İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - Motor Sistem Hatası Veriyor

Guest Nurdan Kaya

Recommended Posts

Guest Nurdan Kaya

2006 model Ford Focus otomatik vites araç sahibiyim.Aracımda yolda giderken motor sistem hatası hızlanma azaltıldı arızaları veriyordu.Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda arazı ışığı sönüyordu.Bir müddet sonra aynı arızaları veriyordu.Bu arazıların haricinde aracı çalıştırmak istediğimde yakıtta su var otomatik vites kutusu arızaları veriyordu.Kontağı birkaç sefer açıp kapadığımda çalışıyordu.Bir aydır aracımın arızasını bulabilmek için uğraşıyordum Yalova Ford servisine götürdüm ve aracımın arızası gösterge tablosundan çıktı.Bu tarz arızaları yaşayan arkadaşlara duyrulur...

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

hatayı serviste sildirdikten sonra tekrar aynı arızayı vermemesi iyi birşey biraz daha denedikten sonrada yapmaz ise problem ortadan kalkmış demektir.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cihan Toparlak

Düz vites olsa 2006 benzinli aracımdada aynı arızalar vardı. Yetkili Servisgaz kelebeğinin olduğu yeri temizledi ve arıza kodlarını sildikten belli bir süre sonra tekrar yaptı. bende ozamandan beri o şekilde kullanıyorum. isterseniz bir deneyin nurdan hanım. Servis denesin bir temizlesin.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Özgür Çakmak

selam...arkadaşlar 2005 model focus 2 ghia arabam var yaklaşık 2 aydır gösterge tablosunda sorunlar var.motor arıza ışığı yanıyor bazende motor sistem arızası yakıtta su var,hızlanma azaltıldı diyor fakat stop edip tekrar çalıştırısak arızalar gidiyor. sıcakta arabanın tüm arıza lambaları yanıyor ama göstergenin üzerine hafif dokunsanız arızalar gidip geliyor, hee birde klima açıkken yani gösterge tablosu soğuken bir sorun yok ama sıcakken veriyor..aynı arıza başına gelen var mı ne yapmalıyım lütfen yardım...şu ana kadar akü değişti, gaz dediler ayarları yapıldı 250 tl param gitti ama sorunu bulamadık..açıkcası arıza tüm ustaların dediği gibi küçük bir şeye benziyor ama nedeni bulunamıyor daha önce aynı arızayı çeken arkadaşlar yardım lütfen..bu arada samsun ve izmirden usta tavsiyeleri de olur..teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Murat İncekara

son konuyu hortlatacam ama bunun çözümü nedir , ¿ bilen var mıdır .

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ercan Ören

Motor sistem arızası yazıyorsa ve bilgisayara bağlandığında arıza kodu göstermiyor ise iyi bir elektronikçide gösterge saat tamirini 200 250 liraya yapıyorlar başıma yeni geldi.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hakkı Doğan

arkadaşlar bende de aynı sorun var ve sıcak havalarda yapıyor sadece yani kış günü sorun yok yarından itibaren gösterge paneli üzerinde yoğunlaşacam 

Yorum bağlantısı
Cihan Göllü

Aynı sorun bende de oldu. Göstergeyi söktüm. Jackın arkasında 8-10 tane Lehim var. Lehimlerde çatlak oluyor. Laptop ya da cep tel tamircilerine götürün şunun lehimleri yenileyin deyin. Ne olduğunu söylemeyin. [emoji4][emoji4]Ben 10 liraya yenilettim. 2 sene oldu bir daha tık demedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...