İçeriğe Yönlendir

Bu da Benim Connect

Uğur Kamil

Recommended Posts

Uğur Kamil
(düzenlendi)

Son hali 38'inci mesajda

Yaptıgım uygulamalar:

-> Hella Bi-xenon - 4300K Philips
-> Özel yapım 3d Led stop(kendim yaptım)
-> Follow me home
-> Gövde rengi ön ve arka tampon
-> Fabrika çıkışlı EGR valfi iptali
-> Araç içi komple beyaz led ışık
-> Spoiler
-> Cam filmi(Ön cam hariç)
-> PARK SENSÖRÜ
-> Plakalık iptali
-> Küçük çaplı müzik sistemi
ve diğer küçük ayrıntılar...

Dünden bugüne aracım.
0804090759201251.jpeg

0804090759207183.jpeg

1504091023278430.jpeg

1705090208399760.jpeg

0804090755292810.jpeg

0106091053132260.jpeg

0106091053135381.jpeg

1010100800439682.jpeg

1010100800435000.jpeg

1010100800441713.jpeg

0403111132535311.jpeg

2003110753393903.jpeg

2003110753392032.jpeg

200311075339311.jpeg

2003110753388120.jpeg

2003110753395784.jpeg

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
Xenon hariç (merceksiz farlarda xenona karşıyım),diğer çalışmalar güzel olmuş,güle güle kullanın :nazar:

Teşekkür ederim...

Mercek uygulaması yapıcam ama önce uygun fiyatta çıkma far bulmam lazım :unknw:

Gece uzun yolda fazla gitmediğim için ve buradaki yolların %90 bölünmüş yol olduğu için trafikte tehlike yaratmıyor. Far ayarını içerden 2. konumda kullanıyorum bugüne kadar da şehir içinde rahatsız olduğ unu belirten olmadı. Sokak lambası olmayan karanlık ve dar köy yollarında çok faydasını gördüm farların...

Güle güle kullan Kardeşim ben Aracınıda Senide Herhalukarda seviyorum :)

Teşekkür ederim Can, uzun süre görüşmesekte anlatımlarını özlemedim değil konuşmaya başladın mı susturabilene aşk olsun :)

Bir aksilik çıkmazsa yazın eylül yada ekimde İstanbul'dayım satılmamışsa senin RS yakından inceliycem :D

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

önce Maşallah diyorum :nazar: , sonra emekleriniz için tebrik ediyorum... :)

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş

çok hoş olmuş aracınız maşallah :D ama arka kapılarla arka camın birleşik görünmesi araca biraz kapalı kasa kamyonet hissi vermiş gibi , nacizhane yorumum :D

ama diğer yapılan işlemler çok güzel emeğinize sağlık :D

Yorum bağlantısı
Murat Küçük

Aracınız çok güzel görünüyor.İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.. ;):)

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
;)

Teşekkürler.

önce Maşallah diyorum :) , sonra emekleriniz için tebrik ediyorum... :bravo:

Teşekkürler.

çok hoş olmuş aracınız maşallah :flowers: ama arka kapılarla arka camın birleşik görünmesi araca biraz kapalı kasa kamyonet hissi vermiş gibi , nacizhane yorumum :fiuw:

ama diğer yapılan işlemler çok güzel emeğinize sağlık :good1:

Teşekkürler.

Bende tamtersi arka camların bütün görünmesini seviyorum(zevk meselesi)

Güle güle kullanın.. :good1::)

Teşekkürler.

Aracınız çok güzel görünüyor.İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.. :good1::nazar:

Teşekkürler.

- - - - - -

Havalar ısındıktan sonra bikaç değişimdaha yapma düşüncem var(bikaç parça sökülecek ve eklenecek) birazdaha sade ve dikkat çekici görünüme kavuşacak...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...

Uğur stoplar tekrardan hayırlı olsun.Çok güzel durmuş. :good1: İyi günlerde kazasız,cezasız,arızasız binmeni diliyorum. :f1::flowers::nazar::nazar::nazar:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Uğur Kamil
Uğur stoplar tekrardan hayırlı olsun.Çok güzel durmuş. :good1: İyi günlerde kazasız,cezasız,arızasız binmeni diliyorum. :f1::D:D:nazar::nazar:

Teşekkür ederim Oktay abi, ayrıca yapım aşamasında yaptığın yardımlar içinde ayrıca teşekkür ederim...

Dün stoplarda küçük bir değişiklik yaptım(stop ile geri vites lambasını yer değiştirdim) bugünde egzoz ucunu değiştirdim...

13117.jpg

3816.jpg

3870.jpg

3895.jpg

3902.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
(düzenlendi)

stoplara hayran oldum. :bravo::nazar: :nazar: :nazar:

tarihinde Mustafa Karabulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
stoplara hayran oldum. :vreka::):D:)

Teşekkür ederim.

Maşşallah...

:nazar: :nazar:

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Uğur Kamil

1-2 ay içinde bi-xenon mercek uygulaması yapabilirim(kararsızım) Servet abi bu ay içnde buraya gelcek planlarında bir değişiklik olmadıysa görüştüğümüzde aklıma takılan birkaç sorunun cevabını aldıktan sonra ya uygulamaya geçicem(kendim yapıcam ve standart mercek uygulamasından biraz farklı olsun istiyorum) yada askerden sonraya bırakıcam mercek uygulamasını. Tahmini olarak şubat 2012 diye görünüyor askere gidişim şuan için...

254786_10150274146234336_35856249335_7258730_883065_n.jpg

228995_10150274162559336_35856249335_7258883_6266574_n.jpg

267449_10150223637749336_35856249335_6852857_2332664_n.jpg

263931_10150245999774336_35856249335_7002821_4106364_n.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Xenon hariç çok güzel aracınız. Allah kaza bela vermesin. :)

Mercek olayına geçinceye kadar xenonla kullanmayın.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Akşamları pek uzun yol yapmıyorum uzun yol yaptığım yerlerde bölünmüş en az 2 gidiş 2 geliş yol onun dışında şehir içi kısa mesafe veya köy ollarında kullanıyorum. Far ayarıda 2'de duruyor., bugüne kadar rahatsız olduğunu belirten birine denk gelmedim. Şehir içinde kendimde denk geldim aracıma bir kaç kez ve rahatsız olmadım...

Benim mercek uygulaması yapmayı düşünme nedenim özellikle uzunları açıkca ışık çok dağılıyor ve yolu güzel aydınlatmıyor onu önlemek...

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Akşamları pek uzun yol yapmıyorum uzun yol yaptıgım yerlerde bölünmüş enaz 2 gidiş 2 geliş yol onun dışında şehir içi kısa mesafe veya köy ollarında kullanıyorum. Far ayarıda 2'de duruyor., bugüne kadar rahatsız oldugunu belirten birine denk gelmedim. Şehir içinde kendimde denk geldim aracıma bikaçkez ve rahatsız olmadım...

Benim mercek uygulaması yapmayı düşünme nedenim özellikle uzunları açıksa ışık çok dagılıyor ve yolu güzel aydınlatmıyor onu önlemek...

Son zamanlarda İstanbul da polis merceksiz xenonlara ceza yazıyor ve söktürme belgesi veriyor.

Bulunduğunuz yerdede karşılaşabilirsiniz. Mercekten sonra daha çok seveceksiniz aracınızı. :nazar:

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Egzoz değişince güzel olmuş,birde şu kromlara el atsanız..:D

Tekrardan maşşallah..:vreka:

Söküp boyatmaya üşeniyoru birde makyajlı kasa 110'luk modeli ile değişme düşüncem var connect'imi o nedenle boyatmak içinde masraf etmek istemiyorum. Araç aytozu gri oldugu için çok göze batmıyorlar. Kapı cıtası biraz gözüme batıyor ondada küçük bi değişiklik yapıcam boş vaktimde...

Son zamanlarda İstanbul da polis merceksiz xenonlara ceza yazıyor ve söktürme belgesi veriyor.

Bulunduğunuz yerdede karşılaşabilirsiniz. Mercekten sonra daha çok seveceksiniz aracınızı. :good1:

Söyledigim gibi gece uzun yol yapmıyorum pek kısa mesafe kullanıyorum. O nedenle burdaki polislerle sorun yaşamam ama şehir dışındayken denk gelirsem o zaman söktürebilir...

Yazın sık sık şehir içinde polis durduruyor beni evin 200-250m. ilerisinde her zaman konturol yapıyorlar çünkü :) Aracımda ön cam hariç film var filmlere bile bişey demediler filmden dolayı ceza yiyen çok arkadaşım var :)

Mercek uygulamasıını yapıcam bi aksilik çıkmazsa. en kötü ihtimal askerden gelince yapıcam. Ben askerdeysen babam kullanacak arabayı o pek uzun yol yapmaz(gece zorunlu kalmadıkça kullanmaz).

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)
Fabrika çıkışlı EGR valfi iptali...

Maşallah. :nazar:

Bu nasıl oluyor. Faydası ne oldu. Bizdekini de iptal edelim diye düşünüyorum. Bilgi verirmisiniz.

Edit: Bunu değil bu olacaktı..

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

maşallah çok güzel araba kazasız belasız kullanın :bambam::)

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Uğur bey 2002 yılından bu yana ford connect kullanıcısıyım.Çok sevdiğim bir araç .Hayranlıkla izledim aracınızı.Allah nazardan saklasın.Güle güle kullanın. :bambam:

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
Maşallah. :lol2:

Bu nasıl oluyor. Faydası ne oldu. Bizdekini de iptal edelim diye düşünüyorum. Bilgi verirmisiniz.

Edit: Bunu değil bu olacaktı..

EGR'si olan 75'lik connect kullanma fırsatım olmadı o nedenle ne gibi bi fark oldugu konusunda bilgim yok.

İnternette yaptıgım araştırmada uzun vadede egr sorun çıkartıyor ve performans düşüklügüne neden oluyor. Benim araçta olmadıgı için böyle bi ihtimal ortadan kalkıyor.

İptal edilmesi aracın gaza daha iyi tepki vermesini sağlıyor bildigim kadarıyla.

Forumda bu konu hakkında daha çok bilgiye sahip olanlar vardır illaki...

maşallah çok güzel araba kazasız belasız kullanın :f1::)

Teşekkür ederim...

Uğur bey 2002 yılından bu yana ford connect kullanıcısıyım.Çok sevdiğim bir araç .Hayranlıkla izledim aracınızı.Allah nazardan saklasın.Güle güle kullanın. :)

Teşekkür ederim bende 2006'dan bu yana connect sahibiyim. Kararımızda bi değişiklik olmazsa(beklentiler değişmezse yani) yakın zamanda 2009 ve üstü makyajlı kasa 110'luk glx ile değişmeyi düşünüyorum aracı...

tarihinde Onur Berkta? tarafından düzenlendi
T?k = Te?ekk
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Ay sonuna kadar büyük ihtimal mercek olayını halletmiş olucam. Son karar için Servet abiyi bekliyor, aklıma takılan ampul konusunda sizin fikrinizi aliyim dedim.

Sağ farı ücretsiz buldum sol far içinde servisten bilgi bekliyorum, eğer atmadıysalar veya birine vermediyseler sol farıda ücretsiz halledicem.

Mercek olarak HELLA düşünüyorum %99 kararım değişmezse.

1. D2S Ampulun markasının aydınlatma performansına nekadar etkisi olur ve hangi markaları öneriyorsunuz(maliyeti fazla olmasın)

2. 4300K'mı yoksa 6000K'mı tercih etmeliyim? Her hava şartında 4300K daha iyi aydınlattıgını biliyorumm peki performans ve görüntü açısından nekadar fark var bu ikisi arasında?

Sislerim orjinal sarı ve xenon takmayı düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı

Hella iyi seçim bence.Lambalarda bu 2 deger arasında çok olmasada lümen farkı var 6000k düşük lümene sahip belki gözle anlaşılmaz.Renk farkını zaten biliyorsun.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Hella iyi seçim bence.Lambalarda bu 2 deger arasında çok olmasada lümen farkı var 6000k düşük lümene sahip belki gözle anlaşılmaz.Renk farkını zaten biliyorsun.

Şuanda merceksiz 6000K kullanıyorum, bugüne kadarda büyütülecek bi görüş problemi yaşamadım sadece 1 kere aşırı sise denk geldim onda sislerde pek işe yaramamıştı dikkatli şekilde sorunsuz gitmiştim...

Renk farkını biliyorum o nedenle gönlüm 6000K'dan yana ama 4300K'nın metinide çok duydum ikisini kullanıp test eden varmı? Aydınlatma çok büyük bi fark varmı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...