İçeriğe Yönlendir

Grande Punto Nasıl Bir Arabadır

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Duyduğuma göre 1.4 Turbo jet motorlu Punto'lar varmış. Bu arabalar nasıldır iyi gider mi veya iyi durur mu ? veya 2001 Mondeo v6 2.5cc araç var aynı paraya onu mu alsam :flowers: bu konuda bilgisi olanlardan yardım istiyorum.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Hergün minibüs'e bindiğim için İstanbul'daki minibüsçülerin hepsi Punto almış, almak istiyor. Hep ağızlarında. Sanırım piyasası sağlam.

Muhtemelen alacağınız Punto, Mondeo'dan daha yeni olacaktır. Kilometresini bilemem ama yenilik açısından Punto düşünülebilir ama ben Fiat'ın arabalarını hiç sevmediğim için Punto almazdım. Punto'lar bir de daha kolay satılır.

Ama konfor, güvenlik, karizma Mondeo :)

Yorum bağlantısı
Deniz Kendirci

Son 2 ayımı Punto'mu Fiesta'mı diye düşünerek ve bulduğum her şeyi okuyarak geçirdim. Punto'nun havalı (Fiesta'ya göre) ve konforu sebebiyle beni çeken bir cazibesi vardı. Fiesta ise Ford'du. Yani insan aralarında seçim yaparken ya konfora ya da markaya göre karar verecekti.

Bir çok forumda Punto'nun konforu iç dizayn olarak güzelliği konusunda başkaca da tutulur bir özelliği olmadığını okumuştum. Eğer araştırmışsanız muhakkak size de tesadüf etmiştir bu konular. Özellikle bir yerde Fiyat över bir abimiz vardı ki neredeyse Punto için yılın arabası diye bile bahsedecek duruma gelmişti. Ondan başka da öyle aman aman seven ve öven birini okumadım. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

T-jetli Punto'lar çok yararlı diye duydum ama kaput üzerine belge vs. koyunca durmuyor, yere düşüyor, herhalde mükemmel aerodinamik için dizayn edilmiş yokuş yukarı duran kaput formu sebebi ile.

V6 ların da arka stop seyri bir başka oluyormuş, Punto kabininde otururken, öyle derler :)

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
(düzenlendi)
:) Hep sevmişimdir V6 stoplarını... :s tarihinde F?rat ?enol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ben aile aracı istiyorum ve özellikle tatile giderken,bagajınız çok oluyorsa ve aracın arkasına römork tarzı birşey bağlamak düşünülüyorsa,kesinlikle puntoyu öneririm,herzaman çok sevmişimdir puntoları,yok eğer performans arıyorsanız V6 Mondeo'dan şaşmayın derim :s:)gp1ai.jpg

Gp sağlamdır, römork bile takılır çekerde çekerrrr......

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
Son 2 ayımı Punto'mu Fiesta'mı diye düşünerek ve bulduğum her şeyi okuyarak geçirdim. Punto'nun havalı (Fiesta'ya göre) ve konforu sebebiyle beni çeken bir cazibesi vardı. Fiesta ise Ford'du. Yani insan aralarında seçim yaparken ya konfora ya da markaya göre karar verecekti.

Bir çok forumda Punto'nun konforu iç dizayn olarak güzelliği konusunda başkaca da tutulur bir özelliği olmadığını okumuştum. Eğer araştırmışsanız muhakkak size de tesadüf etmiştir bu konular. Özellikle bir yerde Fiyat över bir abimiz vardı ki neredeyse Punto için yılın arabası diye bile bahsedecek duruma gelmişti. Ondan başka da öyle aman aman seven ve öven birini okumadım. :)

Bu yorumdan iki arabanın içine oturmadığını anlıyorum,Ali benim arabaya oturduğunuda, punto da fiestadaki kaliteden mahrum olduğunu söylemişti.Fiesta titanium paketin koltukları yeter...

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
Duyduğuma göre 1.4 Turbo jet motorlu Punto'lar varmış. Bu arabalar nasıldır iyi gider mi veya iyi durur mu ? veya 2001 Mondeo v6 2.5cc araç var aynı paraya onu mu alsam ;) bu konuda bilgisi olanlardan yardım istiyorum.

Ara sokaklarda gezeceksem punto, gaza basmak istiyorsam Mondeo v6 :rofl: hem ekonomik araba tüpü takıyosun,dizel gibi ...

Yorum bağlantısı
Deniz Kendirci
Bu yorumdan iki arabanın içine oturmadığını anlıyorum,Ali benim arabaya oturduğunuda, punto da fiestadaki kaliteden mahrum olduğunu söylemişti.Fiesta titanium paketin koltukları yeter...

Punto konusunda evet, henüz içine oturmak ya da kullanmak diyelim nasip olmadı. Fiesta ise 10 günce aldım. Dolayısı ile kullanıyorum. Ben öyle çok anlamıyorum arabalardan, inşallah sizler (bu forum) sayesinde ortahalli bir motorlu araç eleştirmeni olabileceğim. ;)

Puntonun iç dizaynlarını biliyorum, etrafımda park halinde görmüş olduğum bütün puntoların içine baktım :rofl:). Gerçekten çok güzel bir iç dizaynı var, rahatlığı konusunda bilemiyorum elbette. Fiesta titanyumların içleri de fena değil, ama iç dizayn olarak bence yeni puntolar çok daha güzel görünüyor. Üstelik sanki daha ferah bir havası var.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Alphan "abi ben benzine almamışım lpgdeymiş" dediğinde o yüz ifadesini hatırlayan varmı ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yazık oldu Puntoya ;)

Dün gece gıyabında cenaze namazı kıldık.

:rofl:

Puntoöver gözükmüyor?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hak yemeyelim ama mondeo 3 e atana kadar fark yok ;) Ben puntoya süpriz oyanadıydım hatta ilk denemede ahanda dedim tokatın büyüğü geliyor ama V6 yaşı kmsine göre benim beklediğimden çok iyi kondisyonda çıktı. Zaten mondeonun sonradan açılacağı gerçeğini Ali abi de diyordu o sadece biraz daha üst viteste fark olur diyordu.

Ali abime laf yok puntonun gideri o kadarmış. Fındık turbosu v6 ya kafa tutuyor daha ne olsun :rofl:

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Punto, fiat severlerin şahinden sonra rüyalarını süsleyen araba ;) O yüzden piyasada boş duran bir yeri vardı ve şimdi o yeri kullanıyor.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)
Punto konusunda evet, henüz içine oturmak ya da kullanmak diyelim nasip olmadı. Fiesta ise 10 günce aldım. Dolayısı ile kullanıyorum. Ben öyle çok anlamıyorum arabalardan, inşallah sizler (bu forum) sayesinde ortahalli bir motorlu araç eleştirmeni olabileceğim. :p

Puntonun iç dizaynlarını biliyorum, etrafımda park halinde görmüş olduğum bütün puntoların içine baktım :angry:). Gerçekten çok güzel bir iç dizaynı var, rahatlığı konusunda bilemiyorum elbette. Fiesta titanyumların içleri de fena değil, ama iç dizayn olarak bence yeni puntolar çok daha güzel görünüyor. Üstelik sanki daha ferah bir havası var.

Zevkler ve renkler değişir sonuçta,onun için özellikle dizayn konusunda ne desek boş, yalnız malzeme kalitesi özellikle belirttiğim koltuk kalitesi,puntoya ve düz fiestaya göre titaniumda çok farklı. Birde kendi segmentinde fiestanın tasarımı,ödüllü bir tasarım özellikle akşam araç içinin güzel gözüktüğünü düşünüyorum,dün akşamki göztepe toplantısında benim düştüğüm ikileme düşüpte 1.6 titanium+x paket yerine 1.6 düz focus alan arkadaşların benim arabaya oturup şöyle bir iç geçirdiklerini gözlemledim :bambam: Özellikle akşam iç ışıklandırmalarının etkileyici olduğunu da belirttiler.Bu arada şahsen ben araç eleştirmiyorum sizin gibi görüşümü belirtiyorum ;)

tarihinde Ula? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cüneyt Onat

Geçen hafta ayağım kırıldığından bir haftadır ulaşım aracı olarak taksileri kullanıyorum. Bindiğim taksilerden biri 1-2 aylık bir puntoydu iç tasarımı ve malzeme kalşitesi hoşuma gitti. Kuş serisiyle yıllarca bize ızdırap çektiren bir firmadan araba almam o ayrı.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

bizim ghia armalarını çalıp sağına soluna takıyorlar bunların oysa keramet arma da olsa Magiruslar şaha kalkardı :bambam: ayrıca benim arabanın ghia armalarını da puntocuların arakladığını düşünüyorum :p

tarihinde Osman Y tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

1.4 motor ne kadar yeni teknoloji veya sistemli olursa olsun fizik kanunudur rahat kulanım için yeterli torku üretemez bilhassa trafikte adamın canını okur, verilen HP değerlerinin de sürekliliğini sağlayamaz, bir arkadaşımda var adam 1 senede zor alıştı arabaya, trafikte çok zorlandı.

Yorum bağlantısı
Deniz Kendirci
Zevkler ve renkler değişir sonuçta,onun için özellikle dizayn konusunda ne desek boş, yalnız malzeme kalitesi özellikle belirttiğim koltuk kalitesi,puntoya ve düz fiestaya göre titaniumda çok farklı. Birde kendi segmentinde fiestanın tasarımı,ödüllü bir tasarım özellikle akşam araç içinin güzel gözüktüğünü düşünüyorum,dün akşamki göztepe toplantısında benim düştüğüm ikileme düşüpte 1.6 titanium+x paket yerine 1.6 düz focus alan arkadaşların benim arabaya oturup şöyle bir iç geçirdiklerini gözlemledim :nazar: Özellikle akşam iç ışıklandırmalarının etkileyici olduğunu da belirttiler.Bu arada şahsen ben araç eleştirmiyorum sizin gibi görüşümü belirtiyorum ;)

Dediğim gibi ben arabalardan fazla anlamıyorum. Ve ikisi arasında zaten Fiesta seçmiş birisiyim. Güzellik önemli elbette, ama kalite daha önemli.

Bu arada eleştiriden kastım, bilgiyle birlikte kişisel fikirlerin yorumlara dökülmesiydi. Yani aynı şeyden bahsediyoruz. Ama ben galiba yanlış kelime kullanmışım düzeltme şansım olmuş oldu :nazar:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...