İçeriğe Yönlendir

Grande Punto Nasıl Bir Arabadır

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Deniz Kendirci
Deniz Bey aslında siz içten ve başlığa göre yazıyorsunuz da.Konunun geçmişi farklı ve üstü kapalı bir kardeşimize atıfta bulunulan konu bu o yüzden ciddiye almayın derim...

:) Evet İlker Bey, bir arkadaşımızın da bilgilendirmesi sonucu az önce öğrenmiş oldum. Neyse foruma girişim böyle olacakmış.

Bende konuyu görünce nasıl sevinmiştim sonunda yüzeysel de olsa fikirlerde bulunacağım bir konu çıktı diye :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
:) Evet İlker Bey, bir arkadaşımızın da bilgilendirmesi sonucu az önce öğrenmiş oldum. Neyse foruma girişim böyle olacakmış.

Bende konuyu görünce nasıl sevinmiştim sonunda yüzeysel de olsa fikirlerde bulunacağım bir konu çıktı diye :rolleyes:

sağlık olsun :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
07.jpg

Bu amblemi görmek rahatsızlık vermiyorsa... :)

bence fiestadan daha güzel.. hemde daha geniş,esp side var :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Deniz Kendirci
Deniz Bey hiç üzülmeyin birçok konu var yazabileceğiniz.Belli bir yerden sonra adapte oluyorsunuz foruma.

Eyvallah

Zamanla olacağını umuyorum. En azından gerçek konuları ayırt edebilecek idraka sahip olablirim sanırım :)

Yorum bağlantısı
Deniz Kendirci

Evet gerçekten çok farklı bir konu imiş. :rolleyes: Şimdiden epey ilerlemiş oldum. :)

Yorum bağlantısı
Aziz Türkmen

Karar vermesi zor, çok benzer arabalar... Aslında ikisinin yan yana videosu falan olsa fikir vermesi açısından iyi olabilirdi. :p

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Puntonun arka tamponunda delik vardı, ayrodinamiğinde zayıflama olmuştuk ondandır :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2500 cc. bir motor, tek işi de, hız sınırı olmayan ALmanya da otobanlarında uçmak, plasiyer vasıtası da neymiş......

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Heyt gitmeyin Ali Över'imin üstüne, son toplantıda her kesin fikri bu araba başkaydı ne olmuş yani v6 daha hızlı ise Alphan ile Ali'nin kilo farkından kaynaklanmıştır aradaki fark. siyahından punto yakışır bizim foruma 145 pohçalık Ali neredesin gel.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Gecenin ilerleyen saatlerinde Ali abi bana göz dikti. Gel dedi senin arabayı puntonun yanına koyup kaç boy fark atar ona bakalım dedi. iyi dedim o halde bakalım.

oo meşhur 147hp lik punto benim gariban arabası tdci aracımdan hız 120km olduğunda ancak 2 araba boyu ilerde olabiliyor diye teknik analiz ettik :) en az 10 araba boyu önde olur dediği durumda bölelikle ortadan kalktı. Artık şöbiyet ve tatlıları bekliyoruz :bravo: Arda'dan da video yu bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
(düzenlendi)

22 mayıs Bolu buluşması haydi eller havaya Erkan bu ipi sen göğüslersin aç konuları :i-ih:

tarihinde S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Gecenin ilerleyen saatlerinde Ali abi bana göz dikti. Gel dedi senin arabayı puntonun yanına koyup kaç boy fark atar ona bakalım dedi. iyi dedim o halde bakalım.

oo meşhur 147hp lik punto benim gariban arabası tdci aracımdan hız 120km olduğunda ancak 2 araba boyu ilerde olabiliyor diye teknik analiz ettik :i-ih: en az 10 araba boyu önde olur dediği durumda bölelikle ortadan kalktı. Artık şöbiyet ve tatlıları bekliyoruz :crazy: Arda'dan da video yu bekliyorum :good1:

Süha zaten kaput üstünde teknik verileri incelerken Ali abi standart sapmayı yanlış formulize etti,bence orada katsayıyı 0.934 yerine 0.173 almalıydı.. orada yanıldığı için 10 dedi o :good1:

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

V6 Mondeo Punto'yu fıstığı kabuğundan ayırır gibi ayırdı dün gece :crazy: Ali abi en az 3 gün foruma takılmaz :i-ih:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Süha zaten kaput üstünde teknik verileri incelerken Ali abi standart sapmayı yanlış formulize etti,bence orada katsayıyı 0.934 yerine 0.173 almalıydı.. orada yanıldığı için 10 dedi o :crazy:

Bu aracı sattık sonraki hedefim 2.0 TDCI daha da başka bir şey demiyorum :i-ih:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Bu aracı sattık sonraki hedefim 2.0 TDCI daha da başka bir şey demiyorum :i-ih:

neyi sattın?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
neyi sattın?

eksik yazmışım gecenin bir vakti olunca :i-ih: Bu aracı sattıktan sonraki yazacaktım. 2.0 tdci ile puntonun içinden geçmeyi hedefliyorum kağıt üstünde artık bakalım kısmet :crazy:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Yav etmeyin eylemeyin,koca V6 ile kestane motor fındık turbo punto yemişiniz. :nazar: Ben olsam 2.vitese kadar V6'ya kafa tutan tofaşın önünde saygıyla eğilirdim. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...