İçeriğe Yönlendir

Navitech Nav-dx 9000

Yusuf Yeşilkaya

Recommended Posts

Yusuf Yeşilkaya

Navitech'in bu ürünü nasıldır arkadaşlar? Galiba bunu almaya karar veriyorum. Focus1 için uyumlumudur acaba? Tam olarak isteklerimi karşılıyor. Fiyatı bimekste 720tl (6 taksit) sizce nasıl? Tecrübelerinizi bekliyorum. Ayrıca bu ürünün montajını ankarada nerde ne kadara yaptırabilirim?

http://www.hepsiburada.com/Liste/navitech-...ategoryId=17545

Yorum bağlantısı
Taner Ulusoy

uygun teyp çerçevesiyle takabilirsiniz tabi. benim tavsiyem ürünü almadan önce, maltepe pazarının içinde pioneer mehmet diye bi yer var. bu ürünün aynısı onlarda da var, ben bi arkadaşımın arabası için bakmıştım. oraya gidip hem cihazı görürsünüz hem de sizin araca uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. aynı zamanda montaj da yapıyorlar

Yorum bağlantısı
Yusuf Yeşilkaya
uygun teyp çerçevesiyle takabilirsiniz tabi. benim tavsiyem ürünü almadan önce, maltepe pazarının içinde pioneer mehmet diye bi yer var. bu ürünün aynısı onlarda da var, ben bi arkadaşımın arabası için bakmıştım. oraya gidip hem cihazı görürsünüz hem de sizin araca uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. aynı zamanda montaj da yapıyorlar

Teşekkürler Taner Bey. Pioneer mehmet i duydum. Kazımkarabekir de de var sanırım. Oraya bakacağım.

Yorum bağlantısı
Yusuf Yeşilkaya
kazımkarabekir pioneer mehmete gidin, sıkı pazarlık yapın. 700 ye montaj dahil zorlayın fiyatı :)

ben aynı modelin navigasyonsuzunu taktım..ürün kullanışlı.

Anladığım kadarıyla üründen memnunsunuz. Forumda resimlerini görmüştüm galiba sizinkinin. Fiesta da yanlış hatırlamıyorsam. 700 tl ye verirse hiç durmam alırım hemen:))) Ama geri görüş kamerasını da isterim :)))

Yorum bağlantısı
Yusuf Yeşilkaya

Arkadaşlar navitech Nav-dx 9000 cihazı focusa takıldığında arıza lambası yanar mı? Yada farklı teknik bir arıza yaşarmıyım?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bu ürünü bende takip ediyorum. denerseniz mutlaka bir iki resim çekin konsola uyumu vs hakkında bilgimiz olsun. Kumanda desteğide var diyordu. kendi sitesinde.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ürün net üzerinden satılıyormuş :) mağzada olsa ilk fırsatta deniyecektim. naılsa 7 gün içinde koşulsuz iade edilebiliyor diyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Adnan bey bir resim koyar mısınız? çerçeve vs istiyor mu yada konsolun dışına taşma yapıyor mu fiestada.

Yorum bağlantısı
Aydoğan Munanoğlu

Ben de bu ürünü takip ediyorum. Sahibinden de 575 e buldum, elemana mesaj attım, cevap bekliyorum. Get ilanı ile satıyor, başka yolla da almam zaten, sıfır yazmış ama emin olamadım, bir de navigasyon yazılımı yüklümü onu sordum, cevap gelince burada paylaşırım.

ben bir de necvox 6903hd cihaza bakıyorum, onun fiyatı baya yüksek ama onu da 700e 2. el buldum, çok temiz diye iddia ediyor satan arkadaş. necvox ta pip özelliği olduğu için navigasyonu kullanırken arka planda müzik de dinlenebiliyor, navitech te bu özellik var mı emin olamadım.

Necvox baktığım cihaz bu --> http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-e...50281030/detay/ diğer bir ilan --> http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-e...49387718/detay/

Yorum bağlantısı
Aydoğan Munanoğlu

Şimdi satıcı mesaj atmış, Navitech için. Lisanslı yazılım ve igo8 harita yüklü diye, ürün de sıfırmış kutusunda. Fakat eleman bu ilanı dün açmıştı, ilan onay sürecinde idi, bugün onaylanmış ve satıştaydı, şimdi ise fiyatı 599 yapmış ve tekrar onay sürecinde, benim gibi birkaç kişi daha mesaj yazdıysa işi uyanıp fiyatı yukarıya çekmiş.

Şu pip özelliği konusunda net bilgiye ulaşabilsem düşünmeden alacağım. Bu cihazda tek hoşuma gitmeeyen özellik; usb çıkışının cihazın ön yüzünde olması, arka yüzünde olupta kablo ile torpido gözüne uzatsak çok iyi olacaktı, ben kablo karmaşası olmasın diye taşınabilir navigasyonu zorunlu olmadıkça kullanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Yusuf Yeşilkaya

Adnan Bey çok şık olmuş güle güle kullanın. Sanki orjinal mübarek. Focusa da olur heralde. Bu ara zamanım yok gidemedim. Ama taktırdığım zaman mutlaka paylaşım yapacağım..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

valla tam istediğim gibi duruyor. ürün bence bizim arabalar için olabileceklerin en iyisinden. sizin fiestaya tabiri caizse cuk oturmuş. bizim konsolda da böyle dursa 10 numara 5 yıldız.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

arabanın direksiyon kumandası için bir şey aldınız mı yada çalışıyor mu montajı yapıldı mı?

Yorum bağlantısı
Yusuf Yeşilkaya
arabanın direksiyon kumandası için bir şey aldınız mı yada çalışıyor mu montajı yapıldı mı?

Mustafa Bey ben sormadan sormuş :D) Kumandanın yanında şimdi de başka bişey kafama takıldı. Bunda geri görüş kamerası girişi var değil mi? Ben öyle biliyorum da emin olamadım?

Yorum bağlantısı
Yusuf Yeşilkaya

Bu ürünü almaya çok niyetliydim. Fakat dün akşam media markt ta inceleme şansım oldu. Görüntü hd diyordu ama bana çok bulanık geldi ve netlik yok gibi. Menüleri zor görünüyo sanki. Malzeme olarakta çok kaliteli gelmedi. Valla bi anda soğudum. navigasyonu deneme şansım olmadı içinde hafıza kartı yokmuş. Sadece ses düğmesi hoşuma gitti. TV özelliğini de açmaya çalıştım görüntü gelmedi. Sanırım anteni bağlanmamış. fiyatı 800 tl. Hemen yanına JVC nin aynı özellikler de ki ürününü koymuşlar birde. Görüntü kalitesi arasındaki fark uçurum. Çok soğudum, galiba tekrar gps aramalarına başlayacağım..

Yorum bağlantısı

Bu cihaz doubledin cihaz olduğu için focus1'e uymaması lazım. FocusII'ye uyar çerçeveyle.

Jvc ile fark olması çok normal. Bu tip markası değişik, içindeki parçaları ve yazılımı ortak olan çin cihazlarının ar-ge gibi bir çalışmaları olmadığından, müşteri memnuniyeti ise tamamen fiyatına bağlı bulunduğudan, kalite bekleyenler hayal kırıklığı yaşayabilirler.

Amaç büyük dokunmatik ekrana sahip olmaksa, alınabilir. Ancak daha önceden kaliteli ana üniteler kullanan bir kişi kesinlikle ekran kalitesini beğenmez, ses konusunda da arayış içinde olur. Tabi 3.000.-TL'lik cihazı kullanmaya bütçesi yetmeyenler için yine de bu tip alternatiflerin olması açısından Çin Mali ürünlerin piyasada bulunması gerekiyor muhakkak.

Ekranlı cihazlarda fiyatı arttıran en önemli unsurlardan biri navigasyon özelliği. Burda bir etüd yapmak daha iyi olur. İllaki navigasyon nedeni ile bu tip ürün kullanmak isteyip, yüksek maliyetler nedeni ile vazgeçmek mi gerek? Bence hayır. Markalı ama navigasyonsuz bir anan ünite alınır, navigasyon ihtiyacı ise harici cihazlarla karşılanır. Böylece iki özellikten de mahrum kalınmaz.

All-in-one (tüm özelliklerin tek üründe birleştirilmeye çalışıldığı cihazlar) günümüz modası ama aslında her özellikten biraz da feragat edilerek üretilen cihazlar. Eğer amaç müzik dinlemekse ana ünite seçilirken, ekran kalitesi değil, ses kalitesi ön planda olmalıdır. Eğer amaç film seyretmekse, bu sefer Dolby Digital veya Dts desteleyen ve ekran kalitesi iyi bir cihaz seçilmelidir. Amaç sadece araca görsellik katmaksa, bu özelliklerden vazgeçilerek uygun fiyatlı ürünlere yönelmek daha doğru olur.

Fiyatlar dikkatli incelendiğinde Double Din cihazların ses özellikler tek din cihazlara göre daha düşük olsa da ekranları nedeniyle hep daha pahalılar. Üstelik ekran çözünürlüğü 720p olan cihaz yok gibi. Yani HD özelliği olan bi 32" bir tv 600.-TL'ye satılırken, çözünürlüğü daha düşük olan, 7" veya altındaki ürünler, üstelik çin mali olanlar bile bu fiyatlarda seyrediyor.

FocusI için teyp çerçevesi ile tek din olarak çok fazla seçeneği çok da uygun rakamlara alabilirsiniz. Bazı modellerin DVD desteği de mevcut olup, gerekitiğinde harici ekran montajı ilefilm dahi seyredilebilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Gökhan Uçak

ben de sony mi çıkarıp yerine navitech nav dx9000 model navigasyonu aracıma taktırdım ama direksiyon kumandası tanıtma olmasına rağmen tanıtamadım. ford focus kumandası ile uyumlu olmadığını söylediler.

Yorum bağlantısı
Yusuf Yeşilkaya
600 tl'ye herşey dahil taktırdım. Bence sony yada 6000cd benzeri ürünlerden kat kat iyi. Bu paraya alınabilecek daha kaliteli bir cihaz yok.Sonuçta pionneer in desteği var. Ama maddi imkanları zorlarsanız elbette bu ürün sönük kalacaktır. 3000 tl teybe vereceğime eve led tv+sinema sistemi döşetrim :) Bu arada baktığınız JVC kaç paraydı?

Adnan Bey yanlış anlamayın amacım kötülemek falan değildi. Aslında ürün güzel. Ama benim beklentilerim daha fazlaymış sanırsam:)) Yani çok ümitlenerek almaya heveslenmiştim. Bu ürünü cidden çok övüyorlar fiyat/performans lideri diyenler de var.

Baktığım JVC 1750 tl idi. Ama onunla kıyas yapmak doğru olmaz. Görüntü kalitesi arasındaki uçurum haliyle fiyata da yansıyor. Ama navitech JVC den daha şık duruyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
sonuna kadar haklısnız Yusuf bey.Zaten teyp için o kadar para ayırsaydım bu navitechin yüzüne bile bakmazdım :) Ben sadece buna yakın fiyatlı double ler içinde alınabileceklerin en iyisi bu dedim.Örneğin 600-800 lük pioneerlerde orjinal değiller.çin malı ama pioneer yetkili servis destekli.

Pioneer yetki servislerinin destek verdiği her ürün orjinaldir.Çinde üretilmesi orjinal olmadığı anlamına gelmez.Global markaların hepsinin Çin de bir fabrikası yada üretim tesisi var.Bu açıdan bakarsak kullandığımız hiç bir ürün orjinal değil :good1:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
ben de sony mi çıkarıp yerine navitech nav dx9000 model navigasyonu aracıma taktırdım ama direksiyon kumandası tanıtma olmasına rağmen tanıtamadım. ford focus kumandası ile uyumlu olmadığını söylediler.

direksiyon için ara bir interface gerekiyor sizde o var mı?

Yorum bağlantısı
Gökhan Uçak
direksiyon için ara bir interface gerekiyor sizde o var mı?

bu modelde direksiyon kumandası için ek bir aparata gerek duyulmadığı yazıyordu. kumandanın düğmelerine teker teker basarak her bir sinyalin hangi komuta denk geldiğini teybin menüsünden ayarlıyorsunuz. Ama teknik servisine sorduğumda focus ların kumandasına uymadığı söylendi.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bu dx9000'i 6N2 kasa 2001 Polo'ya takabilir miyiz? Büyük ihtimalle takarız galiba ama ?

Yanlış bilmiyorsam 2007 yılına kadar %100 japondu.ama 2007 den sonra çinde de üretimi yapılmaya başlandı.Ben bu ürünü satan yetkili servisin söylediklerini aktardım.Çinden gelen ile Japon pioneer arasında fark varmış..

Bu arada çin konusunda haklısınız :)böyle devam ederse yakında fırından çıkan ekmek üzerindeki etikete de P.R.C. yazacak

Bu Dx9000 'i mi herşey dahil 600 TL'ye taktırdınız? hepsiburada.com 'da 800 TL fiyatı var? Daha uygun fiyata alabileceğimiz yer varsa öğrenebilir miyim? :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...