araç belli bir yükte. Alçalttıktan sonrada yine aynı.

Tek sorun aracın esneme mesafesi azaldığı için konfor kaybı oluyor.

Yorum bağlantısı
Ertaş Demir
4 saat önce, Yunus Şenyiğit yazdı:

yunus2.JPG

bu arac tam olarak önler ve arkalar kaç cm basıldı

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Gerçek resimse bu.
Kullanımı oldukça zor olsa gerek. :)

Bilinçli kullanınca bir zorluğu yok Mehmet abi. Sürteceği yeri tahmin edim yavaş veya çapraz girince sorun oluyor.
Benim önler 3,5 arkalar 6 cm alçak ve önce karlık + lip var dağ bayır geziyorum çok nadir sürtüyorum sürttüğü yerlerde yoldakı beklenmedik süprizler oluyor(aşırı derin çukur, çok yüksek yapılan asvalt bitim noktası vs)

YDLdja.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
6 saat önce, Yunus Şenyiğit yazdı:

hiç tavsiye etmem. önünü çok sürdersin. benim eski 2012 silverda da yapmıştım..şuan için yok sattım.

2009 sonraki tampon yapısı daha alçak ve azdaha önde bu nedenle sürtmeye daha müsait eski kasalara göre.
Burda çok görüyorum orjinal araçla ön tamponun altı çizik dolu yada orjinal lipi kıran. Eskilerinde böyle bir sorun yok. 

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertaş Demir

Arkadaşlar ustayla görüştüm

Ford Connectleri genelde önler 3,5 cm arkalarda  6 cm basıyoruz dedi fakat senin aracı görelim senin araç nekadar basmamıza müsade edecek dedi birde önleri pres yapıyorlarmış arkaları ne yapacaklarına aracı görünce karar vereceklermiş 

Bu aracın müsade etmesi ne demek anlamadım 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5 saat önce, Ertaş Demir yazdı:

Arkadaşlar ustayla görüştüm

Ford Connectleri genelde önler 3,5 cm arkalarda  6 cm basıyoruz dedi fakat senin aracı görelim senin araç nekadar basmamıza müsade edecek dedi birde önleri pres yapıyorlarmış arkaları ne yapacaklarına aracı görünce karar vereceklermiş 

Bu aracın müsade etmesi ne demek anlamadım 

Pres işi sakat... Yaptırmayın..

Müsade işini anlamadım ben :) Hepsi aynı connect değil mi :)

Yorum bağlantısı
Ertaş Demir
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Pres işi sakat... Yaptırmayın..

Müsade işini anlamadım ben :) Hepsi aynı connect değil mi :)

Ustayla birde yüz yüze görüşeceğim eğer aklıma yatarsa bastırırım yok adam beni ikna edemezse bastırmam

Aslında benim arabayı bastırmamın sebebi başka benim garaj evin altında olduğu için biraz alçak şu an 4-5 parmak mesafeyle giriyo

dolayısıyla arabaya üst çıtaları takamıyorum biraz alçak olursa  takabilirim.

Ly5v0o.jpg

sol taraftaki kapı

Yorum bağlantısı
Ertaş Demir
11 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Ercan coil'lerini satıyor. İstersen onunla bir görüş Ertaş. 

İşe yarar mı sence önleri coil lerle düşürünce arkaları ne yapacağız

Birde fiyat ne öğrenebilir miyiz .

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
12 saat önce, Ertaş Demir yazdı:

İşe yarar mı sence önleri coil lerle düşürünce arkaları ne yapacağız

Birde fiyat ne öğrenebilir miyiz .

17 jant var onun aracında 215 50 17 yanlış hatırlamıyorsam jantları. Bozuk yolda kullanmadımda normal yolda kullandım. asfalt yaması boyalar vs bir fark hissetmedim.
Üst takozlarıyla birlikte satıyor hazır al tak 400 tl daha 5-6 aylık. Kendi köy yollarında kullanamadığı için söktü orjinal yüksekliğe döndü(ön arka)

Yorum bağlantısı
Ertaş Demir
On 04.05.2017 at 20:25, Uğur Kamil yazdı:

17 jant var onun aracında 215 50 17 yanlış hatırlamıyorsam jantları. Bozuk yolda kullanmadımda normal yolda kullandım. asfalt yaması boyalar vs bir fark hissetmedim.
Üst takozlarıyla birlikte satıyor hazır al tak 400 tl daha 5-6 aylık. Kendi köy yollarında kullanamadığı için söktü orjinal yüksekliğe döndü(ön arka)

Fiyatı uygunmuş bunun ayarı nasıl yapılıyor anladığım kadarıyla istediğin zaman aşağı yukarı indirip kaldırabiliyorsun galiba yanlış mı hatırlıyorum Tabi önce şu muayeneden bir geçeyim ondan sonra alabilirim 

Birde araba lastik ebatı uygun olmadığından muayeneden kaldı şimdi tekrar kışlık lastiklerini (195x65x15) takıp yeniden muayeneye gireceğim

buda yeni cıkmış gecen sene aynı jant lastiklerle geçmişti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
14 saat önce, Ertaş Demir yazdı:

Fiyatı uygunmuş bunun ayarı nasıl yapılıyor anladığım kadarıyla istediğin zaman aşağı yukarı indirip kaldırabiliyorsun galiba yanlış mı hatırlıyorum Tabi önce şu muayeneden bir geçeyim ondan sonra alabilirim 

Birde araba lastik ebatı uygun olmadığından muayeneden kaldı şimdi tekrar kışlık lastiklerini (195x65x15) takıp yeniden muayeneye gireceğim

buda yeni cıkmış gecen sene aynı jant lastiklerle geçmişti. 

Araç üzerinde hangi ölçülerde lastik var?

Evet istediğin seviyede ayarlıyorsun. Aracı kaldırım yayın altındakı aparatla yüksekliğini alçaltıp yükseltiyorsun kolay tek zorluğu 2 lastikte havada kalması lazım ayarlarken

Yorum bağlantısı
Ertaş Demir
10 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Araç üzerinde hangi ölçülerde lastik var?

Evet istediğin seviyede ayarlıyorsun. Aracı kaldırım yayın altındakı aparatla yüksekliğini alçaltıp yükseltiyorsun kolay tek zorluğu 2 lastikte havada kalması lazım ayarlarken

Araç üzerinde 205 x 55 x 16 var 

ayarlama işi sıkıntılı yinede işimi görebilir bir kez ayarlayınca öyle binebilirim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...