İçeriğe Yönlendir

Grande Punto Nasıl Bir Arabadır

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi
Yav etmeyin eylemeyin,koca V6 ile kestane motor fındık turbo punto yemişiniz. :nazar: Ben olsam 2.vitese kadar V6'ya kafa tutan tofaşın önünde saygıyla eğilirdim. :)

Aynen müdür.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Yav etmeyin eylemeyin,koca V6 ile kestane motor fındık turbo punto yemişiniz. :nazar: Ben olsam 2.vitese kadar V6'ya kafa tutan tofaşın önünde saygıyla eğilirdim. :)

cihan 2 olsa iyi 3. viteste yetişebildi v6..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
Vakit geldi artık Bolu için bi konu açsakmı...

İlteber nerdesin kardeşim... :mangal:

tamam kardeşim konuyu açtım hadi hayırlısı

Yorum bağlantısı
Arda Merve
Gecenin ilerleyen saatlerinde Ali abi bana göz dikti. Gel dedi senin arabayı puntonun yanına koyup kaç boy fark atar ona bakalım dedi. iyi dedim o halde bakalım.

oo meşhur 147hp lik punto benim gariban arabası tdci aracımdan hız 120km olduğunda ancak 2 araba boyu ilerde olabiliyor diye teknik analiz ettik :mangal: en az 10 araba boyu önde olur dediği durumda bölelikle ortadan kalktı. Artık şöbiyet ve tatlıları bekliyoruz :mangal: Arda'dan da video yu bekliyorum :nargile:

yok yok ben ağırım ondan 10 boy olmadı :) data kablosunu şirkette unutmuşum pazartesi yollarım videoyu :rolleyes:

Benim SimiT le denedik puntoyu yanyana gidiyoruz :D

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Kaçırdık bu güzel geceyi ama 1.4 nerede 2.5 nerede tokot yer tabi Ali'm :kutlama:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Duyduğuma göre 1.4 Turbo jet motorlu Punto'lar varmış. Bu arabalar nasıldır iyi gider mi veya iyi durur mu ? veya 2001 Mondeo v6 2.5cc araç var aynı paraya onu mu alsam :D bu konuda bilgisi olanlardan yardım istiyorum.

İyidir iyi :D Remap Focuslara en az 2 araba koyar 130'a kadar, V6 Mondeo'yu da geçer 110 km'ye kadar. Virajda savrulmaz esp var vs vs vs :D

Sen GP al vergisi az donanım fazla.

V6 ların da arka stop seyri bir başka oluyormuş, Punto kabininde otururken, öyle derler :)

Vesile ile el insaf :) V6 be ....

Hahha durum çok vahim forumun diline düştü artık....2.5 V6 :)

Kesin arabayı satar....Hırs yapmıştır o şimdi..:p

Vahim bişey yok :) V6 uzun yol yüksek hız arabası.

GP ş.içi piresi. İkisi de birin iyi olduğu yerde ondan daha iyi değil.

Satmam ben ş.içi kullanıcısıyım :) Ş.içi hızlanmada yol tutuş ve frende hala süperim...

Yazık oldu Puntoya :rolleyes:

Dün gece gıyabında cenaze namazı kıldık.

Asıl yazık Kangru ile Vtec'e oldu :D Punto sadece uzun yol arabası olmadığını gösterdi :)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Ben puntoya süpriz oyanadıydım hatta ilk denemede ahanda dedim tokatın büyüğü geliyor ama V6 yaşı kmsine göre benim beklediğimden çok iyi kondisyonda çıktı. Zaten mondeonun sonradan açılacağı gerçeğini Ali abi de diyordu o sadece biraz daha üst viteste fark olur diyordu.

Ali abime laf yok puntonun gideri o kadarmış. Fındık turbosu v6 ya kafa tutuyor daha ne olsun :)

Helal be dürüst yorumcu :p

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Yav etmeyin eylemeyin,koca V6 ile kestane motor fındık turbo punto yemişiniz. :) Ben olsam 2.vitese kadar V6'ya kafa tutan tofaşın önünde saygıyla eğilirdim. :p

katılıyor ve saygıyla eğiliyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Ali abi puntoyu gömüyormuş:p

Kral be GP. Ne gömmesi başımın tacı. 170 Bg'lik V6'lar anca 120'den sonra geçebiliyor 1400cc'lik arabamı :)

1.4 motor ne kadar yeni teknoloji veya sistemli olursa olsun fizik kanunudur rahat kulanım için yeterli torku üretemez bilhassa trafikte adamın canını okur, verilen HP değerlerinin de sürekliliğini sağlayamaz, bir arkadaşımda var adam 1 senede zor alıştı arabaya, trafikte çok zorlandı.

GP'nin torku 260 Nm, V6 Ford'un 220 Nm. Canına okur yani rahat kullanımda.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
GP ki binip kullandım o sınıftaki araçlarımız içinde(Bahsettiğim araç malumunuzdur) baya farklı tutulabilecek bir arabadır.Burada Puntöverin tek hatası sınırlarını çizememiş olması olabilir ama gene de böyle bir cesaretinden dolayı bence tebrik edilmeyi hakediyor.Şahsen ben Ali kardeşimi tebrik ediyorum.O sınıfı ve bir üst sınıfında tokat manyağı yapmadığı araba yok bunu da kabuledelim.

Ayrıca dürüstçe yaklaşırsam hızlı ve atak olmasını aldığı tork ve beygir yanında hafifliğine bağlamanın gerektiğini düşünüyorum.Fiat markasından hoşlanmam Türk halkını yıllarca soydular ama GP de özendiklerini de kabul etmek lazım.Hızlı ve seri olmasının dışında "Nasıl durur bu" diye sorduğumda kendim kullanırken de gördüm ki yüksek hızlardan kazık firende çizgisini bile değiştirmeden çarçabuk duruyor.

Her neyse;Ali büyük geçmiş olsun ama akranlarını azcık aştın gibi ve dinlediğim kadarıyla da poğaça olayında ilk başlarda baya eşit sayıda poğaça yemişsin.Bence (Şahsi fikrimdir) bu bile başarı.Takdir edersin ki senin yapında ilk hareket anında çok poğaça yemen ve sonrasında tıkanmandı

İlker Komutanım, 10 numara tespitler. Denemeden kullanmadan bilmeden kafadan yorum yapanlara güzel bir açıklama olmuş :)

Bir tek V6 geçti o da 115'km den sonra :) Sınıfında ve bir süt sınıfta dediğiniz gibi rakipsiz, alayını tokatlar, alayından iyi durur :good1:

bu arada belirteyim belli sürate kadar gp v6 ya çok rahat kafa tutuyor..

Evet 110-120 ye kadar GP rahat şekilde önde.

Tabii V6 hızını alınca +20 bg // fazladan 1100 cc // fazladan 2 silindir sayesinde zaten geçmezse bir gariplik var :)

+1111111... :good1:

Duracağın yeri bileceksin. Minnacık turbo ile v6'ya kafa tutmak senin neyine. ;)

Sen git 65 bg fiestalarla aşık at. Bir sürü arabayı tokatladın, belli bir yere geldin. Kal işte orada.

Son aldığım haberlere göre, evden çıkmış, İstanbul'da 68 bg fiesta bulup tokatlayarak şoktan çıkmaya çalışıyormuş. :fiuw:

Kalkışta herhaldeki kafa kafaya gidecek, tüy gibi araba. :fiuw:

Neyse, Ali Abime 180'lik ecoboost yakışır bu saatten sonra. Ama onunla kimlere kafa tutar artık bilemiyorum. ;)

Haaayyytt tararım seni Jitem Ahmet :D Bir tek V6 geçti diye krallığımı verecek halim yok :p

Hepinizi tokatlarım genede, özellikle aygazlı 2000cc Mondeoları ...

68 bg'lik gariban Fiesta ile uğraşmam. Zaten içinde araba motoru bile yok , pancar motoru ile yürümeye çalışıyor.

Ahmetcim, Ford Ecoboost için daha erken, hemde o kadar performanslı bir araba değil. Başka planlarım var 2012 için kısmetse. Şimdilik GP Turbomdan çok çok memnunum.

Heyt gitmeyin Ali Över'imin üstüne, son toplantıda her kesin fikri bu araba başkaydı ne olmuş yani v6 daha hızlı ise Alphan ile Ali'nin kilo farkından kaynaklanmıştır aradaki fark. siyahından punto yakışır bizim foruma 145 pohçalık Ali neredesin gel.

;) Eyvallah kardeşim. 147 poğaça bu arada :D

Buradyım ya fena hastaydım anca kalktım yataktan.

:lol2: Bence epey bir süre gelemez.

Geçmiş olsaydı şimdiye kadar ortalığı çoktan kaldırmıştı ayağa, ama ortalıkta görünmüyor. :)

Neyse, Ali abinin zaten ecoboost merakı vardı, şimdi iyi bir bahane oldu. :)

Yok valla baya hastaydım. Dedim ya Ecoboost a gelene kadar daha ucuza neler var ;)

Gecenin ilerleyen saatlerinde Ali abi bana göz dikti. Gel dedi senin arabayı puntonun yanına koyup kaç boy fark atar ona bakalım dedi. iyi dedim o halde bakalım.

oo meşhur 147hp lik punto benim gariban arabası tdci aracımdan hız 120km olduğunda ancak 2 araba boyu ilerde olabiliyor diye teknik analiz ettik :D en az 10 araba boyu önde olur dediği durumda bölelikle ortadan kalktı. Artık şöbiyet ve tatlıları bekliyoruz :D Arda'dan da video yu bekliyorum :D

Şimdi gerçekleri konuşmak gerekirse, 2 araba arasında sadece 12 bg farka, 120 km'ye kadar 2 arabayı boyu bile gayet çok değil mi Sühacım ? Şimdi konuşturucan beni gizemin yalan olacak :D

10 araba farkım hala baki, ama standart 109 Bg TDCi focuslar için geçerli ;) Tatlı kolay hemen alırım ama yok önce gelin testimizi yapalım :D

Senin o extra arabana 160'a kadar en az 5 araba gene fark var ok ?

Süha zaten kaput üstünde teknik verileri incelerken Ali abi standart sapmayı yanlış formulize etti,bence orada katsayıyı 0.934 yerine 0.173 almalıydı.. orada yanıldığı için 10 dedi o :p

Yok lafımın her zaman arkasındayım çünkü 109 TDCi ile denediğim için 10 fark kesin ve denendi.

Sühanın arabası 109+27 olduğu için fark sadece 2 araba oldu, o da 120 ye kadar. Hız artıkkça GP sazı çalmaya devam eder o fark 5-7 olur ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
bence punto çoook iyi iş çıkarıyor.. fiesta alacağıma gp yi tek geçerim şahsen..

gidebilmenin yanına, durabilme / yol tutuş ve güvenliği de koyarsak, 1.2 / 1.4 tsi motoru taşıyan markalara bakmalı, şasesi olan markalara yani....

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
V6 Mondeo Punto'yu fıstığı kabuğundan ayırır gibi ayırdı dün gece ;) Ali abi en az 3 gün foruma takılmaz :D

Haayt keserim seni :lol2: Geldim işte burdayım. Hastaydık. Sen konuşma bakim 75 bg 3 silindirli adam. SEni geri viteste tokatlarım :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Bu aracı sattık sonraki hedefim 2.0 TDCI daha da başka bir şey demiyorum ;)

zaten 2.0 TDCi'ım var diye konuş sahteci Süha. Genede yedin o 2,5 arabayı :lol2:

Dedim noluyor :D ama punto manyak gibi gidiyor ya ;) Ali abinin yaptıkları işe yaramış..

Ya bırak 2.0 TDCi yapmış arabasını hala 120'ye kadar 2,5 boy fark yiyor benden :D 180 ' e kadar 10 araba olur o. Denemsi bedava haydi buyrun.

Aligül'ün suçu ne :)

İltebercim, cesedini nereye gömiyim ? Faili meçhul mu olsun, örgüt mü üstlensin :D

haha kanka müthiş :D

Sende İlteber'in yanında yatacaksın Sühacım.

Yav etmeyin eylemeyin,koca V6 ile kestane motor fındık turbo punto yemişiniz. :) Ben olsam 2.vitese kadar V6'ya kafa tutan tofaşın önünde saygıyla eğilirdim. :)

Cihan 3 vitesin ortasında ana geçti be ;)

Ha laf atan adamlar sanki Evo , Impi kullanıyor beni geçiyorda :D

Önce beni geçin sonra konuşun kardeşim. :) Şimdilik tek Alphan'da o hak. Adam hakkıyla geçti.

Alayınızı sayısız kez tokatladım daha napiyim :D

cihan 2 olsa iyi 3. viteste yetişebildi v6..

Allahtan tarafsızlarda var da gerçekler konuşuluyor , saolsın Fatihcim.

Kaçırdık bu güzel geceyi ama 1.4 nerede 2.5 nerede tokot yer tabi Ali'm :D

;) Fatihcim fizik kanunu 170 bg tabi geçecek de genede dayandı GP 120'ye kadar, hemde önde giderek.

Tokatlamaya devam o zaman ...;)

Aynen Erkancım, durmak yok, tokata devam ;)

heee Gp nin frenleri süper, hatta çifte kavrulmuş gibi geldi bana

ULKER-PETIBOR-CIFTE-KAVRULMUS-BISKUVI-175GR_437_medium.jpg

Ee her gün birilerini tokatlamaktan süper frenler kavruldu tabi. Ama duruş hala süper :p Balata yenileme vakti geldi ama.

katılıyor ve saygıyla eğiliyorum.

Saol Fatihcim :)

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
(düzenlendi)

Valla cuma günkü göztepe buluşmasından beri V6 Mondeo forumun göz bebeği oldu , tebrik edenler , intikam alındı diyenler , 1.4 2.5 kafa tutuyor buda başarı diyenler vs vs :) çok güzel bir görüşme oldu sohbet ettik teknik verileri kaputa koyup karara bağladık ve V6 kazandı :)

V6 ların da arka stop seyri bir başka oluyormuş, Punto kabininde otururken, öyle derler :fiuw:

Abi çok güldürdün beni :)

Alphan "abi ben benzine almamışım lpgdeymiş" dediğinde o yüz ifadesini hatırlayan varmı :)

Gerçekten Ali abi 2 3 kere sordu ilk söylediğimde rengi benzi attı :)

Hak yemeyelim ama mondeo 3 e atana kadar fark yok :p Ben puntoya süpriz oyanadıydım hatta ilk denemede ahanda dedim tokatın büyüğü geliyor ama V6 yaşı kmsine göre benim beklediğimden çok iyi kondisyonda çıktı. Zaten mondeonun sonradan açılacağı gerçeğini Ali abi de diyordu o sadece biraz daha üst viteste fark olur diyordu.

Ali abime laf yok puntonun gideri o kadarmış. Fındık turbosu v6 ya kafa tutuyor daha ne olsun :p

Mustafa sen Ali abimin avukatı olursun böyle giderse ;) fordun var hemde bu nasıl bir punto sevgisi anlamadım :) benim v6 yıda tjetide kullandın üstelik :)

Tek suçu inanmaktı. :) Şaka bir yana şaşırdım yahu.

Neye şaşırdın :)

bence punto çoook iyi iş çıkarıyor.. fiesta alacağıma gp yi tek geçerim şahsen..

Ulaş abinin 1.6 tdci fiestasını hiçbir fiata değişmem ,

bu arada belirteyim belli sürate kadar gp v6 ya çok rahat kafa tutuyor..

147 PS ağırlık farkı en az 300kg bırakta kafa tutsun abi punto 1750 dd devirde max torkunu alıyor benim araba 4250 dd devirde bu yüzden 0 100 de kafa kafaya gidiyoruz 100 den sonra şansı yok fark sürekli artar tabi

V6 yı köfte yemeye Bolu ya davet ediyorum :)

Hayırlısı diyelim :(

tarihinde Alphan Haz?r tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
V6 ların da arka stop seyri bir başka oluyormuş, Punto kabininde otururken, öyle derler :)

Çağlar abi koptum ya :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Valla keyifle okuyorum konuyu.Gb yide kesinlikle tebrik etmek lazım.Yaşını başını almış mondiyide.Zaten konuyu bu denli zevkli kılan kısmıda eşit araçlar olmaması bence.Böyle keyifli bir sohbete vesile olan iki arkadaşada teşekkür etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
İyidir iyi :) Remap Focuslara en az 2 araba koyar 130'a kadar, V6 Mondeo'yu da geçer 110 km'ye kadar. Virajda savrulmaz esp var vs vs vs :)

Sen GP al vergisi az donanım fazla.

remap punto anca remap dizeller ile kapışabilir. Hemde aralarında 250kg ağırlığa rağmen :) Ayıp ya araba biraz duman attı diye hemen chip li oldu arkadaş ?

GP'nin torku 260 Nm, V6 Ford'un 220 Nm. Canına okur yani rahat kullanımda.

yuh yani halen bir tork davası tutturmuş gidiyorsun abi senin aracın traktör mü torku ne yapacak beygir lazım ona beygir . Bak gördün 170 beygir nasıl çaka çaka gitti tokatı hemde torku az olarak :) Eee tabi bunu hazmetmesi zor kolay değil o kadar lafı yedin :)

Evet 110-120 ye kadar GP rahat şekilde önde.

Tabii V6 hızını alınca +20 bg // fazladan 1100 cc // fazladan 2 silindir sayesinde zaten geçmezse bir gariplik var :)

Hem araç 160km hiç carbon clean yapılmamış hemde LPG ile denedi ve geçti bi fiat bu kadar aşalanmazdı yahu :) Alphan yaptığın ayıp yahu.

Yok valla baya hastaydım.

Ne o FORD rüzgarı mı çarptı ee mondeo nun rüzgarında kalmak böle bir duygu işte adamı ne halden ne hale sokar :)

Şimdi gerçekleri konuşmak gerekirse, 2 araba arasında sadece 12 bg farka, 120 km'ye kadar 2 arabayı boyu bile gayet çok değil mi Sühacım ? Şimdi konuşturucan beni gizemin yalan olacak :D

10 araba farkım hala baki, ama standart 109 Bg TDCi focuslar için geçerli ;) Tatlı kolay hemen alırım ama yok önce gelin testimizi yapalım :)

Senin o extra arabana 160'a kadar en az 5 araba gene fark var ok ?

Yok lafımın her zaman arkasındayım çünkü 109 TDCi ile denediğim için 10 fark kesin ve denendi.

Sühanın arabası 109+27 olduğu için fark sadece 2 araba oldu, o da 120 ye kadar. Hız artıkkça GP sazı çalmaya devam eder o fark 5-7 olur ;)

Tek kelime diyorum = Bolu

Bu zamana kadar aracımın panjurunun içine 2 tane kırmızı mavi çakar koyayımda bari millet geldiğimi görüp hemen yolumdan çekilsin. aynada beni görenin 4 sn sonra dibinde oluyorum, hadi ben dururumda arkamdan gelen frenleri kavrulmuş tofaş punto duramaya bilir sonra emmi ile papaz olmayalım :D Ayrıca şimdiden yazıyorum bolu yolunda ali abiyi tokatlayaınca kesin işi çıkacaktır geri dönmek isteyecektir :D Ayrıca aracıma sırf senin için paçalık taktırdım ki arkamdan gelirken o dandik teneke sacından imal edilmiş kaportalı aracına lastiklerden çıkan taşlar gelipte delmesin diye ;)

zaten 2.0 TDCi'ım var diye konuş sahteci Süha. Genede yedin o 2,5 arabayı :D

Ya bırak 2.0 TDCi yapmış arabasını hala 120'ye kadar 2,5 boy fark yiyor benden :D 180 ' e kadar 10 araba olur o. Denemsi bedava haydi buyrun.

İltebercim, cesedini nereye gömiyim ? Faili meçhul mu olsun, örgüt mü üstlensin :)

Sende İlteber'in yanında yatacaksın Sühacım.

Ee her gün birilerini tokatlamaktan süper frenler kavruldu tabi. Ama duruş hala süper :good1: Balata yenileme vakti geldi ama.

Ali abi dizel arabanın sana kafa tutmasıda kötü bir şey tabi. Okadar para harcayıp 4 tekerli vasıtana bir şeyler yaptırıyorsun yürüsün diye ama gel görki 5.30D ve 7.30D seni geçiyor 1.6 TDCI kafa kafaya gidiyor. şahsen ben olsam bu durumda daha hiç bir şey yapmadan gider 2.0 TDCI MONDEO alır toplum tarafından saygı duyulan bir kıvama gelirdirm.

Senin aracın 180km kadar hıza bana 10 boy atsın bende aracımı satarım ama atamazsa sen aracını satarsın ok ?

ben dedim Ali gül felan deme dedim yazma dedim evinde yasa dışı ürünler bulunduruyor dedim ama dinlemedi. Bari değiştirelimde onu Punto nun suçu ne diyelim.

Yorum bağlantısı
Alphan Hazır
(düzenlendi)

V6 Mondeo'ma carbon clean yapılmadı motor olduğu gibi orjinal hiç oynama yapılmadı , yapılsaydı ali abi çok üzülürdü :yes: LPG açtım şartlar eşitlensin diye benzin açsaydım 0-100 de geçemezdin Ali abi :flowers: gerçekten yaptığım ayıp Süha kardesim

Mondeo adamı hasta eder rüzgarı çarpar , hele V6 logosunu görenler direk grip oluyorlar :flowers:

Yav etmeyin eylemeyin,koca V6 ile kestane motor fındık turbo punto yemişiniz. :fiuw: Ben olsam 2.vitese kadar V6'ya kafa tutan tofaşın önünde saygıyla eğilirdim. :fiuw:

Ben olsam en az 20 tane fordu tokatlayan tofaşı V6 Mondeo tokatladığı için Mondeo nun önünde saygıyla eğilirdim :rolleyes:

tarihinde Hakan Tar?m tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Zor yahu insanla uğraşmak zor zanaat.. Hele laf anlatmak daha da zor.

Ali Abicim seni tebrik ediyorum bazı şeyleri gerçekten çok başarılı yapıyorsun renk katıyorsun.. Keşke herkes yapabilse.. Keşke herkes sen gibi olsa bazı konularda..

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...