İçeriğe Yönlendir

Focus 3 Mü Citroen C4 Mü ?

Guest Emre

Recommended Posts

Guest Emre

Öncelikler selamlar.

Arkadaslar Bu segmentte bir araç almayı düşünüyoruz. Dizel olması şart. Astra 1.3 cdti performansı bizi tatmin etmeyeceğinden eledik. Megane'dan birçok kişi memnun değil. Son olarak Ford focus 3 titanium 1.6 tdci manuel sunroof otomatik park sensörü 55.700 TL Ve Citroen C4 1.6 e-hdi yarı otomatik cam tavan 54.600 TL bu 2 aracın arasında kaldım 2 markadanda test sürüşü talep edeceğim ancak sizlere yani ford üstadlarına sormak istedim (: yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

İki arabada yeni olduğu için biraz zor gibi yanıt vermek,yalnız Citroen yeni kasası çıkınca hepimiz merak etmiştik, ben bir kez kullanabildim o da 1.6 90 lık tı,manuel di ve full değildi donanım seviyesini tam bilmiyorum,alüminyum alaşım jant,sis farı ve hız sabitleyici vardı, eskisine göre iyi gelmekle beraber içi,malzeme kalitesi hoşuma gitmemişti, kasa için 90bg ağır kalıyordu yola oturana kadar.Aslında en iyisi siz iki araçta test sürüşü yaptıktan sonra yorumlarınızı yazın :) iki aracıda test eden olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

burası ford forumu olduğu için focus diyor zannetmeyin ama o kadar para veripte ben fransız arabasını kapımın önüne koymam.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

geçenlerde focus 3 hb denedim ama pek hoşuma gitmedi nedense, dar geldi içi biraz ve basit olmuş, sanki Ford değilde başka bir araca bindim. bir arkadşımda c4 hb var o da en son çıkan kasa ve c4 daha iyi gibi duruyor ama karar vermek zor. opsiyonel ve standart donanımları kıyas etmek de fayda var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

henüz focus 3'ü test etme şansım olmadı nasipse 29 mayısda hep beraber test edeceğiz. yeni c4 kasa olarak benim hoşuma gitti comfort plus olan modelini inceledim. benim titanyumdan pek bir eksiği yok gibi test sürüşünede çıktım araç gayet güzel geldi ama bahsedilen fiyatlar gerçekten çok yüksek hem focus için hemde c4 için bana göre o fiyetlar gerçekten yüksek.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İlker abi C4 ün de yeni kasası çıktı.Onda da bir çok sorun olabilir.Onu da 1-2 yıl içinde kesin makyajlarlar...Ben her zaman için 2.el pazarının Citroen'e göre iyi olmasından dolayı Ford olsun derim...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ford makyaj yiyene kadar alınmaz ama C4 de yeni, yeni olması ve sorun çıkması olayını düşünmezsek %90 focus 3 derim, c4 falan hikaye yanında, fakat bu paraya başka markalara yada 2. ele bakılabilir, sıfır olacaksa seçenek çok az, dönüp dolaşıp gelinecek yer Ford olacaktır, bunu unutmayın :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

O paralara kız gibi Audi alınır. :) Yazık paraya. 2 sene sonra 35 bin lira etmeyecek hiç biri.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

focus3 ün rakibi bile olamaz C4, ancak fiesta ile mukayese edilebilir, focus, premium oldu artık, bmw1 ile karşılaştırılmalı.

Yorum bağlantısı
Necati Dur

Bugün focus 3 yakinen görüp inceledim. Sürüş yapmadım gerçi. Ama resimlerde gördüğümden çok daha güzel geldi bana.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
focus3 ün rakibi bile olamaz C4, ancak fiesta ile mukayese edilebilir, focus, premium oldu artık, bmw1 ile karşılaştırılmalı.

Bu durumda yeni focus, motor yelpazesi ve donanımı ile BMW 1 serisinden de üstün olacak :) İstedikleri para az bile kalıyor focusa. Dolar kuruda yükseliyor zam gelir yakında focusa :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bu durumda yeni focus, motor yelpazesi ve donanımı ile BMW 1 serisinden de üstün olacak :crazy: İstedikleri para az bile kalıyor focusa. Dolar kuruda yükseliyor zam gelir yakında focusa :)

Olucak değil, zaten 1 serisinden üstün :(

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Ilk arabam Focus I HB modeldi, o yuzden ilk goz agrim Focus'un benim gonlumdeki yeri apayridir. Ancak su anda araba alacak olsam, sahsen Focus III tercih etmem, dis goruntusu, ic tasarimi hosuma gitti ancak bagaj hacim degerleri bile beni modelden sogutmaya yetti.

Focus III HB bagaj hacmi 277 lt (uzunluk 4358 mm), yeni C4 HB bagaj hacmi 408 lt (uzunluk 4329 mm).

Bu arada Focus II HB icin bu rakamin 385 lt oldugunu da eklemek lazim.

Boyutsal olarak detaylar asagidaki sayfalarda:

http://www.citroen.com.tr/home/#/yeni-citroen-c4/boyutlar/

http://apps.ford.com.tr/configurator/Speci...01&CatId=67

Sadece bu iki model arasinda secim yapacak olsam, test surusu yapmak kaydiyla da yeni C4'u tercih ederim.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)

Henüz ikisinide test etme imkanı bulamadım ama yakıt tüketimi dışında diğer yönlerden focus önde görünüyor ama bu paraları c segmenti bir araca vermek çok da anlamlı gelmiyor bana... Birde citroen konusunda milletin dediklerinin hepsine inanmayın derim, çünkü binmeden fikir sahibi olanlar çok.

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

C4 güzel olmuş. vites kısmı biraz enteresan geldi hele otomatik vites kolu komedi :D

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

Abiler ne yaptınız yaaa,Focus 3 ile C4 ün neresini kıyaslıyorsunuz?İç donanımını falan mı?Focus 3 deki teknolojik donanımın 10 da 1 i ancak var C4 de bence...Yapmayın etmeyin,Focus 3 ü yerden yere vurmuşssunuz..O parayı sonuna kadar hakediyor F3...Lütfen gerçekçi olalım...Euro-Dolar fırlamış,vergilere 100 de yüz zam gelmiş,sizler hala 2009 yılındaki euro-dolar kurlarına,ötv indirimine göre düşünüp fiyat belirliyorsunuz...Focus 3 deki tek eksik Sony Müzik sistemi..Başkada bir eksiği yok..O kadarı da kadı kızında da olur...

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz
Öncelikler selamlar.

Arkadaslar Bu segmentte bir araç almayı düşünüyoruz. Dizel olması şart. Astra 1.3 cdti performansı bizi tatmin etmeyeceğinden eledik. Megane'dan birçok kişi memnun değil. Son olarak Ford focus 3 titanium 1.6 tdci manuel sunroof otomatik park sensörü 55.700 TL Ve Citroen C4 1.6 e-hdi yarı otomatik cam tavan 54.600 TL bu 2 aracın arasında kaldım 2 markadanda test sürüşü talep edeceğim ancak sizlere yani ford üstadlarına sormak istedim (: yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Önce bayiye gidip dizel titanium var mı diye bir sorun bakalım, türkiyeye çok az sayıda dizel focus geliyor şimdilik,8000 TL fark ta cabası.

Bu ara Focus III bagajı, güncel Fiesta'dan küçük, içi de Focus II^'den dar...

Sürüş dinamikleri ve ses yalıtımı ise çok iyi diyorlar...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Tasarım olarak C4 daha hoş. focustaki teknoloji olarak ne var? dinamik panjur geldi mi bize bilmiyom ama ufak bir darbede iyi fiyat çıkar. otomatik park sistemi evet güzel ama Türkiye için kullanışsız.akıllı fren mi otomatik frem mi ne o sistem var mı onuda bilmiyom reklamda söylüyor ama o da belki durur diyor ;) hatta volvoda ki sistem lansmanda rezil olmuş nette videosu var. esp titanyumda standart olmuş sanırım. o iyi bir şey. dinamik tork konvekötrü müydü neydi bir sistem var diyor çekiş kontrolün geliştirilmişi. esp li araçlarda zaten standart denebilir. dizel motor zaten psa devşirmesi ama start stop yok. mesela o C4 de var ve kullandım iş yapar bir sistme benziyor tabi köprü trafiğinde ne olur onu istanbullular düşünsün. tasarım zevk meselesi ama focusun darlığı FII ye dönüp bakınca biraz saçma geliyor. C4 ün içi güzeldi. yine iç tasarım olarak C4 ün direksiyonu bana daha güzel geldi. ama C4 ünde dizel otomatiği sürüş olarak çok konforsuz. araç vites değişiminde beşik gibi sallanıyor. powershift tdci gelir motor şanzıman için focus tercih edilebilir.

Yorum bağlantısı
Osman Kurt
Volvo s40 alınabiliyor o paraya.

aynen S40 taş gibi araba,o paraya alınır.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Cenk Demirel

2012 c4 confort plus kullandım 65.000 km'de satıp 2015 titanium focus aldım. c4'ü 3 yıl kadar kullandığım için çok net diyebilirim ki uzak durun.

Yorum bağlantısı
Bekir Diri

1 yıldır 2012 c4 e biniyorum,focus uda uzun süre kullandım.Öncelikle Focusu göklere çıkaran vede c4 ü yerden yere vuran arkadaşları kınıyorum,şöyleki : en baz ları baz alalım ;

C4 performanssız diyen arkadaş : C4 ve focus aynı motor,ikiside en bazında 230 tork ve 90 beygir ( c4 92 beygir ) bu 1

c4 e donanımsız diyen arkadaş : focus da hız sabitleme varmı ? focus da hız limitleme varmı ? focus da vites değişim göstergesi varmı ? Fren sistemlerinden bahsetmiyorum bile . dijital göstergeler vs... Avrupada c4 ün aldığı uluslararası ödüllerede bir göz atın bu ödüller neden verilmiş bir göz atın. buraya 3 satır yazabilirim. Sene 2015,bu nimetlerden faydalanmak lazım.

Ayrıca en baştaki arkadaşın kıyasına gelirsek : Focus la karşılaştırdığı c4 ün arasında c4 ün cam tavan oluşu,otomatik oluşu,istanbul diyorsunuz : start stop çok büyük nimet... vs Ayrıca kıyaslanan c4 ile focusa baktığımızda : c4 ün start stoplu,otomatik ve cam tavan farkını ele alırsak,aynı donanım focusta olsa 55 bin tl değilde 65 e bile belki zor alırdı.

Start stop u babamın arabası pejo 508 de hesap etmemize göre,ayda 1000 km ortalamayı baz alırsak,Yılda 750 tl lik mazot kar etmiş oluyor.

İkisinide kullanmış birisi olarak : İkiside çok çok güzel araba,kesinlikle ikisinide tavsiye ederim.Marka klasmanında tabiki ford,citroen den üstündür ona lafım yok ama bilip bilmeden konuşup c4 ü yerden yere vuran arkadaşları kınıyorum ve onları OBJEKTİF olmaya davet ediyorum...

Focus tanda inanılmaz memnundum,tek kötü taraftı,heryerde şirket aracı olarak kullanılıyor,her gören şirket aracımı kardeş diyordu,bıkmıştım ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...