İçeriğe Yönlendir

Bluetooth Elm 327 Obd2 Cihazlar

Mustafa Yenigün

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

maili özelden yolla :blink: mailine atayım. ürün gelmeden know-how peşine düştüm :) Anladığım kadarıyla scangauge de zaten buna benzer bir mantıkla çalışıyor :rofl: naviyi de çözersem çakma car pc olacak :) konsola naviyi sabitleyecem :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

scanmaster elm diye bir program buldum bilgisayar için :D ama alfa ve opel felan diyor programda. 2001 ford focus :p için yada fordlar için versiyonu vs mi oluyor şimdi bunun :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
maili özelden yolla :) mailine atayım. ürün gelmeden know-how peşine düştüm :p Anladığım kadarıyla scangauge de zaten buna benzer bir mantıkla çalışıyor :D naviyi de çözersem çakma car pc olacak :p konsola naviyi sabitleyecem :p

Hobdrive'ın denemek için ücretsiz sürümü : http://hobdrive.com/download/hobd/hobd-0.9.0.wince.cab

Ücretli sürümle ne fark var derseniz : http://hobdrive.com/features/

Ben biraz önce yükledim navigasyon cihazına.

Arayüz gayet güzel, detaylı çalışmışlar.

Biraz ayardan sonra çok iş görecek gibi :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

:s Mustafa Bey bu navinin bluethoothunu nasıl kullanılabilir hale getiriyoruz.

navinin bluethoothu ile wince de arama yapmak isteyince "bluethooth hardware error 10050( controller not present)" diyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bluethooth hardware error 10050( controller not present)" sorunun çözdüm .P hata çıkmıyor artık ama telefonu arattım bulamadı :p ELM nasıl bulacak :s

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
:D Mustafa Bey bu navinin bluethoothunu nasıl kullanılabilir hale getiriyoruz.

navinin bluethoothu ile wince de arama yapmak isteyince "bluethooth hardware error 10050( controller not present)" diyor.

Şu anda aynı sorunla uğraşıyorum ben de :s Daha önceden o hatayı aldığımda çok uğraşmamıştım üzerinde. Bağlantılarımı araç kiti sekmesi üzerinden yapmak yetiyordu bana. Normalde navigasyon üzerinde cep telefonundaki 3G'yi kullanmak ve nette gezmek için oradan eşleştirme yapıyordum. Ancak ELM327 ile bir türlü o kısımda eşleştirme yapamadım, çevredeki tüm bluetooth cihazları buluyor, ELM327'yi görmüyor.

ELM327'yi eve getirip söktüm, harici kaynaktan 12V bağladım, Win CE'nin kendi arayüzünden bağlanmaya çalışıyorum.

Cep telefonunun bluetooth'u direk buluyor ELM'i. Ama navigasyon görmüyor :p

Çözebilirsem Win CE arayüzünden bluetooth konusunu, sizinle de paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

telefonu buldu :rolleyes::s ama bişi almıyor telden :p ELM den veri nasıl alacak sora sora çözüyom :p

bluethoothu wince de aktifleştirmek için navinin menüsündeki bluethoothu yani handsfree yi aktifleştridim.o hata geçti. şimdi wincenin bluethoothu cihaz arıyor. telefonu buldu ama 3 farklı şekilde buluyor 3ü nüde eşleştirdim üstünde değişik simgeler vs vardı. telefondan bir şey yollayayım dedim almadı navi. şimdi de naviden bişi yolluyor mu ona bakacam :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

wince de bu hobdrive ile de aramayı başardım :) navi ile sağlıklı bağlanması için biraz kurcalmak gerekecek heralde :rolleyes: telefonu ELM gibi bulduğuna göre ELM yi de bulur ;) şu çinli yollasada kurcalmaya başlasam yaaa

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
wince de bu hobdrive ile de aramayı başardım :p navi ile sağlıklı bağlanması için biraz kurcalmak gerekecek heralde :nazar: telefonu ELM gibi bulduğuna göre ELM yi de bulur :p şu çinli yollasada kurcalmaya başlasam yaaa

20 gün diyorlar ulaşması. Ben unuttum bile :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sani mail ulaştı dimi? Hobdrive ı yollamaya uğraşmayınca atti maili nedense :nazar:

20 güne ben iyice bakınayım nette. bir iki yerde forda uygulayamayanlar var ama inş bana da öyle olmaz :p yoksa ilanlar bölümüe açarız bi konu :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

MAil geldi, çok sağol.

Hobdrive işimi görmüyor çünkü navi'nin bluetooth u yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

hımm. şu androidler için olan torque bizimikler için olsa daha iyiymiş sanki daha bi caf caflı :nazar: neyse bunada şükür e71 e göre bişi de bulduk ya :D ovi store abudik gubuidk şeyler koysun zaten.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
hımm. şu androidler için olan torque bizimikler için olsa daha iyiymiş sanki daha bi caf caflı :D neyse bunada şükür e71 e göre bişi de bulduk ya :D ovi store abudik gubuidk şeyler koysun zaten.

Şu işler bitsin, navigasyona android kurmayı deneriz :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ce yi kurcalamıyorum :D çökerse toplayamam diye :D yoksa bir ara uğraşıyordum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
ce yi kurcalamıyorum :hohoho: çökerse toplayamam diye :flowers: yoksa bir ara uğraşıyordum

Benimki patladı, garantisi olmasa çöpeydi...

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Hönk?

Ne yasası?

Ben sipariş geçmedim ki? Bi arkadaşımın hesabından yaptık.

o zaman arkadaşının 4 hakkı kaldı :good1::secret:

alıntı:

“Kozmetik ürünleri ile tedavi amaçlı olmayan tüm gıda takviyeleri ve sporcu gıdalarının muafen posta ve hızlı kargo yoluyla getirilmesi TAMAMEN YASAKLANMIŞTIR. Bunun dışındaki eşya için muafiyet hakkının kullanımına, 2 AYDA EN FAZLA 1, YILDA EN FAZLA 5 şeklinde bir SINIRLAMA getirilmiştir. Önceki düzenlemede muafiyet hakkının kullanımında süre sınırlaması yokken ARTIK yeni düzenlemede 2 ay içinde en fazla 1, yılda en fazla 5 şeklinde bu haktan yararlanabilecek.”

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

E bunu aşınca ne oluyor? Gümrükte "hop kardeşim saydık sınırı aşmışsın, almıyoruz" mu diyorlar?

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
E bunu aşınca ne oluyor? Gümrükte "hop kardeşim saydık sınırı aşmışsın, almıyoruz" mu diyorlar?

vergisini ödemek zorunda kalıyorsun yanlış bilmiyorsam...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

%10 mu ne diyoalrı vergi için ;) 0,1 pound ürün bedelinden %10 vergi alacağı için harcadığı kırtasiye malzemesi daha maliyetli olur bu ürünler için :blush:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oktay Demirağ

Bende de vardı ELM327 bloutooth. Vito da az çok verileri okuyabildim, çok fazla incelemek için fırsat bulamadım ama yakıtı filen göstermiyordu. Ayrıca seyir esnasında çok sık kopuyor.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Mavidiş sinyallerinden kopma oluyordur sizinkinde. Bende kablolusu var o kadar gezdik dolandik hiçbir kopma olmadı.

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ
Mavidiş sinyallerinden kopma oluyordur sizinkinde. Bende kablolusu var o kadar gezdik dolandik hiçbir kopma olmadı.

Kesinlikle. Vesile ile kablolusunu tercih etmeniz daha yararlı olacaktır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...