İçeriğe Yönlendir

Grande Punto Nasıl Bir Arabadır

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Fatih Ada
Ben olsam en az 20 tane fordu tokatlayan tofaşı V6 Mondeo tokatladığı için Mondeo nun önünde saygıyla eğilirdim :)

Alphan kardeşim şaka biryanada burada şöyle düşünmek lazım,senin motorunun yarı büyüklüğünde bir motora sahip olan silindir sayısı ve beygiri daha düşük olan bir aracı 3. vitese kadar geçemiyorsan mondeo ya değil puntoya saygı duyulur :)

düşünki sen 2.5 V6 benzinli motorun ile senin arabandan 0.5 litre büyük motorlu ve yaklaşık 600 kg daha ağır 7.30d ile kalktığında geride kaldın ve yol devam etseysi inan aradaki fark çok daha büyüyecekti..

makara yapmak bir yana ama Ali abinin minicik bir punto ile gösterdiği cesaret ve yaptığı mücadele saygı duymayı bence daha çok hakediyor..

kimse alınmasın gücenmesin ama, 1.6 tdci fiestadan 2.0 focusa kadar puntoyu geçebileniniz olmadığına,2.5 v6 mondeoyuda belli noktalara kadar zorladığına göre punto şöyle böyle diyen arkadaşlar kaputlarını açıp bi baksınlar puntodaki motorsa bizdeki ne diye..

not: ben de focus kullanıyorum,kimse gaza gelip farklı şeyler yazmasın,farklı yerlere çekmesin :s

Yorum bağlantısı
Arda Merve

bu da o günden ufak bir alıntı süha ve ali abinin denemesi cam car punto

2.0 focus ali abinin puntoyla yanyana gidiyor :s

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Alphan kardeşim şaka biryanada burada şöyle düşünmek lazım,senin motorunun yarı büyüklüğünde bir motora sahip olan silindir sayısı ve beygiri daha düşük olan bir aracı 3. vitese kadar geçemiyorsan mondeo ya değil puntoya saygı duyulur :D

düşünki sen 2.5 V6 benzinli motorun ile senin arabandan 0.5 litre büyük motorlu ve yaklaşık 600 kg daha ağır 7.30d ile kalktığında geride kaldın ve yol devam etseysi inan aradaki fark çok daha büyüyecekti..

makara yapmak bir yana ama Ali abinin minicik bir punto ile gösterdiği cesaret ve yaptığı mücadele saygı duymayı bence daha çok hakediyor..

kimse alınmasın gücenmesin ama, 1.6 tdci fiestadan 2.0 focusa kadar puntoyu geçebileniniz olmadığına,2.5 v6 mondeoyuda belli noktalara kadar zorladığına göre punto şöyle böyle diyen arkadaşlar kaputlarını açıp bi baksınlar puntodaki motorsa bizdeki ne diye..

not: ben de focus kullanıyorum,kimse gaza gelip farklı şeyler yazmasın,farklı yerlere çekmesin ;)

Hatalı düşünce Fatih, çünkü punto aşırı beslemeli bir araç. Asıl unutulmaması gereken mevzu 10 yıllık bir ford motorunun performansından bir şey kaybetmemesi heme 160 bin km de ve hiç carbon clean yapılmamış olmasına rağmen + LPG de var tabi. :blush:

http://www.youtube.com/watch?v=MYZNgIWL7jY bu da o günden ufak bir alıntı süha ve ali abinin denemesi cam car punto

2.0 focus ali abinin puntoyla yanyana gidiyor :D

15sn yede 2 boy fark yemişim :D neyse bolu zamanı yaklaşıyor :lol:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Benzinli araçta kurum olurmu yahu ? Heleki lpg kullanıyorsa... Eğer oluyorsa iyi. Bu durumda lpg sübap ve ayarlarını bozamaz :)

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)
Alphan kardeşim şaka biryanada burada şöyle düşünmek lazım,senin motorunun yarı büyüklüğünde bir motora sahip olan silindir sayısı ve beygiri daha düşük olan bir aracı 3. vitese kadar geçemiyorsan mondeo ya değil puntoya saygı duyulur :)

not: ben de focus kullanıyorum,kimse gaza gelip farklı şeyler yazmasın,farklı yerlere çekmesin :flowers:

120 den sonra puntonun v6 yı geçemeyeceğini pek çok kişi tahmin ediyordu zaten Ali de dahil. Bu zevkine bir olay dümdüz bir yolda iki araç karşılaştırıldı sürücüleri kalkış ve vitesler hariç çok da bağlıyan bir şey yok.Yazılanlarda abartı varsa,ben senin bunun için yazdığını sanıyorum.bencede fazlaca abartmanın alemi yok ama Alinin de çok alınacağını sanmam.Ayrıca teknoloji son hızla ilerliyor bu gün 1.4 motorlu bir çok araba büyük motorlu arabalara göre daha seri ve hızlılar,kafa tutabilirler,geçebilir,geçilebilirler.Geçtiklerinde nasıl rakiplerine takılıyorlarsa, geçildiklerindede rakipleri onlara takılabilir,tabi dediğim gibi dozajı ayarlamak lazım .1.6 fiesta için konuşayım o ben olduğuma göre; Bende şahsen turbo benzinli ve benim araçtan 25 bg daha yüksek bir aracı geçmek için yarışmadım. zevkine yarıştık ama ogün şahit olan arkadaşlarda gördü.biri Arda Merve idi... fiesta şanzımanı ve sürüş dinamiğiyle kendinden 25 bg üstte olan bir araca ezilmedi esp olmamasına rağmen aynı hızlarda viraja girdi ve parkurda ....ki,göztepe kadar kısa bir mesafe değildi,sanırım 1.5-2 km bir yol 170 civarı hızlara çıkıldı ve ara ara 1 boy kadar geriye düştü, yolu da bilmemin avantajıyla bazen öne geçti, tabi zevkine yapıldı,zevk alındı hemen hemen hiç bu kadar yazılıp çizilmedi :unknw: Sanırım daha öncesi olmadığı iddealaşılmadığı, anlık bir şey olduğu içindi.Bir kez daha yarıştık ama benim dizelin artık yağı falan bitmişti bakımı glmişti araba kalkmadı bile yerinden onuda konuşarak başlamıştık onu saymıyorum :rofl: Yalnız şu anki haliyle ki bakımlı ve durumu iyi ,fiestanın 147 gp nin yanına yaklaşma şansı hiç yok, ayrıca bu aracın benim fiata karşı tüm önyargılarımı kırdığını söylemem lazım, sadece hızı değil,iç mekan kalitesi frenleri ve donanımı gayet iyi.tek kusuru benzinli olması :bambam: fiesta daki dizel motorun sürüş dinamiği ve yakıt tüketimiyle benim için ayrı bir yeri var.Herhalde daha iyisi fiesta için tdci rs falan olurki yakışır yani :lol2: Tam gaz , ani gaz kes kesme ve hızlanmalı yaptığımız atraksiyonda gp 16 lt yol bilgisayarı değerini bulurken fieasta 6lt ye çıktı, varsın 1 hatta 2-3 boy fark yesin :) Bu arada alındığım için değil , dediğim gibi muhabbeti yapılmadığı için yazıyorum,Ali de küçük atraksiyonumuzdan sonra senin arabada kaç bg çip var die sordu :good1: stok olduğunu söyleyincede alınabilecek tek dizel araba dedi .1.6 fiestanında onun fiestaya karşı önyargısını kırdığını düşünüyorum.Bi gün biri geçer yarın diğeri önemli olan zevk almak ve bunları uygun boş alanlarda yapmak, trafikte garip şeyler yapıp dostlara üzücü haberler yollamamak, bu vesileyle ammada yazasım varmış, herkese mutlu akşamlar :good1:

tarihinde Ula? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Ulas zaten yorumun icinde cevabini vermissin :flowers: 1.6 tdci tek sende oldugu icin sana demisim gibi olmus.. Yoksa kasimpasadaki tunel macerasinida biliyorum arabanida masallahi var o kadar diyim :lol2: ama gp fena gidiyo be :)

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
Ulas zaten yorumun icinde cevabini vermissin :) 1.6 tdci tek sende oldugu icin sana demisim gibi olmus.. Yoksa kasimpasadaki tunel macerasinida biliyorum arabanida masallahi var o kadar diyim :kafa: ama gp fena gidiyo be :good1:

Kasımpaşada ki tünel faciasıydı :rolleyes: Oz aman Ali ye de söylemiştim araba bitik durumdaydı,bırak gp yi clio geçecek hali yoktu ,zaten daha önce yarıştığımız için durumunu merak etmiştim, yoksa o tüneldeki farkı şu an 147 ile atıyor.Çağlar abi yede danışmıştım onun dediği doğru dizel arabayı seri,performanslı kullnmak için 15.000 uzun 10.000 de bir bakıma sokucan dedi... doğru arabayı 12.000 de bakıma soktum kendine geldi.Gp iyi gidiyor,sadece gidişi değil kaliteside diğer fiatlara göre iyi. Ozaman fırsatı değerlendirmek lazım,Alide uygun fiyata almış iyi yapmış.fiat bünyede alfayı falana toplayınca kendini baya geliştirdi.aynı motoru daha önce ben mito da kullanmıştım, Ali ile daha önce bu şakalaşmaları konuşmuştuk onun birazda derdi bir çok arabaya insanların kendi faydalarını düşünmeden bir takım değerler yüklemeleri, bunun içinde biraz agresif bir şekilde insanları tahrik edip bir şeyler söylemeye çalışıyor, tarz farkı ama dediği doğru tüketicilerin yapması gereken markaların gözlerini boyamasına izin vermeyip kendilerine faydalı olanı,bu anlık yada uzun vadeli olabilir seçmeleri, önyargılarını yıkmaları lazım. Ali yi tarz olarak olmasada,fikir olarak destekliyorum hiç bir marka babamın değil bu gün ford kullanırım,yarın skoda...hangisi işime gelirse :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benzinli araçta kurum olurmu yahu ? Heleki lpg kullanıyorsa... Eğer oluyorsa iyi. Bu durumda lpg sübap ve ayarlarını bozamaz :kafa:

Fordun subap ayarı bozulmaz...

Honda mı bu 20 binde bir subap ayarı yapılsın :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Fordun subap ayarı bozulmaz...

Honda mı bu 20 binde bir subap ayarı yapılsın :kafa:

Aman iyiki bi zort honda aldım. Vur başıma hep..

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
Aman iyiki bi zort honda aldım. Vur başıma hep..

Senin honda gayet başarılı, aklım onda yani :kafa:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Senin honda gayet başarılı, aklım onda yani :rolleyes:

Ulaş sende olmasan halim nice olurdu. Yetim hisettmeye başladım kendimi :kafa:

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)
Ulaş sende olmasan halim nice olurdu. Yetim hisettmeye başladım kendimi :D

Çok güzel araba şu an işyerinden bi arkadaşa bakıyoruz , tuaregten döndü senin arabaya fiyat performans oranıyla dönülür zaten direk.Wv suvlarda benzinli otomatik yok ya varmı böyle komedi adamın yolu ayda 700-800 km dizel otomatik almak zorunda sanki , hayret ya :) pardon tiguandan bi üst modele kaymış gözüm

tarihinde Ula? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alphan Hazır
bu da o günden ufak bir alıntı süha ve ali abinin denemesi cam car punto

2.0 focus ali abinin puntoyla yanyana gidiyor :i-ih:

:flowers: çok fark olmamış , Ali abinin dediği gibi 10 araba boyu fark olmamış :flowers:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...